Seimas nuleido rinkimų kartelę: paklius ir tie, kurie neturėjo vilčių

Seimas šiandien sumažino rinkimų kartelę. Už tai, kad į parlamentą patektų partijos, surinkusios 3 proc. rinkėjų balsų, pasisakė 69 parlamentarai, 1 buvo prieš, o 8 – susilaikė. Prieš savaitę šio sprendimo padaryti nepavyko, nes tą kartą dalis parlamento narių nusprendė nebalsuoti. 

Rinkėjai balsuoja (Fotodiena/Justinas Auškelis)

Anksčiau balsuojant dėl įstatymo pataisų priėmimo pastraipsniui, valdančiųjų balsais pritarta valstiečių vadovo Ramūno Karbauskio ir Centro partijos „Gerovės Lietuva“ pirmininko Naglio Puteikio siūlymui kartelę nuleisti iki 3 proc. partijoms ir 5 proc. koalicijoms.

Pirminiame pataisų projekte siūlyta, kad politinės partijos dalyvautų mandatų dalybose daugiamandatėje apygardoje pasiekusios 4 proc., o koalicijos – 6 proc. ribą.

Tokiam pataisų variantui paramą yra išsakiusi ir Prezidentūra. Pataisą dėl žemesnės kartelės inicijavo liberalas Simonas Gentvilas, ją argumentavęs siekiu suvienodinti Seimo ir savivaldos rinkimų reguliavimą. Savivaldos rinkimams šiuo metu yra nustatytas 4 proc. ir 6 poc. rinkimų barjeras.

Politologai įsitikinę, kad jei kartelė bus nuleista, ateityje Seime bus daugybė marginalų bei dar didesnis politinis cirkas. Lietuva dėl to esą turės skaudžių pasekmių.

„Tame Seime, kai kartelė bus sumažinta iki 3 procentų, atsiras dar daugiau balagano, atsitiktinių politikų, bus didesnė fragmentacija. Jeigu dabar mes pergyvenam dėl to, kad Seimas labiau primena cirką, o ne Seimą, tai… po kitų Seimo rinkimų pergyvensime dar labiau“, – sakė politikos apžvalgininkas Vytautas Bruveris.

REKLAMA

Tokie valdančiųjų norai, maskuojami didesnėmis demokratijos idėjomis, pasak apžvalgininko, yra paprasčiausias jų asmeninių interesų tenkinimas.

„Ir valstiečiai, ir socialdarbiečiai, kurie stumia ir palaiko šią iniciatyvą, jie tiesiog naudojasi savo valdžia ir tarnybine padėtimi pasigerinti savo asmenines, partines, politines sąlygas prieš Seimo rinkimus", - sakė jis. 

Nuleidus kartelę, nuo lenkų atsiskirtų bei į parlamentą patektų tokios partijos kaip Rusų aljansas. Taip pat tokie asmenys kaip su Nagliu Puteikiu ir Kristupu Krivicku į Seimą besitaikanti Eglė Kručinskienė, rinkėjų šiuo metu nurašyti – Uspaskichas, Juozaitis ar Paulauskas su Zuoku.


Rašyti komentarą...
n
neseimunas
2019-12-10 12:51:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geda, geda, geda
Atsakyti
-2

A
Algirdas
2019-12-10 12:58:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Durnių laivas. Kiek dar kolūkiečiai skaldys malkas?...
Atsakyti
-3

x
xxL
2019-12-10 13:03:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko noreti is seimo kurio lygio kartele dar zemesne. Valdzios ir seimo autoritetas toliau Karbauskio zlugdomas. Ar tokiu budu Karbauskis atidirbineja putinui duotus pazadus?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų