Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pastarosiomis dienomis intensyviai derisi su Rusija dėl abiejų šalių ekonominių ryšių gerinimo ir iki naujų metų nori galutinai susitarti su Vladimiru Putinu dėl abiejų šalių integracijos. 

Savo šalies parlamentui Baltarusijos lyderis teigia, kad niekada nesistengė patekti į kokios nors valstybės sudėtį. Politologas, diplomatas Antanas Valionis apžvelgė Putino ir Lukašenkos intencijas dėl abiejų šalių partnerystės. 

„Lukašenkos išlikimo esmė yra jo laviravimas tarp Europos Sąjungos ir Rusijos, vaikščiojimas peilio ašmenimis. Jis supranta, kad sujungimas su Rusija, įsijungimas į vieną valstybę, federacinę ar konfederacinę, padarytų jį gubernatoriumi. Vienu eiliniu, nuo Putino priklausančiu žmogeliu. Dabar jis yra valstybės vadovas valdantis šalį 20 metų ir galų gale pripažino bei toleruoja Europos Sąjungą. Ir jo bandymas pajudėti į kurią nors pusę gali labai brangiai kainuoti“, – Lukašenkos išlikimo garantu neapibrėžtumą, kaip esminį faktorių, laiko A. Valionis. 

Jis pabrėžia, kad dėl šios išskirtinės savybės laviruoti tarp dviejų ugnių A. Lukašenką laiko itin gabiu politiku ir diplomatu. 

Visą A. Valionio komentarą žiūrėkite:

Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Arvydas 2019-12-14 11:15:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kadangi Lukašenko nusėjo Belarusiją kremlinėmis rusų tankų bazėmis,akivaizdu kam ruošiama ši marionete - invazijai vakarų kryptimi.Gerb.Valionis iliustravo marionetes neva tai švytavimą šen-ten.Švytavimo dažnis priklauso nuo vienvaldės marionetės valdymo mygtuko, esančio Kremliuje,paspaudimų dažnio..    ATSAKYTI
Pavadinimas 2019-12-14 11:07:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visa Belorusija yra nusėta rusų karinėmis bazėmis nukreiptomis prieš Lietuvą.Buferinės valstybės pavadinime "Belorusija" yra atsakymas.Ar save gerbianti tauta save taip vadintų?   ATSAKYTI
Pavadinimas 2019-12-14 11:07:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visa Belorusija yra nusėta rusų karinėmis bazėmis nukreiptomis prieš Lietuvą.Buferinės valstybės pavadinime "Belorusija" yra atsakymas.Ar save gerbianti tauta save taip vadintų?   ATSAKYTI
Grigorij 2019-12-13 13:40:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Malonu, kad panasias nesamones apie antsliusa teigia tik idijotai valioniai, linkeviciai (BY suveriniteto "gynejas"), o ne Jurate Vazgauskaite. :)))   ATSAKYTI
Egidijus 2019-12-13 16:32:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Būtent tik idijotai ir neigia akivaizdžius faktus rodančius V.Putino siekį prisijungt Baltarusiją, jau minimum 90% apjungus abiejų šalių ekonomikas, nuolat rengiant bendras Rusijos -Baltarusijos karines "gynybinio" pobūdžio pratybas įvardinant priešiškom valstybėm Lenkija, Lietuvą ir kokiomis kryptimis reikėtų jas pulti. Anksčiau ukrainiečiai taippat laikė Rusija draugiška, kaimyniška šalimi, net neturėdami minties, kad atplėš nuo Ukrainos Krymą pareiškiant, kad tai visuomet buvo Rusijos teritorija,nors "pamirštant", kad Krymo totorių chanatą okupavo būtent carinė Rusija, okupavo Rusija pasiuntusi į Donbasą savo diversantus ir reguliarios kariuomenės dalinius ir įkūrus fiktyviai nepriklausomas "respublikas". Neduok Dieve turėt tokią "draugišką" ir "kaimynišką' šalį ,kaip Rusija.  
Grigorij 2019-12-13 22:33:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Egidijus,
is menulio nukrites? KAM Putinui prijungti BY, KAM BY atsiduoti RU? Ar TSRS laikais BY buvo RU dalimi??? Nedaeina elementari tiesa, kad pries 20 metu paskelbta Sajungine Valstybe - tai Mini-TSRS is dvieju artimiausiu respubliku? Tai jau pats laikas tai, kas buvo paskelbta, ko LABAI troksta broliskos tautos, pagaliau issispresti, maksimaliai abipusei naudai, ir ekonomine, ir karine prasme. O TIKRAI vienpusiskai priesiskos LR, PL, tegul rauna plaukus nuo galvos, dauzosi galva i siena. LR uz visiskos besalygiskos nepriklausomybes, su visa gincytina teritorija, buvusia sajungine nuosavybe, infrastruktura, visiskai isvedant kariuomene, padovanojima tuoj pat kiauliskai atsidekojo milziniskos kompensacijos uz "okupacija" reikalavimu, bei maistingos Cecenijos remimu, iskaitant ir savanoriais. Po to, atsieit zadejusia taiku sambuvi, statyti tiltus tarp Rytu ir Vakaru, LR klastingiausiai soko i RU priesiskiausia NATO. Gi RU iki 2004, net iki 2007 metu apie LR net negalvojo, jos nesidomejo. Na, po EE "Bronzines nakties" 2007, 2008 Gruzijos remimo, o ypac, aktyviausiai kurstant Maidana, veliau prisaukiant cia Milziniska NATO kariauna, tai, panasiai kaip lietuviai pirmais nepriklausomybes metais isiklausydavo i kiekviena Kremliaus ciaudejima, tai dabar RU isiklauso i kiekviena LR ciaudejima, i ji operatyviai adekvaciai reaguoja.

Jus teisingai pastebejot, jog RU Imperija atkovojo is Totoriu Chano, bet ne is Ukrainos! Ukrainos tada nebuvo. Tai veliau, Chrusciovas 1954 m., grubiai pazeisdamas TSRS Konstitucija, perdave Kryma is vienos TSRS respublikos kitai. TSRS viduje. Todel TSRS valdzia ne itin tam priestaravo. Po to, kai UA 1991 VISISKAI atsiskyre nuo TSRS, buvo pazadeta grieztai saugoti Krymo autonomija, bet tai nebuvo ivykdyta. Vis tik 30 metu RU, net bunant teisetoje valdzioje priesiskiausiam Juscenkai ir Timosenko, net nesikesino nei i Kryma, nei i Donbasa. O kai 2013 UA ivyko karinis banderovietiskas antirusiskas perversmas, labai remtas LR, PL, JAV, ES, tai RU buvo tiesiog priversta apginti prorusisko Krymo rusakalbius gyventojus nuo neisvengiamu skerdyniu, karo. Taip pat RU nedave isskersti sukilusi pries perversmininkus, ginusi UA Konstitucija, Donbasa.

Neduok , Dieve, pasitiketi tokia kaimyne, kaip LR, nuolat kasancia kitiems griovius! Kita vertus, LR pati pjauna saka, ant kurios sedi: is jos vienpusisko arsiausio priesiskumo nauda turi tik JAV, ji uz LR ekonomikos ir ZU aukojimo 30 metu permanentiniam saltam karui NIEKUO nekompensuoja, uztai LR privalo didinti karines islaidas NATO. LR praleido idealia proga 30 metu abipusiai naudingai bendradarbiauti su RU, naudojantis jos rinkom, kaip Suomija, ir is to sriebti grietineles. Gi lietuviams nepalyginamai svarbiau JAV uzpakalio pacioje gilumoje visa krutine gaudyti "laisves" ora, bei, uz placios JAV nugaros, "didvyriskai" loti ant "Ruso". Todel taip stengiates airijas lietuvinti, nes nesimato issvajoto lietuvisko Rojaus, net sviesos tunelio gale. :)))  
Egidijus 2019-12-14 20:39:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Grigorij, visa tai ką čia prirašėt tai šimtus kartų girdėta proputiniška-žirinovskiška propoganda, kuri nuolat varoma per Putino televizinės propogandos kanalus, o lietuvių tauta visuomet rėmė, remia ir rems tas tautas kurios turi teisę į savarankišką apsisprendimą su kuo sudaryti karines ir ekonomines sąjungas, o jeigu Jums, kaip ir Jūsų favoritui V.Putinui nepatinka, kad ne Rusiją renkasi gruzinų, ar ukrainiečių tautos, okupuota, bet nepavergta čečėnų tauta įkūrusi Ičkerijos respubliką, bet Rusijos tuometinė vadovybė pasiuntė tankus ir desantininkus, kad tą valstybę sunaikint ir tai pavyko praliejus tos tautos kraują. Lietuvių tauta taippat turi tokią pačią apsisprendimo teisę su kuo sudaryt politines, ekonomines ir karines sąjungas, nes pasikartosiu, neduok Dieve sudaryt betkokią sąjungą su Rusija, kuri visais laikais tiek carinė, tiek bolševikinė, tiek Putino ir jo chalųjų iš KGB ir rusofašistų gaujų valdoma Rusija niekada nebuvo ir nebus kaimyniška ir draugiška, nes jos tikslas naujojo Rusijos pasaulio plėtimas kitų tautų valstybinių teritorijų sąskaita. Taip, kad galit ir toliau skelbt tą proputinišką rusofašistinę propogandą, bet visa tai manęs ir kitų sąmoningų žmonių neįtikins palaikyt šitą agresyvią, šovinistinę Rusijos politiką.  
Grigorij 2019-12-14 23:36:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Egidijus,
propaganda manes nedomina. Mane domina patvirtinti faktai ir teiginiai. Jeigu jus daug kartu kazka girdejot, bet to neivertinot, tai - jusu problema. Reiskia, jus tam nepribrendot. Nemanykit, kad esu didziausias Putino, juolab, klauno Zirinovskio myletojas. Esu "raudonskuris internacionalistas", o ne Imperiju gynejas. Tik nereikia pudrinti smegenis, kad TSRS buvo "Imperija". Bolsevikai 1917 RU Imperija sugriove, socialine, nacionaline priespauda, neteisybe is esmes panaikino. As niekad neginsiu RU, jei ji vienareiksmiskai yra kalta. Taip, Cecenijos kara isprovokavo valstybinis nusikaltelis, "lietuviu laisvintojas" Jelcinas. Jis sumane pamokyti Gorbaciova, kaip reikia kurti RU, kokie turi buti Centro santykiai su autonominem respublikom. Ir, nieko geresnio nesugalvojo, kaip... laikinai paskelbti Cecenijos, valdomos baltu remiamo "demokratisko" D.Dudajevo, ziauriaisiais jegos metodais uzvaldziusio jos Parlamenta, VISISKA nepriklausomybe!.. O po to, Jelcino manymu, Cecenija SAVO noru turejo prisijungti prie RU TOM PACIOM salygom!.. Naturalu, kad, laikes save vos ne Dievu, ambiciskiausias D.Dudajevas LABAI DAUG uzreikalavo, ir, remiantis tuo, kad cecenai yra orus, laisves trokstantys, sugebantys ir mokantys pasiaukojanciai kariauti, svarbiausia, kad Cecenijoje buvo daugybe galingu ginklu, kuriu Centras bardako salygom negalejo isvezti, pakontroliuoti, pagaliau, kad Cecenijoje yra daug naftos, is kurios, teoriskai (!), butu galima turtingai gyventi, kaip Arabu Emiratai, Dudajevas net nesiruose deretis Jelcino salygom. Jelcina jo statytinis kovoje su siokiu-tokiu opoziciniu R.Chasbulatovu - Dudajevas tiesiog isiutino, ir Jelcinas pradejo Pirmaji Cecenijos kara. Nors, jei pats pridare problema, turejo ja spresti, nors kelis metus besiderejant su Dudajevu. O jelcino ambicijos to neleido. Cecenai, ziauriai nukenteje, iki siuol nepasiduotu, jei neisitikintu, kad, Landsbergio zodziais apie lietuvius, vel ne su tais nuejo. Siaip, galima prisiminti, kaip 1942, Hitleriui prasiverzus prie Stalingrado ir Uzkaukazes, cecenu "inteligentai" (prisimenu apie, neva, "Ruso" iszudyta lietuviu "Tautos zieda"... remusi "miskinius") organizavo antitarybini sukilima, ne tik nieksiskai isduodant TSRS, bet ir skerdziant raudonarmiecius, pareigunus, kolukio pirmininkus. O naciu okupacijoje cecenai, Krymo totoriai, nepalaike, o priesinosi, isduodavo tarybinius partizanus. Del to tos tautos pokaryje buvo ziauriai nubaustos deportacijom. Mat, 1991 pasipriesinima uzvalde nieksai teroristai ir islamistai vachabitai. Ju organizuoti teraktai Buinakske, Dubrovkos centre, ir kiti, itin nuvyle cecenus, kas priestaravo ju paprociams, isitikinimams. O Centras, ypac Putinas,cecenu atzvilgiu elgesi ypac adekvaciai, bent pensijos ir soc.ismokos buvo mokomos (skirtingai nuo UA), zmones, vaikai gydomi. Tokiom salygom cecenai pomazu isitykino, kur isivele. Atsirado ismintingas lyderis - Muftijus Kadyrovas. Ne atsitiktinai, o pelnytai, po 10 metu kruviniausio karo, cecenai masiskai, triuskinancia dauguma, nubalsavo UZ RU Konstitucija, buvima RU!!! Cecenai, skirtingai nuo lietuviu, rado savyje jegu atsitoketi, susiproteti. Taip, ir RU, Centras, turejo duoti Cecenijai daug laisviu. Na, daugiau laisves - maziau ismoku is Centro. BET, dabar istikimesnes RU respublikos jus nerasite!!! Paziurekit, kaip atgime, suklestejo vien sostine Groznas!

Visi turi teise apsispresti, ir kurias salis remti, ir i kokias karines sajungas stoti. Tik negalima spjauti, isduoti savo kaimynu, izuliai jiems kenkti, kersyti! Reikia pripazinti ir kaimynu teise adekvaciai reaguoti i tavo priesiskuma. Yra pagrindinis Dievo Isakymas, kurio niekas nepaneige: elkis su kitu taip, kaip nori, kad butu elgiamasi su tavim. Ka pasesi! Po RU padovanotos visiskos, besalygiskos nepriklausomybes su visa teritorija, iskaitant sugrazinta Vilniu ir padovanota Klaipeda, su visa buvusia nuosavybe ir infrastruktura, visiskai isvedant kariuomene, LR kiauliskiausiai atsidekojo iskarto pareikalaujant Milziniskos "kompensacijos uz okupacija", separatistines Cecenijos remimu, net savanoriais. "Rusui" buvo prizadeta, kad LR siekia taikaus, demokratinio sambuvio su ja, statyti tiltus tarp Rytu ir Vakaru, Mitinguose Vilniuje, Kaune buvo deginami kariniai zaislai, priestaraujant visuomenes, salies militarizacijai. Ir... 2004 metais LR klasingiausiai soko i priesiskiausia RU karini bloka NATO, priartinant jo infrastruktura prie RU sienu. Nepaisant to, kad pries tai Varsuvos karinis blokas - tik atsakas NATO - buvo geranoriskai paleistas, o Gorbaciovui, nieksiskai isdavusiam VDR (taip pat nieksiskai veliau neigiant, daves isakyma "Alfai" ir desantininkams sturmuoti TV Boksta Sausio 13, ji spaudziant TSRS gyneju), buvo kategoriskai ZODZIU prizadeta neplesti NATO i Rytus!!! Na, tiek to, kai LR pasieke visko, ko norejo, stojo i ES, tapo ginama NATO, buvo pats laikas nusiraminti. Bet atvirksciai, jauciant visiska nebaudziamuma, LR vienpusiskai pradejo rodyti RU arsiausia priesiskuma, ir, tenkinant savo garbetroskiskuma, ir, atidirbant JAV parama. Siaip, RU nusispjauti, kad lietuviai, gruzinai, estai ne ja isrinko. Besirenkant, turtingiausi ir itakingiausi visada turi pirmenybe. Nors, sakoma, kad ne tik priesas, bet ir draugas pazinamas bedoje. Taigi, vien riebesnio kaulo is Naujo "turtingo Brolio" siekimas gali smarkiai pakenkti. RU reaguoja ne i nuomone, pasirinkima, o i veiksmus. Ru buvo nusispjauti i visiskai nepriklausomos UA priesiskuma, palyginus teiseta atejima i valdzia rusofobams Juscenkai ir Timosenkai. Krymo niekas net nesiruose atplesti. RU buvo priversta sureaguoti i LR smarkiai remiama nacistini banderovietiska, grynai antirusiska antivalstybini Maidano perversma (nuo 1991 UA visiskai nepriklausoma), kraujo praliejima, didziausia gresme rusakalbiems, prorusiskiems Krymo gyventojams. Taip pat RU yra priversta reaguoti i ŠunGrybės cia prisauktos Milziniska NATO kariauna, pazeidziant LR Konstitucija. RU buvo priversta reaguoti i 08.08.08 Saakasvilio agresija, jos taikdariu klastinga uzpuolima ir nuzudyma, nors Gruzija nubaude, bet neokupavo, atskirtu respubliku neprieme i savo sudeti, raginant Gruzija su jom tartis del konfederacijos. Ru negalejo ramiai reaguoti i EE "Bronzine Nakti", kai buvo zudomi, zalojami, tramdomi vietiniai rusai, opozicionieriai. Iki karines invazijos nepriejo, bet EE buvo taip ziauriausiai nubausta ekonomiskai, kad, jei ne Naujas Tikras Brolis "Suomis", ji, tikriausiai, subyretu. Estai padare isvadas, ir dabar isrinko VISAI KITOKIA Prezidente, nors nieksas, valstybinis nusikaltelis A.Ansipas dar neapkaltintas ir nepakartas.

Tai tiek apie RU agresyvuma ir sovinizma. Is tikruju, butent Putino didziausias adekvatumas tapo svarbiausiu RU ginklu, del ko RU, nepaisant visu Vakaru sankciju, taip susitelke, sustiprejo, issitiese, stojo nuo keliu! Nesiruosiu tamstos niekuo itikineti. Kiekvienam vaisiui - savo laikas prinokti, o zmogui - subresti. Na, buna atveju, kai kupruota ir kapas neistiesins. :(((  
Erika 2019-12-13 11:51:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ačiū   ATSAKYTI
Geras pelnas darbas 2019-12-13 10:22:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Aš uždirbu gerą atlyginimą iš namų 5394 - 7285 dolerius per savaitę, kas yra neįtikėtina, mažiau nei prieš metus buvau bedarbis siaubingoje ekonomikoje. Kiekvieną dieną dėkoju Dievui, kad turėjau palaiminimą gauti šias instrukcijas, ir dabar mano pareiga yra sumokėti už jas ir pasidalyti su visais. tiesiog sekite šią svetainę ...

...................>>>>>>>>>> w­­w­­w.C­­a­­s­­h­­F­­l­­o­­w­­7­­7.C­­o­­m   ATSAKYTI
Emma22 2019-12-13 09:55:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nоrite susіrasti m­еrginą viеnai nаkčiai? Svеiki аtvykę - w­ww.lad­y4.fu­n   ATSAKYTI

Top Video

Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Po 12 metų kartu Dianos gyvenimas virto pragaru: istorija – pamoka kiekvienam
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Gimtadienio šventė porai virto pragaru: atėmė keturis vaikus, tarnybos reikalauja tūkstančių
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
REKLAMA
Nerijus Mačiulis (nuotr. Organizatorių)
Koronavirusas smogia ne tik žmonėms, bet ir ekonomikai. Šio viruso pasekmes mes dar tik pajusime. Kadangi Kinija vadinama pasaulio fabriku, jau dabar daug kam pasaulyje pradeda ...
„Renkuosi Lietuvą“  projekto koordinatore Emilija Oleškevič (nuotr. stopkadras)
Vis daugiau emigrantų svarsto galimybę sugrįžti į Lietuvą. Jeigu 2018 metais į projekto „Renkuosi Lietuvą“ organizatorius patarimų, ką būtina žinoti ketinant sugrįžti, kreipėsi ...
Asociatyvi (nuotr. Justinas Auškelis/Fotodiena)
Kalendorinis pavasaris jau praktiškai ant nosies: dar savaitė ir atsisveikinsime su žiema. Tačiau tokia šiluma, kokią turime vasario mėnesį, anksčiau džiaugdavomės tik kovą ar ...
Sergejus Lavrovas Miunchene
Miuncheno konferencija, 1963 metais pradėjo organizuoti NATO šalys ir ji kasmet sutraukia politikos lyderių iš viso pasaulio. Buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras ir ...
Agnė Širinskienė (nuotr. stopkadras)
Seimo valdyba kitą savaitę spręs, ar inicijuoti parlamentinį tyrimą pagal parlamentaro Vytauto Bako pateiktą medžiagą dėl galimai neteisėto informacijos rinkimo vienoje iš ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų