Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas spaudos konferencijoje prabilo apie atvykėlių izoliaciją uostamiestyje ir tai, kokių priemonių yra imamasi. Tečiadienio rytą atplaukė keltas iš Švedijos, jo keleiviai jau išgabenti į viešbučius, karantinavosi vos keli, kiti išgabenti į kitus miestus. 

Vakare atplauks keltas iš Kylio. Juo turėtų grįžti 127 keleiviai. Viešbučiuose jau karantinuoti į Palangos oro uostą parskridę klaipėdiečiai. Pasitaikė ir incidentų, vieną vyrą, atsisakiusį eiti į viešbučio kambarį, teko tramdyti policijai. Viešbučiai taip pat nesidžiaugia karantinuojamais žmonėms, kai kurie –  atsisako, kiti prašo apsaugos. 

Meras pasakojo, kaip sekasi transportuoti atvykėlius iki kitų savivaldybių. Esą juos policija lydi bent iki Kryžkalnio, o į Kauną ir Vilnių jau yra išvažiavę autobusai parsivežti klaipėdiečius, kurie grįžo lėktuvais į didžiųjų miestų oro uostus.

Šeimas su vaikais ir nėščias moteris nutarta karantinuoti namuose, tai esą saugiau ir patogiau nei viešbučiuose, kur renkasi įvairi, pasak mero, publika. 

REKLAMA

O štai keltai, anot V. Grubliausko, kelia nemažai klausimų. Yra keleivių, kurie, tarkime, keliauja su šunimis.

„Nežinau, kaip tai bus sprendžiama, neturiu algoritmų. Teks spręsti greitai ir tokių klausimų yra ir daugiau“, – sakė meras. 

Jis aiškino, kad bus ieškoma sprendimų dėl „karščio klinikos“ steigimo ir dar vieno mobilaus punkto atidarymo. Tai, pasak uostamiesčio mero, nebūtinai racionalios idėjos, punkto prie kelto, esą nebūtinai reikia, neracionalu. Daug patogiau žmones, kurie turi ligos simptomus, nuvežti į klinikas. 

O „karščio klinikų“ reikalavimai griežti, tai yra rentgeno aparatai ir trys budintys specialistai. Kiti mažesni miesteliai aplink uostamiestį atsisakė tai daryti, todėl, matyt, to reiks imtis Klaipėdai.

„Steigimas kelia klausimus, nėra atsakymo. Tikiuosi, kad pavyks geranoriškai išspręsti šiuos klausimus“, – sakė meras. 

Vytautas Grubliauskas

Vytautas Grubliauskas

Jis pripažino, kad viešbučiuose, kur gyvena atvykėliai, įtampos yra daug. Bus prašoma daugiau  policijos apsaugos, bet ir šie, pasak mero, turi kitų darbų, todėl gali negalėti apsaugoti.

„Reikia kalbėti apie alternatyvius sprendimus. Šios situacijos vien policijos pajėgomis, išspręsti neįmanoma“, – kalbėjo meras, apibūdinęs kylančias įtampas karantino vietose. 

Jis pripažino, kad didžiausias išbandymas laukia penktadienį, nes bus daugiausiai keltų ir žmonių.

Buvo jau ir incidentų, kurie parodė, kaip reikalinga policijos ar kitų jėgos struktūrų pagalba. Štai vienas vyras nenorėjo karantinuotis, jį teko tramdyti. V. Grubliauskas pripažino, kad valdyti žmones, juos karantinuoti, nėra lengva. Tikėtis absoliutaus komforto žmonės taip pat neturėtų.

REKLAMA

„Kituose miestuose, kur vykdomas tas laikinas apgyvendinimas, yra ir po kelis kambariuose, taigi mes neesam išskirtiniai. Vakar diena produktyviai išnaudota [pasiruošimui, deryboms], jei to nebūtume padarę, būtų daug sudėtingiau“, – guodėsi uostamiesčio meras.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis prašė žmonių kantrybės. Jis papasakojo apie incidentą viešbutyje, kure teko įsikišti policijai. 

„Asmuo atsisakė eiti į kambarį. Tik su policijos pagalba buvo jis palydėtas į kambarį. Todėl svarbi apsauga, pagalba, nes dar visko gali būti. <..> Reiktų pasitelkti kariuomenę“, – sakė jis. Jis pripažino, kad izoliuotinų žmonių skaičius nuolat auga, žmonių viešbučiuose daugėja. 

„Šiandien 72 žmonės yra izoliuoti. Žmonės gyvena ir po viena ir po du. Kiek žmonių buvo kajutėje, tokį kambarį ir gauna. Visi nori gauti atskira kambarį, bet mes neturime tokių sąlygų“, – pasakojo G. Neniškis. Administracijos vadovas pripažino, kad viešbučiai prašo apsaugos, bet privačios įmonės to daryti nenori, krūvis krenta ant policijos pečių. Viešbučių darbuotojai norėtų ir apsauginių priemonių. Jis skundėsi, kad skambučių yra tiek daug, kad savivaldos vadovai kalbasi tik su tais, kurie dirba tiesiogiai krizės koordinavime. 

Jis atskleidė, kad kai kurios vietos, su kuriomis buvo sutarta dėl apgyvendinimo, susitarimo atsisakė. Bet atsiranda naujų vietų. Jų užtektų apie 700 žmonių, šiuo metu gyvena apie 72 izoliuoti žmonės viešbučiuose.

„Turime suprasti, kad šiandien sprendžiame ne poilsinės kelionės klausimus, o viruso suvaldymo, karantinavimo įgyvendinimo klausimus. Kalbėti apie visišką patogumą būtų sudėtinga“, – antrino uostamiesčio meras. 

REKLAMA

Apgyvendinti visus žmones po vieną nėra galimybės. Todėl galimybę gyventi ir izoliuotis namuose visgi reikia svarstyti. 

Nuo šiol visi iš užsienio grįžę ir koronaviruso simptomų neturintys asmenys privalomai 14 dienų izoliuojami savivaldybių patalpose.

Be to, į savivaldybių parengtas patalpas bus gabenami ir lengva koronaviruso forma sergantys gyventojai. Tai numatoma sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pirmadienį pasirašytame sprendime.

Rūpinsis patalpomis ir parvežimu

Iki tol sugrįžusieji privalėjo izoliuotis patys, o sergantieji gydyti ligoninėse arba namuose. A. Verygos sprendimu, visoms sveikatos priežiūros įstaigoms nurodyta informuoti atitinkamos savivaldybės administraciją apie gyventojus, kuriems pasireiškė lengvi COVID-19 simptomai ir kurių būklė leidžia juos gydyti ambulatoriškai ir kurie turi būti pervežami į savivaldybių parengtas patalpas.

Be to, nuo antradienio visos savivaldybės, kurių teritorijoje yra tarptautiniai sienos kirtimo punktai, įpareigotos visą parą užtikrinti grįžusiųjų pervežimą iš oro uostų, jūrų uosto, kitų pasienio punktų į gyvenamosios vietos savivaldybės administracijos numatytas patalpas.

Savivaldybėms taip pat nurodyta pasirūpinti tinkamomis žmones izoliuoti patalpomis ir užtikrintų jų maitinimą. Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras įpareigotas organizuoti minėtų patalpų apsaugą bei viešąją tvarką

Tiesa, įsakymą priverstinai karantinuoti iš užsienio parvykusius Lietuvos piliečius, savivaldybės vadina chaotišku. Tuo metu Vyriausybės atstovas žada, kad bus ieškoma sprendimų, kaip procesą supaprastinti.

REKLAMA

Valstybės ekstremalių situacijų centro atstovas Giedrius Surplys teigė, jog kylančios problemos yra žinomos ir Vyriausybė ieško sprendimo.

Antradienį įsigaliojus reikalavimui priverstinai izoliuoti iš užsienio parvykusius asmenis, žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie prastas sąlygas viešbučiuose, nerimaujant, kad ilgai bendrose patalpose turintys praleisti atvykėliai gali vienas nuo kito užsikrėsti.

Trečiadienio naktį viename Vilniaus viešbutyje kilo muštynės, vienas žmogus sužalotas peiliu.

Taip pat paskelbtos naujos rekomendacijos ir nurodymai, kaip elgtis viešose vietoje. Rekomenduojama viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, išskyrus vairuojant motorines transporto priemones.

Nesant galimybės dėvėti medicininę kaukę, galima naudoti medžiaginę kaukę, dengiančią nosį ir burną. Taip pat rekomenduojama viešose vietose, kur liečiami daiktai, dėvėti vienkartines pirštines.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai.

Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Nuo kovo 16 d. pakeistas įtariamo atvejo apibrėžimas: žmonės, grįžę (ar iki to 14 d. keliavę) iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas.

REKLAMA

Tai yra, jei staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas ir simptomams paaiškinti kitų medicininių priežasčių nėra.Taip pat įtariamu atveju laikoma, jei žmogui pasireiškė ūmi kvėpavimo takų infekcija ir jis buvo artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju.

Keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14-lika dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Taigi turit
2020-03-25 14:54:17
Kariuomenę?! Kame problemos?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Virgina 2020-03-25 18:48:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O vargo vakarienė... Visos padugnės sugrįžta. Jie mandrūs, duok jiems penkių žvaigždučių viešbutį, šampano, dar ir panų įsigeis. Tik su kariuomenės pagalba tuos nedorėlius galima sutramdyti. Aš jau susidūriau, tokie niekšeliai nemoka namuose karantinuotis. Vat čia valdžia savo tautai pakišo juos pargabendama.Nedrįkit jų paleisti namo...   ATSAKYTI
Ailon 2020-03-25 17:01:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokių galų jie grįšta. Gyveno ten ir tegul ir gyvena. Atvežė JIE , o ne kas kitas virusą. Ivesti karinę diktatūra. Gal pagaliau jie suras. ATVYKELIAI SUPUVUSIOS R O P Ė Ė Ė S   ATSAKYTI
Ailon 2020-03-25 16:56:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokio   ATSAKYTI
Joo 2020-03-25 16:15:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reikia jiems elektroninę apykoję dėti ir tegul namie karantinuojasi. Nustatei spinulį kiek judėti gali ir viskas. Nueis toliau įsijungs pranešimas ir policija galės reaguoti į pažeidimą. Manau taip būtų pigiau valstbei   ATSAKYTI
Joo 2020-03-25 16:15:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reikia jiems elektroninę apykoję dėti ir tegul namie karantinuojasi. Nustatei spinulį kiek judėti gali ir viskas. Nueis toliau įsijungs pranešimas ir policija galės reaguoti į pažeidimą. Manau taip būtų pigiau valstbei   ATSAKYTI
As 2020-03-25 15:49:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neturejo bobute vargo nusipyrko parsiuka ir lietuvos ( vadovai ) padare kaip ta bobute,pasisemtu ziniu is Bates   ATSAKYTI
Lietuvis 2020-03-25 15:19:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reikėtų patikrinti gryzusiu registracija, ir jei jie neregistruoti LR siūti atgal, nes mokėti mokesčių nenoriu, o dabar duokit viską. Neteisinga taip   ATSAKYTI
Va 2020-03-26 08:11:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
čia man iškilo klausimas! Kas mokės už parvykėlių gydymą, bedarbių pašalpas? Negi Valstybės rezervas nesibaigiantis?  
Nuomone 2020-03-25 15:16:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Savivaldybės nesusitvarko, o kritikuoti kitus tai pačios pirmos, per skystos blauzdos ir Simasiaus, ir Grubliausko   ATSAKYTI
Na na 2020-03-26 08:18:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Veryga pramiegojo, o dabar Šimašius au Grubliausku kalti? Apie priverstinę izoliaciją jau seniai buvo laikas kalbėt ir derinti veiksmus. Čia panašu į kažkieno principus: Mat pizdavojat mane neveiklumu, tai va šekit per vieną naktį įsakymą ir daba tvarkykitės kaip norite.
  
mociute 2020-03-25 15:11:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nelabai matyt jie kam reikalingi,normalus zmones laiku susitvarko reikalus,o dabar vos ne raudonu kilimu nori eiti gryze jie,padetis per tokius liudna   ATSAKYTI
to as 2020-03-25 15:07:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
karantino laikomasi, Lietuva privalo priimti savo piliecius, tokios taisykles. noretumet, kad jusu motinos atgal neileistu/?   ATSAKYTI
Giena 2020-03-25 15:21:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai ir priema ir patalpas duoda. Galva lenkiam kad maitina už dyką. Galim ilsėtis. Kinai tai geriau susitvarkė varė žmonės į namus kaip primatus, daužė užtat ir išliko. Ačiū kad mūsų sąlygos geros, o tai užsienį po tiltu daug kas miegojo.   
as 2020-03-25 14:59:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kodel nesilaiko karantino???????Kiek dar tu laivu cia plugdysite,ir tramdysite policijos pagalba "dekingus" tautiecius?????????   ATSAKYTI
Taigi turit 2020-03-25 14:54:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kariuomenę?! Kame problemos?   ATSAKYTI

Top Video

Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
REKLAMA
Vilniaus oro uostas (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Lietuvai uždarius oro erdvę sekmadienio vakarą su atskiru leidimu Vilniuje nusileido lėktuvas iš Minsko. Juo atvyko 106 keleiviai, BNS patvirtino Lietuvos oro uostų ...
Šuo (nuotr. 123rf.com)
Kai kurie žmonės dėl karantino negali išvesti pasivaikščioti savo mylimų augintinių, o štai kiti dėl užvertų šalies sienų jų taip ir nesulaukė. Taip nutiko vienai lietuvei, ...
Išskirtiniai vaizdai iš JAV: lietuviškų šaknų verslininkė sukūrė stulbinančią ir sėkmingą gamyklą (nuotr. stop kadras)
Kai koronovirusas dar nebuvo išplitęs Jungtinėse Valstijose, savo istorija su TV3 Žiniomis ten dalijosi viena sėkmingiausių lietuviškų šaknų turinti jauno verslo ...
Apsaugos priemonių siunta (nuotr. SAM)
Vilnių šiąnakt pasieks didžiulė apsaugos priemonių medikams siunta. Į Vilnių šiąnakt atkeliauja kol kas didžiausia Vilniaus miesto savivaldybės užsakyta siunta su apsaugos ...
Sandėlys (nuotr. stop kadras)
Jei tūkstančiai žmonių ir verslų dėl karantino prarado pajamas ir atsidūrė nežinioje, yra verslų kuriems karantinas – aukso amžius. Internetinė prekyba ir siuntų pristatymo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų