Lietuvoje dar dviem savaitėms – iki balandžio 13-osios – pratęsiamas karantinas, trečiadienį vykusiame posėdyje nusprendė Vyriausybė. Taip pat Vyriausybė pritarė baudų ir bausmių už karantino nepaisymą griežtinimui bei numatė mechanizmus esant reikalui reguliuoti kainas.

Saulius Skvernelis (Fotobankas)

Saulius Skvernelis (Fotobankas)

„Esminis dalykas, kad Vyriausybė pratęsė karantino terminą Lietuvos Respublikos teritorijoje iki balandžio 13 dienos. Taip pat buvo priimti pasiūlymai ir teikiama Seimui dėl atsakomybės didinimo už karantino nuostatų nesilaikymą.

Tai ir administracinė, ir baudžiamoji atsakomybė, kad būtų adekvati tiems asmenims, kurie nesupranta, kad yra atsakingi ne tik už save patį, bet ir už kaimyną, draugą, šeimos narį, galiausiai, bet kurį visuomenės narį“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis.

Griežtesnis karantinas

Premjero teigimu, dvi savaitės yra minimalus terminas, kiek gali būti pratęstas karantinas.

Posėdyje taip pat patvirtintos griežtesnės karantino sąlygos. Parkuose ir kitose atvirose viešose vietose asmenys gali lankytis ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, prekybos paslaugų vietose gali lankytis tik po vieną šeimos narį, o prekybos ir paslaugų vietos privalo užtikrinti saugias sanitarines ir higienos sąlygas bei aprūpinimą būtinomis apsaugos priemonėmis.

REKLAMA

„Esminiai pokyčiai, kas palies visuomenę ir mūsų elgesį karantino metu, tai, kad viešose erdvėse ir parkuose negalima vaikščioti didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis. Išimtis taikoma tėvams su vaikais. Taip pat turime laikytis atstumo didesnio nei 2 metrų ir bendrauti ne ilgiau nei 15 minučių“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Taip pat gyventojai viešose vietose privalo dėvėti apsaugos kaukes, respiratorius arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Visi iš užsienio atvykę asmenys privalomai karantinuojami 14 dienų. 

Per karantiną apribotas išvykimas iš šalies ir atvykimas į ją, draudžiami žmonių susibūrimai, uždarytos kavinės, daugelis parduotuvių, neteikiamos įvairios paslaugos. Taip pat neveikia šalies švietimo, ugdymo įstaigos, gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų.

Numatė galimybę reguliuoti kainas

S. Skvernelis taip pat pridūrė, kad trečiadienį Vyriausybė numatė galimybę reguliuoti prekių kainas esant ekstremaliai situacijai šalyje.

„Tai yra tiktai kaip galimybė. Tikiuosi, kad šito įrankio mums nereikės panaudoti. Šis įrankis pirmiausiai yra nukreiptas į tuos sektorius, kurie bando nesąžiningai kelti būtiniausių visuomenės saugumui, sveikatai reikalingų arba kitų būtiniausių prekių kainas“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Vyriausybė paskyrė 28 mln. eurų sveikatos apsaugos sistemai, priėmė sprendimus dėl Pridėtinės vertės mokesčio netaikymo aukojamoms prekėms. Taip pat priimtas sprendimas papildyti krizės valdymo sistemą Vyriausybėje kuriant naują komitetą.

REKLAMA

„Pradės funkcionuoti Vyriausybės specialus komitetas su pagrindinių ministrų dalyvavimu, kurio funkcija bus koordinuoti visą situaciją, susijusią su koronaviruso valdymu, – nuo medicinos ekspertų pasitelkimo, logistikos, finansavimo, kibernetinio saugumo ir kitais klausimais“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Šiam komitetui vadovaus S. Skvernelis, jo pavaduotojais paskirti energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir Vyriausybės kancleris A. Stončaitis. Komitetą sudarys dar devyni ministrai, kurie „kasdien yra betarpiškai susiję su krizės valdymu“.

„Aurelijus Veryga ir toliau yra ekstremalios situacijos operacijos vadovas šalyje. Jis tokiu ir išlieka ateityje. Naudodamasis proga, noriu padėkoti A. Verygai už tą kartais ir nepakeliamą naštą, kurią teko įveikti. Kadangi klausimų ratas išsiplėtė daugiau, negu yra ministerijos kompetencija, buvo įkurtas komitetas, kad palengvintų ir padėtų operacijos vadovui tvarkytis su šita situacija“, – patikslino S. Skvernelis.

Gresia baudos ir laisvės atėmimas

Iš užsienio grįžusiems ir karantino nesilaikantiems asmenims gresia baudžiamoji atsakomybė, už smulkesnius nusižengimus policija gali skirti pinigines baudas.

Už karantino nesilaikymą asmenims gresia bauda nuo 500 iki 1500 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1500 iki 6000 eurų. 

Už savivaldybių sprendimų nevykdymą asmenims gresia bauda nuo 250 iki 800 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 800 iki 1500 eurų.

Už pareigūnų nurodymų nevykdymą asmenims gresia bauda nuo 200 iki 500 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 500 iki 1500 eurų.

REKLAMA

Dabar baudos fiziniams asmenims siekia iki 140 eurų, įmonėms – iki 600 eurų, o jas gali skirti visuomenės sveikatos specialistai. 

Vyriausybė taip pat siūlo griežtinti laisvės atėmimo bausmes, jei dėl taisyklių pažeidimų išplistų susirgimas ar kiltų ligos protrūkis – dabar už tai gresia iki trejų metų nelaisvės, siūloma maksimalią bausmę didinti iki penkerių metų.

Susirgusieji, kurie žinojo apie savo ligą, nesilaikė paskirtų apsaugos priemonių ir tuo sukėlė pavojų kitiems, taip pat galėtų būti baudžiami laisvės atėmimu iki vienų metų. Pagal dabartinį įstatymą, neįrodžius, kad užkratas išplito, laisvės atėmimo bausmė negalėtų būti skiriama.

Portalas tv3.lt primena, kad šiuo metu Lietuvoje nustatyti 255 koronaviruso atvejai, keturi žmonės mirė: trys Ukmergėje, vienas – Panevėžyje, viena moteris Šiauliuose pasveiko.

skills123
2020-03-25 16:05:56
kas is to kas cia ka sprendzia,visu pirma paziurekit kiek Ukmergeje dirba dydeliu imoniu ten renkasi simtai zmoniu ir tu niekaip neapsisaugosi ir nebus tu 2metru atstumu,juokinga net .....po sarbu visi pas seimas namo o namie zmonos vaikai tevai kurie yra jau metuose,ir viskas tuom pasakyta... pievos daro kaip visada ta lietuva cia svarbiau pinigai nei zmoniu sveikatos
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Paul 2020-03-30 19:41:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pensinikai sergantis veziu mirsta "nuo sio viruso" ir kiti beviltiski ligoniai. Uzdarykit si cirka, klounai.    ATSAKYTI
Donis 2020-03-29 10:08:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Veju vejei sienu neusidare nieko kas nori tas iaiknisineja mikrai i europa siuntas veza ner bedu sujom ka neparveza tik svarbu parekauti kaip gaidys vistinykia    ATSAKYTI
Vidmantas 2020-03-27 14:05:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"gyventojai viešose vietose privalo dėvėti apsaugos kaukes, respiratorius" ===> NEprivaloma deveti kaukiu - netraktuokite pasakytu zodziu savaip - REKOMENDUOJAMA. Istaisykite klaida ir neskleiskite klaidingu zinuciu.   ATSAKYTI
Elena 2020-03-27 05:04:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Per karantiną, visas jaunimas likęs namuose daugiausia sėdi prie kompiuterio, telefonų ar kitų technologijų, nes į lauką eiti negali. Manau esant tokiai situacijai galėtų elektros kainas šiektiek pamažinti, nevisi sugeba išsimokėti.
   ATSAKYTI
klausimas 2020-03-26 22:13:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nereikia?   ATSAKYTI
klausimas 2020-03-26 22:10:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o vanduo pakeisti nereikio?((( gieda...bla bla bla   ATSAKYTI
Nikas 2020-03-26 21:38:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kai buvo ebola, pauksciu gripas ir pan., zmones dar tokie atbuke nebuvo, kuo toliau tuo tikslingai ir kryptingai bukinami zmones naujausiu technologiju pagalba, atpratinami nuo bet kokio loginio mastymo, todel dabar ir yra imanomas toks cirkas su tuo virusu. Dar po kokiu 15 metu ir tiek stengtis nereikes, kad sukelti krize, sukurs kokia visiskai paprasta pasaka ir zmones darys viska kas pasakyta kaip uzhipnotizuoti.   ATSAKYTI
Jonas 2020-03-26 21:06:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Duokit durniui ragus bus svietas išbadytas. Taip prognozuoja protingi žmonės, gerai jeigu bauda bus paskirta tam, kuris pajėgs tai sumokėti. Šiuo atveju reikėtu ne baudoms dalintis, o tuoj pat per prievartą izoliuot, nes gavęs baudą, tikėtina kai kas ir toliau užkrėtinės iš pykčio. Dažniausia žmogus pyktį ir durnumą nenuvaldo jo užtenka "per akis".    ATSAKYTI
Morta 2020-03-26 19:38:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jie daugiau nieko ir nemoka sakyti, kaip tiktai baudos. O kad netrūktų vaistinėse kaukių,tai tada jie tyli kaip .......   ATSAKYTI
Rimvydas 2020-03-26 14:46:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kur gauti medicininių kaukių kat jų nėra vastinese   ATSAKYTI
gg 2020-03-27 00:10:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Užsidenk šaliku ir su muilu plauk rankas ir viskas, nėra kaukės joks stebuklas, nei tas dezinfekc skystis nėra už muilą geresnis.  
Vidmantas 2020-03-27 14:06:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nesidenkite salikais ir megztiniais kaip kokie neispruseliai - virusu megztiniai nestabdo. Kartu domekimes mokslu ir nebukime buka visuomene :)  
Александр Иванов 2020-03-26 13:59:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai jus daunai. Kodėl jus taip kai maras ar ebola ar paukščių gripas ne šikot į kelnes kaip dabar.   ATSAKYTI
Gintaras 2020-03-26 13:48:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jeigu Tim apie baudas galvoja tai reiške didelės jokios grėsmės if nėra nes jeigu būtų grėsmė gal protingas vadovas galvotų kaip gelbėti tauta o nelupti paskutini kailį ir taip siekti pelno I kalejima tokius valdininkus........   ATSAKYTI
Ruslanas 2020-03-26 08:57:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vietoi bausmių verčiau dalintu elementarias apsaugos priemones žmonėms. Daugelį zmones prarado darba ir finansines įplaukas. Ne visi sau gali leisti is seimos biudžeto skirti pinigu stipriai subrangusiom apsaugos elementams.    ATSAKYTI
Rimvydas 2020-03-26 14:51:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teisingai jai aš neturiu lėšų iš aš gausiu kauke  
Lietuvė 2020-03-26 08:35:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Geriausia visus užbauduoti, gal pabandytu padengti nedarbo nuostolius, greit nebus už ką kruopu pirkti, o jie apie baudas.   ATSAKYTI
Baudu karalius 2020-03-26 07:51:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nieko naujo-bausti........bet kaip skvernelis pavare nuo pirmos minutes-grieztinams karantinas,visi grize izoliuojami,baudos po 6t.....ir paleidziami suregistruoti namo-tai iseina kaip ir pazeide istatyma,dabar baudas issiuntines......ar pats sumokes uz tuos kurie paleisti   ATSAKYTI
M. 2020-03-26 00:46:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kaukių nėra! Daugkartinės yra nesąmonė! Kur gauti pakankamai vienkartinių? jūk nemokamai neprašom, bet kažkaip norisi pagal prieinamą kainą įsigyti pakankamą kiekį... Kaip galima sakyt, kad kaukės privalomos, kai jų niekur negausi?    ATSAKYTI
kaukes 2020-03-26 03:46:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kooperuotis su kaimynais ir pirkti is skelbiu.lt  
fd 2020-03-27 00:12:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nebūk idiotas, virusas plinta per paviršius ir rankas , o kaukė nieko neapsaugo išvis. Plauk rankas ir neliesk veido.   
Aras 2020-03-25 23:38:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Uždrauskit reklamas per televizija,sako sėdėkit namuose bet kur tau juk MAXIMA vištiena su akcija reklamuoja reikia varyt parduotuvėn vištos,gryžti op prie teliko o čia pyst IKI parduotuvė majoneza papigiai atiduoda ir vėl varai parduotuvėn,gryžti telika insjungi o ten gi LIDL už puse kainos prekes siūlo,apsiperki.Gryžes sėdi ramus,spoksai teliko ogi dar ir vaistinė kokia tai nosies purškala siūlo,jibitute kaip insireikė,varai pirkt :) Čia tiesioginis skatinimas vaikščiot po parduotuves tos reklamos,kaip nesuprantat.   ATSAKYTI
Migle 2020-03-26 02:09:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Arai, taip taikliai parasyta, kad nesutikti tiesiog butu neimanoma.   
Liutas 2020-03-25 22:02:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Skverneli o tai kur žmonėm kaukės gauti šiandien su respiratorium vaikščiojau kaip į debilą visi žiūrėjo   ATSAKYTI
Turistas 2020-03-25 22:40:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pilnas skelbiu.lt uz 3 -5 eurus isisigiji daugkartine kauke pvz. Medvilnine ar neoporo ir plius dezinfekcini skysti butinai. Kas vakara kauke panardini i verdsnti vandeni, vakare ant radiatoriaus ir ryte vel ant nosies. As savo darbuotojams jau pries dvi savaites supirkes ir visi devi. Ir pats i parduotuve ar i kita viesa vieta jau dvi savaites einu su kauke ir vienkartinemis pirstinemis daug kas tuo metu negalejo atsistebeti , bet man, visiskai neidomu kitu nuomones ir visalaika saviems kartojau kad neuzilgo tai bus norma visiems. Nesigedikite deveti ir naudoti apsaugos priemoniu. Likit sveiki, ir nesirkite linkiu visiems  
Evrika? 2020-03-25 21:59:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Yra daug mėgėjų ieškoti š.knoje smegenų. Gal sakau, galėtų ištirti ar nėra viruso mūsų išmetimo dujose, nes organizme cirkuliuoja tas pats oras. Jeigu jame nėra viruso, tai gal jame slepiasi išsigelbėjimas nuo viruso? O jeigu virusas yra, tai dar vienas užkrato židinys, kurį reikia neutralizuoti. Jei norim neplatinti užkratą, reikia ant mūsų išmetimo vamzdžio uždėti biofiltrą.   ATSAKYTI
As 2020-03-25 21:28:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Gal gana linksniuoti viena Veryga, juk ne vienas jis ministras, cia klausimas ne tik sveikatos, daug kitu klausimu. Komiteto siai situacijai pradzioje reikejo, o ne krauti vienam zmogui visko. Patiems tautieciams reikia klausyti ir girdeti ka sako, tik taip galima supaprastinti situacija.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Darbuotojas (nuotr. stop kadras)
Profesinės sąjungos reikalauja didinti minimalią algą. Ir jau nebe 20, o 50 eurų. Esą kelti algas uždirbantiems mažiausiai būtina, nes ne tik nesustodamos kyla kainos, bet ir ...
Štai taip apsirengę medikai dirba paskutiniu metu. Visa apsauginė apranga gerokai apriboja mediką – dažnai darbams vos įpusėjus jau ima trūkti oro, o laiko atokvėpiui rasti pavyksta toli gražu ne visuomet (asm. archyvo.nuotr.)
Ligoninė – tokia įstaiga, į kurią iš esmės patekti nenori niekas, o gydytojų kai kurie net bijosi. Tačiau pablogėjus sveikatai ir ligoninė, ir tas nejaukus baltas gydytojo ...
Mindaugo karūnavimo minėjimo diena (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Lietuva mini valstybės dieną – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnaciją. Kiekviename mieste švenčia tūkstančiai šalies gyventojų. Sostinėje, Daukanto aikštėje šalia Prezidentūros ...
Trispalvė Televizijos bokšte Vygintas Skaraitis/Fotobankas
BNS pateikia svarbiausių pirmadienio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą: Viruso plitimas. Lietuvoje per parą patvirtinti penki nauji koronaviruso atvejai, visi jie ...
Šnipiškės (nuotr. stop kadras)
XXI-ojo amžiaus Vilnius – žaliuojantis ir žalias su daugybe parkų ir miškų vidury miesto, nemokamas elektromobiliams, draugiškas dviratininkams, pilnas modernių idėjų, ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų