Antanas Valionis. Ką „Nord Stream 2“ statybos reiškia Lietuvai ir Europai?

Prieš pat naujuosius, gruodžio 30 dieną pasirašyta Rusijos Ukrainos sutartis, reglamentuojanti rusiškų dujų tranzitą per Ukrainą. Nuo pat pradžių „Nord Stream 2“ projejektas buvo kontraversiškas. Rusija siekė, kad 80 procentų visų į ES tiekiamų dujų eitų per „Nord Stream 1“ ir „Nord Stream 2“. Vokietija su tuo sutiko – ji taps didžiausia rusiškų dujų skirstytoja Europoje.

Ilgametis ambasadorius ir užsienio reikalų ministras Antanas Valionis teigia, kad politine prasme šio dujotiekio atsiradimas Lietuvai yra netgi naudingas. „Derybos rodo, jog nuoseklus spaudimas Rusijai, verčiant ją laikytis tarptautinės teisės, duoda gerų rezultatų ir įkvepia naudoti nuoseklaus spaudimo taktiką ir kitose srityse“, – teigė jis. 

Atsiradus naujam dujotiekiui dėl didesnių tiekimo apimčių europiečiai už rusiškas dujas turėtų mokėti mažiau, tačiau Lietuvai ekonomine prasme dujotiekis nebus toks naudingas. Diplomatas baiminasi, kad Lietuvai pastačius brangų ir didelį suskystintųjų dujų terminalą už dujas teks mokėti brangiau nei europiečiams ir tai mažins mūsų konkurencingumą.

Visą komentarą žiūrėkite:


Rašyti komentarą...
g
grybauskaites
2020-01-18 09:42:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
lietuviskas biznis ;-apiplest parduotuve pavogt penkias dezes degtines,degtine ispylt y kanalizacija...tuscias bonkas priduot y taros supirktuve . uz gautus pinigus nueit y parduotuve ir nusipirkt bonka degtines.......
Atsakyti
-1

G
Griekas
2020-01-19 11:34:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne tau beraštis(e) spręsti koks Grybauskaitės biznis. Ypač po ex ministro/KGB rezervisto palojimo. Manai Nord Stream'ai patys statosi ir už dyką? Vieną kartą jau buvome 100 proc. priklausomi ir žinome kas gavosi... Dar Baltarusijos situacija.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų