Į Seimo rinkimus kartu su Lietuvos socialdemokratų partija žengia ir tokie žinomi veidai kaip ekonomistas Romas Lazutka, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas, pasaulio dviračių treko čempionė Simona Krupeckaitė ar žurnalistas Giedrius Drukteinis.

R. Lazutka, S. Čaplinskas eina į rinkimus (tv3.lt fotomontažas)

R. Lazutka, S. Čaplinskas eina į rinkimus (tv3.lt fotomontažas)

Naujieno portalo tv3.lt gautame dokumente matyti, kad LSDP prezidiume pasiūlyti šie kandidatai į Seimo rinkimus ir jų pozicijos, tačiau tai tik pirminis projektas, todėl galutinį sprendimą priims partijos taryba birželio mėnesį.

Pagal projektą, R. Lazutkai numatoma penkta vieta kandidatų sąraše, S. Čaplinskui  būtų skiriama devyniolikta vieta, G.  Drukteiniui – dvidešimta, S. Krupeckaitei – 25.

Psichologui Andriui Kaluginui skiriama 40 vieta, Seimo nariui Linui Balsiui – 11, ekonomistui Vaidui Navickui – 15, buvusiam Klaipėdos respublikinės ligoninės vadovui Romaldui Sakalauskui – 35.

Teisės specialistui Sauliui Stripeikai – 45, Panevėžio m. savivaldybės administracijos sporto skyriaus vedėjui Justinui Jasiukaičiui – 50, teisininkui, žemės ūkio ir aplinkosaugos  konsultantui Vaidotui Židanavičiui – 60, Kelmės r. savivaldybės tarybos nariui, Kelmės profesinio rengimo centro direktoriaus pavaduotojui Mindaugui Čerkauskui – 65, Lietuvos gaisrinės saugos asociacijos prezidentui Vytautui Kaziliūnui – 112 vieta.

REKLAMA

LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas tv3.lt patvirtino, kad toks sąrašas buvo svarstytas, kad šie asmenys sutinka su jų partija kandidatuoti rinkimuose.

Konservatoriai paviešino savo kandidatų pavardes

Gegužės pradžioje Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partija (TS-LKD) pranešė, kad buvęs aplinkos ministras Kęstutis Navickas jungiasi prie ir su jų partija dalyvaus Seimo rinkimuose.

Kaip teigia K. Navickas, jo apsisprendimą lėmė tai, jog TS-LKD yra partija, kuri „labai tvirtai atsigręžė į modernias, žaliąsias idėjas“, o į partijos rinkimų programą ketina įtraukti esmines aplinkos problemas – tvarią miškų politiką, stiprinamą aplinkos kontrolę, neperdirbamų atliekų prevenciją, miestų plėtrą su išvystyta infrastruktūra.

Vasario pabaigoje konservatoriai paviešino savo vienmandatininkų sąrašą ir paskelbė, kuriose apygardose, kokie kandidatai kausis. Jame – net trys buvę valstiečiai, kurie dabar laimę bandys jau su konservatoriais, tai Justas Džiugelis, Bronislovas Matelis ir Raimundas Martinėlis. Sąraše taip pat yra buvęs prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Mindaugas Lingė ir buvęs kariuomenės vadas Arvydas Pocius ir kiti.

Liberalai gegužės viduryje patvirtino vienmandatininkus

Liberalų sąjūdis gegužės 15 dieną pranešė patvirtinęs daugumą kandidatų vienmandatėse apygardose spalį vyksiantiems Seimo rinkimams.

„Elektroniniame tarybos posėdyje patvirtinti jau 54 kandidatai vienmandatėse apygardose būsimuose Seimo rinkimuose”, – pranešime teigė partijos pirmininkė, Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA

Ji spalį vyksiančiuose rinkimuose kandidatuos sostinės Senamiesčio-Žvėryno apygardoje. Praėjusiuose Seimo rinkimuose ji savo kandidatūrą kėlė Šiauliuose – Aušros vienmandatėje apygardoje, tačiau po pirmo turo liko trečia ir į Seimą pateko pagal partijos sąrašą.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nario, olimpinio čempiono Virgilijaus Aleknos kandidatūra bus keliama Naujamiesčio-Naujininkų apygardoje, Seimo Ekonomikos komiteto narys Eugenijus Gentvilas kandidatuos Pilaitės-Karoliniškių apygardoje, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Simonas Gentvilas – Pajūrio, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas ir Audito komiteto narys Gintaras Vaičekauskas – Baltijos, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys Ričardas Juška – Karšuvos, Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Juozas Baublys – Dzūkijos apygardoje.

Pasaulio lietuvių apygardoje liberalai kels Neringos savivaldybės tarybos opozicijos lyderio Andriaus Bagdono kandidatūrą. Vilniuje, be kita ko, kandidatuos Seimo kontrolierių įstaigos žmogaus teisių vyriausiasis konsultantas Arminas Lydeka (Verkių apygardoje), politologas Raimundas Lopata (Pašilaičių), Lietuvos graikų draugijos pirmininkė Evelina Paulavičienė (Šeškinės-Šnipiškių).

Kaune keliama Lietuvos lengvosios atletikos federacijos direktoriaus Rimanto Mikaičio kandidatūra (Šilainių apygardoje), buvęs Kauno vicemeras, dabar mero patarėjas Simonas Kairys (Kalniečių), Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupės vadovas Marius Gurskas (Panemunės), japonologas Aurelijus Zykas (Centro-Žaliakalnio).

REKLAMA

Galutinis kandidatų abėcėlinis sąrašas, anot partijos, pirmą kartą partijos istorijoje bus reitinguojamas visuotiniu elektroniniu partijos narių balsavimu, o reitingavimo rezultatai bus galutiniai ir nekeičiami.

Numatė, kokių priemonių turėsime laikytis per rinkimus

Kaip antradienį skelbė tv3.lt, numatoma, kad per Seimo rinkimus rinkėjai turės dėvėti veido ir rankų apsaugas, laikytis atstumo vienas nuo kito, balsavimo kabinos bus dezinfekuojamos, taip pat ketinama reguliuoti rinkėjų srautus.

VRK ministerijai taip pat pasiūlė, jei bus toks poreikis ir diplomatinėse įstaigose nebus galima organizuoti balsavimo, užsienyje gyvenantiems lietuviams suteikti galimybę balsuoti tik paštu.

„Šiuo metu rengiame rinkimų organizavimo specialios situacijos metu tvarką. Joje bus aptariamos saugiam rinkėjų balsavimui užtikrinti skirtos priemonės, kaip balsavimo patalpų visoje šalyje dezinfekavimas, visų atvykstančių rinkėjų kūno temperatūros tikrinimas, atskiros balsavimo kabinos karščiuojantiems“, – Seime sakė L. Matjošaitytė.

Taip pat numatoma prievolė ir rinkimų komisijų nariams, ir rinkėjams dėvėti veido apsaugos priemones ir pirštines, dezinfekuoti rankas. Tvarkoje numatoma, kad būtų reguliuojami rinkėjų srautai patalpoje, ribojamas jų skaičius, palaikomas atstumas tarp rinkėjų ir komisijų narių.

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį teigė nematantis prielaidų, kad Seimo rinkimai spalį galėtų neįvykti: „Šiandien nematau jokių prielaidų, kad rinkimai galėtų neįvykti.“

Teisingumo ministerija jau yra parengusi Seimo rinkimų įstatymo pataisas, numatant galimybę įrengti papildomų balsavimo vietų, pailginti išankstinį balsavimą ir balsavimą namuose.

REKLAMA

Valdančiajai koalicijai priklausantys „socialdarbiečiai“ nuogąstauja, kad dėl antrosios koronaviruso bangos spalio mėnesį gali neįvykti Seimo rinkimai, nes juose balsuos mažiau nei ketvirtadalis visų rinkėjų. 

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Nuomonė
2020-05-27 15:28:26
Tai va iš kur kojos dygsta Čaplinskui??!!! Irgi chazarų mafija. Pakol nepritemps reikiamo mirčių skaičiaus, tol karantiną tęs, žmones marindami. Milijardai ima viršų, i Čaplinskas panoro tapti milijonieriumi....patys sau duobę kasa.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
tt 2020-05-28 08:34:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
...estai teisingiausiai padare neileisdami i seima komunistu , o sitie eina, nes pingeliu prie lovio pensijai uzsikalti, juk pensija ju kita, neeiline   ATSAKYTI
Jane 2020-05-28 07:43:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ko ir reikejo tiketis jau lindo visur kur galejo caplinskas kur dar tas kitas daktaras morozovas ar kaip jis ten    ATSAKYTI
Tucka 2020-05-28 07:11:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
NEBALSUOSIU UZ SOCIALDEMOKRATUS NES JUOSE BUS TAS PARANOJIKAS ČAPLINSKAS!!!!!!SYMET KONSERVATORIU LAIKAS!!!!!NES VISI KITI NUBOBEJO......TEN VYRU LIKO :)   ATSAKYTI
cha 2020-05-28 07:35:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Liko diedas su berete.   ATSAKYTI
jop 2020-05-28 08:38:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
...kas is viso gali balsuoti uz komunistus, uz raudonus, kuriuos 1993 isvijome is lietuvos su visa armija, o jus vel juos susigrazinate balsuodami uz juos, uz komuniagas   ATSAKYTI
Vytas 2020-05-27 21:37:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kada Lietuvos žmonės supras kad seimo nariai didžioji dauguma turi būtų ekonomistai ir teisininkai JAV senate 80 procentų ekonomistai ir teisininkai ,niekur nerasit gydytojų sportininkų artistų muzikantų sociologų dugiausisi jų konservatorių partijoje gal todėl ir praskolinta lietuva , išnuomotas dujų laiva kainuojanti valstybei 600 milijonų   ATSAKYTI
tt 2020-05-28 08:40:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
...taip turi buti priimtas istatymas, reglamentasseimo nariui, kad butu privalomas ekonominis arba teisinis, nes seimas yra istatymu leidyba.   ATSAKYTI
zakis 2020-05-27 18:59:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
bukime labai budrus,nes isdurs kaip isdure karbauskiniai   ATSAKYTI
lietuve 2020-05-27 19:14:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Neatsidziaugiu, kad Karbauskiniai isdure landsberginius. Valio, pirmyn ... numuskim lansbergiui berete.   ATSAKYTI
Cha cha 2020-05-27 18:53:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Matyt Lazutka, Caplinskas jau gedijosi eit i konservus ar liberalus, tai pasirinko viduriuka -socialdemokratus.    ATSAKYTI
Skant 2020-05-27 17:17:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Labai malonūs veidai. Ypač malonu kad profesorius R. Lazutka yra penktas sąraše, vadinasi, tikrai bus Seime, tikėtina net bus paskirtas SR ministru.   ATSAKYTI
Pajacas 2020-05-27 16:43:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Drukteinis eis į politiką? Pajacų ten tik ir trūksta. Ypač paluckinių.   ATSAKYTI
Skant 2020-05-27 17:22:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai jei iš Gabrieliaus konservai Landsbergio nulipdė politiką ir net išrinko partijos pirmininku, tai Drukteinis už jį tris šimtus kartų vertesnis būti Tautos atstovu.   ATSAKYTI
O varge... 2020-05-27 16:33:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
apie du nuomonės neturiu, bet trečias-beviltiškas klounas...   ATSAKYTI
Vaje 2020-05-27 15:58:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar tai darbo vietų per mažai, ar dirbt nusibodo, kad kas kur tai visi į Seimą braukia? Ten ir taip per daug dykaduonių prie lovio susėdę...Sveikatėlę pasaugokit mieli kandidatai Seime darbas nervingas, sveikatai kenkia...eikit geriau į prekybcentrius, kurjeriais padirbėt...mažiau uždirbsit- ramiau miegosit...   ATSAKYTI
Oi 2020-05-27 15:42:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei į seimą eis tokie kaip Čiaplonskas, šakės visai Lietuvai. Suskiepys iš pirmos dienos, nes kitos išeities, kaip valdyti žmones jo sąmonėje nėra. Melavo, kaip tik galėjo gąsdino, dabar į seimą. Nesijuokite pats iš savęs. Dar tikitės, kad mes pulsim balsuoti.
   ATSAKYTI
Cha 2020-05-27 17:11:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nemeluok! Gąsdino ne Čaplinskas, bet Kasiulevičius su savo juoda prognoze kurioje gegužės mėnesį corona virusu turėjo sirgti beveik 7000 žmonių.   ATSAKYTI
As 2020-05-27 15:38:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mes ir nutarem su dviem kaimynais-eisim. Mes uzsiimam tik politika,prisiskaitem apie korona,zinom prekiu kainas ir dar daugeli politiniu dalyku,o specialistai tegul dirba,nes po pandemijos tikrai darbo yra,o Druktenis jau kaip ir reklamos agentu dirba,pinigu pakaks   ATSAKYTI
Vilnietis 2020-05-27 15:37:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Taip ir tikėjausi Ceplinskas dėl savo ilgo liežuvio kuris prieštarauja mediko etikai vos neprarado posto tai pastoviai viską kritikavo apie korona ir veiksmus komos suvaldimui, pats nieko nepasiūlo damas buvo paprastas feizbukinis direktorius, Lazutka irgi nesutarė su Kukuraicius ir pabėgo, Drukteinis tai berželis sviruonelis kur vėjas papucia ten ir eina papūtė iš kairės nuėjo pas Palucka papus iš dešinės eis pas Gabrielius, bu be vėją suligelales ir taip vis arčiau gera pensiją, Kaluginas irgi man atrodo liko be posto pas Nausėda, o Krupeckaite tai analogas V. Alekna tik prabalsa imui reikalingas, o taip tuščia vieta   ATSAKYTI
JUOZAS 2020-05-27 15:34:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
MAN NESUPRANTAMA KODEL ZMONES EINA I TOKIAS KOMUNISTINES KAIRIASAS PARTIJAS KURIU RUSYNE PILNA AR DAR TA RUSISKA TVARKA NEATSIBODO TIEK METU JUK TEN JOS SUGRIUVO ???   ATSAKYTI
Cha cha 2020-05-27 19:09:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Durniau tu, Rusijoj kapitalizmas didesnis negu pas mus. Matosi, kad tavo "mokytojai" buvo LRT ir kiti nuomones formuotojai.   ATSAKYTI
Cha cha 2020-05-27 19:09:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Durniau tu, Rusijoj kapitalizmas didesnis negu pas mus. Matosi, kad tavo "mokytojai" buvo LRT ir kiti nuomones formuotojai.   ATSAKYTI
tt 2020-05-28 08:47:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
...zmones yra idiotai, tiesiog pamirs kaip buvo pries 30 metu...   ATSAKYTI
Airine 2020-05-27 15:32:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Uz caplinska ta pasakoriu tikrai nebalsuosiu. Jei nenori dirbt tai reikia eit i seima   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-05-27 15:28:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai va iš kur kojos dygsta Čaplinskui??!!! Irgi chazarų mafija. Pakol nepritemps reikiamo mirčių skaičiaus, tol karantiną tęs, žmones marindami. Milijardai ima viršų, i Čaplinskas panoro tapti milijonieriumi....patys sau duobę kasa.   ATSAKYTI
putleris 2020-05-27 18:58:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tikrai kasa   ATSAKYTI
putleris 2020-05-27 18:58:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tikrai kasa   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Vaistinėje (nuotr. Sauliaus Žiūros)
Privalomų vaistinėms turėti vaistų sąrašas trumpės, žada sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė ir sako, kad tai bus padaryta jau šią savaitę.   ...
(nuotr. FNTT)
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Pinigų plovimo prevencijos valdybos viršininkas Vilius Plečkaitis šį mėnesį pasitraukė iš pareigų, kai buvo užfiksuota, kad jis buvo ...
Palangos Basanavičiaus gatvė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Palangos miesto savivaldybė primena, jog nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d., populiariausioje Palangos pėsčiųjų erdvėje – J. Basanavičiaus gatvėje draudžiama važiuoti ...
Kęstutis Mažeika (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Europos Komisijai (EK) rudenį ketinant pateikti ambicingesnių šiltnamio efektą sukeliančio anglies dioksido (CO2) išmetimo į atmosferą sumažinimo planų vertinimą, Lietuvos ...
Elektra (nuotr. stop kadras)
Ankstų pirmadienio rytą Kuršių nerijoje dėl elektros tinklo remonto dešimčiai valandų išjungiamas elektros tiekimas. Elektros Kuršių nerijoje elektros nebus nuo 6 iki 16 ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų