Vos 50 kilometrų nuo Vilniaus stūksančios Astravo atominės elektrinės (AE) kaminai dar nepradėjo rūkti, bet jie jau ne vienerius metus kelia galvos skausmą Lietuvai. Protestais, raštais ir mitingais lietuviai nesugebėjo palaužti baltarusių valios statyti elektrinę, o ji juk kelia pavojų ne tik gamtai, bet ir visam Lietuvos gerbūviui. Ekspertai sako, kad ši elektrinė – geopolitinio spaudimo priemonė, o pradėjusi veikti gali tapti ir šantažo priemone.

Grėsmių nacionaliniams saugumui vertinimo ataskaitoje Astravas taip pat minėtas ne kartą. Tai, pasak ekspertų ir žvalgų, kelia politinę, ekonominę ir gamtinę grėsmę, o prošvaisčių Astravo projekte nesimato ir, regis, klimpstama į vis gilesnę pelkę. Naujausiomis žiniomis, Astravo AE veiklą turėtų pradėti pirmąjį 2020 m. ketvirtį.

Lietuvos pozicija kelia abejonių

Buvęs Energetikos ministras Arvydas Sekmokas sako, kad naujausiame grėsmių nacionaliniam saugumui pristatyme neišgirdo nieko naujo apie Astravo atominę elektrinę. Viskas, kas buvo išvardyta, žinota ir anksčiau. 

REKLAMA

„Pirmiausia tai tos grėsmės, kurios buvo anksčiau, niekuo nepasikeitė. Pačioje VSD ataskaitoje nieko naujo neišgirdome, tai daug kas komentavo. Grėsmės yra kelios. Pirmiausia, žinoma, branduolinės avarijos grėsmė, radioaktyvių medžiagų išmetimo į atmosferą, vandenį, sausumą, grėsmė. Šios grėsmės materializuotųsi pradėjus veikti Astravo elektrinei. Tačiau be šių grėsmių yra ir kitos. Visų pirma pati elektra.

Ji yra geopolitinis instrumentas, lygiai toks pat, kaip ir buvo dujos. Tai net rimtesnė grėsmė, nes pradėjus veikti Astravo atominei, galingi elektros srautai eis į Lietuvą ir staiga dėl natūralių priežasčių, tarkime, būtinybės stabdyti reaktorių, arba sąmoningai išjungus, Lietuva gali pakliūti į situaciją, kai staiga bus nutrauktas elektros tiekimas. Taip gali būti sukeltas „blackout'as“. Tai viena grėsmė. Kita – kainos priklausomybė. Jei Astravo elektra būtų pardavinėjama žema kaina, tai didžiulis kiekis elektros, o kainos ar kiekių pasikeitimas gali turėti negerų pasekmių energetikoje ir ekonomikoje“, – sakė energetikos ekspertas. 

Arvydas Sekmokas

Arvydas Sekmokas

Anot jo, svarbu kalbėti ir apie tokias grėsmes, kaip provokacijos.

„Gali būti provokuojama, esą mūsų teritorijoje yra teroristai, kurie gali kėsintis į Astravo atominę elektrinę. Ir dėl to reikia ginkluotos operacijos tuos teroristus Lietuvos teritorijoje neutralizuoti. Tokių situacijų galima sugalvoti ir daugiau, tai yra grėsmės, kurios, beje, VSD ataskaitoje neatsispindi“, – svarstė A. Sekmokas. 

REKLAMA

Tiesa, tai teoriniai dalykai, pasak eksperto, daug reikšmingiau yra paskutinis užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pasisakymas esą tik svarbiausi „stress testai“ turėtų būti atlikti iki elektrinės darbo pradžios. 

„Kyla du klausimai. Pirmas: prezidentas Gitanas Nausėda yra pasakęs, kad bus laikomasi raudonų linijų, kas liečia Astravą. Bet gi nebuvo įvardyta, kas yra tos linijos, kas po jomis slypi? Antras klausimas, ar ministras neperžengė tų raudonų linijų? Europos Komisija jau pripažino, kad yra trūkumų Astrave ir nustatė „stress testų“ reikalavimus. Kam reikia naujos komisijos? Kodėl ministras pritaria tokiam Baltarusijos žingsniui, kuris yra suprantamas tik kaip noras mažinti „stress testo“ reikalavimus?“, – svarstė ekspertas. 

Pasak jo, labai svarbu žinoti, kokios yra mūsų raudonos linijos su Baltarusija ir, ar jos nėra peržengtos. Jis baiminosi, kad Lietuva pamažu sutinka su mažesniais reikalavimais, nors turėtume reikalauti, kad Astravo elektrinė iš principo neveiktų. 

Šiuo metu tarp Lietuvos ir Baltarusijos yra 4 galingos aukštos įtampos elektros perdavimo linijos. Dvi iš jų eina tiesiai iš Astravo ir net nekalbama apie jų išjungimą. Nežinia, kas trukdo jas išjungti. Tas kontekstas, pasak A. Sekmoko, kelia abejonių ar mūsų valdžia nekapituliavo prieš Baltarusiją ir Astravo paleidimą. 

Jis tikino, kad apie statybų kokybę Astrave liudija avarijos ir jų slėpimas.

„Kiek yra nematomų, neužfiksuotų ir nežinomų [incidentų]? Jei mes kalbėtume apie avariją Fukušimoje, kur pasekmės yra labai liūdnos, tai ten darbų kokybė ir kultūra buvo kitokia. Čia mes turime problemą, kad „Rosatom“ stato objektą ne savo valstybės teritorijoje. Reikalavimai yra mažesni, į juos kreipiama mažiau dėmesio. O Baltarusijos priežiūros tarnybos nelabai turi galių, joms trukdoma. Kokybės valdymas yra visiškai nepatenkinamas“, – kalbėjo buvęs Energetikos ministras A. Sekmokas. 

REKLAMA

Astravas, pasak jo, pastatytas turint du tikslus. Pirma, sukurti psichologinį spaudimą Lietuvai ir Vilniuj dėl artumo. Antra priežastis: Astravas pastatytas, kad būtų išnaudota Ignalinai sukurta elektros perdavimo sistema. 

„Tai smarkiai sumažina investicijas. Taip pat, siekiama užsitikrinti eksporto galimybę į Lietuvą ir per Lietuvą. Mes galime reikalauti, kad elektrinė nebūtų paleista, yra tokių pavyzdžių. Tarkime, Austrija pastatė elektrinę, bet ji nebuvo paleista, lygiai taip pat Danija protestavo dėl Švedijos statomos elektrinės ir ji nepradėjo veikti. Lietuva taip pat turėtų reikalauti, kad Astravas nebūtų paleistas, gal perkelta ta elektrinė į kitą vietą. Antras veiksnys būtų neįsileisti elektros iš Baltarusijos, tai pakirstų pagrindus. Nes jie planuoja gauti pinigų, kurie užtikrintų elektrinės eksploatavimą, padengti statybos kaštus iš eksporto“, – kalbėjo ekspertas. 

Anot jo, jei įsileidžiame elektrą iš Astravo, užtikriname elektrinės veikimą, o tai sudaro prielaidas antro ir trečio bloko statyboms.

„Antras blokas jau statomas, numatytas ir trečias, ketvirtas. Jei bus užtikrintas eksportas iš pirmo bloko, seks eksportas iš antro, atsiras natūrali paskata statyti ir toliau“, – sakė A. Sekmokas. 

Pasak jo, mūsų pozicija nepirkti elektros kelia abejonių, nes Šiaurės-Rytų Lietuvos energetinis projektas, pastočių rekonstrukcija, kuri užtikrina galingų srautų iš Astravo palaikymą, vyksta. 

„Jas rekonstravus bus užtikrintas didelių srautų kiekis. Investuojama iki 30 mln. eurų ir tuo pačiu sakoma, kad po kelių metų visos elektros linijos su Baltarusija turės būti išjungtos. Kodėl mes investuojame? Dėl kelių metų? Tai kelia didelių abejonių“, – svarstė ekspertas. 

REKLAMA

Nesidalija informacija

Energetikos ekspertas ir buvęs Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) vadovas Saulius Kutas sako, kad senokai aišku – Astravo elektrinės vieta parinkta nesilaikant techninių ir tarptautinių reikalavimų. 

Astravo atominė elektrinė

Astravo atominė elektrinė

„Nuo pat statybų pradžios informacija apie tai, kas ten vyksta, būdavo netiksli. Arba jei jau patikslinta, tai gerokai vėliau. Dabar kiek žinau VATESI negauna visų duomenų, kurių prašo iš baltarusių. Baltarusija, kaip ir Lietuva, priklauso TATENA, kuri yra Vienoje ir privalo laikytis tų pačių taisyklių, bet vat reikalaujant duomenų, jie jų nepateikia. Tiesa, baudų tarptautinė organizacija uždėti negali, nors inspektoriai ir pasisako“, – aiškino ekspertas. 

Anot jo, yra tarptautinės taisyklės, kaip reikėtų statyti atomines elektrines, bet uždrausti statyti negali. Tarptautinės organizacijos tokių teisių neturi. Visgi, jei esi organizacijos narys, privalai klausyti, ką ta organizacija sako. 

„Kitoje valstybėje priimti įpareigojantį ir galutinį sprendimą tarptautinės organizacijos negali. Bet jei esi narys, privalai klausyti. Šiuo atveju nevisai pavyksta susitarti. <..> Spausti baltarusius reikia, net jei jie elektrinę paleis, mes vistiek neturime sutikti, reikia sakyti, kad ji veikia nesilaikant tarptautinių reikalavimų“, – kalbėjo S. Kutas. 

Anot jo, spaudimas turi būti, svarus argumentas yra netinkama vieta. „Mes susitaikyti negalime, nes išeitų, kad skelbdami reikalavimus buvome neteisūs. Bet mes visą laiką buvome teisūs. Visgi juridiškai, veikti ar ne elektrinei, turi nutarti Baltarusija. <..> Baltarusijos reguliatorius turi paskelbti, kad elektrinė atitinka reikalavimus, o atsakingas už atominę saugą toje valstybėje operatorius – paleisti. Žinoma, viskas daroma su vyriausybės žinia“, – tikino S. Kutas. 

REKLAMA

Astravas pavojingas, nes pastatytas ne vietoje.

„Kiekvienas branduolinis objektas yra pavojingas, kad ir pats geriausias. Būtent todėl yra tiek reikalavimų, taisyklių, kruopščiai renkama vieta“, – aiškino buvęs VATESI vadovas. 

Jis tikino, kad panašaus tipo reaktorių, kaip statoma Astrave, yra nemažai. Šis reaktorius naujesnis nei tas, kuris buvo eksploatuojamas Ignalinos atominėje elektrinėje. 

Arti ir pavojinga

Įvairių ekspertų teigimu, jei Astrave įvyktų didelė avarija, tai pajustų Vilnius ir trečdalis visos Lietuvos gyventojų. Seismologiškai šis regionas nėra aktyvus, bet žemės drebėjimų – būta. Tarkime, 1987 metais vos 10 kilometrų nuo Astravo aikštelės įvyko net du žemės drebėjimai, kurių stiprumas siekė 2,5 balus pagal Richterio skalę. Pasirinkta Astravo elektrinės vieta taip pat reiškia, kad jos reaktoriams aušinti bus naudojamas Neries vanduo.

„Astravo pratybos“ (nuotr. Bronius Jablonskas)

„Astravo pratybos“ (nuotr. Bronius Jablonskas)

Astrave jau yra vykęs ne vienas incidentas, vien 2016 metais jų buvo bent 6. Skelbiama, kad didelės avarijos Astravo elektrinėje atveju būtų evakuojama 6 tūkst. Lietuvos gyventojų, esančių 30 kilometrų zonoje nuo šio branduolinio objekto.

Ši vadinamoji aktyvi apsaugos zona apima teritorijas Vilniaus rajono ir Švenčionių rajono savivaldybėse. Planą parengusi Vidaus reikalų ministerija teigia, kad jis sukurtas atsižvelgiant į nepalankiausias incidento elektrinėje aplinkybes – avarijos dydį ir nepalankias oro sąlygas.

Dokumente taip pat numatyta šimto kilometrų nuo Astravo AE prevencinė apsaugos zona, kur avarijos atveju būtų imamasi kitų atsargumo priemonių. Planu įtvirtinamos nuostatos, apibrėžiančios gyventojų apsaugos organizavimą ir vykdymą, valstybės ir savivaldybių atstovų funkcijas, visuomenės perspėjimo ir informavimo tvarką.

Gyventojų evakuacija Astravo jėgainės avarijos atvejų kainuotų iki 20 mln. eurų. Lietuva yra pagrindinė už 50 kilometrų nuo Vilniaus statomos elektrinės kritikė – jos teigimu, objektas statomas nesaugiai, nesilaikant tarptautinių įsipareigojimų, tuo metu Minskas kaltinimus neigia.

Prades
2020-02-13 08:35:46
Veikti Kaune siuksliu deginimo imone,sildymas pabrangs,uzterstumas galimai dides,bet zurnalistai ir politikai tyli,nos gyventorus dvieju rajonu labai domina,mano nuomone
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Reikia 2020-02-16 22:09:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ištremti poną Kubilių prie AE ir tegu su dviračiu suka ratus aplink ir saugoja Lietuvos sieną...    ATSAKYTI
Normalus LT 2020-02-14 08:00:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Priešinsimes šitai putkos atominei bjaurybei visais budais,bojkotas bus totalus,vatnikai galit palot,bet dar pamatysit ka reiškia lietuviu ryžtas ginant visu interesus. O baltarusai vargšai po imperiniu kacapu padu,bet sukils dar ir jie.   ATSAKYTI
yyyyy 2020-02-14 07:10:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
....neturi ką daryt, tai loja, savo reikėjo statyt, bet barškina šaukštais po......   ATSAKYTI
Grigorij 2020-02-14 20:35:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
yyyyy,
pritariu: reikejo, net buvo butina. Visu pirma, bulgaru pavyzdziu, buvo butina neskubeti laidoti IAES, uz ka iki galo kovojo ATA J.Veselka ir R.Paksas. Bent "Brolis Okupantas" LTSR tiek investavo, tiek visokiu "monstru" pristate, o iseidamas, nei varztelio nepasieme. Gi "issilaisvine" lietuviai, vedami Landsbergio ir Grybauskaites, didvyriskai, su dziaugsmu, it pasiute sunys, partruke nuo lenciugo, ir nuo VISU situ "monstru" issilaisvino, tampant "postindustrine" visuomene! Ломать - не строить! O statyti is naujo... Kooperuotis su RU, BY, laidojant IAES, statant nauja AES, "issilaisvinusiems" buvo nepriimtina. O nauji Vakaru broliai, itin pamate, kaip "issilaisvine" viska barbariskai griauna, net nemane cia ka-nors investuoti. Ir visa brolybe, visa meile... :))) Draugas pazinamas bedoje! Kita vertus, is kur "postindustrineje" LR tokie pinigai? IAES reikia laidoti, "Independence" ir NATO islaikyti, vis didinant karines islaidas. O svarbiausia, 30 metu vienpusiskai kariauti su "Rusu"! Kokia AES, jei ir be jos katastrofiskai truksta lesu mokytojams, gydytojams, gaisrininkams ir t.t.? LIE-TU-VA, BUK LAIS-VA! LIE-TU-VA - LANDS-BER-GIS! :)))  
Grigorij 2020-02-13 22:14:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
"Astravo AES kelia pavojų ne tik gamtai, bet ir visam Lietuvos gerbūviui." Jurate Vazgauskaite, Jus esate nepagydoma, deja. Ar galima kelti pavoju LR, nekeliant pavojaus BY,? Ir patys baltarusiai, nevaromi RU buozem i nugara, taip atkakliai tokia "pavojinga" AES stato? Turedama tokius "stiprius isitikinimus", Jus ieskot tinkamu "ekspertu", savo nuomonei pagristi. Kita nuomone, kitos puses argumentai Jus is principo nedomina. Uzuojauta. NO COMMENT. Nesiruosiu atlikti Jusu darba, ir pagristi priesinga pozicija. Jums, zurnaliste-propogandiste, bent iki Andriaus Jakimciuko, kaip iki zvaigzdziu.
   ATSAKYTI
... 2020-02-13 21:40:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pasisekė, kažkas mokės mažiau už elektrą.   ATSAKYTI
MARCUS72 2020-02-13 18:54:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
gerai skaitykit lietuviai maziau pasipelnys tai tragedija sikna zeme aria kad tik nepaleistu vat cia tai hamai baltarusių valios statyti elektrinę, o ji juk kelia pavojų ne tik gamtai, bet ir visam Lietuvos gerbūviui. Ekspertai sako, kad ši elektrinė – geopolitinio spaudimo priemonė, o pradėjusi veikti gali tapti ir šantažo priemone. Grėsmių nacionaliniams saugumui vertinimo ataskaitoje Astravas taip pat minėtas ne kartą. Tai, pasak ekspertų ir žvalgų, kelia politinę, ekonominę ir gamtinę grėsmę, o prošvaisčių Astravo projekte nesimato ir, regis, klimpstama į vis gilesnę pelkę. Naujausiomis žiniomis, Astravo AE veiklą turėtų pradėti pirmąjį 2020 m. ketvirtį. Lietuvos pozicija kelia abejonių Buvęs Energetikos ministras Arvydas Sekmokas sako, kad naujausiame grėsmių nacionaliniam saugumui pristatyme neišgirdo nieko naujo apie Astravo atominę elektrinę. Viskas, kas buvo išvardyta, žinota ir anksčiau. REKLAMA „Pirmiausia tai tos grėsmės, kurios buvo anksčiau, niekuo nepasikeitė. Pačioje VSD ataskaitoje nieko naujo neišgirdome, tai daug kas komentavo. Grėsmės yra kelios. Pirmiausia, žinoma, branduolinės avarijos grėsmė, radioaktyvių medžiagų išmetimo į atmosferą, vandenį, sausumą, grėsmė. Šios grėsmės materializuotųsi pradėjus veikti Astravo elektrinei. Tačiau be šių grėsmių yra ir kitos. Visų pirma pati elektra. Ji yra geopolitinis instrumentas, lygiai toks pat, kaip ir buvo dujos. Tai net rimtesnė grėsmė, nes pradėjus veikti Astravo atominei, galingi elektros srautai eis į Lietuvą ir staiga dėl natūralių priežasčių, tarkime, būtinybės stabdyti reaktorių, arba sąmoningai išjungus, Lietuva gali pakliūti į situaciją, kai staiga bus nutrauktas elektros tiekimas. Taip gali būti sukeltas „blackout'as“. Tai viena grėsmė. Kita – kainos priklausomybė. Jei Astravo elektra būtų pardavinėjama žema kaina, tai didžiulis kiekis elektros, o kainos ar kiekių pasikeitimas gali turėti negerų pasekmių energetikoje ir ekonomikoje“, – sakė energetikos ekspertas.
   ATSAKYTI
xxL 2020-02-13 14:51:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Is suguzejo vatnikai ruskiu propaganda stumti. Kam dar neaisku kad ruskiai ne atomine elektrine bet atomine bomba Astrave pastate!?    ATSAKYTI
Delfi 2020-02-13 16:54:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Sveikas shliuhos vaikas  
MARCUS72 2020-02-13 12:33:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
raso per pigi elektra bus dolbojo---bai tai tik vartotojam butu geriau nei moketi kelis kart brangiau nu aisku cia lietuva reik smukdyt savo piliecius nes musu aligarchai dar telpa duris nesuprantu ar jau ant tiek musu nera protingu ekonomistu kad pigi blogai o kad brangi tai jau valio tik kuo brangiau lauk tokius nevykelius is postu ir parinkti zmones kurie pradetu dirbti lietuvos pilieciams o nesavo ratui aligarham paskaitykit issamiau ir parasyta zemo lygio tai teroristai tai linijos pavydas sikna drasko tokia ta lietuviu tauta   ATSAKYTI
xxL 2020-02-13 14:48:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Tik nepamirsk pabuciuoti putino paveiksleli!   
Rytis 2020-02-13 11:54:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kam tos tuscios snekos? Juk 5a ar 6a generatuoriu Kruonyje uzbaiginejate, kad butu "back-up-hubas" peretekliniai elektrai absorbuoti. Planas aiskus ir nuo seno, nera kam cia ta karsta baranka metyti visiems pries akis. Imkit kalbeti po kiek ir nuo kada ta elektra naudosim..   ATSAKYTI
xxL 2020-02-13 14:49:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Ekspertas mat atsirado kalbantis ruskiu propagandiniu kanalu tekstais...   
Rolis 2020-02-13 11:50:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Negi baltarusai taip verke kai lietuvoj state atomine elektrine ostate tie patys rusai   ATSAKYTI
bobulė 2020-02-13 11:28:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
AR PONAI pamiršote, kad Visagino elektrinė stovėjo ant Drūkšių ežero kranto, o kitas krantas yra Baltarusijoje ir nieko neatsitiko.
Dėl Astravo turim dėkoti ir vėl kubiliui, nes jis buvo premjeru,važinėjo į Baltarusiją tam, kad ten įdarbint savo sūnų, o neapsaugoti Lietuvą , kur tada buvo konservai, kurie dabar išsidirbinėja ir ieško kaltų , kai šaukštai po pietų. O atsisakymas pirkti elektrą iš Astravo, tai būtų eilinis pasityčiojimas iš tautos.   ATSAKYTI
Siga 2020-02-13 11:51:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
O kur dar auksiniai šaukštai? J.Olekas dirba Europos parlamente gauna algą 10000 eurų per mėnesį ir niekas tokių Lietuvoje nebaudžia. Nebaudžia, kurie plauna pinigus  
LEO 2020-02-13 11:22:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kam ne kam, o Sekmokui su Kubilium tikrai tik po šluotą lįsti...   ATSAKYTI
Jonas 2020-02-13 10:53:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ignalina veike ir jokiu broblemu,elektra pigi ir visiems gerai buvo....kaip elektra prangins todel ir kelia sirsala......cia lietuva durniu laivas....   ATSAKYTI
Osvaldas 2020-02-13 11:54:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Uždarė elektrinę Lietuvoje, pardavė Mažeikiu naftą už litą, išsinuomojo tanklaivį kurį būtų pigiau išėję nusipirkti nei nuomotis ir mokėti 100000 tūkstančių už nuomą. Norėjo būti nepriklausomi. Tai po nepriklausomybės atkūrimo pirmiausia pardavė mažeikių naftą, o po to prasidėjo ir milijonų plovimai  
Yankių 2020-02-13 09:51:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Karinės bazės su raketom dar arčiau , bet lichai tik džiaugias tuo , o Astravo ae yra grėsmė , kaži kodėl ?    ATSAKYTI
shura 2020-02-13 09:20:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
perka dujas iš tu pačių rusų ,o meluoja ,kad tai ne rusiškos dujos ,kaip kitaip pakelsi kainas
tas pats bus ir su baltarusiška elektra   ATSAKYTI
Ha ha ha 2020-02-13 09:11:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Paranoikai kiek jūs į Ignalina sukišote ir dar tiems rusams nes jūs debilai nežinotume kur kišti visas medžiagas, apsišikote su kaimynais nes eurožopa jūs valdo o kiti kad elektra negautu Lietuva nes perekupai nuskurs    ATSAKYTI
Prades 2020-02-13 08:35:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Veikti Kaune siuksliu deginimo imone,sildymas pabrangs,uzterstumas galimai dides,bet zurnalistai ir politikai tyli,nos gyventorus dvieju rajonu labai domina,mano nuomone   ATSAKYTI
Protas 2020-02-13 08:16:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Protingiausia tai butu pirkti is astravo elektra. Gal baigtusi tos gresmes ir zmonems butu pigiau moketi uz elektra.
Liaudis galvoja taip, bet keli politikai nusprendzia uz juos.   ATSAKYTI
Сергей 2020-02-13 09:27:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Teisingai žmonės mąsto. Tik kažkam tai ne į naudą tai loja.  
Ateis 2020-02-13 11:27:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gurbaravičių šviesi ateitis...  
Urte 2020-02-13 11:58:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Svarbiausia plauti milijonus. Kam reikalingas seimas. Auksiniai šaukštai, tualetai, autobusų stotelės, ponų vilos rezervatuose statomos iki pat šiol, sutepta valdžia  

Top Video

Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
REKLAMA
Ukmergės ligoninė (nuotr. TV3)
Ukmergės rajono savivaldybė praneša, kad beveik mėnesį uždaryta Ukmergės ligoninė atnaujina savo veiklą. „Po pertraukos atnaujinama VšĮ Ukmergės ligoninės veikla. Nuo ...
Koronavirusas (nuotr. Scanpix)
BNS pateikia svarbiausių pastarosios paros naujienų apie koronaviruso situaciją Lietuvoje apžvalgą: Viruso plitimas. Per parą nustatyti 37 nauji atvejai, bendras skaičius ...
Kretingiškei neatiduoda anytos kūno: reikiami tyrimai užtruko savaitę, nes bijota koronaviruso (nuotr. stop kadras)
Į Klaipėdą grįžtančiame kelte mirusios moters artimieji jau savaitę iš morgo negali atsiimti jos kūno nei sulaukti žinios, kada galės velionę palaidoti. Mirusiosios ...
Ukmergės ligoninė (nuotr. TV3)
Ukmergės miesto savivaldybės administracijos vadovas Darius Varnas antradienį vakare pranešė apie dar vieną džiugią žinią. Kaip rašė D. Varnas savo socialinėje paskyroje, ...
Lietuviai grįžta namo iš Tenerifės (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Seimas įteisino specialius kuponus – jų gaus keliautojai, negalėję išvykti į apmokėtas keliones dėl paskelbto karantino. Žmonės su kuponais galės atostogauti vėliau. Tokių ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų