Trečiadienį vakare Lietuvą sukrėtė siaubinga žinia apie galimai pagrobtą mergaitę. Policija iki šiol aktyviai tikrina kiekvieną, net ir menkiausia detalę, o visuomenės prašo suteikti reikšmingos informacijos. Informuoti ir kitų šalių pareigūnai. Tiesa, neatmetama galimybė, kad toks pranešimas apie dingusią mergaitę galėjo būti išgalvotas.

Mykolo Romerio universiteto docentas, kriminologas Alfredas Kiškis pastebi, kad į kiekvieną detalę, susijusią su šia situacija, išties nevertėtų žiūrėti pro pirštus. Policininkai, pasak jo, šiuo metu atlieka pagirtiną ir svarbų vaidmenį, o situacijos galutinė baigtis gali būti įvairi.

Tiesa, pašnekovas pastebi, kad, žvelgiant iš praktinės pareigūnų pusės, pranešimai, kai yra kreipiamasi pagalbos telefonu 112, neretai būna fiktyvūs. Tai esą priklauso ir nuo vis skirtingo laikotarpio.

„Labai dažnai tenka bendrauti su policininkais, tad jie sako, kad apie 50 proc. pranešimų būna melagingi. Jie netgi tai skirsto pagal įvairiausius reiškinius, pavyzdžiui, mėnulio fazę.

REKLAMA

Šiuo konkrečiu atveju policija turėtų neatmesti visų keliamų versijų, kadangi gali būti visaip – pasitvirtini, kad šis pranešimas yra melagingas arba ne. <...> Pagirtina, kad policija rimtai žiūri į šią situaciją“, – pastebi A. Kiškis.

Prabėgęs laikas – dar ne viskas

Kriminologas A. Kiškis iš savo sukauptos ilgametės patirties policijos srityje prisimena, kad nors prabėgęs laikas gali atrodyti gana ilgas nuo pirminio pranešimo policijos atstovams, tačiau galiausiai įmanoma apčiuopti vertingos informacijos. 

„Yra panašių dalykų buvę ir anksčiau – eidavome, šukuodavome visas apylinkes, apžiūrinėjome. Atrodydavo, kad praeidavo nemažai laiko – para, kartais ir daugiau, bet galiausiai vis tiek viskas išaiškėja.

Manau, kad tas laikas dar nėra toks, kad nebevertėtų nieko daryti. Mestos gausios policijos pajėgos, jie tikrai dar turi ką nuveikti ir aš tikiu, kad kažką padarys. Tokie rezonansiniai nusikaltimai dažniausiai išaiškėja“, – įvertino pašnekovas. 

Informavo ir kaimynines valstybes 

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis naujienų portalui tv3.lt patvirtino, kad, sulaukus pranešimo iš policijos, šie nedelsiant pateikė informaciją visiems VSAT padaliniams. Taip pat apie tai informavo ir kaimynines valstybes, kurios galėtų pagelbėti.

„Informavome visus VSAT padalinius. Prie sienos su Rusija ir Baltarusija vyksta nuolatinė kontrolė, tad išvykimas yra kontroliuojamas. Prie vidaus sienų, kur nėra nuolatinės kontrolės, yra mūsų pajėgos, kurios vykdo pasirinktinį patikrinimą, bet ir joms apie tai buvo pranešta. Be to, atitinkamai buvo kreiptąsi į Lenkijos ir Latvijos pajėgas“, – teigė G. Mišutis.

REKLAMA

Be to, pašnekovas pažymi, kad sraigtasparnis paieškai nebuvo naudojamas dėl to, kad policija, įvertinusi šią situaciją, to nereikalavo.

„Aviacija buvo paruošta ir praeitą vakarą, ir šiandien ryte. Sraigtasparnis keliamas policijos prašymu. Šį kartą tokio prašymo nebuvo. Esant reikalui, tikrai būtų kilę ir ieškoję, bet čia turbūt jau lemia pati įvykio specifika“, – priduria VSAT atstovas G. Mišutis.

Gali grėsti rimti nemalonumai

Advokato Dainiaus Žiedo teigimu, jeigu informacija apie šį įvykį visgi būtų melaginga, asmenys gali sulaukti nemenkų baudų, taip pat gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė. 

„Teisinėn atsakomybėn traukiami ir asmenys, kurie bereikšmiais skambučiais trukdo bendrąjį pagalbos centrą, be reikalo iškviečia specialiąsias tarnybas. Mėgėjams, kurie skambinėja bendruoju pagalbos numeriu 112, gali būti skiriama bauda nuo 90 iki 200 eurų. Už priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimas žinant, kad pagalba nereikalinga, baudžiama bauda nuo 200 iki 2000 tūkst. eurų.

Asmenys, sukėlę ant kojų specialiąsias tarnybas, pavyzdžiui, pranešdami apie užminuotus pastatus, gali sulaukti ir civilinės atsakomybės. Tai reiškia, kad asmuo ne tik nubaudžiamas pagal Baudžiamąjį ar Administracinių nusižengimų kodeksą, bet ir išieškoma padaryta žala – priteisiamos tarnybų patirtos sąnaudos reaguoti į melagingą pranešimą“, – kalbėjo D. Žiedas.

Visgi, jeigu pagrobimo versija pasitvirtintų, nusikaltėliai gali praleisti ilgus metus belangėje.

REKLAMA

„Vaiko pagrobimas yra sunkus nusikaltimas, už tai Baudžiamajame kodekse yra numatytas laisvės atėmimas iki 8 metų“, – priduria pašnekovas.

Prašo visuomenės pagalbos

Per spaudos konferenciją, kuri vyko šį ketvirtadienį, Vilniaus AVPK viršininkas Saulius Gagas sakė, kad nuo trečiadienio vakaro iki šio momento buvo atlikta didelė dalis tyrimo veiksmų.

„Šiuo metu tęsiamos apklausos, peržiūrima vaizdo medžiaga. Apžiūrėtos apylinkės. Policija sudarė fotorobotą asmens, kuris gali suteikti reikšmingos informacijos apie įvykį“, – teigė S. Grigas.

fotorobotas asmens, kuris gali turėti reikšmingos informacijos

fotorobotas asmens, kuris gali turėti reikšmingos informacijos

Fotorobotas asmens, kuris gali turėti reikšmingos informacijos

Policijos atstovas patvirtino, kad įvykį matė daugiau nei du vaikai. Jie jau buvo apklausti. Taip pat buvo apklaustas ir pranešėjas bei vieno vaiko motina, kuri viešino tam tikras galimo nusikaltimo detales.

Prabėgus daugiau kaip 20 val. po galimo pagrobimo dėl namo negrįžusio vaiko kol kas neatsiliepė nei vieni tėvai, todėl iki šiol taip ir nepavyko nustatyti galimai pagrobtos mergaitės tapatybės.

Vykdoma paieška 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kaip vyksta galimai dingusios mergaitės paieškos.

Policijos pareigūnai toliau vykdo aktyvią Vilniuje galimai pagrobtos 11-12 metų mergaitės paiešką. Nors prabėgo jau daugiau kaip 12 val. nuo pranešimo apie įvykdytą nusikaltimą, bet iki pat šios akimirkos neatsiliepė nė vieni tėvai, kurių vaikas praėjusį vakarą nesugrįžo namo. Kviečiame pasidairyti, kaip atrodo galimo nusikaltimo vietos apylinkės.

REKLAMA

Nežinomybė apsunkina paieškas, tačiau policijos pareigūnai toliau ragina žmones būti aktyviais – pranešti pastebėjus kažką neįprasto, o vairuotojai, kurie sausio 15 d. nuo 18 iki 20 val. važiavo Karoliniškių ir Lazdynų mikrorajonais (ypatingai Laisvės prospektu ir Sausio 13-osios gatve), raginami pasidalinti vaizdo registratorių įrašais.

Policijos atstovai pripažįsta, kad šiuo metu informacijos yra labai daug, tad tikrinamos visos įmanomos versijos – nuo pagrobimo iki melagingo pranešimo apie nusikaltimą. Pateikiame įvykių chronologiją pagal šiuo metu turimą viešai prieinamą informaciją.

Apie 19 val. prie vyriškio einančio Sausio 13-sios gatve prisiartina du apie 11 metų berniukai, kurie pareiškia, kad iš šalia televizijos bokšto esančios žaidimų aikštelės buvo pagrobta ir prievarta į automobilį įsodinta mergaitė, kuriai gali būti apie 11-12 metų.

19.14 val. policijos pareigūnai sulaukia, tikėtina, to paties vyriškio skambučio, kuris praneša, kad Vilniuje, Sausio 13-osios g., į nenustatytos markės automobilį (sidabrinės arba auksinės spalvos), užsienietiškais numeriais, galimai buvo įsodinta 11-12 metų nepilnametė.

Kelios minutės po gauto pranešimo, įvykio vietoje jau dirba gausios policijos pareigūnų pajėgos. Ieškoma galimai įvykdyto nusikaltimo pėdsakų, įvykio liudininkų. Apklausiami netoli įvykio vietos gyvenantys ar pro šalį einantys žmonės.

Imamasi ir kitų aktyvių veiksmų. Tikrinamos iš Vilniaus miesto išvažiuojančios transporto priemonės.

21.13 val. policijos atstovai paviešina tokią informaciją: „Pastebėję sidabrinės ar auksinės spalvos automobilį su užsienietiškais numeriais arba įtartinus asmenis, prašome nedelsiant apie tai pranešti tel. 112. Tėvai, kurie neturi duomenų, kur yra jų vaikai, prašome kuo skubiau paskambinti 112. Socialiniuose tinkluose pastebėję bet kokią, galimai su įvykiu susijusią informaciją, pasidalinkite su mumis.“

REKLAMA

22.56 val. pareigūnai dėkoja visiems, kurie dalijasi informacija ir toliau ragina pranešti bet kokią, su įvykiu susijusią, informaciją. Pareigūnai pabrėžia, kad vos tik mergaitė bus rasta, visuomenė bus nedelsiant apie tai informuota. Policijos atstovų teigimu, socialiniuose tinkluose sklando labai daug netikrų gandų, kurie susiję su šiuo įvykiu.

Apie 23 val. socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodo informacija, jog netoli galimo įvykio vietos rasta mergaitės piniginė. Patikrinus šią versiją paaiškėjo, kad piniginės savininkė yra saugi savo namuose. Naujienų portalui tv3.lt Vilniaus VPK Komunikacijos poskyriaus vedėja Julija Samorokovskaja patvirtina, kad netoli įvykio vietos rastas angliškų cigarečių pakelis – pareigūnų akiratyje. Tikrinamos visos įmanomos versijos.

23.42 val. policijos pareigūnai dar kartą prašo visų tėvų, kurių vaikai negrįžo namo ir jie neturi informacijos apie jų buvimo vietą, paskambinti 112.

00.12 val. Policija kreipiasi į visuomenę ir prašo atsiliepti vairuotojus, kurie sausio 15 d. nuo 18 iki 20 val. važiavo Karoliniškių ir Lazdynų mikrorajonais (ypatingai Laisvės prospektu ir Sausio 13-osios gatve), kurių automobiliuose įrengti vaizdo registratoriai. Prašome vaizdo registratorių medžiagą išsaugoti ir susisiekti su policijos kontaktiniu asmeniu. Pareigūnai susisieks su pranešėjais.

Kontaktinis policijos asmuo: Eglė Šut, tel. Vilniuje 271 5060, arba el. paštu: [email protected]. Jūsų suteikta informacija gali labai pagelbėti tiriant šį rezonansinį atvejį. Iš anksto dėkojama už pagalbą.

REKLAMA

6.56 val. pareigūnai patvirtina, kad visą naktį intensyviai vykdyta paieška kol kas nedavė užčiuopiamų rezultatų. Maža to, į policiją iki šiol nesikreipė tėvai, kurie pasigestų savo vaiko, policija taip pat nėra gavusi oficialios informacijos apie Lietuvoje dingusį vaiką. Tyrimo metu iškelta daug versijų, visos jos nuodugniai tikrinamos.

Policija gavo šimtus piliečių pranešimų, informacijos, visa gaunama informacija stropiai tikrinama, pareigūnai dėkoja žmonėms už pilietiškumą.

Taip pat informuojama, kad Vilniaus apskr. policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vaiko pagrobimo. Už tokį nusikaltimą įstatymas numato iki 8 metų laisvės atėmimo bausmę.

Į pagalbą pasitelkti ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, bendradarbiaujama su kitomis institucijomis. Peržiūrėta daugybė įvairiose vietose įrengtų vaizdo kamerų, medžiaga analizuojama ir bendrinama su turimais duomenimis.

Policijos pareigūnai taip pat prašo Sausio 13-osios g. gyvenančių asmenų, kurie turi bet kokios su įvykiu galimai susijusios informacijos, kurie sausio 15 d. nuo 18:50 iki 19:15 val. buvo toje vietoje kreiptis į policiją. Svarbi bet kokia informacija.

8.23 val. pareigūnai dėkoja už pagalbą, tačiau labai prašo visų, kurie siunčia jiems privačias žinutes, neklausinėti, kaip sekasi, ar yra naujienų, ar atliko tam tikrus veiksmus, ar peržiūrėjo visas kameras, ar apklausė visus liudytojus:

„Ačiū už aktyvumą, bet tokiame dideliame pranešimų sraute gali pasimesti tikrai naudinga ir svarbi informacija. Todėl praneškite, tik jei kažką pastebėjote ar pamatėte. Kai tik turėsime naujienų, būtinai informuosime. Ačiū už supratingumą ir informaciją.“

REKLAMA

10.15 val. Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis tv3.lt patvirtina, kad yra tikrinamos visos versijos: nuo vaiko pagrobimo iki melagingo pranešimo. 

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai nuo išsamesnių komentarų susilaiko, tačiau žada suteikti papildomos informacijos per šį ketvirtadienį po pietų rengiamą spaudos konferenciją.

15.10 val. Policijos atstovai surengė spaudos konferencija, pasidalijo sudaryta fotoroboto nuotrauka, kurioje yra atvaizduotas svarbus įvykio liudininkas. 

Asmenys, ką nors žinantys apie dingusią mergaitę arba liudininką, atvaizduotą fotoroboto pagalba, yra raginami nedelsiant informuoti policijos pareigūnus pagalbos telefonu 112.

Aine
2020-01-16 23:16:41
Vaikai per daug virtualioj realybeje siais laikais uzsibuna, kad net ima neskirti, kur kompiuteriniai zaidimai, o kur tikras gyvenimas. Butu gaila ju teveliu, jei paaisketu, jog cia berniuku pokstas.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
RM. 2020-01-18 00:54:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Primenu įvykį Ispanijoj apie dingusią
mergaitę viešbutyje.Ar teisingai sureagavo, kad nepakėlė sraigtaspsrnio?Žiauru dėl reagavimo, netgi jeigu melagingo(kokio melagingo, apklausą atlikinėjo Profesionalai, o ,,melavo,, vaikai)DIEVE!   ATSAKYTI
Xxxo 2020-01-17 14:19:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tuoj bus nerandam liudininko nutraukiam paieškas :)   ATSAKYTI
xxL 2020-01-17 09:15:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kažkokia nesąmonė. Jei mergaitė turi tėvus, ar tetas tai tie turėtų kreiptis į policiją ir patvirtinti, kad ji pagrobta. Dabar lyg pagrobta, lyg ir melaginga informacija....    ATSAKYTI
Nijolė 2020-01-17 08:27:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
NE KELIOLIKA, O KELIASDEŠIMT IŠGALVOTŲ GERB. NERINGAI, JOS TĖVAMS IR VISIEMS KITIEMS. VISAS PASAULIS ŽINO , KAD LIETUVOJ NĖRA TEISESAUGOS - T E I S Ė G R I O V A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   ATSAKYTI
Tomas 2020-01-17 07:46:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jai sudėjus paskutinius 2 metų laikotarpį, ir atvertus laikraščių informacija bei TV žines... Pamatytumete jog kas 2 mėnesiai dingsta 1-2 mergina apie 12-16 metu, is skirtingų Lietuvos kampų....labai gerai organizuota viskas ir pastoviai taip daroma...

Vat ir davė šiuolaikiska policija - nebėra patrulevimu gatvėse pešciomis, visi sulindę I telefonus ir kompiuterius perkasi "trikojus" už milijonus, kad gatvėse statyti kameras, vaikų aikštelėse, kažkur kitur nesiema tokiu veiksmų... Užsienyje yra tokie dalykai o mes gi ne užsienis o Lietuva..    ATSAKYTI
Anna Anna 2020-01-17 02:43:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegul patikrina netoli boksto esancius pozeminius garazus   ATSAKYTI
Gaila 2020-01-17 01:17:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nevarbu jus tikit at netikit bet trys vaikai mate. O del to kad tevai neatsiranda - visko gali buti. Gal ir mama paeme panasiai, gal jos pabego nuo smurtaujancio tevo- vyro.Gal skolos gal ispirka gal grasina. Gerai kad iesko. Baisu jei tiesa.Linkiu kad sveika atsirastu    ATSAKYTI
Nu 2020-01-17 19:29:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
2 vaikai mate, ne trys :)   
Nuomone 2020-01-17 00:20:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kazkodel netikiu kad tik pagal vaiku pranesimus iesko tos mergaites. Netgi eisma letino mieste Ir net uzsienyje jau ieskoma.. Paprastai policija 2 -3 paras nieko nedaro.. Cia kazkas myslingo.. manau policija labai daug ko nepaviesino   ATSAKYTI
Eugenija 2020-01-16 23:49:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Reforma pradėta Kalėjimų departamento įstaigose dėl medicinos paslaugų optimizavimo ima veikti... Jau ir nuteistosios supranta, kad vyksta pasityčiojimas, o Laisvės atemimo vietų ligoninės direktorius nesupranta...    ATSAKYTI
Aine 2020-01-16 23:16:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vaikai per daug virtualioj realybeje siais laikais uzsibuna, kad net ima neskirti, kur kompiuteriniai zaidimai, o kur tikras gyvenimas. Butu gaila ju teveliu, jei paaisketu, jog cia berniuku pokstas.   ATSAKYTI
.... 2020-01-16 22:50:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
kazkaip cia labai daug klaustuku,jeigu melagingas pranesimas tai manau jau butu suprate...o cia kazkas daugiau slypi,tik,kad nieks nieko neviesina...kad buvo tai tikrai,kad kazkas buvo...uz skola paeme mergaite,kad tevai grazintu...   ATSAKYTI
rolka 2020-01-16 22:14:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Info perduota užsienio tarnyboms:
Lytis - moteris,
amžius - nežinoma,
tapatybė - nežinoma
kiti bruožai - nežinomi
ieškomas automobilis - sidabrinis arba auksinis
valst. nr - geltoni
Pagrobėjo lytis - vyras
Pagrobėjo bruožai - skustas plikai su kauke.
Kita informacija - nežinoma.   ATSAKYTI
Roma 2020-01-16 22:12:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Netikiu   ATSAKYTI
Roma 2020-01-16 22:12:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Netikiu   ATSAKYTI

Top Video

Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
REKLAMA
(nuotr. 123rf.com)
Lietuvoje nuo liepos planuojama sugriežtinti nebetinkamų naudoti padangų surinkimą iš jų pardavėjų bei automobilių remonto dirbtuvių. Tokias Atliekų tvarkymo įstatymo pataisas ...
Gitanas Nausėda Knygų mugėje (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Šeštadienį Knygų mugėje Gitanas Nausėda pasakojo apie tai, kokią knygą svajoja parašyti, kai turės daugiau laiko. O Dalia Grybauskaitė pristatė jau antrąją knygą apie ...
Tinderis (nuotr. stop kadras)
Internetas negrįžtamai pakeitė net ir žmonių poravimosi įpročius. Tačiau suderinti lūkesčius dabar – be galo sudėtinga. Apklausos atskleidžia, kad moterys tokiose pažinčių ...
Darijus ir Laima (nuotr. stop kadras)
Kai ankstų žiemiškai apniukusį rytą prieš kelias savaites laidos „Prieš srovę“ žurnalistai važiavo į Dievogalos kaimą Raseinių rajone pas Darijų ir Laimą net nežinojo, ko ...
(nuotr. Fotodiena.lt/Ieva Budzeikaitė)
Naktį eismo sąlygas sunkins gūsingas vėjas, praneša Lietuvos automobilių kelių direkcija.  Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, naktį protarpiais numatomi krituliai, ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų