Daugiau kaip 200 tūkst. gyventojų Lietuvoje gauna našlių pensijas. Tačiau ši išmoka gali atsirūgti ne tik jiems patiems, bet mirties atveju ir jų turto paveldėtojams. Gavusi naujų duomenų, „Sodra“ gali išieškoti didžiules sumas mokėtas dar nuo praėjusio šimtmečio pabaigos.

(Justinas Auškelis/Fotodiena nuotr.)

(Justinas Auškelis/Fotodiena nuotr.)

Prieš savaitę Vyriausiasis administracinis teismas kaip tik nagrinėjo bylą, kurioje sprendė, ar „Sodra“ turi teisę susigrąžinti tūkstančius eurų, kuriuos vienai klientei mokėjo daugelį metų. Moteriai mirus pinigus siekta prisiteisti iš jos turto paveldėtojo.

Kaip teigiama teismo dokumentuose, nuo 1995 m. vilnietei K. M. (byla nuasmeninta, tad tikras vardas ir pavardė žinoma tik bylos šalims ir pačiam teismui) „Sodra“ skyrė našlių pensiją, o nuo 1997 m. – ir valstybinę našlių pensiją.

Teisė į šių dviejų rūšių pensijas atsiranda tada, kai miršta sutuoktinis. Tačiau jų mokėjimas nutraukiamas tada, kai žmogus susituokia antrą kartą.

Sprendžiant iš bylos medžiagos, kaip dar iki 1997 m. (iki paskiriant antrą pensiją) moteris aukso žiedus sumainė antrą kartą. Nepaisant to, jai pinigus „Sodra“ mokėjo iki pat mirties 2014 m.

REKLAMA

Iš viso per šį laikotarpį „Sodra“ pensininkei išmokėjo 8 740 eurų (skaičiuojant tuometiniais litais – per 30 tūkst. litų) našlių ir valstybinės našlių pensijos.

Po klientės mirties jos turtą paveldėjo ir palikimą priėmė, tikėtina, jos sūnus A. M. (byloje giminystės ryšys nėra įvardijamas). Tačiau neilgai trukus palikimas apkarto – „Sodra“ apsižiūrėjo ir nusprendė, kad iš jo, kaip paveldėtojo, turi išieškoti visą moteriai išmokėtą pensijų sumą.

Pirmosios instancijos teismas 2017 m. patenkino „Sodros“ ieškinį ir priteisė iš asmens visą sumą. Tačiau paveldėtojas nenuleido rankų ir kreipėsi į Vyriausiąjį administracinį teismą. Šis pirmąjį sprendimą panaikino ir nurodė priimti naują, o „Sodros“ reikalavimus dėl permokos priteisimo atmetė.

Neįrodė mirusiosios kaltės

Anot teismo, argumentai, kad pensijų permoka susidarė dėl jų gavėjos kaltės (moteris privalėjo informuoti, bet neinformavo apie naują santuoką) nėra pakankami.

Teismas atkreipė dėmesį, kad „Sodros“ sprendimai išieškoti permokas priimti pensininkei jau mirus. „Sodros“ Vilniaus skyriaus veiksmai sukėlė abejonių teismui. Ypač tai, ar gyventojai buvo tinkamai paaiškintos sąlygos, kurioms esant jai galėjo būti skirta našlių pensija.

„Sodra“ akcentavo, kad 1997 m. moteris pasižadėjo pranešti apie naują santuoką ir šią priesaiką pažeidė, bet sprendimą priėmusi teisėjų kolegija neturėjo duomenų, kad pasižadėjimas buvo pažeistas.

„Taip ir lieka neaiški K. M. pozicija dėl minėtų sprendimų dėl permokų, taip pat lieka neatskleistos aplinkybės, kuriomis buvo paskirta nukentėjusiųjų asmenų našlių pensija bei našlių pensija, nes jos grindžiamos tik pareiškėjo išreikšta pozicija ir paaiškinimais.

REKLAMA

Nurodytos sąlygos – asmens kaltės – buvimas turi būti itin atidžiai ir rūpestingai įvertintas, atsižvelgiant ne tik į objektyvias aplinkybes, dėl kurių susidarė atitinkama socialinio draudimo išmokų permoka ar asmens elgesio objektyvius požymius, tačiau ir asmens elgesio subjektyvaus pobūdžio aplinkybes, kurios, be kita ko, apsprendžiamos ir tokių asmenį individualizuojančių savybių, kaip amžius, išsilavinimas, patirtis ir panašiai", – nurodė teismas.

Senatis pažeidimams negalioja?

Paprašytas įvertinti teismo sprendimą, „Sodros“ Komunikacijos skyriaus vedėjas Saulius Jarmalis portalui tv3.lt teigė, kad jo atstovaujama institucija teismo sprendimais visuomet vadovaujasi ir juos vykdo.

Saulius Jarmalis (Justinas Auškelis/Fotodiena nuotr.

Saulius Jarmalis (Justinas Auškelis/Fotodiena nuotr.

Anot vedėjo, „Sodra“ tik praėjus beveik 20 metų pastebėjo, kad šiuo atveju našlių pensijos neturėjo mokėti dėl to, kad anksčiau tam neturėjo reikiamų duomenų:

„Šiuo metu „Sodra“ skirdama ir mokėdama našlių pensijas periodiškai tikrina pensijos gavėjo duomenis Gyventojų registre, ar jis nėra sudaręs naujos santuokos, ir išmokos mokėjimas stabdomas iškart, kai tokia informacija įregistruojama Gyventojų registre – tai daroma jau ne vienerius metus.

Tačiau Lietuvos gyventojų registro duomenis „Sodra“ gauna tik nuo 2006 metų. Be to, duomenys apie santuokas ir ištuokas, sudarytas iki Lietuvos nepriklausomybės, tame registre labai dažnai yra netikslūs, neišsamūs (pavyzdžiui, yra tik duomenys apie santuoką, o duomenų apie tai, kad ta santuoka buvo nutraukta, nėra).“

REKLAMA

S. Jarmalis taip pat paaiškino, kad pastebėjus piktnaudžiavimo tendencijas, buvo nuspręsta patikrinti visų našlių pensijų paskyrimo teisingumą, siekiant nustatyti, ar santuokos nebuvo nutrauktos iki sutuoktinio, už kurį paskirta našlių pensija, mirties arba po sutuoktinio mirties nebuvo sudaryta nauja santuoka.

„Bėda ta, kad patikrinti, ar asmuo iki kreipimosi dėl našlių pensijos nebuvo išsituokęs arba po sutuoktinio mirties nebuvo sudaręs naujos santuokos, dažnai galima tik kreipiantis tiesiogiai į Civilinės metrikacijos skyrių dėl santuokos (ištuokos) aktų įrašų išrašų gavimo kiekvienu individualiu atveju atskirai, o tai reikalauja milžiniškų resursų norint visus išmokų gavėjų duomenis tikrinti periodiškai, ar neatsirado naujų aplinkybių.

Įprastai, gyventojas, kuris kreipdavosi dėl našlių pensijos skyrimo, pateikdavo prašymą pagrindžiančius santuokos liudijimus ir įsipareigodavo informuoti „Sodrą“, jei naujai susituoktų“, – komentavo S. Jarmalis.

Jo teigimu, nėra nustatyti senaties terminai, kuriems praėjus „Sodros“ permokos neišieškomos.

„Jei randama klaida arba nustatoma, kad pensija paskirta neteisėtai ar pan., klaida turi būti ištaisyta. Klaidoms taisyti terminų nėra. Permokoms, susidariusioms dėl gavėjų kaltės, išieškoti socialinį draudimą reglamentuojančiuose teisės aktuose terminai nenustatyti, juk tam tikros aplinkybės, dėl kurių nustatoma, kad žmogui pensija nepriklausė arba priklausė, bet mažesnė, gali išaiškėti atsitiktinai ir praėjus gan ilgam laikotarpiui po pensijos paskyrimo.“

PP
2019-11-13 07:49:30
Kodėl Lietuvoj teisingumo sistema nerūpi LR vadovams ir už žmonių sveikatos gadinimą LR teismuose ,kai priešingus sprendimus priima skirtingų instancijų teisėjai, neišmokama moralinė žala? Va ir" gerovės valstybė"... Teisingumo sistemos nuosmūkis Lietuvoj skatina toliau neregėtą emigraciją, byra maža posovietinė valstybė.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Irena Tamoševičienė 2019-11-25 08:48:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Oho sezoniniai sveikinimai visiems mano draugams, aš taip džiaugiuosi, kad mano nutrūkusi santuoka buvo atkurta, o mano vyras grįžo po to, kai jis paliko mano du vaikus su kita moterimi. Po aštuonerių santuokos metų mano vyras ir aš buvome vienoje ar kitoje kovoje, kol jis galiausiai paliko mane ir persikėlė į Kanadą būti su kita moterimi. Jaučiau, kad mano gyvenimas baigėsi ir vaikai manė, kad daugiau nebematys savo tėvo. Stengiausi būti stipri tik dėl vaikų, tačiau nesugebėjau suvaldyti skausmų, kurie kankina mano širdį, mano širdis buvo pilna liūdesio ir skausmo, nes buvau tikrai įsimylėjusi savo vyrą. Kiekvieną dieną ir kiekvieną vakarą galvoju apie jį ir visada linkiu, kad jis sugrįžtų pas mane, aš tikrai buvau nusiminęs ir man reikėjo pagalbos, todėl internete ieškojau pagalbos ir radau svetainę, kurioje teigiama, kad dr. Igbinovia padėjo daugybei žmonių Tada aš pajutau, kad turėčiau pabandyti. Aš susisiekiau su juo ir jis man pasakė, ką daryti, ir aš padariau tai, tada jis padarė (Meilės burtą) man. Po 28 valandų mano vyras man tikrai paskambino ir pasakė, kad labai praleido mane ir vaikus, toks nuostabus! ir štai kaip jis tą pačią dieną grįžo su didele meile ir džiaugsmu ir atsiprašė už savo klaidą ir už skausmą, kurį ji sukėlė man ir vaikams. Tada nuo tos dienos mūsų santuoka buvo stipresnė nei anksčiau, visa tai daktaro Igbinovijos dėka. Jis yra toks galingas ir aš nusprendžiau pasidalyti savo istorija internete, kad dr. Igbinovia yra tikras ir galingas burtininkas, jei jums reikia jūsų santykių ar jūsų vyras persikėlė į kitą moterį, daugiau nebeverkite, susisiekite su šiuo galingu rašybos žinovu . Čia yra jūsų kontaktas: atsiųskite el. Laišką adresu [email protected], taip pat galite paskambinti arba įtraukti jį į „Whatsapp“: +2348144480786, taip pat galite susisiekti su juo „Viber“ telefonu +2348144480786, imkitės dalykų savaime suprantamu dalyku, o jis imsis iš tu.......   ATSAKYTI
Fe 2019-11-20 17:01:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O apkarpytu pensiju sumas,kuriu pensininkui numirus,paveldetojams neismoka irgi atstatys? Cia gal sumos sodrai gausis didesnes    ATSAKYTI
Ritis 2019-11-17 17:59:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Siūlau Sodrai atsiskaiciuoti nuo mirusio žmogaus pensijos.... Jei nedingo skola tai ir pensiją turi būti mokama...    ATSAKYTI
Jo 2019-11-17 12:43:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baikit, nei išieškos, nei ką. Pamatė klaidą, nedaryti nieko negali. Patys, mato, kad nesąmonė, o nurašyti valdišķus pinigus ne taip paprasta. Dėl to ir padavė į teismą. Teismas paprastai palaiko silpnesnę pusę, atsiras pagrindas "vykdyti teismo sprendimą" ir nurašyti skolą. Pati dirbu valstybinėje įstaigoje, kartais ir dėl 30 EUR tenka pardavinėti į teismą,nes kitos galimybės nurašyti skoloms nėra... Absurdas, aišku, bet tokie įstatymai...    ATSAKYTI
Geriausias darbas 2019-11-16 09:25:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Kiekvienas gali užsidirbti 750 USD per dieną ... Galite uždirbti nuo 18000–28000 per mėnesį ar net daugiau, jei dirbate visą darbo dieną ... Tai paprasta, tiesiog vykdykite šiame puslapyje pateiktas instrukcijas, atidžiai perskaitykite nuo pradžios iki pabaigos ... Tai yra lankstus darbas, tačiau gera prabangos galimybė. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite svetainėje.

..........>>>>>>>> w­­w­­w.T­­r­­a­­b­­a­­j­­o­­s­­7.C­­o­­m   ATSAKYTI
Kiesza 2019-11-15 23:44:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jai isidarbina Sodroje i Mokesčiu inspekcijoj žiopliu kurie kompjuterije nemoko neko surasti,arba taip prakonsultoja kad žmogus tik leka skolingas moketi.O ka ta bobute ,kuri susituoke gali visus istatimus žinoti?Jau istatimu tokiu priraše žmoniu tarnai,kad ne tik gyventi bet ir mirti nesinores ,,laisvoj Lietuvoj''   ATSAKYTI
xxxx 2019-11-16 18:54:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kieza.pries valstybe nepasiriposi kazkada man per klaida pervedinejo socaline pasalpa nors dirbau jau.na ir ka teko grazint ismoka 600eur,o klaida buvo darbuotojos,uz ju klaidas mes mokam visad nes jie negali but kalti  
Bronė 2019-11-15 20:22:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kaip jei dėl sodros kaltės nebuvo našlio pensija priskaičiuota,senatis galioja? Ir už kokį lailptarpį priskaočiuotų   ATSAKYTI
zzz 2019-11-15 17:46:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Nоrite susіrasti mеrginą viеnai nаkčiai? Svеiki аtvykę - ww­w.l­ad­y­4.fu­n   ATSAKYTI
Elena, .Tauragė. 2019-11-15 12:24:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sveiki, nors klausimas kitoks tr. Noriu paklausti, kodėl man neturi teisės sodra mokėti, kaip daugiavaikė mama pagimdžiusi 6 vaikus. ,nes 3 vaikai yra gimę iki 1995m, o kiti 3 po 1995m. Toks padarytas įstatymas, 1995m,, tai ką reike man daryti. Turiu grupę 3, kai turėjau 2gupę mokėjo savivaldybė, o 3 turint sodra negali mokėti, norėčiauu gauti atsakymą raštiškai. Ar turi keisti įstatymą.   ATSAKYTI
Jonas 2019-11-15 08:38:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Oi kiek yra "gudriu" babuciu, kurios, mirus vyrui, susituokdavo antrasyk su kitu tik baznycioje ir abu, ramiai gyvendami, gaudavo nasliu pensijas. Gal reiketu patinkanti baznytines knygas, kol dar nebuvo iteisinta baznytine santuoka?   ATSAKYTI
vilimantas 2019-11-15 12:46:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Dabartinėj Lietuvoj valdininkai elgiasi kaip karaliai (senovėje).Jokios atsakomybės,dėl darbo kokybes ir visiškas nusikalstamas abejingumas darbdaviui(mums visiems)
!  
Jonui 2019-11-15 18:44:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Santuokos sakramentas (bažnytinė santuoka pagal jūsų terminus) jau senokai automatiškai zakse užskaitoma. Ir šiaip tai, pati Sodra kalta dėl to, kad neanuliavo našlio pensijos, nes dabar gi viskas kompuose yra suvedama, o čia apkalbama moteris antrą santuoką įregistravo pagal įstatymus (būtų kitaip - nieks ir suuodęs nebūtų, kad ji buvo susituokus antrą kartą). Ar ta babytė kalta, kad kažkoks Sodros darbuotojas per 20 metų nesugebėjo nė akies užmesti į asmens duomenis, arba, kad kažkas, kas privalėjo ją informuoti apie būtinybę pranešti Sodrai apie šeimyninės padėties pasikeitimą, savo darbo nepadarė?  
Lina 2019-11-14 18:44:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Reiškia Sodra neturi ką veikti, jei vis grįžta į praeitį pasirausti ar viskas OK   ATSAKYTI
Ups 2019-11-14 15:51:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cia lietuva visi kvaili ir is visu galima melsti ir tyciotis . Tik va patys turtuoliai ir kysininkai kaip valdzia kaip teisininkai kaip tokios istaigos kaip sodra yra patys protingiausi . Manau is vis mums zmonems nereikia i ta sodra moket i gana juos islaikyt . kas is to i med istaiga einam ir ten mokam. Visa gyvenima dirbam tokius pinigus is musu isskaiciuoja o senatvej ka gaunam nieko . O faktas tas cia sodros puikus planas kaip islysti is skolu ir dar sau kisenes pasipildyt . Visi mes zinom mok moketojai kad senatvej is sodros savo pinigeliu negausim ir tikrai jau nepaslaptis kad netoli iki bankroto tai ir neriasi us kailio . Maziau vogt reikia    ATSAKYTI
Vakaris 2019-11-14 09:36:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kvailas teisininko paaiškinimas. SODROS kaltė. Pati padarė klaida, pati tegul ir ieško, kas tos klaidos nepastebėjo. Prisiteisti reikia iš SODROS darbuotojo, o iš nekalto žmogaus
   ATSAKYTI
Cha 2019-11-14 08:30:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Šiaip jau tegul teisiasi su numirėliu. Kadangi jis jau kalbėti negali, tegul samdo jam advokatą. O paskui su visu grabu veža į Pravieniškes.....čia gi Durnių Laivas, o ne šalis...   ATSAKYTI
Giedriux 2019-11-13 23:25:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tegul prikelia kaltininke ir issireikalauja. Prie ko cia paveldetojai? Paveldejimo metu skolu nebuvo.   ATSAKYTI
Ela 2019-11-13 22:12:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Prie ko dabar tas paveldėtojas? Patys kalti, kad nesužiūrėjo jog moteris antroj santuokoj gyvena. Kur nereikia, patys pirmi, viską suuodžia, o kur reiktų, durnių volioja.   ATSAKYTI
Ilka. 2019-11-13 16:40:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kvailai skamba, kam tokį straipsnį suregsti ,rašykite ir bauskite tuos melagius ir gobšuolius ,o iš kitos pusės ir sodra kalta , man po 4 mėn. išmokėjo ,kadangi tikrino ,o regis sodros
darbuotoja ,neatsakingai dirbo savo darbą ,turėtu abi pusės gauti baudą ,tai ir kitiems užkirstų kelią piknaudžiauti ,taip į kairę ir į dešnę valdiški pinigai leidžiami .   ATSAKYTI
Ilona Gauliene 2019-11-13 16:30:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Mieloji ponia Sodros vadove , ar galite man atsakyti į klausimą , kodėl būdama našle 14 metų , gaunu našlės pensiją antrus metus tik ir jos dydis nepriklauso nuo mano AtA vyro 24 metų nepertraukiamo darbo stažo ir įmokų Sodrai už 24 metus taip pat . Ir nuo jo atlyginimo per visus tuos 24 metus , dirbant atsakingą darbą pilną įtampos ir nuolatinių stresų . Ir neatsižvelgiant į tai , kad mirė jis ne dėl savo ar mano kaltės , bet buvo pribaigtas nemokšų kardiologų Šiaulių Respublikinės ligoninės triušių bandymo kabinete . Ačiū už atsakymą.   ATSAKYTI
Kartoju 2019-11-13 16:18:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
JOKIU NASLIU PENSIJU NEGALI IR NETURI BUTI, TAI KITU SENJORU DISKRIMINACIJA. SENOVEJE, KAI DIRBO VIENAS, TAI BUVO TIKSLINGA, O DABAR DIRBA VISI : IR VYRAI, IR MOTERYS, IR SUSITUOKE, IR VIENISI. VALDZIAZMOGIAI, NAIKINKIT GYVULIU UKI, VISIEMS LYGYBE TURI BUTI.   ATSAKYTI
2019-11-13 16:32:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Užsiciaupk ir tylėk ,jei neturi ką pasakyti senjore tu. Gerai ??  
2019-11-13 16:35:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Lygybė bus kapuose , kai gulėsi po velėna. Tada ir bus tau lygybė ir brolybė ir vienybė . Trys viename , kaip tirpios kavos pakelyje. Aišku dabar??  
Jo 2019-11-13 21:50:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Prìtariu,tos našlių pensijos tai tarybinių laikų palikimas.Seimas turėjo pakeisti į vienišų pensininkų įšmokas ,kolkas tylu.  
Rope 2019-11-13 16:08:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
Aisku reikia isreikalauti. Atsirado gudresne, ir vyras, ir pensijos, nesazininga boba, tegu atskaito is palikimo. Isvis kokios dar nasliu pensijos, cia kolukiniu laiku palikimas, kai vienas visa seima maitindavo.   ATSAKYTI
Viktorija 2019-11-13 16:40:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Patylėk tu Rope!!
Ne tavo reikalas , spręsti kas teisus buvo , o kas ne. Tegul išieško tuos pinigus iš tos panelytes, kuri dokumentus tuokart priiminėjo.
Rope , eik issimiegok pirma , o tada aiškink čia.  

Top Video

Bryanto karjeros kelias NBA
DABAR RODOMA
Bryanto karjeros kelias NBA
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
REKLAMA
Edvardas Gudavičius Andrius Ufartas/Fotobankas
Sausio 27 dieną eidamas 91-uosius metus mirė istorikas, humanitarinių mokslų habilituotas daktaras, profesorius Edvardas Gudavičius. Skaudžią žinią savo feisbuko ...
Saulius Skvernelis ir Gitanas Nausėda (nuotr. Fotodiena.lt)
Premjeras Saulius Skvernelis Gitanui Nausėdai galiausiai į rankas įdavė popierių su siūlymu, kas turėtų tapti naujuoju ekonomikos ir inovacijų ministru. Poste S. Skvernelis ...
(nuotr. 123rf.com)
Pastarosiomis savaitėmis žiniasklaidoje mirga naujienos apie zoonozes ir koronavirusus. Ką reiškia šie moksliniai terminai? Kas yra zoonotiniai virusai? Ar jie kelia realią ...
Elektroninės cigaretės (nuotr. stopkadras)
Lietuvoje populiarėjant elektroninėms cigaretėms, Vyriausybė ketina palaikyti Seime svarstomas iniciatyvas griežtinti jų prieinamumą, taip pat licencijuoti tokių cigarečių ir ...
Asociatyvi
Verslininkams apeinant alkoholio prekybos ribojimus, Vyriausybė ketina sugriežtinti vadinamųjų alkoholio „paštomatų“ veiklą – juose bus galima pasaugoti gėrimus, tačiau nebus ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų