Vasara kaip dabar, taip ir anksčiau, reiškė keliones, atostogas ir poilsį. Tiesa, sovietiniais laikais, kaip ir karantino metu, šiomis dienomis važiuoti į užsienį žmonės negalėjo, taigi, rūpinosi kaip ir kur pailsėti greta namų. Kelialapiai į poilsio namus Palangoje ar Šventojoje nebuvo dalijami lengva ranka, o atidirbę privalomą „kvotą“ šeimos kolektyviniame sode arba kaimo daržuose, jauni ir vyresni čiupdavo kuprines, palapines ir patraukdavo į gamtą. Visgi keliauti su sunkiomis kuprinėmis nebuvo lengva, nes automobilių stigo, o autobusu buvo galima nukakti ne taip ir toli. 

Atostogos (Wikipedia.org)

Atostogos (Wikipedia.org)

Portalas tv3.lt siūlo pasidairyti po įdomius istorijos užkaborius ir kiekvieną sekmadienį sužinoti šį tą netikėto.

Sovietiniais laikais žmonės buvo tokie pat išradingi ir žingeidūs, todėl net uždaros sienos neslopino noro ištrūkti iš kaimų, miestų ar studentų miestelių. Keliauta daug, palapines ir baidares dažniausiai su savimi tampydavosi studentai arba „užkietėję“ turistai, kurie nešini kuprinėmis ir vaikais sugebėdavo vasaroti, kad ir tris savaites miške. Kiti gi kėlė sparnus į plačiąją sąjungą ir bastydavosi po kalnus ar šildydavosi ant Juodosios jūros akmenų.

REKLAMA

Alkoholis Sovietų Sąjungoje (nuotr. „Youtube')

Žinoma, tai nebuvo lengva, bet nebuvo ir brangu ar neįmanoma. Nepatogiai, bet su nuotykiais dažniausia keliaudavo jauni, bet nuotykių ištroškę sovietiniai piliečiai, arba tie, kuriems toks gyvenimo būdas buvo įskiepytas universitete, kur klestėjo daugybė visokių keliautojų būrelių. 

Sunku, nepatogu, bet nėra išeities

Vilniaus universiteto istorikas, docentas Algirdas Jakubčionis sako, kad sovietmečiu būta atostogų „standarto“, kurio siekė visi save gerbiantys piliečiai. Tiesa, pasisekdavo ne visiems, o likusieji už „standarto“ borto atostogaudavo paprasčiau, nepatogiau, bet su daug daugiau nuotykių. 

„Sovietinės nomenklatūros „gero gyvenimo“ vaizdelis buvo gana prabangus. Butas, kolektyvinis sodas, automobilis ir atostogos „draugiškose sovietinėse respublikose“, artimame užsienyje. Visi kiti sekė šiuo standartu, bet retas, kuris galėjo svajoti apie atostogas, kad ir didesniuose sovietiniuose kurortuose, todėl siekė pakliūti į Palangą. Kelialapių gaudavo, nors jų nebuvo tiek daug, kiek norinčių atostogauti.

Žinoma, buvo ir kita kategorija žmonių, kurie vertino atostogas gamtoje, palapinėje ar plaukiant su baidare. Verta paminėti, kad taip atostogaudavo arba jauni žmonės, arba „užkietėję“ turistai, tikrai ne kiekvienam anuomet norėjosi tampytis su sunkia kuprine, palapine ir konservų pilnais maišeliais“, – pasakojo istorikas. 

Anot jo, gamtą ir pigų poilsį labiausiai mėgo jaunimas, nes tai buvo pigiausias būdas keliauti, o ir jėgos, ištvermės ir polėkio – reikėjo. 

REKLAMA

„Daugiausiai miškais ir upėmis džiaugdavosi taip vadinami „tikrieji turistai“, daugelis jų buvo geografai, botanikai ar kitų „gamtinių“ specialybių studentai. Jie išties daug keliaudavo po miškus, orientuodavosi tik su kompasais, savaitėmis miegodavo palapinėse. 

Tai nebuvo paprasta, nes turisto amunicija svėrė daug. Baidarės buvo griozdiškos, kuprinės ir palapinės – taip pat. Keliauti taip tikrai nebuvo paprasta, o jei dar su vaikais, tai tikras iššūkis. Nepamirškime, kad automobilius anuomet turėjo retas, todėl keliaudavo su autobusais, traukiniais, tempdavo savo kuprines toli. Taigi, tikrai ne kiekvienas tam ryždavosi, norėdavo“, – sakė A. Jakubčionis. 

Istorikas pasakojo, kad buvo ir daugiau kliūčių keliautojams, tarkime, retas studentas, jaunuolis turėjo baidarę. Nuomotis jų nebuvo galima, tekdavo skolintis, o nusipirkti įstengdavo retas, nes gera baidarė kainavo tiek, kiek trys stipendijos arba vienas darbininko atlyginimas. O kur dar visos kitos išlaidos. 

Tiesa, keliauti buvo galima gana plačiai, tikrieji klajūnai neapsiribodavo Lietuva, juos traukė kalnai, Sibiro platumos ar kitos šiuo metu gana sunkiai pasiekiamos teritorijos. 

Sovietinė Palanga (Wikimedia.org)

„Keliauti, turistauti su, tarkime, palapinėmis, buvo galima po visą Sovietų Sąjungą. Tą aktyvūs žmonės ir darė, tiesa, reikėjo saugotis uždarų, karinių teritorijų, miestų, kurių nebuvo žemėlapiuose. Atklydus iki ten grėsė dideli nemalonumai. Nukeliauti anuomet buvo galima net iki Kamčiatkos, bėda ta, kad lėktuvų nebuvo daug, skrydžių patogių – taip pat. Norint pakliūti kur nors tolėliau, tekdavo kelis kartus persėsti. Bet štai kelionės traukiniais buvo patogios, o ir romantiškos, todėl jais, ypatingai studentai, keliavo daug“, – prisiminė A. Jakubčionis. 

REKLAMA

Anuomet taip pat nemažai keliauta autostopu, universitetai turėjo savo turistų klubus, būrėsi net tautosakos rinkėjų būreliai, kurie blaškėsi po kaimus rinkdami įvairias istorijas ir tuo pačiu – atostogaudami. 

Trys savaitės miške ir palapinėje – normalu

Savo vasaros atostogas prisimena ir fizikas Antanas, kuris mažas būdamas su tėvais išmaišė visas tris Baltijos šalis. Visada keliaudavo tik su kuprinėmis ir palapinėmis, nesinaudojo, o ir nebuvo tradicijos, apsistoti viešbučiuose. 

„Mano tėvai abu fizikai, nežinau, iš kur ši mada, bet, matyt, atsinešė dar iš universiteto. Mes visada keliaudavome su baidarėmis, palapinėmis ir nešini krūva konservų. Ir tai nebūdavo kelių dienų pasprukimas į mišką, su baidarėmis keliaudavome ir miškuose gyvendavome dvi ar tris savaites, man tai atrodė normalu, maniau, kad visi taip vasaroja. 

Tiesa, mes neturėjome kolektyvinio sodo, o grėbti šieno į kaimą važiuoti jau nereikėjo, seneliai buvo mirę. Todėl tėvai ir blaškydavosi su manimi po miškus ir upes vilkdami seną brezentinę baidarę. Pasakojo, kad kai buvo dar studentai panašiai keliaudavo po visą sąjungą, lipo į kalnus, nakvojo prie Baikalo. Jie, matyt, tiesiog mėgo tokias pramogas, o ir pigu gi buvo tai daryti“, – atviravo Antanas. 

Istorikas Marius Emužis tv3.lt yra pasakojęs, kad sovietmečiu stigo ne tik galimybių atostogauti, bet ir pačių atostogų, tuomet žmonės dažnai turėjo tik 15 dienų poilsiui. Tiesa, sunkiojoje pramonėje, šiaurėje dirbantiems žmonėms duodavo šiek tiek papildomų atostogų. 

REKLAMA

„Lietuviai, jei turėdavo kaimą, dalį atostogų praleisdavo jame. Tai, matyt, natūralu, nes pirmiausia turėjo būti nudirbti darbai, o jau vėliau pramogauti. Tie, kas turėjo kolektyvinius sodus, atostogas leisdavo būtent ten, tai taip pat yra sovietinė klasika. Tie, kurie troško pailsėti, o ne dirbti sode, rinkdavosi Palangą arba Šventąją“, – pasakojo Vilniaus universiteto istorikas M. Emužis.

Mada Sovietų Sąjungoje (nuotr. „YouTube')

Kelialapius gaudavo tie, kurie dirbdavo įmonėse ir įstaigose, turėjo geresnes sąlygas. Gavus kelialapį jau buvo galima ramiai keliauti, nes nereikėjo galvoti apie maistą. Kelialapius formaliai gaudavo per įmonių profsąjungas. Kolūkiai taip pat gaudavo kelialapius, nors šie buvo nuperkami už kolūkio pinigus. Kelialapis galėjo būti visiškai apmokėtas, bet pasitaikydavo ir apmokamų iš dalies.

„Kai pradėjo atsirasti daugiau automobilių, o tai buvo apie 8 dešimtmetį, žmonės ėmė keliauti savarankiškai, gyventi kempinguose, gamtoje. Lietuvoje tokių keliautojų nebuvo daug, nes ir automobilių daug neturėjome, bet Sovietų Sąjungoje tai buvo populiaru, o tam postūmį davė filmas „Trys plius du“, apie romantiką gamtoje“, – sakė M. Emužis.

Išvykti į „artimąjį užsienį“ paprastam žmogui buvo labai sunku, nebent išsiųsdavo darbo pirmūną arba socialistinio darbo didvyrį. Tokiu atveju šios atostogos buvo naudojamos propagandos tikslais, sakyta, dirbkite ir galėsite atostogauti Bulgarijoje. 

Visgi keliauti savarankiškai, tarkime, kopti į Uralo kalnus, nebuvo sunku, trukdymų, ypatingai vėlyvuoju sovietmečiu, nebūdavo. Daug anuomečių jaunų žmonių keliaudavo ir iki pietų kurortų, gyvendavo kempinguose, pas močiutes ar glausdavosi gamtoje. 

Vidas Tom
2020-06-14 17:42:26
Su nostalgija prisimenu pionierių stovyklas.
Tris vasaras jose atostogavau.
Ten atostogaudavo vaikai iš paprastų , valstiečių ir darbininkų šeimų.
Ilsėdavosi visiškai už dyką .
Pamenu puiku maistą , nuostabius vadovus, nuostabias atrakcija, gražius ir patogius namelius, užimtumą , nuostabią gamtą. Kauknorio pionierių stovykla.
Pilną mišką uogų , pasieniečius , kurie atsiveždavo savo tarnybinius šunis ir ieskodavom paslėpto torto. Kuris būrys pirmas ji rasdavo, tas ir pergalę švęsdavo su tortu .
Neturi dabartiniai vaikai tokių malonumų.
Nes jai kam ir papuola papulti į panašias stovyklas , tai kainuoja 300 eurų savaitė.
Suaugę vaziuodavom ilsėtis į nuostabūji ir nepakartojamą Krymą.
Kelelapiai būdavo gaunami per profsąjungas.
Aišku savinaudiškumo būdavo ir profsajugoje. Ten ir buvo savų , giminių , draugų sistema. Bet kelialapių būdavo labai daug, todėl gaudavo juos ir darbininkai, valstiečiai.
O ir be kelelapio buvo galima nuvažiuoti .
Kainos buvo labai prieinamos visiems.
TSRS laikais dabo žmogus buvo gerbiamas ir sąlygos smagiai pasilsėti buvo sudaromos visiems.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Grigorijui 2020-06-18 18:21:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Šude. Kur tu vis begi nuo mano komentaru. Po coronoviruso ir tavo sapalioniu apie Derzava tu vis begi nuo manes. Žinau kad daug rekiai ir apsišikai su savo pranašystem. Vidas tom taip pat. Jūsų žodžiai mešlo verti. Laukiu kada priims stumiama dabar nauja teisės įstatyma ir jus saugumas senaties data pristvers. O duomenys jie renka ;)   ATSAKYTI
Grigorij 2020-06-19 01:08:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Noretum, kad mano pranasystes del koronaviruso issipildytu? Manai, kad nenusipelnet visisko kracho? Nieko, ne paskutinis išbandymas. Viskas Aukscausiojo rankose. Jei dabar, per stebukla, taip lengvai issisukot nuo koronaviruso, visisko kracho - melskis Dievui! O kad LR del karantino jau gavo stipriausia smugi i pasirdzius - neabejok.

Kur as nuo taves begu, nepraustaburni? Nuo ko as isvis begu?

Gerai, tarkim mane suims (tavo maldom). Ar tau, lietuviams, LR bus lengviau, sulauksit issvajoto grazaus gyvenimo? 30 metu, kai isvaret rusu kalba. Kur pieno upes ir kisieliaus krantai? O kadaise jums tik tai, tik laisves trukumas, iki pilnos laimes trukde. :)))   ATSAKYTI
Arnas 2020-06-18 17:37:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nereikia išsigalvoti, kaip kelialapiai būdavo dalinami „visai už dyką“. Profsąjungos kūrė sovietinės valdžios įvaizdį. Privaloma tvarka iš visų ėmė kas mėnesį mokestį, surinktas lėšas kaip motina dalino kelialapiams ir aparatui išlaikyti. Didelė ir atskiro tyrinėjimo verta tema... Beje, kodėl už mano ir kitų piliečių mokesčius kauptas profsąjungų turtas atiteko A. Syso ir Co būreliams? Net rūmai ant kalno?   ATSAKYTI
Grigorij 2020-06-18 17:50:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Arnas,
pardon, o koks nepakeliamai sunkus buvo "privalomas" profsajungos mokestis? Uz tas lesas, surinktus per metus, SIAIS laikais butu imanoma atostogauti?

Tai dar gerai, kad Syso bureliams kazkas atiteko. Siaip, kiek Profsajungos Rumu, kaip ir Lietuvos Valstybine nuosavybe, buvo isdraskyta, isporceliuota? Jums gi patiko toks "europejimas", pries libkonservus nesukylot! Juk yra tik vienas priesas - "Rusas"!   ATSAKYTI
Dublin-Kaunas 2020-06-18 12:18:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Matai griša, tu nežinai kas yra normali ir laisva šalis, o laisvoj šalį ir pensininkams ir tiems kurie negali pasirūpinti savimi ir vaistai beveik už dyką (2€) ir pas daktarą už dyką ir autobusai už dyką ir per gatvę gali pereiti kur nori.    ATSAKYTI
Grigorij 2020-06-18 14:51:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tiesiog pieno upes ir kisieliaus krantai. :))) Aciu, prajuokinai. Ko gero, esi Franko Kruko draugas? Jau buvau pagalvojes, kad cia - apie "laisva" Lietuva. Lyg "okupantus" isvare, kartu su musu kalba, "Monstrus" Tarybines imones, kartu su IAES, kolukiais, Lietuvos valstybine nuosavybe isdraske, tampant "postindustrine" visuomene, stojo i ES ir NATO - laisves pilnos kelnes, islaisvinta nuo gamybos LR atsiduso, suzaliavo, o vaziuot reikia i DAR laisvesne Airija. :)))
Na na, maudykis, maudykis laisveje, kaip Skrudzas Makdakas pinigu saugykloje! :)))   ATSAKYTI
Grigorij 2020-06-18 14:57:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
"Я другой такой страны не знаю,
Где так вольно дышит человек" (c) :)))   ATSAKYTI
Dublin-Kaunas 2020-06-18 02:03:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Klausykit kacapai, ko jūs čia verkiat, piskit į savo rodina, ten ir dabar viskas pigu ir krym naš.    ATSAKYTI
Dublin-Kaunas 2020-06-18 02:12:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Normalioje šaly žmonės uždirba normaliai ir atostogauja už savus pinigus, neprašo nieko malonės, ir nereikia niekam subines laižyti kad gauti kažką, kaip buvo prie bolševikų.    ATSAKYTI
Grigorij 2020-06-18 06:13:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Matai, brolau, kad normaliai uzdirbti, apmoketi studijavima, gydyma, atostogas, pabegai is savo Tevynes i "normalia" sali - Airija. Manai, ten visi sugeba viska apmoketi? Net JAV toli gražu ne visi sugeba gydytis nuo koronaviruso (ten, kaip RU, korona negydo uz dyka, o reikia paploti apie 44 000 zaliu), juolab net greitaja pagalba iskviesti. O TSRS tai sugebejo VISI. Gyveno be ypatingos prabangos, bet draugiskai ir broliskai.

Sedek savo Dubline, kol sugebi viskam uzdirbti, ir neburbuliok. O kai del amziaus ir sveikatos nesugebesi uzdirbti - tada as tau nepavydesiu. Ir tu apie rodina prisiminsi, "laisvai" pabegusi ziurke.
   ATSAKYTI
Grigorij 2020-06-18 06:26:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Anais laikais, gyvendamos kitoje santvarkoje, ir jurates vazgauskaites buvo nepalyginamai zmogiskesnes, saziningesnes.   ATSAKYTI
Grigorij 2020-06-17 10:55:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Esme tame, kad TSRS nebuvo turizmo, poilsio, pramogu industrijos, verslo. Atostogu poilsi organizuodavo valstybe, daug islaidu kompensavo. Pagrindinis kriterijus buvo: kad materialiai viskas butu prieinama, bet be prabangos, ypatingos romantikos. Romantikos megejai be dideliu problemu galejo atostogauti neorganizuotai, su palapinem. Kai siandien visur privati nuosavybe - tai atkrenta. O turizmo, pramogu verslas paremtas tuo, kad mokek pinigus - ir gausi paslauga. Kai kas gali megautis pramogom (o juk per 30 metu kiek visokiu nauju technologiju atsirado, bent skraidymas oro balionais, rieduciai ir.t.t.), o kiti priversti paskutinis pinigus isleisti gydymui, seimos, vaiku islaikymui. Kelialapiu dabar niekas medalina, nieko nekompensuoja. Atostogos pagal kisene.   ATSAKYTI
Vidas Tom 2020-06-17 12:59:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Oro balionais tada niekur neskraidė pramogai. Bet su parašiutais buvo galima šokinėti už dyką .
Iki karinės tarnybos dosafe šokau 128 kartus. Ir nuo pirmo atskyrio po šuolio gaudavom toloną pietums už 3 rub.
   ATSAKYTI
Darka 2020-06-17 00:29:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Patys geriausi atsiminimai...    ATSAKYTI
Darka 2020-06-17 00:26:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Patys geriausi atsiminimai...    ATSAKYTI
Kukulis 2020-06-15 23:40:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
O as Arteke buvai.... ir padulkinau 2 kubietes.... vo taip va! O jus esat bulviagalviai   ATSAKYTI
Vidas Tom 2020-06-17 13:03:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Apie arteką tu girdejai iš TV . O ten ne tik kad nebuvai. Tu net nežinai kokio amžiaus buvo pionieriai.
Tau būnant pionieiriui galikas dar nestovejo ir kubietėms tu tik iaižyt galėjai.
Ir patarimas;
- savo snaukymosi fantazijas, pasilik sau ir neviesink. O tai visi žinos ką svajoji smaukydamasis. Susirask moterį...   ATSAKYTI
KAIMIETIS 2020-06-15 08:48:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Bepigu tada buvo poilsiaut po miskus ar paupiais, bet kur galiejai pasistatyt palapine, lauza susikurt ir buti savaite ar dvi, niekam neuzkliudavai, o dabar net lauzo prie upes negali uzkurt bet kur , tik te kur PONAS leis,ir jam dar uzmokiesi uz leidima, o jei ne tai BAUDA   ATSAKYTI
kur 2020-06-15 07:35:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
tu sovietmetyje buvai,kad taip"puikiai"žinai,kaip tada atostogavo?Gal turginė tau paporino apie tai ir tu patikėjusi,sukurpei straipsnelį.Gavai atlygį-džiaukis,bet pažiūrėk tėvam į akis ir tau gal gėda suspaus sąžinę?   ATSAKYTI
Grigorij 2020-06-17 09:42:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kur,
neieškokit, Jūratė seniai sażinę prarado...   ATSAKYTI
Sovietas 2020-06-14 18:54:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Pagrindinė trauka ir motyvacija būdavo, kad jei merga su tavim į tą žygį eina, tai jau linkus duot, kas tarp girtų ir vykdavo palapinėse. Mobilių nebuvo, isterikių irgi.   ATSAKYTI
Vidas Tom 2020-06-14 20:05:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Matomai besismaukydamas sukuri tokias erotines fantazijas, kad lengviau pabagtai. ..   ATSAKYTI
Angelė 2020-06-14 18:35:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kadangi portalai L.Rytas ir Respublika trina komentarus,tai bandau parašyti čia (nors ne į temą). Paskaičiavau,kad bankininkas Vasiliauskas atlyginimo per dieną gauna daugiau,nei aš per mėnesį. Gerai gyvenam ar ne?   ATSAKYTI
Grigorij 2020-06-17 10:15:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Angele,
čia taip pat sėkmingai trina momentus, pasisakančių prieš Jūratę Vażgauskaitę.
Dėl bankininko atlyginimo. Buvęs prokuroras Paulauskas pasakyti, kad jis nusipelnęs gyventi geriau. Jus tik dabar susigrebet? O kur buvot Kovo 11 ir Sausio 13? Darėt viska, kad taip ir būtų, "europėjote", Landsbergį gelbėjot? O Juozas Baltušis, Burokevičius, Jermalavičius žinojo apie tai iškarto. Jie, kaip galėjo pries tai kovojo, pagyvenęs Burokevičius, atsisakęs amnestijos, išsedėjo kalejime 12 metu!!! Kai šiandien, be jokio pagrindo, i kalėjimą ilgam meta Paleckiuką - visiems nusispjauti. Reiškia, dar nepribrendot užduoti tokį klausimą. Džiaukitės Europą. O Juratė Važgauskaitė dar prirašys, kaip blogai buvo TSRS, komentatorius rimas papasakos, kokie baisus buvo kolūkiai. :)))   ATSAKYTI
Grigorij 2020-06-17 15:00:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Angele,
užtai nuo mūsų, "okupantų", išsilaisvinot, atsikratėt mūsų kalbos. Galit mėgautis JAV tankais "Abramsais" Pabradėje. O Jūratė Važgauskaitė dabar naktim nemiega, kad Trampas žada daļį kariuomenės išvesti is Vokietijos - jai liekancių 25000 per mažai, nors vokiečiams ir tai per akis užtenka. :))) Ir dėl Astravo "Monstro" košmarus sapnuoja: nes jos elektra, dėl pigumo, kelia grėsmę LR nacionaliniam saugumui.
Taip, taip: viskas Frontui, viskas Pergalei prieš "Rusa"! :)))   ATSAKYTI
lietuve 2020-06-14 18:26:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Prisimenu, kaip laukdavai vasaros. Kiekvienus metus keliaudavome i kalnus. Ispudziai ir zmoniu draugiskumas neisdildomi. Kiek visokiu "nuotykiu" patirdavome.
Studentaujant teko ir autostopu keliauti i Kryma. Ispudziu begale. Siais laikais apie kelione autostopu, net pagalvot negalima.
Na, o kai gaudavom stipendijas, vaziuodavom dviem dienom i Sankt Peterburga, Latvija, Estija. Traukiniu bilietai buvo labai pigus. Tai, kad is stipendijos likdavo, dar ir pragyvenimui.
Pora kartu, kai dirbau buvau gavusi nemokamas atostogas Lino sanatorijoje, Palangoje.
Na, o, kaip grybauskaite, landsbergis ir kiti partiniai i uzsieni isvykti negalejome. Bet i partija vistiek nestojome.   ATSAKYTI
Vytautas 2020-06-14 18:15:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai buvo gyvenimas TSRS prabėgo tas laikas kaip vėjas liks tik prisiminimai   ATSAKYTI
As 2020-06-14 18:10:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Pritariu ir as.buvo smagu   ATSAKYTI
Vidas Tom 2020-06-14 17:42:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Su nostalgija prisimenu pionierių stovyklas.
Tris vasaras jose atostogavau.
Ten atostogaudavo vaikai iš paprastų , valstiečių ir darbininkų šeimų.
Ilsėdavosi visiškai už dyką .
Pamenu puiku maistą , nuostabius vadovus, nuostabias atrakcija, gražius ir patogius namelius, užimtumą , nuostabią gamtą. Kauknorio pionierių stovykla.
Pilną mišką uogų , pasieniečius , kurie atsiveždavo savo tarnybinius šunis ir ieskodavom paslėpto torto. Kuris būrys pirmas ji rasdavo, tas ir pergalę švęsdavo su tortu .
Neturi dabartiniai vaikai tokių malonumų.
Nes jai kam ir papuola papulti į panašias stovyklas , tai kainuoja 300 eurų savaitė.
Suaugę vaziuodavom ilsėtis į nuostabūji ir nepakartojamą Krymą.
Kelelapiai būdavo gaunami per profsąjungas.
Aišku savinaudiškumo būdavo ir profsajugoje. Ten ir buvo savų , giminių , draugų sistema. Bet kelialapių būdavo labai daug, todėl gaudavo juos ir darbininkai, valstiečiai.
O ir be kelelapio buvo galima nuvažiuoti .
Kainos buvo labai prieinamos visiems.
TSRS laikais dabo žmogus buvo gerbiamas ir sąlygos smagiai pasilsėti buvo sudaromos visiems.    ATSAKYTI
Gimiau TSRS 2020-06-14 17:49:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Sutinku +100%   ATSAKYTI
Gyvenusi tais laikais 2020-06-16 23:49:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Stovyklos buvo nykios. O kelialapio į Krymą nei mano tėvai, nei kas nors iš klasės draugų niekada nebuvo gavę. Tai kad nereikia.    ATSAKYTI
Vidas Tom 2020-06-17 13:15:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gyvenau tais.
Į Krymą kelelapių tikrai negaudavo tinginiai, girtuokliai ir nevykėliai.
Į Krymą kelialapius gaudavo darbo pirmūnai arba šeip geri darbininkai , valstiečiai ir tarnautojai.
Aišku , dar pasitaikydavo nesąžiningų profsąjungų pirmininkų. Jie kelialapius dalindavo savo artimiesiems arba už kyšius.
Bet tokių buvo visur ir bus visada.    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Seimo posėdis  (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga jau išsidalino vienmandates apygardas tarp savo kandidatų Seimo rinkimuose. Premjeras Saulius Skvernelis – Vilniaus Pilaitės-Karoliniškių ...
Ginekologas (nuotr. 123rf.com)
Medikai su nerimu konstatuoja toliau blogėjančią tautiečių, ypač jaunų vyrų, lytinę sveikatą. Jų teigimu, lytiniu keliu plintančių infekcijų banga laukia ne tik dėl karantino ...
Gaisras įmonėje „Kėdainių grūdai“ (nuotr. „Kėdainių mugė“)
Naktį iš penktadienio į šeštadienį ugniagesiai malšino siaubingą gaisrą Kėdainiuose. „Kėdainių grūdų“ teritorijoje atvira liepsna degė milžiniškas pastatas, kuriame laikoma ...
Ūkininkai skaičiuoja 90 procentų derliaus praradimo: viskas dėl liūčių (nuotr. stop kadras)
Liūtys išguldė ūkininkų pasėlius – kai kurie skaičiuoja praradę net 90 procentų derliaus. Kenčia ir daržovių augintojai. Ūkininkų atstovai skaičiuoja, kad nuostoliai – dešimtys ...
Žvejai į Šešupę suleido 2000 upėtakių: žvejoti gali visi, bet su viena sąlyga (nuotr. stop kadras)
Versline žuvininkyste vidaus vandenyse užsiimančias įmones siekiama įpareigoti griežčiau apskaityti laimikį – žvejyboje turėti naudoti telemetrinę stebėjimo sistemą. Šiais GPS ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų