Prezidentas Nausėda: esame smukimo stadijoje

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad koronaviruso krizės sukrėstas šalies ūkis šiuo metu yra patekęs į smukimo stadiją, o išėjimas iš jos priklausys nuo sutelktinių valdžios veiksmų ir kompleksinių priemonių, orientuotų ne vien į trumpalaikę, bet ir ilgesnę perspektyvą. 

Prezidentas Gitanas Nausėda (LR Prezidento kanceliarijos archyvo / Roberto Dačkaus nuotr. )

„Manau, kad kaip tik dabar mes ir esame smukimo stadijoje. Manau, tas smukimas neturėtų labai užsitęsti, bet tai priklausys nuo to, ar mes tiesiog pasyviai stebėsime, kas vyksta, ar imsimės tam tikrų priemonių, kurias aš vadinu „nukreiptomis prieš plauką priemonėmis“, – žurnalistams ketvirtadienį kalbėjo G. Nausėda. 

Jis paaiškino, kad smunkant vidaus paklausai ar blogėjant vartotojų lūkesčiams reikia ekonominės politikos priemonėmis siekti priešingo rezultato: gerinti lūkesčius, didinti žmonių pajamas, o tai galima padaryti tiek tiesioginėmis išmokomis, tiek valdžios išlaidų didinimu.

„Bet tai galime padaryti ir mokesčių naštos mažinimu“ – pridūrė prezidentas, galimai darydamas aliuziją į jo pasiūlytas gyventojų pajamų mokesčio (GPM) mažinimo priemones. 

„Štai kodėl mes manome, kad kartu su Vyriausybe galime pasiekti optimalų rezultatą, derindami vienkartines priemones, kurios taip pat padeda didinti paklausą, bet derinti jas su ilgesnio laikotarpio priemonėmis, kurios, pirma, padidintų žmonių pajamas jų piniginėse, antra, suteiktų pagrindą atsigauti investicijoms ir tai jau yra vidutinio ir ilgo laikotarpio priemonės“, – kalbėjo prezidentas. 

G. Nausėdos manymu, šiuo metu, sprendžiant ekonomikos gaivinimo problemą, imamasi teisingų veiksmų, tačiau šalies vadovas apgailestavo dėl karantino pradžioje paskelbtų pagalbos verslui priemonių įgyvendinimo tempo. 

REKLAMA

„Šiandien aš manau, kad mes iš esmės einame teisingu keliu, tiktai bėda ta, kad kai kurios priemonės – ypač tos, kurios buvo pateiktos pačioje viruso atakos pradžioje, – jos įsibėgėja šiek tiek sunkiai, ratai užsikerta ir mes vis dar matome, kad pagal kai kurias programas mes panaudojame tik mažytę dalį tų pinigų, kurie buvo numatyti. Bet tikrai situacija gerėja“, – sakė G. Nausėda. 

Paklaustas, ar reikėtų peržiūrėti šių metų biudžetą, prezidentas sakė, kad reikia matyti bendrą priemonių paketą ir jau tuomet vertinti situacija. Pasak jo, biudžetas galėtų būti peržiūrėtas dar šioje Seimo sesijoje. 

„Jeigu mes ties kiekviena priemone sakysime „dabar reikia peržiūrėti biudžetą“, tai mes tą biudžetą turbūt peržiūrėsime kokius aštuonis kartus. Tai pateikime visą paketą priemonių, kurios dabar jau iš esmės yra pateiktos, ir galvoju, kad tada tikrai susidarytų normalios prielaidos peržiūrėti biudžetą ir tai gali įvykti dar šios pavasario sesijos metu“, – sakė G. Nausėda. 

Prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta antradienį Seime sakė, kad šių metų „valstybės biudžetas nusipelno būti patikslintas“. 


Rašyti komentarą...
o
onutė
2020-05-28 18:22:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar aš teisingai supratau- prezidentas Lietuvos žmonėms kaip atstovas komunikacijai, jo darbų nematyti- nulinis prezidentas...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų