Ketvirtadienio pavakarę tauragiškių šeimą ištiko nelaimė. Vyras su pjūklu nusipjovė tris pirštus. Kaip portalui tv3.lt pasakojo tauragiškė, jos patėvis norėjo supjaustyti pagalius, kad mama galėtų paremti gėles, tačiau įvyko nelaimė ir jis su pjūklu nusipjovė pirštus. Artimieji piktinosi, kad vyrui buvo sunku sulaukti skubios medikų pagalbos ir šeimos narys ilgai kankinosi.

Greitoji pagalba (nuotr. TV3)

Greitoji pagalba (nuotr. TV3)

„Vargšas, kol atbėgo iki kambario, visą kiemą pritaškė kraujo. Man ir mamai stresas, bandydama šaltu protu vadovautis, mama bėgo ledo ir ieškojo, su kuo užrišti, kad pristabdytų kraujo bėgimą.

Aš skambinau greitajai pagalbai, bet numerio per stresą staigiai nežinojome. Teko greitajai pagalbai net kelis kartus kartoti mūsų adresą ir kas nutiko, kol sutarėme, kad atvažiuos“, – stresinę situaciją prisiminė mergina.

Kaimynai išvežė į ligoninę

Tauragiškė teigė, kad kaimynai išgirdo pagalbos šauksmą ir atskubėjo padėti, išgabeno patėvį į ligoninę.

„Patėvis sakė, kad bloga, kad tuoj nualps. Tada kaimynas jau stovėjo prie mamos ir pats sėdo už vairo ir išvežė juos į Tauragės greitąją pagalbą.

REKLAMA

Atvažiavus į greitąją, kaimynas budinčioms seselėms pasakė, kad žmogus pirštus nusipjovė. Jos pradėjo teirautis, ar turi temperatūros. Žmogui skauda, kraujai taškosi, o mes per tą laiką turėjome jam temperatūrą pamatuoti, kad jį priimtų.

Korona visame pasaulyje, jos irgi turi saugotis, gal tas žmogus serga korona, bet kai nutinka skaudūs dalykai ir aiškiai tari žodžius, kad nusipjovė pirštus, Dieve, ar tikrai tokių nesąmonių reikia klausti ir gaišinti?“, – piktinosi mergina.

Tauragiškį vėliau priėmė Tauragės ligoninės skubios pagalbos ir priėmimo skyrius. Artimieji ir kaimynai ėjo ieškoti nupjautų pirštų. Vieną surastą piršto dalį nuvežė į ligoninę, bet pasakė, kad jo nereikia.

Pasak artimųjų, praėjus apie 20 minučių į namus atvyko greitoji medicinos pagalba, nors, pasak artimųjų, būtų galima atvykti per kelias minutes. Greitosios pagalbos jau nebeprireikė.

„Kaimynė jau vežė patėvio daiktus ir kieme sutiko greitąją pagalbą, pasakė, kad jis jau išvežtas“, – prisiminė pašnekovė.

Pateko į Kauno klinikas

Pasak jos, valandą laiko Tauragės ligoninėje svarstė, vežti į Kauną ar ne. Vėliau išvežė į Kauno klinikas su greitąja pagalba.

„Mes negalėjome vežti ir būti kartu, nes koronavirusas. Be to, mama, nerasdama greitai kaip užšaldyti, uždėjo šaldytų daržovių. Tai tos daržovės atkeliavo ir iki Kauno.

Tai trūksta ir ledo greitojoje, ar kaip čia suprasti? Kadangi patėvis šmaikštus, tai Kaune sakė seselėms: „atvežiau lauktuvių iš Tauragės, sriubą išsivirti“, – teigė mergina.

Pusę paros laukė operacijos

Ji pasakojo, kad jos patėvis iki penktadienio 9 val., pusę paros, sėdėjo Kauno klinikose ir ilgą laiką laukė koridoriuje. Vėliau buvo perkeltas į palatą ir laukė operacijos.

REKLAMA

„Vargšas, jis tiek laiko laukė ir sėdėjo koridoriuje. Rentgeną per valandą padarė. Operacijos Kauno klinikose laukė pusę paros. Jau bloga darosi skaityti, jis vis rašė, kad vis laukia.

Tiek valandų žmogus kankinosi tokioje būsenoje, su sumaitotais pirštais. Jam suleido vaistų, bet skausmas nedingo.

Aš jokiu būdu nepeikiu seselių, daktarų, aš šneku tik apie tuos, su kuriais šiandieną per šią skaudžią nelaimę susidūrėme. Visi norime būti su visomis galūnėmis“, – tv3.lt teigė mergina.

Tauragės ligoninės direktorius: turėjome įsitikinti, ar neturi koronaviruso

Situaciją tv3.lt pakomentavo Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška. Pasak jo, kai tokia situacija Lietuvoje, tai kiekvienas pacientas dabar prieš patenkant į ligoninę pirmiausia yra patikrinimas dėl koronaviruso.

„Jei pacientas į ligoninę atvyksta su trauma, mes taip pat turime įsitikinti – ar jis neturi koronaviruso. Kiekvienas pacientas patekęs į ligoninės priėmimo skyrių, tai jis traktuojamas kaip galintis turėti šį virusą.

Gydytojai atlieka visus veiksmus, kurie yra būtini pagal algoritmą, kad įsitikintų, ar pacientas nėra viruso nešiotojas, ar nėra užsikrėtęs koronavirusu. Jei nepatikrintume ir įsileistume pacientą į ligoninę, tai kyla rizika, kad jis gali užkrėsti visus kitus pacientus ir medikus bei darbuotojus.

Priėmimo skyriuose taip pat atskyrėme pacientų srautus, kad apsaugotume kitus pacientus ir darbuotojus. Jei asmuo turi temperatūros ir yra su simptomais – tai eina per vieną priėmimą, kurį sukūrėme papildomai. Tuomet eina į galimai infekuotų asmenų patalpas ir operacines. Jei žmogus nėra užsikrėtęs – tai jis eina per senąjį įėjimą ir keliauja pagalbos į kitą operacinę, taip vadinamą „švariąją“.

REKLAMA

Mūsų ligoninė šiuo metu apribojo dalį paslaugų teikimo, nebėra planinių operacijų, apmažėjo pacientų srautai, konsultacijų nebegalime vykdyti ir teikti reabilitacijos. Guli pacientai tik stacionare ir atvyksta tie pacientai, kuriems būtina skubi pagalba.

Kartais sunku, nes žmonės piktinasi, kad tenka palaukti ir pirmiausia juos bando identifikuoti, ar nėra užsikrėtę koronavirusu. Jie pirmiausia tikisi, kad teiks kitą paslaugą. Darbuotojams tenka dėvėti apsaugos priemones prieinant prie kiekvieno paciento – apsirengti, nusirengti. Dabar tokia nūdiena“, – komentavo Tauragės ligoninės direktorius L. Indriuška.

Kauno klinikų komunikacijos tarnybos vadovė Austė Aleksandravičiūtė-Šviažienė nuo ryto tv3.lt žadėjo išsiaiškinti situaciją ir apie ją informuoti vėliau. Tačiau vakare telefonu pranešė, kad pabendravo su pacientu ir atsakymo nebus.

Rita
2020-04-10 18:15:53
Nera planiniu operaciju prezidento tevui sirdies operacija kokia buvo atlikta visi portalai rase ar jis kuo tai ipatingas ne toks pilietis kaip visi
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Juventas 2020-04-13 14:11:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kuo daugiau numarins senukų ar ligotu žmonių nereiks mokėt penciju pašalpų liks seimo kiaulėms    ATSAKYTI
Kristina 2020-04-12 15:18:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kada baigsis tos nesąmones pyktis ima neskaitant nėra visai žmogiškumo žmogus tiek turėjo iškęsti skausma   ATSAKYTI
Ona 2020-04-12 09:36:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O jei atvežtų su insultų,kada brangi kiekviena valanda,pipec,būtų pasmerktas invalidumo ar mirčiai...   ATSAKYTI
Ona 2020-04-12 09:36:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O jei atvežtų su insultų,kada brangi kiekviena valanda,pipec,būtų pasmerktas invalidumo ar mirčiai...   ATSAKYTI
Alina 2020-04-11 22:58:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Graudu skaityti,nužmogėjo su tuo virusu...va kur bėda,žmonėms pagalba kaip sulėtintam filme..ligoninės pustuštės,o pagalbos nesulauksi   ATSAKYTI
lietuva 2020-04-11 16:02:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cia Lietuva.Trumpai su Mikroinfarktu 2017-09-17d 00-30 atvaziavau i santa ligonine vilnius ,patvirtino miokardo infarktas .Isleidonamo pasistatyt automobili ,nes nieko nakti padet negalejo .veliau ryte 09-00 nuveze i operacine cia pragulejau ilgai diskutavom su seselem kur uztruko kardiochirurgas ir veliau jis snekedamas nesamone sisde=jo net ne stenta o kazkoki plastika .Kadangi man blogej akreipiausi i daug mediku visi neoficialiai pasake reikia plastika salint taciau Lietuvoje jo nieks nesalins.Sakau dustu a man kardiologe Glaveck ,atsako o kuo as tau padet galiu.Isvada nesutikit ,kad jums detu vadinamuosius stentus nes nuo ju blogeja sveikata.Siuo atveju del pirstu kodel ju nepaeme neprisiuvo>Mano a.a.s enelis nukirto sau pirsta ruso laikais pasiemem ramiai nuejo 2km i med punkta ji nuveze i Vilniu ir be narkozes prisiuvo ,nes turejo bedu su sveikata.I rnaudojo diduks iki mirties visus savo 21pirstus   ATSAKYTI
Zenius 2020-04-11 13:23:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Hipokrato priesaika :
Visas mano gyvenimas tebūna skirtas tarnauti žmonijai, saugosiu žmogaus gyvybę ir jos neliečiamumą nuo pat pradėjimo iki natūralios mirties, gerbsiu jos orumą.   ATSAKYTI
Nevirskinantis daktaru 2020-04-11 17:24:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Po tos priesaikos netrukus jie įgauna kiaulės akis ir viskas po priesaikos iki mirties  
Aušra 2020-04-11 12:02:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dabartiniu metu tas virusas bent suteikia galimybe gauti kazkokia medicinine pagalba, o visi kiti nurasomi..... manau daug daugiau zmoniu ismirs nuo kitokiu ligu,negaidami jokios medicinines pagalbos,nei nuo to viruso.   ATSAKYTI
Pilietis 2020-04-11 11:27:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šiuo metu turi pamiršti sirgti jeigu suserga vaikas prašyti kad sirgtu po karantino,    ATSAKYTI
Vinsas nuo Klaipėdos 2020-04-11 10:35:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Prie ko čia Veryga? Jis Tauragės greitojoj įsitaisė uždarbiauti? Nejuokinkit.   ATSAKYTI
A 2020-04-11 09:20:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Liūdna, kad nuo pandemijos ir karantino labiau nukentės žmonės nesergantys korona , nei sergantys.... nuo koronos mirė 23 garbaus amžiaus žmonės per mėnesį karantino. O kiek mirė ar liks invalidais negavę reikiamos savalaikės pagalbos jaunų ar darbingo amžiaus žmonių? Kiek bus uždelsta su onkologinių ligų diagnostika? Po karantino patekę pas specialistus jau bus ne 1-2stadijos, o 3-4... o infarktų ir insultų ankstyvas gydymas? Daugumoj atvejų bus pavėluotas....nes nėra planinių profilaktinių tyrimų...   ATSAKYTI
Alex 2020-04-10 23:42:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Mūsų šeimoje buvo prieš pora metų panaši nelaimė. Tėtį taip pat operavo tik kitos dienos ryte. Manau gydytojai geriau žino ir sugeba įvertinti situacijos rimtumą. Tik mums, artimiesiams, tai nesuvokiama. Ir šiuo atveju ne dėl viruso taip.   ATSAKYTI
Lietuvė 2020-04-10 23:11:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Reikėjo duoti kyšį,tai per 5 min.būtų priimtas...!
Gydytojai prisiekia jau ne Hipokratui,o Pinigams.   ATSAKYTI
Barbora 2020-04-11 12:32:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nenusišnekėk  
Lietuvė 2020-04-10 23:10:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Reikėjo duoti kyšį,tai per 5 min.būtų priimtas...!
Gydytojai prisiekia jau ne Hipokratui,o Pinigams.   ATSAKYTI
Marius 2020-04-10 21:44:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Tai kas jam tuos tris pirstus nupjove..Medikai?Kokio dydzio geles,kad reikejo pjuklo.   ATSAKYTI
Je jeje 2020-04-10 20:57:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Lietuvoje per mažai biurokratinių ministerijų ir savivaldybių, todėl visur nespėjama.   ATSAKYTI
Ha ha ha 2020-04-10 20:46:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Karantinas parodys kiek Lietuvos valdžia sugebėjo per 30 metų liberalizuoti valstybės ūkį ir debiuokratizuoti socialinį - ekonominį valdymą.   ATSAKYTI
Mastantis 2020-04-10 20:45:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai cia iprasta mokam tik mokam mokescius o kai per trisdesimt ir daugiau metu papuolam viena karta i ligonine per nelaiminga atsitikima ir panasiai mes jos nesulaukiam ,kazka turetu keisti ,kai kurie bereikalo kviecia greitaja tai pas juos atvaziuoja nors patikrina ir pas juos nieko nebuna reiktu is tokiu nuskaiciuoti ,pinigus ,uz laiko sugaisima turetu istatymus keisti ,o butina kartais pagalba ir jos nesuteikia gal nespeja ,!!!   ATSAKYTI
Zofija 2020-04-10 20:38:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
žodžiu esi eilinis žmogus,galima tave nurašyti,nieko panašaus tie eiliniai gyvena gražiai ir laimingai,tik nelaimė kartais jų neaplenkia,o gydytojai tai pasisiūna tokius dabar chalatus su didelėm kišenėm,gal numanote dėl kuo?nereikia šitam proto daug turėti,kad nesuprastumei,jie davė.Gydytojai priesaiką davė savo interesams,o ne žmonių-ligonių gerovei,mažiau reikai jiems dejuoti,lai užsidirba geru darbu,sąžiningu sau tikrą atlyginimą,tada ir tą paprastą žmogų-ligonį supras.Stiprybės Tau mielas Žmogau,mes su jumis.   ATSAKYTI
Ha ha 2020-04-10 20:31:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Lietuvoje viskas vyksta valstybinėmis akcijomis. Dabar Karantino akcija ir valstybiniai medikai valstybinėse ligoninėse nežino kaip elgtis, kad neprarastų darbą? Laukia Skvernelio ar Verygos nurodymų ką daryti su žmogumi, kuris neturi nei temperatūros, nei viruso, nei trijų pirštų ir netelpa į karantino rėmus?   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Liūdnas vyras (asociatyvi nuotrauka) (nuotr. 123rf.com)
Karantinas uždarė lietuvius į namus. Iš dalies jų – atėmė darbą, na, o kiti buvo priversti laiką leisti vieni, arba, patiems netikėtai, su šeimynykščiais, kurių tikrąjį veidą ...
Tėvo dienos proga gėlininkai trina rankomis: negaili išleisti ne vieną dešimtinę (nuotr. stop kadras)
Nors visą pavasarį gėlių verslą kaustęs karantinas augintojams kėlė nemenką rūpestį ir baimę prarasti viską, prasidėjusi kalendorinė vasara pagaliau pripildė turgus būrius ...
Senovės lietuvių ritualinės lėlės: jos padeda išsipildyti jūsų slapčiausiom svajonėm (nuotr. stop kadras)
Norite, kad išsipildytų slapčiausias noras ar svajonė? Pasigaminkite ritualinę lėlę – tokias gamino senovės lietuviai, siekdami ne tik į namus prisikviesti laimę, bet ir ...
Elektroninės cigaretės (nuotr. stop kadras)
Viešai vykdo nusižengimą, bet pažaboti verslininkų nepavyksta. Štai elektroninėmis cigaretėmis prekiauti internetu yra uždrausta, tačiau prekyba vyksta pilu tempu. Maža to, ...
Mediena (nuotr. Fotodiena.lt/Roberto Riabovo)
Dažnas lietuvis savo privačiame sklype užsiima sodininkyste, taip pat neretai, norėdami padailinti aplinką, griebiasi pjauti medžius. Visgi, už ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų