naujienų portalas tv3.lt
2020.03.26 15:54

Situacijai dėl koronaviruso plitimo Ukmergėje darantis sudėtingai, ketvirtadienį Valstybės ekstremalių situacijų komisijoje vis dėlto priimtas sprendimas neizoliuoti miesto.

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Posėdyje nutarta kol kas miesto neuždaryti ir netaikyti asmenų judėjimo apribojimų. Tačiau ukmergiškių prašoma susilaikyti nuo visų nebūtinų kelionių ir judėjimo po miestą. Kitų miestų gyventojai taip pat raginami susilaikyti nuo nebūtinų vizitų į Ukmergę. Toks sprendimas priimtas ketvirtadienį pirmajame Vyriausybės COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komiteto posėdyje, kuriam pirmininkavo premjeras Saulius Skvernelis.

„Kaip žinote, Ukmergė šiuo metu karštasis taškas ir posėdyje buvo nutarta keletas dalykų. Kol kas miestas neuždaromas ir nebus taikomi judėjimo apribojimai. Tačiau yra raginama susilaikyti nuo keliavimo į miestą, giminių lankymo.

Policijos bus paprašyta itin griežtai ir nuolat tikrinti, ar asmenys, kurie turi būti saviizoliacijoje, to laikosi. Lygiai taip pat bus stebima, ar visi gyventojai laikosi karantino reikalavimų. Piktybiškai to nepaisantiems ar ignoruojantiems bus taikoma atsakomybė", – spaudos konferencijoje informavo premjero patarėjas Giedrius Surplys.

REKLAMA

Dezinfekuos gatves

Pranešama, kad mieste taip pat ketinama plėsti tyrimų apimtis ir bus įsteigtas mobilusis patikros punktas.

„Bus skirta papildomų apsaugos priemonių vietos medikams, savanoriams, policijos pareigūnams, savivaldybės darbuotojams, planuojamam dezinfekuoti pagrindines miesto gatves ir kitas vietas, dėl to jau yra kalbėta su miesto meru", – sakė G. Surplys.

Pabrėžtina, kad maisto ir kitų būtinųjų prekių tiekimui į Ukmergę nebus taikomi jokie ribojimai, tad žmonėms nėra ko nerimauti.

Paklaustas, kokiomis sąlygomis miestas galėtų būti uždaromas, G. Surplys pabrėžė, kad priimant tokius sprendimus vadovaujamasi medikų rekomendacijomis.

„Šiuo metu visi žmonės, kurie yra galimai turėję kontaktą su virusu infekuotais asmenimis, yra stebimi, izoliuoti. Dėl to buvo priimtas sprendimas užtikrinti, kad dabartinės karantino sąlygos būtų maksimaliai veikiančios šiame mieste, taip pat išplėsti tyrimų apimtį, kad gyventojai galėtų būti ramūs, kad nėra infekuoti arba jei yra, kad jiems būtų suteikta visą pagalba", – sakė jis.

Kviečiame žiūrėti visą spaudos konferencijos įrašą:

Paragino pasirūpinti apsaugos priemonėmis

Komiteto pirmininkas premjeras S. Skvernelis taip pat nurodė atsakingoms institucijoms pasirūpinti apsaugos priemonėmis – kaukėmis, respiratoriais, akiniais, pirštinėmis ir kitkuo – ne tik Ukmergei, bet ir visai Lietuvai.

Apie tolimesnius planus, susijusius su Ukmerge, premjeras S. Skvernelis taip pat pasidalijo savo socialinėje paskyroje.  Ministras pirmininkas nurodė, kad, suderinus su savivaldybe planuojama dezinfekuoti miesto gatves ir kitas vietas. 

REKLAMA

„Ir dar vienas dalykas: suderinus su savivaldybe planuojama dezinfekuoti miesto gatves ir kitas vietas. Bent jau pagrindines.

Pabrėžiu, kad maisto ir kitų būtinųjų prekių tiekimui į Ukmergę nebus taikomi jokie ribojimai, žmonėms nėra ko nerimauti, tikrai nieko nepritrūks.

Ir dar dėl apsaugos priemonių – visai Lietuvai, ne tik Ukmergei. 

Dalis jau keliauja, dalis tuoj keliaus, bet faktas, kad tai yra dalykai, kurių mums visiems šiandien reikia bene labiausiai. Todėl daviau aiškų nurodymą atsakingiems ministrams ir kanceliarijos darbuotojams: daryti greitai ir daryti viską, kad Lietuva būtų tiesiog užtvindyta kaukėmis, respiratoriais, akiniais, pirštinėmis ir kitkuo, ko reikia“, – rašė premjeras.

Siūlė apribojimus

Apie tai, kad neatmetama galimybės riboti susisiekimą su šiuo miestu, ketvirtadienio rytą kalbėjo Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Paklaustas, ar apribojus patekimą į Ukmergę bus kam pasirūpinti vienišais senjorais, nes juos šiuo metu gali lankyti, pavyzdžiui, jų šeimos nariai iš kitų miestų, ministras teigė, kad senjorais turėtų rūpintis savivaldybė.

„Jeigu vaikai važiuoja pas senjorus ir ką nors jiems veža, yra labai daug rizikos kilti tiems patiems ligos protrūkiams. Būtų gerai, kad tas judėjimas būtų mažesnis. Idealu, jeigu vaikai palieka maistą namuose. Neabejoju, kad Ukmergėje yra sąmoningų žmonių, kurie tais senjorais pasirūpins. Jeigu ne, tą turės padaryti savivaldybė, tai yra jos prievolė rūpintis gyventojais, kurie yra pažeidžiami ir neturi, kas jais pasirūpina“, – teigė A. Veryga.

REKLAMA

Ukmergėje planuojama paimti 300 ėminių. Ukmergės rajono savivaldybės Administracijos direktorius Darius Varnas ketvirtadienį pranešė, kad Ukmergėje užfiksuoti 17 koronaviruso atvejai, iš jų – 8 medikams, dauguma Ukmergės ligoninės personalo šiuo metu yra saviizoliacijoje. Trys ukmergiškiai nuo koronaviruso mirė.

78945
2020-03-26 17:57:05
Tai puiku bet jau velu. Kituose miestuose irgi reikejo jau vakar dezinfekuoti purksti, bet jei jie jau nuprende budulius paleisti simasiukas valdo ar skvernelis? Kakokia nesamone. Viena diena uzdaro po paros jau nebenorim neramumu. Tai buduliu teises ginat, o pilieciu teses neuzsikresti neginat?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Antanas 2020-03-26 19:43:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerai kad neuzdare Ukm.pasidalinsim kuom bagoti!!!   ATSAKYTI
mina 2020-03-26 18:39:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
ukmerge užminuot kaimiečius sunaikint.palikt tik žiurkes.   ATSAKYTI
ir 2020-03-26 18:38:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
dar gal komendanto valanda nes uztenka idiotu klykaujanciu apie zmogaus teises kai virusas siaucia , ir baikit priiminet ali uzstrigusius uzsieny lietuvius matem kokie grizta uztenka jau GANA .   ATSAKYTI
1 2020-03-26 19:28:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu visiskai  
kaimas 2020-03-26 18:29:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
KA TEN TA UKMERGĖ HA HA KAIMĖČIAI TEGU APSIKABINA DUOBE VAINIKA I GANA VIRUSU.   ATSAKYTI
1 2020-03-26 19:29:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Debiliukas tu... Gaila man tavęs...   
Budulis 2020-03-27 07:56:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Buduliu budulis:))) sveikas grizes i tevyme:))  
1 2020-03-26 18:24:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Būtų juokinga jei nebūtų graudu... 78945 pritariu tau, kas čia valdo Šimašius ar Veryga? Kinai tik su griežtų kumščiu į stalą sutvarkė padėti, o čia žaidžia, tai prijema įstatymą tai atšaukia, aš nesuprantu per tuos asilus nekalti žmonės merdes, o šimašius ką tas? Jam viskas dzin, sup.....tas liberalistas, atrodo kad policija ims ir visus apvazines, tegul nebejuokauja tik, max 10 gal 3 ar 1 ir patikins, o visi kiti lakstys kaip nori, čia nėra tvarkos a jokios... Nei čia nei Europoje, Kinai greit susitvarkė, patys kinų expertai kurie kovojo su covid-19 Kinijoje, viešėdami Europoje pamatė kas čia darosi tai iš siaurų akių, akys į apvalias pasidarė ir pasakė jei taip jus ir toliau "žaisite žmogaus teisėmis" turėsit po mėnesio ne tūkstančius užsikrėtusiųjų, o jau pradėsit skaičiuot milijonais :) O dar tokie kaip Šimašius čia maišosi, kai taip tai sėdi zalup.....a uzsiraukes, kai nereikia pasirodo, buduliu didvyris sup.....stas   ATSAKYTI
78945 2020-03-26 17:57:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai puiku bet jau velu. Kituose miestuose irgi reikejo jau vakar dezinfekuoti purksti, bet jei jie jau nuprende budulius paleisti simasiukas valdo ar skvernelis? Kakokia nesamone. Viena diena uzdaro po paros jau nebenorim neramumu. Tai buduliu teises ginat, o pilieciu teses neuzsikresti neginat?   ATSAKYTI
Gintaras 2020-03-26 16:42:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Paskui riboti judėjimą bus per vėlu, kai išplis virusas dar labiau. Jau nepakaks Ukmergės, visą Lietuvą bus apėmęs ir visi iki vieno šalyje kiūtos namuose. Tik kieti veiksmai gali per kuo trumpesnį laiką sustabdyti viruso plitimą. O žaidžiant kaip vaikams smėlio dėžėje nieko gero nebus. Tęsis mėnesiais ir išplis labai stipriai su tokiais žaidimais.   ATSAKYTI
vidutisss2 2020-03-26 16:31:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pagaliau??bet pastatai kur ligoninese butina dezinšekcija---siauliuose kodel state naujus gimdymo namus --nes buvo isimetes virusas ir niekas nepadedavo--si istaiga medicinai uzdaryta--matau valdziai nedaeina   ATSAKYTI
Kas toliau bus 2020-03-26 16:13:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodėl nėra purškiami miestai, jų gatvės, mašinos, namų laiptinės? Nulis dezinfekcijos!!!! Uždaryti miestą, kad pro miestą neivažiuotų kitos mašinos, žmonės, taip į nešdami virusą pro pravažiuojanti miesta, yra aplinkelis, bet vistiek reikia uždrausti bet kokį žmonių nereikalinga važiavimą, nes mašinos vistiek važiuoja iš miesto į miestą.    ATSAKYTI
K.Thomas 2020-03-26 16:12:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Wieso dürfen Menschen ohne Schutzmaske im Supermarkt einkaufen?   ATSAKYTI
weil 2020-03-26 16:25:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gibt es kein ordnung  
nu 2020-03-26 16:05:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nu ką galima pasakyt,atrodo kad tyčia daroma kad tik daugiau žmonių užsikrėstų,paprašė iš miesto niekur nevykti ir nevažiuoti į ukmergę,taip ir matau kaip buduliai laikosi nurodymų,jei parašysiu negražiai ant valdžios nesugebėjimo tai apkaltins kad aš liberastė tai geriau patylėsiu   ATSAKYTI
Rasa 2020-03-26 16:19:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Juk taip ir daroma kad kuo daugiau butu virusiniu. O kaip gerai dezinfekavo daugiabuciu laiptines nes muses nenugaiso. Per 1min nuo 1a iki 5a uzlipo ir nulipo. Cia tokia dezinf? Kiemo valytojas dirbantis"Butu ukyje"lakste po laiptines kur tai matyta. Taip bus ir su gatvemis  
Rimža 2020-03-27 00:52:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Uteleslietuvos  

Top Video

Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
REKLAMA
Eurai (nuotr. Fotodiena.lt)
Eurogrupė (eurozonos finansų ministrų taryba) susitarė dėl Europos ekonomikos rėmimo plano per naujojo koronaviruso pandemijos krizę. Jo vertė – 500 milijardų eurų, teigiama ...
Mykolas Katkus (nuotr. Fotodiena.lt)
Kilus koronaviruso pandemijai pasaulyje, o Lietuvoje išaugus šio viruso susirgimų skaičiui, ministerijos atstovai ramino, kad Lietuva yra pasirengusi atremti visas iškilusias ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
Su koronavirusu kovojančioms penkioms pagrindinėms šalies ligoninėms ketvirtadienį dalinama iš Kinijos atskraidinta apranga, pranešė Sveikatos pasaugos ministerija (SAM). ...
Specialistai aiškina: kaip ir kodėl nusprendžiama, kad žmogus mirė nuo koronaviruso (nuotr. stop kadras)
Koronaviruso aukų Lietuvoje daugėjant, vis dažniau diskutuojama, ar teisinga teigti, kad garbaus amžiaus ar sunkių ligonių mirties priežastimi reikia įvardyti būtent COVID-19. ...
Koronavirusas (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Dar viena COVID-19 nusinešta gyvybė – anapilin iškeliavo 98 metų amžiaus gamtos mokslų daktarė. Tačiau net pusdienį institucijos nesusitarė tarpusavyje, kokia tikroji garbaus ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų