Karantino metu apribotos nebūtinosios gydymo paslaugos gyventojams palengva vėl tampa prieinamos. Vis dėlto medicinos įstaigų atstovai ragina susitaikyti, kad bent kol kas gydytojo konsultacija atrodys kitaip. „Tačiau nors ir atrodo, kad darbuotojų tuščiuose poliklinikos koridoriuose nematyti, šiuo metu jie intensyviai dirba“, – apie naują priėmimo tvarką įstaigoje pasakodama pabrėžė VUL Santaros klinikų direktoriaus medicinai pavaduotoja ambulatoriniam ir diagnostiniam darbui Jolita Jakutienė. 

(nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

(nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Ligoninės atstovės teigimu, planinės ambulatorinės paslaugos Santaros klinikose niekada nebuvo nutrūkusios.

„Jos buvo teikiamos viso karantino metu, gydytojai dirbo, žinoma, ne tomis apimtimis, kaip prieš karantiną. Tačiau vyko ir nuotolinės konsultacijos telefonu, turėjome daug gyvų, kontaktinių konsultacijų.

Tęsėme gydymą ir onkologiniams pacientams, buvo konsultuojamos ir nėščiosios, transplantuoti pacientai ir įvairūs kiti. Žinoma, dalį paslaugų, kurias buvo galima atidėti, tai ir buvo padaryta. Tarp jų buvo ir visos ambulatorinės reabilitacijos paslaugos“, – nuotolinio klinikų surengto pokalbio metu kalbėjo J. Jakutienė.  

REKLAMA

Laukia ne anksčiau nei prieš 10 minučių

Nuo gegužės vidurio įstaigoje jau pradėtos po truputį atnaujinti ir kitos planinės paslaugos.

Vis dėlto gyvų konsultacijų skaičius yra daug mažesnis nei buvo prieš tai, mat ligoninė, kaip ir kitos įstaigos, turi laikytis tokių pačių sąlygų. 

„Pacientui, kuris ruošiasi atvykti į konsultacijų polikliniką, bet kokiu atveju visada pirmiausia siūlytume įsivertinti, ar jie neturi ūmios virusinės infekcijos požymių, ar nekosti, nekarščiuoja. Siekiant tai išsiaiškinti prieš kiekvieną vizitą gydytojo konsultacijai personalas susisiekia su kiekvienu pacientu, klausiama, ar neturėjo kontakto su sergančiu žmogumi.

Panevėžyje karantinas nė motais: pacientai veržiasi į poliklinikas

Panevėžyje karantinas nė motais: pacientai veržiasi į poliklinikas

Jei asmuo turi tokių simptomų, tai galbūt vertėtų pagalvoti, ar jam reikia eiti planinės konsultacijos, ar tuo metu užtektų susisiekti su šeimos gydytoju“, – aiškino medikė.

Ji pabrėžė, kad jeigu pacientui reikia ir leidžiama atvykti, jis laukiamas tiksliu jo vizito numatytu laiku ir viskas, kas būna reikalinga konsultacijai, jau būna paruošta.

„Į polikliniką yra rekomenduojama atvykti likus ne daugiau nei 10 minučių iki vizito laiko. Pagal visų specialybių gydytojų darbo laikus yra sudarytas detalus grafikas, stengiantis, kad pacientai nesėdėtų, nelauktų konsultacijų, kuo mažiau kontaktuotų.

Žmogus atvykus suplanuoto vizito, jis pats tiesiai eina prie kabineto, neprašome pacientų eiti į registratūrą ir panašiai“, – aiškino direktoriaus medicinai pavaduotoja ambulatoriniam ir diagnostiniam darbui.

REKLAMA

Patekimas į įstaigą – tik su „leidimu“ 

Paklausta, ar patekusį į įstaigą pacientą pasitinka vadinamaisiais skafandrais dėvintys darbuotojai, J. Jakutienė skubėjo raminti, kad taip tikrai nėra.

„Norėčiau nuraminti, kad skafandrais vilkinčių personalo darbuotojų tikrai nepamatysite. Žinoma, personalas laikosi atitinkamų higienos taisyklių – dėvi kaukes, atskirais atvejais – vienkartinius chalatus. Jei atliekamus intervencinės procedūros – ir kitas apsaugos priemones“, – pasakojo ji.

Klinikų atstovė atkreipė dėmesį, kad suplanavus konsultaciją visą svarbiausią informaciją pacientas gauna SMS žinute, kurią privalo išsisaugoti iki atvykstant pas gydytoją.

Koronavirusas (nuotr. Scanpix)

Koronavirusas (nuotr. Scanpix)

„Žinutėje būna nurodyta, į kokį kabinetą, kada atvykti, kokio gydytojo konsultacijai ir ją reikės parodyti prieš patenkant į poliklinikos pastatą. Tų žinučių tikslas yra tas, kad į poliklinikos pastatą patektų tik tie, kuriems tikrai reikia ir kuriems suplanuotas atvykimas“, – aiškino pavaduotoja ambulatoriniam ir diagnostiniam darbui.

Taip pat prašoma, kad atvykdamas pacientas dėvėtų kaukę, tie patys reikalavimai galioja ir lydintiesiems asmenims. Jų taip pat gali būti tik vienas asmuo ir tik esant būtinybei. 

Pirmiausia – nuotolinė konsultacija

Vis dėlto pirmiausia su pacientu yra bendraujama nuotoliniu būdu. 

„Kaip vyksta nuotolinės konsultacijos? Jų metu stengiamasi su visais pacientais išsiaiškinti, dėl ko reikalinga gydytojo konsultacija, kokie yra skundai, kokius turimus atlikę tyrimus, ar jie reikalingi. Dalis konsultacijų tuo ir pasibaigia, nes žmonėms užtenka suteikti rekomendacijas. 

REKLAMA

Žinoma, yra daugybė sričių, kai be specialios apžiūros negali įvertinti tikslios paciento būklės arba jam reikalingi laboratoriniai, instrumentiniai tyrimai. tada pacientai pakviečiami atvykti nurodant, kokia turėtų būti tvarka“, – pasakojo J. Jakutienė.

Susidarė pacientų „kamštis“

Paklausta, kokią dalį atnaujinamų paslaugų sudaro gyvos konsultacijos, gydytoja aiškino, kad taip vadinamas gyvų konsultacijų tinklelis yra išdėliotas laikantis būtinų reikalavimų – tiek atstumų, tiek laiko prasme. 

„Jų, kaip minėjau, tikrai yra daug mažiau, nei teikdavome anksčiau. Santykis tarp nuotolinių ir gyvų konsultacijų, galėtume sakyti, kad yra vienas su vienu arba 1 ir 1,5, t. y. nuotolinių konsultacijų yra gerokai daugiau.

Poliklinika

Poliklinika

Kadangi karantino laikotarpiu mes nekonsultavome visų pacientų, kuriems negresia sunki būklė, prisikaupė laukiančiųjų gydytojų konsultacijos. Tad dabar nuotolinių konsultacijų metų stengiamės su visais susisiekti, išsiaiškinti jų sveikatos būklę, todėl tas nuotolinių konsultacijų skaičius ir išaugo“, – pasakojo specialistė.

Ji pabrėžė, kad šiuo metu yra susisiekiama su tais asmenimis, kurie registravosi dar anksčiau ir kuriems dėl karantino paslaugos buvo atidėtos.

„Tie pacientai, kurie užsiregistravo iki karantino pradžios gydytojo konsultacijai, jų visų duomenys mūsų sistemoje išliko“, – pridūrė J. Jakutienė.

Kada registruos naujai? 

Pašnekovė kartu atkreipė dėmesį į dar vieną jau seniai žinotą tendenciją – daliai pacientų tos pagalbos nebereikia, nes ji nebuvo būtina.

REKLAMA

„Tai vienas visuomenės rodiklių, ką jau žinojome ir anksčiau, kad konsultacijoms registruojasi ne visi, kuriems to būtinai reikia. Tai šių konsultacijų dalis savaime atsisijojo“, – sakė J. Jakutienė.

Vis dėlto, jos teigimu, Santaros klinikų konsultacinėje poliklinikoje tokių pacientų mažuma.

Kartu J. Jakutienė informavo, kad artimiausioje ateityje prasidės ir naujų pacientų registravimas.

„Kai pabaigsime konsultuoti laukiančiuosius pacientus, dalį jų pasikviesim gyvai, tada pradėsime vykdyti ir naujai besiregistruojančių pacientų registraciją. Bet kokiu atveju visi tokie pacientai privalės turėti elektroninį siuntimą, kuriame turės būti nurodyta jų tyrimai ir sveikatos būklė.

Ligoninė

Ligoninė

Pirmiausia registracijos metu jie bus registruojami nuotolinei konsultacijai. Gydytojas, matydamas paciento siuntimą ir jame nurodytus duomenis, galės greičiau priimti sprendimus dėl nuotolinės taktikos. Nes dabar norint išsiaiškinti visus duomenis neretai užtrunka ir 30–40 minučių. Taigi konsultacija šiuo metu yra ilgesnė“, – aiškino pavaduotoja ambulatoriniam ir diagnostiniam darbui.

Ji priminė, kad dabar norintiems registruotis geriausia tą daryti per sergu.lt, ir ragino rinktis tų įstaigų specialistus, kur eilė šiuo metu mažiausia.

Baigdama pokalbį J. Jakutienė pasidžiaugė, kad žmonės yra supratingi ir tokiu būdu patys padeda valdyti pacientų srautus, kas šiuo metu ypač yra svarbu.

„Labai džiaugiamės daugumos pacientų sąmoningumu, kurie, suprasdami šios dienos realijas, stengiasi ir padeda mums išlaikyti tuos srautus, nesibūriuoti, dauguma atvyksta savo laiku.

REKLAMA

Taip, šitaip planuoti laiką mums kainuoja daugiau laiko, darbuotojai, kurių, atrodo, tuščiuose koridoriuose ir nematome, jie intensyviai dirba, iš anksto dėlioja, kokius kokiam pacientui tyrimus atlikti, kad nesusikirstų jų keliai“, – akcentavo direktoriaus medicinai pavaduotoja ambulatoriniam ir diagnostiniam darbui.

kjm
2020-05-27 07:20:46
daktarai atsipute, sedi kava geria, mirkit sunys , mum svarbu alga eina
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
JURA 2020-05-28 11:04:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
TRŪKSTA ŽODŽIŲ,KIEK REIK NETURĖTI SMEGENŲ,TAIP SUGALVOTI,DIRBKITE !!!!!!!!   ATSAKYTI
Pantera 2020-05-27 15:14:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaune šilainių poliklinikoje reikia registruotis iš naujo nuotolinei, nors laukiau 3 mėn konsultacijos, absurdo teatras.   ATSAKYTI
Vilma 2020-05-27 12:53:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Teikiama drakono kloaadinga infarmacija per sistema sergu Internete neregistruoti.   ATSAKYTI
Ka 2020-05-27 10:28:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tu debile atsieit pavaduotoja dink is ligonines kol dar sveika kaili turi. Nezinai ir neismanai apie ligonius. Slyksti kaip supuvusi bulve   ATSAKYTI
Saulė 2020-05-27 09:09:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Paskambinau,pasakiau kad puliuoja ausis.Šeimos gydytoja pasakė ,kad deja niekuom padeti negali    ATSAKYTI
I 2020-05-27 13:45:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Svarbu laiku susimikėti PSD reketą, nes iklimpsim į iš oro pripaišytas skolas, o gydymas palauks.  
Julius 2020-05-27 09:05:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nauja tvarka? Reforma? Nuuu...kaip ir aišku viskas.
   ATSAKYTI
Kardas 2020-05-27 09:05:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ta nuotolinė konsultacija yra prastesnė negu aš pats susirasiu google paieškos pagalba. Taigi ne jums eskulapai ačiū.   ATSAKYTI
2020-05-27 08:50:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Daliai konsultacijų nereikėjo?! Ieško žmonės privačių įstaigų, ten greičiau ir patikimiau. Tik apmaudu, kad reikia mokyti sveikatos draudimą už nieką   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-05-27 08:34:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir vėl pasakų rašytoja staipsnius rašo, matyt laaaabai gerai sumokėta(nors taip ir yra!!!), arba chazarų sektai priklauso.   ATSAKYTI
Lina 2020-05-27 08:23:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Meluoja,niekas nedaro planiniu operaciju,niekam neidomu kad iš skausmo neturi kur lysti.   ATSAKYTI
as 2020-05-27 08:14:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
mielagiai,visos operacijos buvo atidetos iki liepos men.   ATSAKYTI
kjm 2020-05-27 07:20:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
daktarai atsipute, sedi kava geria, mirkit sunys , mum svarbu alga eina   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Patikrinimas (nuotr. Sauliaus Žiūros)
Rengiantis galimai antrai koronaviruso bangai, Vyriausybė šią savaitę skyrė 57,7 tūkst. eurų grupinio testavimo galimybėms Lietuvoje įvertinti ir parengti planą, kaip tokie ...
Alkoholis parduotuvėje (nuotr. 123rf.com)
Pastaraisiais metais rinką užkariavo itin populiariu alkoholio pakaitalu tapę nealkoholinis alus, vynas, sidras ir kiti panašūs gėrimai. Vis dėlto gydytojai tokio pasirinkimo ...
Senjorė (nuotr. stop kadras)
Prezidentas Gitanas Nausėda su Tarptautinio valiutos fondo atstovais tariasi, koks Lietuvoje bus valstybinis bankas. Siekdami valdžios valstiečiai žadėjo sukurti banką ...
Agnė Širinskienė (nuotr. stop kadras)
Paradoksas: vasara – atostogų metas ir tiems, kurie pagal įstatymus atostogų neturi. Tai – Seimo nariai. Plenariniams posėdžiams artėjant į pabaigą, ...
Oro uostas (nuotr. stop kadras)
Per praėjusią parą užregistruoti penki nauji koronaviruso atvejai: trys Vilniaus ir po vieną Klaipėdos ir Utenos apskrityse, sekmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų