Naujausi duomenys: užfiksuoti dar 9 koronaviruso atvejai Lietuvoje

Ketvirtadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paskelbė naujausius koronaviruso duomenis. Per pastarąją parą šalyje užfiksuoti 9 nauji koronaviruso atvejai.

Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
117

Lietuvoje – jau 1656 užfiksuoti COVID-19 infekcijos atvejai. Iš jų pasveiko 1193 žmonės. Išvis nuo koronaviruso mirė 68 asmenys – tai reiškia, kad naujų mirčių neužfiksuota.

SAM primena, kad nuo šiol dėl galimos infekcijos gali būti tiriami visi, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. 

(117 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Koronavirusas plinta Lietuvoje

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

Įtariamu koronaviruso atveju laikomas:

1) asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkiai ar plitimas visuomenėje;

2) asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais ir buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios;

3) asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir kuriam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.


Rašyti komentarą...
N
Nesvarbu...
2020-05-28 11:19:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai tas karantinas niekad ir nesibaigs,
sakys vis atsiranda nauju židiniu, ir tems guma velniai žino kiek, tiek kiek jiems naudinga..atidare sienas, tai aisku kad vel privež nauju bacilu....
tai kur logika....taip spec ..daro, nes jei nebutu nauju užkratų, tai jau reiktu baigt karantina, o valdziai tai nenaudinga....jiems tik kuo ilgiau net ir paaiskint negali....tipo kaltas virusas...
manau kazkas neapsikentes juos nuśaus....ir baigsis karantinas...
Atsakyti
-3

O
Ona
2020-05-28 12:37:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie zmones neturejo kitu ligu?kodel jus nerasot teisybes brudai viska nurasot tik coronai
Atsakyti
-1

N
Nusiramink,
2020-05-28 12:39:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
nes greit šoumenams gali tapti liūdna.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų