Nušautas policijos pareigūnas Saulius Žymantas apsaugos liemenės greičiausiai nedėvėjo. Tai pirmadienį patvirtino ir Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Tačiau policijos atstovai pažymėjo, kad apsaugos liemenė šiuo atveju S. Žymanto gyvybės nebūtų apsaugojusi, nes ginklas buvo labai galingas. 40-metį pareigūną kulka, skriedama per duris, pakirto į krūtinę. Pareigūnas mirė iš karto.

Nušautas pareigūnas S. Žymantas

Nušautas pareigūnas S. Žymantas

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis tv3.lt taip pat teigė, kad Mažeikių rajone, Birbiliškės kaime, žuvęs pareigūnas įvykio metu nedėvėjo neperšaunamos liemenės, jo kolegė, kuriai incidento metu buvo sužeista koja, buvo su apsaugine liemene.

„Tačiau, preliminariais duomenimis, apsaugos liemenė nuo šito ginklo (karinio karabino – aut. past.) nebūtų apsaugojusi. Apsauga priklauso nuo ginklo. Šiuo atveju, greičiausiai apsaugos liemenė jam nebūtų padėjusi.

Jos daugiau apsaugo nuo durtinių smūgių. Čia toks kovinis ir karinis ginklas, nuo kurio turbūt niekas neapsaugo“, – sake R. Matonis.

REKLAMA

Policijos departamento atstovas pažymėjo, kad visi pareigūnai, kurie reaguoja įvykius, privalo pagal įsakymą dėvėti apsaugos liemenę. Daugeliu atveju jį gelbsti gyvybes. R. Matonio teigimu, visi Telšių apskrities pareigūnai tokias liemenes turėjo, jos jiems buvo išduotos. Pareigūnai dar atlieka tarnybinį patikrinimą: „Tas pareigūnas (S. Žymantas – aut. past.) ir pareigūnė irgi turėjo. Lietuvos mastu 95 proc. reaguojančių pareigūnų yra aprūpinti.“

Policijos pareigūnai apsaugos liemenėmis buvo gausiai aprūpinti po 2016 metų, kai Telšių rajone Tryškių miestelyje siautėjęs vyras su peiliu puolė ir nužudė Telšių apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro vyriausiąjį patrulį Liudą Šimkų.

Nuo tokio galingo ginklo liemenė neapsaugo

Lietuvos policijos darbuotojų profesinės sąjungos (LPDPS) pirmininkas Saulius Grigonis taip pat pažymėjo, kad pareigūno gyvybės nebūtų apsaugojusi liemenė, nes Mosino-Naganos sistemos karinis karabinas labai galingas ginklas.

„Šioje vietoje liemenė nebūtų apsaugojusi, nes ginklas labai galingas. Šiaip, policininkai nešioja lengvesnes liemenes, kurios faktiškai skirtos apsaugoti nuo peilio arba nuo pistoleto šūvio iki kažkurio galingumo. Bet nuo didesnių ginklų neapsaugos.

O būtent nuo šito Mosino-Nagano sistemos šautuvo ir jo šovimo galingumo nebūtų apsaugojusi net rimta šarvinė liemenė, nesvarbu, kad per duris šovė.

Šioje vietoje būtų reikėję naudoti balistinį skydą, tada būtų apsisaugojęs. Jei tik žmogus būtų žinojęs, bet negali gi visko žinoti“, – sake S. Grigonis.

REKLAMA

Bet kokiu atveju, apsaugos liemenės turi būti dėvimos

LPDPS pirmininkas akcentavo, kad bet kokiu atveju apsaugos liemenės turi būti privalomai nešiojamos tarnybos metu.

„Apsaugos liemenės vienareikšmiškai turi būti dėvimos. Nors jos turi skirtingus pasaugos lygius ir sveria ne vieną kilogramą. Neperšaunama liemenė sveria daugiau kaip 5 kilogramus, o neperduriamos yra lengvesnės – sveria kur kas mažiau.

Jų dėvėjimas turi būti reglamentuotas, bet aš to dar nemačiau. Turėtų būti nurodymai, kiek valandų jas nešioti, kiek ilsėtis, nes yra didelė apkrova stuburui ir užsispaudžia raumenys“, – sake S. Grigonis.

LPDPS pirmininkas akcentavo, kad policijos pasiruošimas šiuo metu yra tikrai geras. Net negalima palyginti kaip buvo prieš ketverius metus. S. Grigonio teigimu, apsaugos liemenių visi pareigūnai dar neturi, bet jos intensyviai perkamos.

„Daug dėmesio skirta pareigūnų paruošimui, pratyboms, šoviniams. Lygis tikrai labai aukštas. Tačiau yra tokia politika, kad policija yra traktuojama kaip paslaugos teikėja. Ginklas ir jėgos panaudojimas turi būti kaip kraštutinė priemonė, bet patys matome, kas darosi, be jėgos – niekaip“, – pažymėjo pašnekovas.

Pasak pirmininko, pareigūnams yra didžiulis krūvis ir jie per darbus ir rutiną savo saugumą numeta į antrą planą.

„Dar čia penktadienis, įsivaizduoju, kad ir vadovai spaudžia, o saugumas atsiduria paskutinėje vietoje. Viskas dėl darbų rutinos. Jiems tikrai sudėtinga, jei kinologas važiavo pagal veiklos bylą, tai vienareikšmiškai.

Reikia saugotis. Bet niekada negali žinoti. Mūsų gyventojų elgesys irgi lemia daug dalykų. Mes nesame dabar tokie nepopuliarūs, kaip milicija buvo sovietmečiu. Esame tikrai vertinami, bet kaip generalinis komisaras pasakė, kad tikrai yra daug neadekvačių žmonių, iš kurių gali sulaukti daug netikėtų dalykų ir ne viską galima numatyti. Kaip ir šiuo atveju, kodėl Stasiui Brasui taip reikėjo pasielgti?“, – retoriškai klausė S. Grigonis.

REKLAMA

Užsienio patirtis rodo: pareigūnai su liemenėmis

Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus prezidentas Vytautas Pliuskus sakė, kad užsienio patirtis rodo, jog apsaugos liemenės yra būtinos ir daugeliu atveju jos padeda.

„Kiek žinau iš užsienio patirties, tai visi pareigūnai nešioja apsaugos liemenes. Patogu ar nepatogu, bet jos yra būtinos, nes apsaugo pareigūno gyvybę. Žinoma, tos liemenės yra kaip norma, tačiau nutinka visokių atvejų kaip ir Lietuvoje.

Mano nuomone, daugeliu atveju apsaugos liemenės padėtų nuo šaltojo ir šaunamojo ginklo. Tačiau daugeliu atveju, pareigūnai nesąmoningai neįvertina kylančių pavojų, nes vyksta į iškvietimus, kai nesitiki smurto protrūkių ir ginklo panaudojimo. Neįvertina, kad kiekviena situacija gali būti pavojinga gyvybei“ , – sakė V. Pliuskus.

Pasak asociacijos prezidento, penktadienį nušauto pareigūno atvejis yra labai liūdnas, tačiau tokie dalykai neišvengiami, tai matome ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Pirmadienį laidoja nušautą pareigūną

Pirmadienį vyksta nužudyto 40 metų Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūno, kinologo S. Žymanto laidotuvės. Penktadienio rytą į jį ir jo partnerę šūvius paleido smurtu artimoje aplinkoje įtartas Stasys Brasas.

Mirtinus šūvius į pareigūną paleidęs vyras grasino nužudyti savo sutuoktinę – apie tai pranešimą policija gavo ketvirtadienį, tačiau nuvykę pareigūnai vyro nerado. Nuvykus patikrinti penktadienio rytą, vyras pareigūnus pasitiko šūviais. 

Pasak Policijos departamento, paleidus šūvius į pareigūnus, namas buvo padegtas. Gaisrą užgesinus, name buvo rastas nenustatytos tapatybės kūnas ir ginklas.  Atlikus tyrimus, nustatyta, kad name sudegė į pareigūnus šaudęs S. Brasas. 

Prie jo gulėjo ir ginklas: maždaug prieš šimtą metų pagamintas karinis karabinas, kurį jis laikė nelegaliai.

Vyga
2020-06-01 13:08:28
Per laidotuves,žiūrėdama TV,verkiau kaip savo sūnaus.Negali daugiau to pasikartoti nei viename policijos dalinyje.Aukščiausio lygio apsauga pareigūnams turi būti suteikta.Jei mes tik žiūrėdami raudame,tai koks skausmas artimiesiems?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
ERIKA 2020-06-02 11:59:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
GILI IR NUOSIRDI UZUOJAUTA PONO SAULIAUS ŽYMANTO VISU PIRMA TEVELIAMS NETEKUS SŪNAUS. : (. SESEI- BROLIO. SEIMAI MYLIMO TEVELIO IR VYRO, ŠUNIUKUI GRANTUI NETEKUS MYLIMO SEIMĪNINKO. : ( DRAUGAM DRAUGO. KOLEGOM BENDRADARBIO. : (. VAKAR MACIAU ŽINIOSE LAIDOTUVES. LABAI GRAZIAI PAGERBE ZMOGU. SU JUO ATSISVEIKINO. : (. TIESIOG KLAIKU. ŽIAURIAI GAILA ŽMOGAUS, TEVU, ŠEIMOS, ŠUNIUKO. : (. JIS SKUBEJO I PAGALBOS ŠAUKSMA, BET... : (. MANAU TA MOTERIS TAIP PAT KALTA TAME KAS ATSITIKO. KAD DU VAIKUCIAI BE TEVELIO LIKO. :(. JI JUK ŽINOJO, KAD TURI GINKLA. TAI KO SAU KVIESDAMA PAGALBA JU NEISPEJO, KAD TURI ITIN GALINGA GYNKLA? NEJAU KIEKVIENAM SAVA SUBINE SVARBESNE UZ KITO? NEJAU SUNKU BUVO IŠPET? JI TAIP PAT KALTA. KAIP JI TOLIAU GYVENS ŽINODAMA KAD ATEME IS KAZKO MYLIMA SUNU, BROLI, VYRA, TETI, SEIMININKA, KOLEGA, DRAUGA. NEZINAU. BENT JAU AS JAUSCIAUSI TOKIA PAT KALTA KAIP IR TAS ŽUDIKAS PRAKEIKTAS, KURIS PALEIDO SUVIUS. TEGU JIS, TAS BRASAS UZ TAI KA PADARE NERANDA NIEKUR VIETOS. NEI DANGUJ NEI PRAGARE.   ATSAKYTI
Tomas 2020-06-02 08:25:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kodel Braso žmona nuslėpė ir neperspejo pareigūnų, kad vyras turėjo ginklą? Ją reikia patraukti atsakomybėn!   ATSAKYTI
Linas 2020-06-02 15:35:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai rase , ji sake kad grasina ginklu   ATSAKYTI
Juonis 2020-06-01 22:10:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Na juk rusiškas Nagan yra viso labo revoilveris, o kažkas sako super galingas ginklas Nereiiia Jau daug galingesni buvo rusiški karo laikų TT, arba Stečkino konstrukcijos, Revolverio vamzdis per trumpas    ATSAKYTI
Tomas 2020-06-02 08:26:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Karabinas Mosino, gerbiamasis, o ne pistoletas Nagan. Skaitykite straipsnį.   ATSAKYTI
Algimantas 2020-06-01 22:09:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
bet kokia apsaugos priemone padeda arba ne - tai priklauso nuo daug aplinkybiu . Gal jinai ir butu padejusi jei jis ja butu uzsidejes . O dabar kaip yra taip . Gaila labai jauno vyro - bet turi atsistatydinti tokie policijos komisarai kaip Pozela uz tai , kad nepriverte deveti tos liemenes   ATSAKYTI
Jurgita 2020-06-01 21:04:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Stasys Brasas gal teistas buvo?   ATSAKYTI
to einana 2020-06-01 16:47:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ar nuo sito pareiguno zuvo tie vaikai? Kam cia tept varda zmogaus, kuris niekuo detas, kuris vaziavo kazko saugoti, ginti, kazkam padeti... ziauru ir liudna   ATSAKYTI
Algis 2020-06-01 16:02:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Greičiausiai nedėvėjo liemenės.tai dar nematot?   ATSAKYTI
Stop 2020-06-01 14:26:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Krentant nuo pastolių iš 5 aukšto šalmas irgi negelbėja, bet jei jo neturi, tai pats kaltas.   ATSAKYTI
anekdotai 2020-06-01 14:10:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nori sausi islipti i balos.   ATSAKYTI
Slojkas 2020-06-01 13:31:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tik nesuverskit kaltę ant liemenės,šeimai išmokas sumokėkit kaip priklauso.   ATSAKYTI
Einana 2020-06-01 13:12:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Prieš keletą metų Mažeikiuose žuvo trys vaikai nuo labai galingo ginklo --girto policininko    ATSAKYTI
Virgis 2020-06-01 22:22:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai buvo Skuode, Aleksandrijos kaime   ATSAKYTI
Vyga 2020-06-01 13:08:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Per laidotuves,žiūrėdama TV,verkiau kaip savo sūnaus.Negali daugiau to pasikartoti nei viename policijos dalinyje.Aukščiausio lygio apsauga pareigūnams turi būti suteikta.Jei mes tik žiūrėdami raudame,tai koks skausmas artimiesiems?   ATSAKYTI
jonas 2020-06-01 13:04:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gave iskvietima niekas nezinojo koks ginklas busyra patarle ;Kas saugosi ta ir Dievas sauga   ATSAKYTI
t 2020-06-01 12:46:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai kas cia per lemenes nebutu padejus   ATSAKYTI
CCCP 2020-06-01 12:40:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tai jai apvilksit lemenrs juk nepaeis tos policininkes ir daba jos apgailetinai atrodo sunkei vaiksto:)))))) uzmuso tris vaikus paulikas ir neiko kurorte sedejo    ATSAKYTI
assa 2020-06-01 12:52:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
tu bent straipsny skaitei?juk aiskiai parasyta nuo ko jos saugo,cia tau ne karines liemenes kurios tikrai nemazai sveria   ATSAKYTI
Vladimiras Moskviciovas. 2020-06-01 12:38:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Uzuojauta jo seimai!   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Šviesoforas (nuotr. 123rf.com)
Po koronaviruso krizės Lietuvos ekonomika atsigauna, tačiau kas šalies gyventojų laukia rudenį? Tikėtina, kad tikrieji koronaviruso pandemijos padariniai šalies ekonomikai ...
TV3 Žinios. Artimieji pasipiktinę: Vilniaus kapinėse žolės niekas nepjauna, nes niekas neprivalo (nuotr. stop kadras)
Didžiausiose Vilniaus Rokantiškių ir Karveliškių kapinėse artimųjų kapus lankantys žmonės širsta, nes kelią iki artimųjų kapų tenka skintis per nešienautą aukštą žolę, kurioje ...
Taršos mokestis sukėlė galvos skausmą: „Regitros“ atstovas pripažįsta, kad logikos – nėra (nuotr. stop kadras)
Nuo liepos registruojant automobilį tenka pakloti ir taršos mokestį. Žmonės skundžiasi, kad kai kurių automobilių „Regitros" duomenų bazėje nėra, o registruojant juos ...
Minint Žalgirio mūšio metines Galvės ežere koncertavo 100 muzikantų (nuotr. stop kadras)
Priešais Trakų pilį šiandien susirinkę tautiečiai galimai tapo Gineso rekordo liudininkais. Minint Žalgirio mūšio 610-ąsias metines Galvės ežere koncertavo 100 muzikantų. Ir ...
Karšto romano pabaiga – vyras panoro atgauti prarastus 12 tūkst. eurų
Meilės apakintas vyras dėl mylimosios paaukojo 12 tūkst. eurų. Petras neabejoja, kad naujoji draugė iš pat pradžių buvo sumaniusi planą, kaip ištraukti kuo daugiau pinigų iš jo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų