Dalis visuomenės pasigenda prezidento Gitano Nausėdos lyderystės šaliai sunkiu momentu – internete kuriami šmaikštūs netikri renginiai, kviečiantys surasti dingusį prezidentą. Naujienų portalo tv3.lt kalbinti ekspertai sutaria, G. Nausėda turėtų imtis aktyvesnių veiksmų, o jo įvaizdžiui pakenkti gali į politinę areną grįžusi Dalia Grybauskaitė.

Gitanas Nausėda ir Dalia Grybauskaitė (Greta Skaraitienė/Fotobankas)

Gitanas Nausėda ir Dalia Grybauskaitė (Greta Skaraitienė/Fotobankas)

Prezidento lyderystės paskutinėmis savaitėmis itin pasigedo socialinių tinklų vartotojai, kurie vienas po kito kuria ironiškus netikrus renginius, kuriais siūloma rasti dingusį prezidentą, ar memus, kuriais pašiepiamas G. Nausėdos elgesys karantino ir koronaviruso protrūkio metu.

Reakcinis prezidentas?

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) docentas, politologas Bernaras Ivanovas naujienų portalui teigė, kad dalis visuomenės galėjo pasigesti G. Nausėdos lyderystės, nes jo laikysena labai skiriasi nuo kadenciją baigusios prezidentės D. Grybauskaitės, kuri, anot pašnekovo, linkusi dominuoti viešojoje erdvėje.

„Jis nėra dominuojantis politinis veikėjas, dėl to atrodo, lyg jis būtų fone. <...> Jam lieka reaguoti, jis toks reakcinis prezidentas gaunasi. Bando užbėgti kažkam už akių, bet nespėja“, – samprotavo B. Ivanovas.

REKLAMA

Gitanas Nausėda, Saulius Skvernelis

Gitanas Nausėda, Saulius Skvernelis

Šalies vadovo lyderystės pasigedo ir kitas politologas, Mykolo Romerio universiteto docentas Saulius Spurga. Pasak jo, tokios krizinės situacijos retai pasitaiko valstybės gyvenime, o kartais nuo vienos asmenybės veiksmų priklauso visas krizės suvaldymas.

„Mūsų prezidentas tikrai nėra aktyvus, tikrai jo nei žodžiai, nei veiksmai, nei įžvalgos nėra reikšmingi. Galime pasidžiaugti, kad jis per daug netrukdo. Neužmirškime, kad gali būti toks momentas, kad kažkas ir trukdo, kažkas kovoja, kažkas politikuoja“, – kalbėjo S. Spurga.

Politologas kritiškai vertino G. Nausėdos pasisakymus, kai prezidentas visuomenę įspėjo apie galimą priešiškų šalių grėsmę šiuo laikotarpiu. Pasak S. Spurgos, tokie pareiškimai turėtų būti skirti Vyriausybei, atsakingoms struktūroms, o ne plačiajai visuomenei.

„Nėra čia apie ką šnekėti ir ypač tokiu momentu, kai visa šalis gyvena visiškai kitokiomis nuotaikomis“, – sakė MRU docentas.

Priklauso nuo autoriteto

B. Ivanovas teigia, kad šioje situacijoje išryškėjo tai, kad realiu valstybės vadovu yra premjeras, o prezidento vaidmuo vidaus politikoje yra veikiau simbolinis.

„Galiausiai, visa šita istorija parodo, ką visuomenė yra primiršusi – prezidento galios yra ribotos. Jis tikrai negali iš esmės vienas kažką daryti, vadovauti procesui. Jis yra simbolinė figūra ir tai labai išryškėja“, – tvirtino politologas.

Gitanas Nausėda

Gitanas Nausėda

S. Spurga tikina, kad prezidentas galios turi tiek, kiek stiprus jo autoritetas, kiek jis kalba ir daro tai pagrįstai.

REKLAMA

„Jei prezidentas nieko nedaro, nepadeda reikšmingai Vyriausybei, nenubrėžia tam tikrų gairių, tai ir neišnaudoja savo galių. Jis negali sukurti alternatyvaus krizės valdymo instituto ir jam vadovauti. Bet jis vis tiek gali savo moraliniu autoritetu pakreipti situaciją kita linkme“, – teigė pašnekovas.

B. Ivanovas pastebi, kad jei šalyje būtų įvesta nepaprastoji padėtis, situacija pasikeistų, nes prezidento galios išsiplėstų ir nebebūtų tik simbolinės.

Gali įnešti ramybės

„Prezidentui, ypač, kai turi tiek galių, reikia būti išradingam tokioje situacijoje. Reikia turėti viešųjų ryšių strategiją, man atrodo, jos dabar nėra. Gal aš skambu ciniškai, bet nieko nėra“, – kalbėjo B. Ivanovas.

Politologo nuomone, prezidentas savo įvaizdį ir autoritetą galėtų sustiprinti rengdamas daugiau spaudos konferencijų, susitikimų.

„Puikiai suprantame, kad tokie dalykai susideda į bendrą mozaiką. Mes tos mozaikos dabar nematome. <…> Galiausiai, Dieve mano, prezidento fondą galima įsteigti. Reikia labai gerai apmąstyti strategiją. Jos dabar nėra, yra tik reakcija į susiklosčiusias aplinkybes“, – tikino B. Ivanovas.

Gitanas Nausėda

Gitanas Nausėda

S. Spurgos nuomone, įvairūs memai, ieškantys „dingusio“ prezidento yra ne veltui – šiuo metu yra daug sumaišties, dviprasmiškų sprendimų iš valdžios institucijų, tad prezidentas galėtų įnešti daugiau ramybės ir aiškumo į susiklosčiusią padėtį.

„Mano receptas toks, kad prezidentas turi absoliučiai įsigilinti į šią situaciją ir šiame chaose duoti tam tikras gaires. Aišku, nereikia žaisti su ugnimi, gairės neturi kirstis su Vyriausybės gairėmis, bet tam tikras galias prezidentas turi ir gali jas išnaudoti“, – aiškino MRU docentas.

REKLAMA

Buvusi prezidentė parodė kitokią retoriką

Į viešąją erdvę pastaruoju metu įsiveržė ir kadenciją baigusi prezidentė D. Grybauskaitė, kuri ėmėsi vadovauti Finansų ministerijos įsteigto koronaviruso pasekmių mažinimo fondo tarybai. Buvusi šalies vadovė duodama interviu kritikavo ir dabartinį situacijos valdymą, ir sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą.

„Manau, kad šis ministras, apie kurį mėgina kažkas kalbėti, kad arklių nekeičia perėjoje, tai kažin ar galima jį laikyti tuo arkliu, kuris gali apskritai ką nors patraukti. Jis labiau primena kitą gyvūną, kuris tik moka prieštarauti, neigti, neleisti, neduoti. Tai išties vadovavimas yra kitose rankose“, – LRT laidoje „Dienos tema“ kalbėjo D. Grybauskaitė.

Šiuos D. Grybauskaitės žodžius galima laikyti reakcija į G. Nausėdos pasisakymus, kad A. Verygos keisti nereikėtų, nes „keisti arklius brastoje ir dar viduryje upės“ būtų eksperimentavimas su visuomenės sveikata.

S. Spurgos nuomone, tokie vieši D. Grybauskaitės pasisakymai yra didelis kontrastas, palyginus su G. Nausėdos retorika.

„Ta uždanga prasivėrė į areną sugrįžus Daliai Grybauskaitei. Mes pamatėme, kokia atmosfera, kokie akcentai būtų buvę, jei ji šiuo metu būtų prezidentė“, – teigė S. Spurga.

Dalia Grybauskaitė perduoda valstybės antspaudą Gitanui Nausėdai

Dalia Grybauskaitė perduoda valstybės antspaudą Gitanui Nausėdai

B. Ivanovo nuomone, aktyvus D. Grybauskaitės veikimas šioje situacijoje – nepalankus G. Nausėdos įvaizdžiui.

„Niekas nesako „kadenciją baigusi prezidentė“, sako „prezidentė“. Ir tai padeda jos įvaizdžiui. Dabar tikrai atrodo kartais, kad pasikeitė prezidentai Lietuvoje“, – ironizavo pašnekovas.

REKLAMA

Pasak jo, D. Grybauskaitė yra nesuvaržyta valdžios postų, tad gali laisvai kritikuoti atsakingas pareigas užimančius pareigūnus.

„Ponui Nausėdai tai minusas. Jei prezidento rinkimai būtų arti, tada neaišku, ar jis būtų perrinktas antrai kadencijai. Bet, kadangi iki rinkimų dar labai toli, tai, manau, viskas čia susitvarkys“, – samprotavo B. Ivanovas.

Abu toki
2020-04-05 08:15:30
Grybauskaite KGBiste, dedules patiketine, tautos kirsintoja ir nusikalstama korumpuota dvaro atstove.
Nauseda savim patenkintas lepsis, kuris pataikauja liberalam, konservam, didziajam kapitalui.
Abiems ant Lietuvos n.......
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
ww 2020-04-19 08:24:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Magnolija atsigauna?   ATSAKYTI
Ona 2020-04-18 18:18:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
TSKP bobų rūstumas MRU ir VDU personalijims dar vis žadina nostalgiją? Man – ne! O tiems, kurie Grybauskaitės pasiilgę kaip rusai Stalino, rudenį laikas į komposto duobę    ATSAKYTI
kgb fyfa 2020-04-18 09:34:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
B4KIT DAR AUKOKIT JUK TOKIA ATSAKINGA JI TOKIA GERADARĖ TAI KADA JŪS ATSIBUSIT SENBEZDOS RUNKELIAI KAD JI JUS ŠITIEK METŲ MULKINA O JUM VISKAS LIUKS VISKAS GERAI IR VIS JĄ DIEVINAT    ATSAKYTI
kgb fyfa 2020-04-18 09:34:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
B4KIT DAR AUKOKIT JUK TOKIA ATSAKINGA JI TOKIA GERADARĖ TAI KADA JŪS ATSIBUSIT SENBEZDOS RUNKELIAI KAD JI JUS ŠITIEK METŲ MULKINA O JUM VISKAS LIUKS VISKAS GERAI IR VIS JĄ DIEVINAT    ATSAKYTI
Klasta 2020-04-18 07:48:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pasirodo nera iregistruoto jokio grybauskaites paramos fondo covid-19. O vienos saskaitoss nr. priklauso Jungtinei karalystei. Ziurekite balandzio 14d. Z. Vaisvilos konferencija per "seimas tiesiogiai".   ATSAKYTI
Mikalda 2020-04-17 12:45:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vkas gerai su tuo Nausėda. Tik vieno dalyko jam trūksta - tokio aukso siūlais išsiuvinėto švarko kaip Grybauskaitės. Atrodytų labai kietai.   ATSAKYTI
Nausėdai 2020-04-18 10:41:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
nereikia aukso siūlų, nes jis dirba smegenimis . O kokią teisę turi bobulė besimakaluodama ten, kur jos karalystė pasibaigė. Apie kokį '' fondą'' kalba ? Atskrenda lėktuvas su vyriausybės nupirkta medicinine įranga, iš karto grybaskaitė su tapinu skelbiasi , kiek jiems atskraidino ..... na šlykštu. o kur jie abu buvo anksčiau, sukčiai.  
lysk 2020-04-16 08:36:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
budon ivanuska, rupinkis savo maskoliais   ATSAKYTI
Kodėl 2020-04-12 18:48:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Šitą KGB dar neuz grotų k aš kas Lietuvo ne taip įdomu Nausėda pagalvok nes busi suręstas gybovskos ir ožio tvartelio , Gitanai pagalvok ,,,,    ATSAKYTI
ne 2020-04-16 08:43:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
tavo reikalas smirdziau vatini  
WC 2020-04-12 17:37:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Magnolija gryzta.KGB nemirtinga! Nesuprantu kodel jos neikisa uz grotu.   ATSAKYTI
eik 2020-04-16 08:59:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
nx cacapas  
Juozas 2020-04-10 20:11:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Per visą nepriklausomybės laikotarpį dar neturėjom tokio išsilavinusio, nuoširdaus, protingo ir šeimos vertybes puoselėjančio prezidento kaip Nausėda . Grybauskaitè jau prisidirbo per 10m., kas gali paneigti,kad ji nedirbo prieš Lietuvos žmones?   ATSAKYTI
grybo vieta 2020-04-10 08:17:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Atstatydinta Pietu Korejos prezidente Park Geun-hye buvo nuteista kaleti 24 metus u˛ piktnaud˛iavima vald˛ia, kyšininkavima ir turto prievartavima, paskelbe teismas Seule.
Tapusi prezidente D.Grybauskaite 2010-2013 metais i 4-4,5 karto brangesnes u˛sienio banku nei TVF obligacijas investavo arti 2 milijonu nuosavu litu. Kitaip tariant,, prezidente savo mylimai valstybei skolino labai brangius savo pinigus... kad padoriai pasipelnytu! Pasipelnytu iš krizeje skestancios Lietuvos.
MAKARAITYTE raso, Per metus Lietuvoje isva giama per 4 mlrd. euru, bet atsakingu nera, valdzia vag iu vagy stes, suvalgo 11 proc BVP ,bet kaltu NERA. Dalios Grybauskaites globotinis Arvydas Sikmokas, itariama, kad buvusios desiniuju Vyriausybes valdymo metu 2010–2012 metais trys salies energetikos imones ne pagal paskirti panaudojo daugiau kaip 400 milijonus litu, paprastai sakant, apv oge mus visus elektros vartotojus.   ATSAKYTI
tikra tiesa 2020-04-09 21:17:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Teisūs politologai, dabartinis prezidentas Naisėda visiskas 0!    ATSAKYTI
5 2020-04-10 23:13:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Politologai isvis gaidziai bizdielnikai   
Vilius 2020-04-09 07:34:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Chamiška Grybauskaitės retorika toli gražu nėra lyderystės požymis. Taip lyderystę supranta tik zonų zekai.   ATSAKYTI
Kestas 2020-04-08 07:51:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Koks Grybauskaitės vaidmuo, ko jūs norite iš KGB darbuotojos, stilius kaip Putino, juk jis viskam vadovauja...per vėlai tauta pamatė ką ji slepia po sawo vadovavimu, oi per vėlai, bet pamatė.o kas jog ji veržiasi į politiką, tauta ją jau nebetiki, o tiki tik jos pasekėjai, kurie tik vykdė jos ukazus. Na, o Nausėda, jo jūs norite iš popierinio banko tariamo finansų eksperimentai. Kur tas jo rkpertiniais darbas šiuo metu...   ATSAKYTI
o kas 2020-04-07 14:46:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
dabar ta grybauskaitė, ko ji neprašyta landžioja, kur jai nepriklauso. 10 metų girdėjome tik tai, kad jai rūpintis Lietuva neprikalauso , tik užsieniu. O dabar jau lenda su savo ''kultūra'' , Ar pensijos mažai gauna ?   ATSAKYTI
Vladas 2020-04-07 09:11:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Grybauskaitei labjau tiktu rupintis bitėm.kelti liaudies gerove!   ATSAKYTI
vanecka 2020-04-16 08:43:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
rypinkis savo xuilostanu  
X 2020-04-07 09:10:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Kam čia kišti Putino draugę senmergę šunGrybauskę. Ji tik kiršino tautą ir partijas. Tokie ir panašūs kgb-istai sugadino daugelio kartų gyvenimus. Gana liaupsinti, kad nekesdama paglostė vaiko galvelę   ATSAKYTI
O ka ji 2020-04-06 19:19:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Ji tik pazaibuotu akimis...ir viskas...ka ji padare, tik zaibavo...kaip gerai ,kad jos nematau,ar sutvarke teismus?ne,tik pavaidino...artiste   ATSAKYTI
Augis 2020-04-05 12:05:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Kada Lietuvoj baigsis era Ivanovų, Vergų, Zaicevų ir visokių rusų..
Ar nepakanka Lietuvių valdyti Lietuvą...   ATSAKYTI
Grigorij 2020-04-05 19:39:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Augis,
kur bent viena rusa valdzioje matai, isskyrus kai kuriu persiekiojamu deputatu (kaip Titovas, Rozova)? Veryga - rusas?.. Eik nx, b tau i aki! Anksciau del visko buvo kalti zydai, tai paklauset Hitlerio, ir 95% ju atsikratet. Dabar kalti rusai ir lenkai. Neverovicius - liaudies priesas! O dar, tokie s*dlietuviai, kaip tu, iki gyvo kaulo neapkencia savo tautieciu, griztanciu, veluojanciu grizti is uzsienio. Net tu, kurie nori saziningai pasitikrinti, saviizoliuotis, karantinuotis. Tokie, kaip tu, per 30 metu visiskai pras*ko gimta Lietuvele, kovodami su Komunizmu, "Rusu", rusu kalba, paliekant ja be sansu kovoje su koronavirusu, su tokiais jusu prezidentais, kaip Nauseda ir Grybauskaite! Eik nx, nezadink manyje zveries!  
>grigorij 2020-04-16 08:40:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
nep.isk proto cacapas  
Lietuvis 2020-04-05 09:14:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kokios ministerijos??????? O gal gi ivardink Kaip is ties yra, kad tai Europos Ep ir Ek o ne vejus rasyk, negadnk popieriaius dvejetukininke   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
BNS pateikia svarbiausių penktadienio naujienų apie koronaviruso krizę Lietuvoje apžvalgą: Viruso plitimas. Per praėjusią parą nustatyti septyni koronaviruso atvejai, keturi ...
Konteineriai su apsauginiais chalatais medikams (nuotr. SAM)
Ruošiantis galimai antrajai koronaviruso infekcijos (COVID-19) bangai, Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) medicinos atsargų rezervas bus papildytas dar 60 tūkst. ...
Apsauginė kaukė
Įstaigose, organizacijose ar įmonės vykstančių susirinkimų metu ir toliau rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – kaukes, respiratorius, ...
Koronavirusas (nuotr. SCANPIX)
Keturi iš septynių naujų užsikrėtimų susiję su asmenine švente Vilniaus apskrityje, BNS penktadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). „Gimtadienio ...
Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Kitą savaitę bus atkurtas laisvas judėjimas tarp Lenkijos ir Baltijos šalių, penktadienį pranešė premjeras Saulius Skvernelis. „Šiandien kalbėjausi su kolega Lenkijos premjeru ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų