Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas skelbia, kad mirė dar vienas žmogus, užsikrėtęs koronavirusu. Šią informaciją patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija.

D. Varnas socialiniame tinkle „Facebook“ rašo, kad Kovo 28 d. 13 valandos duomenimis, Ukmergės rajone registruota 20 koronaviruso užsikrėtimų atvejų ir 4 nuo viruso mirę žmonės. Tai jau šeštasis atvejis, kai šalyje miršta virusu užsikrėtęs žmogus.

Kaip naujienų portalui tv3.lt sakė D. Varnas, 74 metų vyras mirė kovo 26 dieną. Velionis buvo gydomas Ukmergės miesto ligoninėje, turėjo daug ligų. Šią informaciją patvirtino ir Sveikatos apsaugos ministerija.

„Taip, čia šeštoji mirtis“, – BNS šeštadienį sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Neringa Mikėnaitė.

Jos teigimu, asmuo mirė Ukmergės ligoninėje ir priklausė rizikos grupėms.

„Jau brandaus amžiaus asmuo, buvo gydytas nuo seniau“, – teigė ministerijos atstovė.

Ji taip pat pridūrė, kad koronavirusas asmeniui nustatytas dar iki mirties.

Jau šeštasis atvejis

Portalas tv3.lt primena, kad ketvirtadienį praneštą apie 5-tą mirties nuo COVID-19 atvejį. Asmuo mirė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, tai patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija. Mirusysis priklausė rizikos grupei. Nepaisant to, Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas profesorius Vinsas Janušonis teigė, kad čia ketvirtadienį mirusio 94-erių metų paciento mirtis neturi nieko bendro su koronavirusu, nors viruso tyrimo rezultatai pacientui ir buvo teigiami.

REKLAMA

„Mirė pacientas vakar. Tyrimą jo gavome, paėmėme profilaktiškai viso skyriaus pacientų tyrimus. Atsakymą gavome po to, kai pacientas buvo miręs. Mirtis su šita infekcija nieko bendro neturi. Jis sirgo širdies nepakankamu, sunkia cukralige. <...> Jam buvo paimtas prieš pat mirtį tyrimas ir patvirtinta, kad jis turėjo tą infekciją. Bet ta mirtis buvo tikėtina jau mėnesį laiko. Tą žinojo ir namiškiai, ir mūsų gydytojai“, – žurnalistams penktadienį kalbėjo V. Janušonis.

Taip pat apie du mirties nuo koronaviruso atvejus buvo pranešta trečiadienį. Vienas jų – 79 metų rizikos amžiaus vyras, kuris gydėsi Ukmergės ligoninėje. Jam COVID-19 tyrimas buvo atliktas jau po mirties ir patvirtinta, kad buvo užsikrėtęs.

Kitas miręs pacientas – Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydytojas sunkios būklės rizikos amžiaus grupės pacientas.

Kovo 20 d. pranešta apie pirmąją mirtį nuo koronaviruso. Ukmergėje nuo koronaviruso mirė garbaus amžiaus moteris, kuri iš Ukmergės ligoninės buvo paleista kovo 19 dieną, pranešė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis. 

Kovo 24 d. pranešta apie mirusią 90-metę, kuri, naujienų portalo duomenimis, gulėjo toje pačioje palatoje su pirmąja auka. Pacientė kovo 16 dieną buvo išrašyta iš Ukmergės ligoninės. Dėl karščiavimo, bendro silpnumo kovo 23 dieną ji buvo atvežta į Santaros klinikas. Atlikus tyrimus jai nustatytas koronavirusas, ji gydyta intensyvios terapijos skyriuje.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 382 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai.

REKLAMA

Per vakar dieną ištirti 1405 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 6900 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 23 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: tai – asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

ARBA

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju.

Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės): 

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus. 

REKLAMA

2) Sveikatos priežiūros specialistai. 

3) Asmenys, vyresni nei 65 metai amžiaus, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. 

Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. 

Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

REKLAMA

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

nu
2020-03-28 14:58:57
Ukmergės ligoninė visus senukus išgalabys
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Rim 2020-03-28 19:23:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Čia politika 99% ir virusas 1%. Seniai sakiau, kad žmonės bukėja, o tie kas užsako muzika tikrina kaip jiems pavyks valdyti dundukų armija. Tam pasitelkiamos įvairios priemonės. Pagrindinė žiniasklaida. Skaitant komentarus susidaro įspūdis, kad TV visuomenei Nr. 1. Tas "europietiškas" mąstymas ir mūsų tautą padarė bepročiai. Kažkas dėl to ploja rankom. Visiem palinkėčiau sveiko proto, ir nusiraminti.    ATSAKYTI
Mastantis 2020-03-28 17:45:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu kocia panikuoti numire , tai jie ir taip galejo numirti kiek jiem metu ka su saulia juk ne vienas negyvena nereikia tokiu net skelbti i skaiciu neieina mirsta jauni tai jiem gyvent ir gyvent ,o cia jie jau ilga grazu gyvenima nugyveno,dauguma tokiu metu nesulaukia .   ATSAKYTI
Nikas 2020-03-28 17:25:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Siaip tai uz klaidinancia informacija turetu buti baudziamoji atsakomybe, kad ir taip panikuojantys zmones nebutu gasdinami tikslingai. Aiskiai parasyta, kad zmogus sirgo aibe sunkiu ligu ir sis virusas nera mirties priezastis, kokie mulkiai drista tai traukti i mirties nuo sio viruso statistika?   ATSAKYTI
Ane 2020-03-28 17:35:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Is kur tokiu kvailiu pilna Lietuva? Baudziamoji atsakomybe tiems gydytyjams, kur isnesiojo virusa, sie zmones yra to rezultatai. Uz tai baudziama trim metams, viruso platinima. Jeigu vien durniai isgaistu, tai visiems geriau, bet tokie buduliai isnesios uzkrata ir iszudys pensininkus ir jaunas motina ir svaigs, kad nera cia panikos, nera ko saugotis, kitu saugot, kam karantinas... Beprociai  
... 2020-03-28 15:46:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Keistai atrodo tos visos kaukės. Juk virusas plinta oro lašeliniu būdu ir per paviršius, tad kaukė gaunasi - puiki viruso gaudyklė t.y. laidininkas, kad virusas sėkmingiau pakliūtų į kvepavimo takus per drėgmę susidariančią žmogui kvepuojant per kaukę.   ATSAKYTI
Nikas 2020-03-28 17:28:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pilnai sutinku, kauke tik skatina viruso plitima, aiskiai truksta kompetencijos kas sugalvojo jas privalomai, tai tiesiog noras parodyti kad imamasi kazkokiu priemoniu ir nesvarbu kokiu.  
Ukmergiškiai 2020-03-28 15:45:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kyla įtarimas, kad dar liko 96 Ukmergėje.    ATSAKYTI
Anonimas 2020-03-28 15:44:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nebijau koronos, bijau korumpuotų valstybinių institucijų. Prisiminkite:
- Garliavos mergaitę;
- Jurbarko merginą/mergaitę;
- Matuką, kurio nelaime buvo pasinaudota ir įvesti įstatymai leidžiantys grobti vaikus;
- PSD reketas;
- Independence afera;
- praskolinta lietuva. Kaip gyvai tiksi skolos laikrodukas galite matyti: „Debt clock of Lithuania“, tinklalapyje: „debtclocks•eu“;
- ir t.t...   ATSAKYTI
Nemaisom 2020-03-28 15:59:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Cia virusas,liga,o ne politika.Baikim politikuoti,o mylekim savo tautiecius,teisybes niekada nebuvo ir nebus.Kam reikia viska vardinti?Nuo to niekas nesikeis.Pas ka pinigai,tas ir muzika uzsako  
Anonimas 2020-03-28 16:22:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
to - Nemaisom
taip, tai virusas ir gan silpnas, iš kvepavimo takų virusų vienas silpniausių. Net oficiali info skelbia, kad 80% žmonių nepasireiškia simptomai. Tad karantinas ir jo sukelta krizė yra būtent politika. Jūs jei nenorite, tai nepolitikuokite, tačiau Jūs negalite kitiems uždrauti tai daryti (kolkas lietuvoje dar yra šiek tiek žodžio laisvės). Prie ko čia meilė tautiečiams? (Retorinis klausimas). Teisybės niekada nebuvo ir nebus, tad nereikia vardinti? Su tokiu mastymu - dirbkite už €400 minus mokesčiai ir tylėkite, nes kaip Jūs sakote - teisybės nebuvo ir nebus.  
Nemaisom 2020-03-28 17:23:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu jusu komentarams,net nebandau rasyti,kad jus neteisus.Bet ar tai padeda-siuo konkreciu atveju?Labiau visada padeda praktika,ne teorija.Viska issakyti gerai,savotiska iskrova,bet ar tai veiksminga.Zmones nori konkretumo,stabilumo,aiskumo ir tt.  
eo 2020-03-28 15:39:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
paguldyti ,pagulde i tas ligonines, bet ir viskas uzdaryti nuo viso pasaulio, nei ten juos gydo,nei ka, juk nieko tos musu ligonines neturi, kur jau bus ligoniai sunkesnes formos virusu, per 30 metų viską išvogė,dabar nebeturi,kaip savo zmonems pagelbeti,laukia pagalbos is rytu ar vakaru   ATSAKYTI
aukstis 2020-03-28 15:26:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ka cia vapa viska nurasines korona mire nuo savo ligu klausikit ka kalnejo daktaras   ATSAKYTI
lota 2020-03-28 15:13:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai tik pradžia, jei valdžios proto bokštai toliau leis iš užsienio su " dovanėlėm " bus tūkstančiai...:(   ATSAKYTI
nu 2020-03-28 14:58:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ukmergės ligoninė visus senukus išgalabys   ATSAKYTI
Nikas 2020-03-28 17:32:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nieks tu senuku negalabija, tiesiog naturalu kad mirsta slaugos ligonineje nuo ivairiu savo ligu ir senatves. Teisinga palyginima kazkur skaiciau, jei zmogus siuo metu nukris nuo stogo ir mirs, o po to bus nustatyta kad jis sirgo korona, tai butinai mirties priezastis ir bus korona.  

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Gitanas Nausėda su žmona (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Prezidentas Gitanas Nausėda padėkomis apdovanojo 18 pavyzdingų tėvų iš visos Lietuvos, daugiausia tų, kurie užaugino būrius savų ir svetimų vaikų. Prezidentas ceremonijos ...
Lietuvos vandens telkiniai vis dar kenčia nuo šiukšlių: planuoja surinkti virš 50 tonų atliekų (nuotr. stop kadras)
Šalies vandens telkinių pakrantėse – vis dar apstu šiukšlių. Rytoj organizuojamos masinės talkos metu, vyksiančios net 50-yje šalies vietų, planuojama surinkti virš 50 tonų ...
Bulvės (nuotr. stop kadras)
Įprastai tokiu metu jau mėgavęsi šviežiomis lietuviškomis bulvėmis, šiemet jų mėgėjams dar teks palaukti. Turguje kol kas siūlomos įvežtinės arba pernykštės mūsiškės. ...
Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog Vilniaus ir Trakų rajonų savivaldybės kelerius metus apskritai negavo papildomų lėšų pagal protokolinį Vyriausybės sprendimą, kuriuo ...
Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Kaip Lietuvos žmonės ir šalies ekonomika išgyveno koronaviruso pandemiją? Kada šalies ekonomika grįš į įprastas vėžes? Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų