Tris paras lietuvių košmarą Vokietijos-Lenkijos pasienyje filmavusi, savo „Facebook“ paskyroje transliavusi ir garsiai apie nežmonišką situaciją kalbėjusi lietuvė antradienį prieš pietus buvo užblokuota. Portalui tv3.lt moteris teigė, kad niekas nenori matyti tiesos.

Pirmas konvojus iš Vokietijos pasienio (nuotr. Raimundo Maslausko)

Pirmas konvojus iš Vokietijos pasienio (nuotr. Raimundo Maslausko)

„Užblokavo mano „Facebook“ ir negaliu įeiti nei į jį, nei į „Mesengerį“. Uždarytas ir mano telefonas, nebegaliu aš jums pati paskambinti. Ačiū Dievui, turiu kitą telefoną. Niekas nenori matyti tiesos“, – kalbėjo sugrįžti į Lietuvą negalinti Nerilė.

Daugybė žmonių „Facebook“ stebėjo jos transliacijas iš pasienio ir pasipiktino, kad moters paskyra užblokuota. 25 metus Vokietijoje gyvenanti lietuvė šiuo metu laukia prie kelto. Antradienį apie 11 valandą ji pasidalino paskutine tiesiogine transliacija, kuri vėliau kartu su jos paskyra buvo ištrinta. Moteris tuo metu transliavo prie kelto išsirikiavusias ilgas automobilių eiles.

„Žmonės renkasi. Sakė, kad į keltą telpa apie 250 mašinų.

Prie manęs atėjo tėvas, kuris vyksta su dviem mergaitėmis. Jis sako: „Vaikai sėdi be vandens trečia para“. Tai apie ką galime kalbėti“, – piktinosi Nerilė.

REKLAMA

Portalui tv3.lt susisiekus su lietuve, ši apgailestavo, kad nebegali niekuo pasidalinti ir parodyti, kas šiuo metu vyksta pasienyje, nes viskas užblokuota.

„Pasijutau bejėgiška, nes žmonės nori grįžti, bet neleidžiama. Mes nieko kito nenorėjome, tik grįžti namo pas artimuosius. Kitos išeities nebuvo – tik filmuoti ir parodyti, kas darosi.

Kodėl išvykome? Mūsų vadovas parašė, kad sveikata yra svarbiausias dalykas, siūlė susirinkti daiktus ir važiuoti namo, nes turime 72 valandas.

Mes po naktinės pamainos, greitai susirinkome daiktus, sėdome į mašiną ir išvažiavome be miego. Mes buvome garantuoti, kad pravažiuosime tuo koridoriumi, nes sakė, kad 72 valandas jis bus atidarytas. 1,5 kilometro važiavome 4,5 valandas. Tik įvažiavome, jie išsiuntė mus atgal.

Per naktį sėdėjome degalinėje. Visi susirinkę praradome kantrybę ir važiavome prie pasienio prašyti, kad mus praleistų“, – kalbėjo pašnekovė.

Pasak moters, lietuviams skambino ir prezidentas Gitanas Nausėda, kuris prašė neblokuoti kelių ir važiuoti į keltą.

Sunerimusi dėl dukros, savo „Facebook“ paskyroje rašė ir Nerilės mama.

„Mano dukros „Facebook“ paskyra ištrinta ir dabar galvok, ką nori. Te padeda jai Dievas. Lauksiu, dukryt, (Erilen Kukis) tavęs kraujuojančia širdimi. Štai ir demokratija“, – rašė lietuvės mama.

Pirmasis konvojus iš Lenkijos kirto sieną

Pirmasis transporto priemonių konvojus iš Lenkijos antradienio rytą kirto sieną, mikroautobusais vykusius Latvijos ir Estijos piliečius policija palydėjo iki Latvijos pasienio. Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad iš viso suformuoti keturi konvojai.

REKLAMA

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas spaudai Giedrius Mišutis BNS sakė, kad konvojus, kuriame buvo 20 transporto priemonių su 71 asmeniu, kirto sieną prieš dešimtą valandą ryte. 

„Lenkijos atstovai konvojų palydėjo iki mūsų sienos 9.47 val. per Kalvarijų punktą, iš viso 20 transporto priemonių, iš jų 16-oje buvo Lietuvos piliečiai, keturiuose – Latvijos ir Estijos piliečiai“, – BNS sakė G. Mišutis.

Anot jo, iš viso į šalį jau atvyko 52 Lietuvos piliečiai, taip pat keturi ukrainiečiai ir vienas baltarusis, turintys leidimą gyventi Lietuvoje. Tuo metu keturias transporto priemones su 14 Latvijos ir Estijos piliečių Lietuvos policija palydėjo iki pasienio su Latvija, kaip tai numatyta Vyriausybės nutarime dėl tranzito koridoriaus.

S. Skvernelis Seime teigė, kad iš viso pavyko suformuoti keturis konvojus.

„Pavyko suformuoti keturis konvojus, mūsų žiniomis. Lenkija pasakė, kad autobusai ir mikroautobusai bus praleidžiami. Dabar šiuo metu Lenkijos teritorijoje keturi konvojai važiuoja į Lietuvą, vienas jau pasiekęs Lietuvą, 71 žmogus yra sugrįžęs“, – žurnalistams sakė premjeras.

G. Mišutis teigė, kad pirminiais duomenimis, antrasis konvojus antradienio vidudienį buvo apie 250 kilometrų nuo Lenkijos pasienio su Lietuva, jame vyksta 25 transporto priemonės su 126 asmenimis.  

Vyriausybės vadovas antradienį perpiet Seime žurnalistams sakė, kad traukinio išvažiavimas iš Frankfurto prie Oderio truputį atidedamas.

„Traukinio išvažiavimas atidedamas, matyt, atitinkamai jis pildosi. Tikiuosi, kad jis šiandien vėlai vakare pasieks Kauną. Žiūrėsime, kaip užsipildys keltas“, – sakė S. Skvernelis.

REKLAMA

Jis apgailestavo, kad Lenkija uždariusi sienas lietuviams nepaliko laikino humanitarinio koridoriaus, nors neoficialiai buvo žadėjusi tai padaryti.

Kita vertus, premjeras sakė nemanąs, kad ši situacija pakenks tarpvalstybiniams santykiams.

„Nemanau, kad turėtų atsiliepti tarpvalstybiniams santykiams. Tikrai Lenkija padarė ne vieną išimtį ir neviešintą išimtį, bet jie apsisprendė nepraleisti automobilių sausumos keliais ir to laikosi“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Anot jo, sienų kirtimo klausimas turėtų būti aptartas šįvakar nuotoliniu būdu vykstančioje Europos Vadovų Taryboje.

Lietuviai Vokietijos ir Lenkijos pasienyje strigo, kai Lenkija uždarė šalies sienas dėl koronaviruso plitimo. Situaciją paaštrino lenkų sprendimas konvojumi nepraleisti lengvųjų automobilių. Jų keleiviams suorganizuotas grįžimas keltu ir traukiniu, bet pasiekti šiuos punktus sudėtinga dėl užkimštų kelių.

vvv
2020-03-17 13:49:45
O kodėl dabar kaip tarakonai begat iš vokietijos i Lietuva? juk cia nieko nera darbo nera ir t.t. o dabar25 metus pragyvenusi lietuve mokėjusi mokesčius kitur lekia i lietuva? kas cia sveikatos paslaugos geresnes? ar bijot kad patekus i ligoninę pirmenybė bus suteikta vokietijos pilieciu gydyti? O visi verkšlianimai kad vaikai be vandens tai kur tevai buvo kad nepasirupino viskuo patys žino kokia situacija gali butį pasienyje ir dabar verkia, nevaidinkit aukų išvažiavot pakeliavot užsidirbot tai dabar ir bukit ten susimokekit už gydyma ir t.t.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Donata 2020-03-19 12:03:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gerai kad užblokavo Labai rekianti ciniška be jokios kultūros tikras chamiškumas Nera ko rekauti tik reikia prisilaikyti visų valstybių vyriausybių nurodymų ir prisilakyti jų   ATSAKYTI
Baba 2020-03-18 22:41:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Talentingi kiršintojai. 25 metus buvo gerai svetur, bet uskilus pavojui jau ir...   ATSAKYTI
sandra12 2020-03-18 19:38:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
sedekit kur esat o ne skustis kad blogai...tam valstybes apsaugo nuo coronos...kad kitus neapkrestu...ar jie to nesusimasto..durniu tauta.....dabar ir dauges coronos. nes zinau kazkas ligotas 16 zmoniu gryzo is kitu saliu i lietuva tiesai i bara kitus apkrest ar ten i baseina....nu zodziu tokius saudyt neileist izoliuot tokious   ATSAKYTI
mersedes 2020-03-18 17:18:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dėkoju tau Viešpatie, kad pagaliau išjungė tos šlykščios bobos pezalus. Nepajėgiau žiūrėt, kaip ir daugelis normalių žmonių. Dabar tegul žiūri, kad motušės širdis nenukraujuotų. Obuolys nuo obels...   ATSAKYTI
652491 2020-03-18 13:35:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kad niekas namatytu kaip elgiasi Lietuva ir lenkai Nerile Kukis feisbukas panaikintas. Saunuoliai gerai dirba specukai   ATSAKYTI
Cami 2020-03-18 12:18:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Namo po 25 metų? Kas iš tų namų likti galėjo po tiek laiko “ne namuose”. Pasibaigs karantinas ir visi sėkmingai galės grįžti į LT, nors tuomet spėju vėl sėkmingai išvyks į “ne namus”   ATSAKYTI
As 2020-03-18 11:54:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jūs klauskite Lenkų kodel taip elgesi i derybas nesileidžia o Lietuvos nekeiksnokite    ATSAKYTI
Eik na .h 2020-03-18 07:43:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mi..ze buvo pranesta kad siena usidarys lenku ko sedejei toi europos skylei iki paskutines minutes ar tiek klijenturos turejei dabar verke kl.ui.ka   ATSAKYTI
ar tada 2020-03-17 22:54:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip su serganciu vaiku kirsti siena norejo,o jus neleidot ar cia norma yra.Jai taip rupi vaikai tai neziurek i tautybe krizes atveju anie juk nekalti :)   ATSAKYTI
Antanas 2020-03-17 22:22:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tada jau pasimoke slidininkai ir banglentininkai pamokins kitus lengvabudzius neatsakingus tautiecius   ATSAKYTI
Antanas 2020-03-17 22:19:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kuo sunkiau slidininkams bus grizti i lietuva.tuo bus geriau per sekancia pandemija.tada jie jau nevaziuos slidinet.   ATSAKYTI
Audrius 2020-03-17 22:17:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Štai jums ir europietiška demokratija   ATSAKYTI
O 2020-03-17 22:02:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
kodėl tas tėvas tris paras tuos vaikus be vandens laikė?? Kuo čia girtis yra nelabai supratau.. Lyg kažkas kitas kaltas kad atsigert jiems nedavei. Kieno tie vaikai nesuprantu, Nausėdos, Skvernelio, ambasadoriaus, ar tavo po galais... Iš kur tiek žiaurumo pas patį, imi vaikus ir keliauji vandens ieškot, o ne kaip kuolas įbestas stovi ir verki kad įleistų į LT, įvertint biški situaciją reikia, bet kurią sekundę viskas gali apsiverst ir reiktų priimt tai kaip realybę o ne verkiu rėkiu ir noriu negaliu ir lauksiu iki kol numirsiu ar visą LT užkrėsiu, dzin. Yra kaip yra, mauni atgal ir būni sau, n žmonių pasauly užstrigę dabar ir nieko, kažkaip išbus, bet tiek besiskundžiančių ir atsakomybės savo paties neturinčių nu dar nebuvau mačius, gėdą Lietuvai tik padarėt.. :(   ATSAKYTI
Grigorij 2020-03-17 20:45:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Lina Brazauskiene, aciu uz sunkios Tiesos zodi!
Tiesiog zandikaulis atvimpa, skaitant "patriotiskus" lietuviu komentarus!.. Jei Nerile - DE piliete, kuri ryzosi dabar vykti i LR, tai kodel daroma isvada, kad staiga, masiskai i LR vyksta DE pilieciai - LR emigrantai??? Gi kalba eina apie LR PILIECIUS, ar keliautojus, bet, daugiausia, uzsienyje uzdarbiavusius.
"Господа, вы - звери!" (с) (kinofilmas "Раба любви")
Приплыли... Ant "Ruso" ("Okupanto") varot, kaip imanydami, varot ant vietinio "Lenko" (perliukai:š*dlenkai, lenkas - ne tautybe, o profesija), net ant per stebukla isgyvenusio "Zydo" nepaisant jusu 95% "laisvinimo" nuo jo, itinkant Hitleriui, dar ir apkaltinant ji "komunizmo nusikaltimais", visuom kitom nuodemem... Dabar didziausiais priesais tapo... tautieciai - lietuviai emigrantai. O prisiminkit, kaip 90-is trosket vienybes su lietuviais emigrantais, lauket ju paramos! Suprasciau, jei jie noretu i LR ivaziuoti be patikrinimo, be karantino. O, Siaube... Kas Lietuvos laukia?.. SIRSYNAS-KIRMELYNAS-GYVATYNAS. Na, Sventoje Marijos Zemeje TVARKA BUS! (c) Su lietuviais, ar be ju. Priklausomai nuo to, ar sugebesit atsipeiketi, grazinti i vieta Kovo 11 masiskai pavaziavusi stoga.
Kaip ka tik nuo medziu nulipe, ar dar visai nenulipe.
As, "gimes okupantu", turiu ginti neapkenciancius "okupantu" LR lietuvius, bei LR emigrantus... Vardan Tiesos ir Sviesos. Nors man, tarybiniam seniui, koronavirusas MIRTINAI pavojingas. Pasaulio Pabaiga!..   ATSAKYTI
tai 2020-03-17 20:20:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Ing. Mes gyvename, taip kaip ir visi LIetuvoje gyvenantys. Kaip tu ne pas mus važiuoji. Ir ne tik važiuoji, bet ir baisią ligą veži ir dar drįsti mus purvais drabstyti... Kas tu per gyvis norintis ir gydytis už mūsų pinigus. Atvežat ligas ir dar ligonines užpildysit. Ir dar ko mes jaudinamos    ATSAKYTI
Real 2020-03-17 20:07:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kaip stumti ant Lietuvos kad algos mažos, kad blogai Lietuvoj,o kažkas atsitiko tai strimgalviais gryzti norit....vandens neatnesa,pledo neduoda    ATSAKYTI
Taip 2020-03-17 19:55:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pagaliau uzciaupe ta zarazos nesiotoje valio    ATSAKYTI
Pritariu 2020-03-17 19:49:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Daivai. Varo į Lietuvą, dėl nemokamo gydymo. Galvoja, kad čia visi laukia išskėstomis rankomis. Vienas ką tik iš Norvegijos pristatytas į Klaipėdos ligoninę 3 valandas greitojoje laukė, kol paims mėginį. Tyrimas bus atliekamas Vilniuje. Atsakymas po paros. Sakė, kad sušalo, kaip šuo. Palatoje trys lovos. Taip, kad būtų likę, tai gal dar būtų nesusirgę, o dabar kažin, kaip bus... Ir vėl bus priekaištų iš atvykėlių, kurie naudosis mūsų ubagų sumokėtais mokesčiais ir tyčiosis internetiniuose portaluose   ATSAKYTI
Pritariu. 2020-03-17 21:03:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mes visi Lietuvą kuriam kartu, ir kokias salygas uzgyvenom tokias ir turim. Ir visiems manau tinka palatos ir lovos. O jeigu jums blogai grįžkite į turtingesnia šalį, gal gausite geriasni gydimą ir lovą. Reikia padėkoti gydytojams už darbą, o ne pulti...   
Ir 2020-03-17 19:09:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
vėl Nerilė. Jau kelinta diena kiršina tautą su savo komentarais. Kažkokia neadekvati...   ATSAKYTI
Daiva 2020-03-17 18:50:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Viskas čia gerai. Koridoriaus paskelbimas surinko juos visus kartu vienoje vietoje. Susems ir uždarys karantinui. Vienus laive kitus traukiny. Lai tupi Lietuvos ''patriotai''... šlykštu buvo klausyti tos mergos. 25 m gyveno Vokietijoje, tai ko dabar grižti? Kad išplatinti virusą? Lietuva labai gražei izoliavosi. Atostogos, žmonės su šeimom parkuose. Visi geros nuotaikos. Bet ne, turi atvaryti pabėgėliai, tam kad sugadinti mums gyvenimą. Aš klausiau visus jos debiliškus pezalus - atsiprašau už riebius žodelius, bet kitaip pavadinti neina. Ten daug kosejančių žmoniu, ji pati krenksėjo. Ir tikrai atsibodo feisbukiniai dalintis jos pezalais - ''mes laimėjom'' ha ha, ka tu višta laimejei? Smegenu nulis.   ATSAKYTI
Ing 2020-03-17 20:10:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Gal tu apsiramink tie užsieniečiai ne pastave važiuoja o Lietuvą ir Vokietija yra Europos sąjunga kas nori tas važiuoja ir kur nori ten važiuoja savo gyvenimą pati susišikiai tai ne varyk ant užsieniečių   

Top Video

Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Alkoholikės mama kreipėsi į politikus: maldauja dukrą gydyti priverstinai
REKLAMA
Mobilus punktas tirti koronavirusą Vilniuje (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Savaitgalį pastebimas smarkiai sumažėjęs skaičius norinčiųjų registruotis į mobiliuosius koronaviruso patikros punktus, šeštadienį dalis rytinių laikų juose taip ir liko ...
Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)
Lietuvoje – dar viena mirtis nuo koronaviruso. Ji užfiksuota Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kurioje mirė 83-ejų metų moteris. Apie savo mamos, Stanislavos ...
Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena.lt)
Švelninti karantino sąlygas reikės labai atsargiai ir palaipsniui, kad nekiltų antroji epidemijos banga, sako prezidentas Gitanas Nausėdą. Šalies vadovas taip pat sako ...
Parduotuvė (nuotr. stop kadras)
Prabėgus dviem karantino savaitėms, prekybininkai skelbia apie pasikeitusius pirkėjų įpročius. Jau niekas nebešluoja tualetinio popieriaus ar kruopų. Žmonės renkasi tas prekes, ...
Siunta (nuotr. stop kadras)
Opozicijoje esantys konservatoriai valdžią užsipuolė dėl pavojų gabenantis apsaugos nuo koronaviruso priemones išskirtinai iš komunistinės Kinijos. Dalį krovinio atgabeno ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų