Užsienio žiniasklaida Venckienę pristatė kaip kovotoją su pedofilais

Penktadienio rytą buvusi teisėja ir parlamentarė Neringa Venckienė prokuroro prašymu buvo sulaikyta dviems mėnesiams. Ikiteisminį tyrimą kontroliuojantis prokuroras teigė, kad nors N. Venckienė geranoriškai bendrauja, bet nepripažįsta savo kaltės nei dėl vieno jai pareikšto įtarimo. Tiesa, užsienio žiniasklaida šią naujieną nušvietė gana tendencingai. 

Neringa Venckienė (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Tarptautinė naujienų agentūra Associated Press (AP) savo trumpame pranešime apie N. Venckienės sulaikymą dviems mėnesiams pabrėžė, kad „buvusi teisėja Lietuvos teisėsaugos ieškota dėl teiginių, kuriuos ši išsakė apie pedofilų klaną“.

Naujienų agentūra praneša, kad N. Venckienė sulaikyta dviems mėnesiams, nes bijoma, kad ji paspruks. AP pažymi, kad buvusios teisėjos sūnus gyvena JAV.

AP savo žinutėje, kurią persispausdino ABC News, rašo, kad N. Venckienė į Lietuvą iš Čikagos išvyko antradienį ir ji esą kaltinama klaidingais parodymais dėl pedofilų klano egzistavimo Lietuvoje. Užsienio žiniasklaidoje taip pat pabrėžiamas N. Venckienės teiginys, kad kaltinimai jai – politiškai motyvuoti. 

AP naujienų agentūros pranešime rašoma, kad 2013 metais N. Venckienė iš Lietuvos išvyko, nes sulaukė grasinimų mirtimi, apie apkaltą, neliečiamybės atėmimą ir prokurorų prašymus neužsimenama. Taip pat pranešama, kad N. Venckienė dvejus metus kovojo, kad nebūtų išduota Lietuvai. 

REKLAMA

Portalas tv3.lt primena, kad Kauno apylinkės teismas nusprendė, kad N. Venckienė tyrimo eigą stebės suimta. Teismas patenkino prokuroro prašymą ir leido ją suimti dviem mėnesiams. 

Šią informaciją teisme susirinkusiems žurnalistams patvirtino S. Žukauskienė, kuri buvo labai nustebusi dėl tokio sprendimo: „Aš esu nustebusi, prokuroro prašymą patenkino pilnai, paliko suėmimą ir nustatė terminą du mėnesius.“ 

S. Žukauskienė patvirtino, kad N. Venckienė sprendimą dėl suėmimo skųs. Tam yra skirtas 20 dienų terminas, bet skundą bus siekiama pateikti kaip įmanoma greičiau. S. Žukauskienė pabrėžė, kad N. Venckienės atžvilgiu pareikšti įtarimai dėl keturių nusikaltimų, už kuriuos praktikoje nėra skiriama laisvės atėmimo bausmė.

N. Venckienė į Lietuvą buvo pargabenta trečiadienio vakarą. Buvusi Seimo narė Čikagos kalėjime buvo laikoma nuo 2018 metų kovo mėnesio. Buvusi teisėja ir politikė iš Lietuvos išvyko 2013 metais. Tais metais Seimas panaikino jos teisinę neliečiamybę.


Rašyti komentarą...
L
Lina
2019-11-08 14:59:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gėda mūsų teisėsaugai, yra ir kitų priemonių, kad ir ant kojos prietaisas, dokumentų paėmimas, bet tikrai manau, nebėra jai esmės bėgti, tikiuosi sudės taškus, tik nersmu dėl jos gyvybės, manau jai rriktu taikyti valstybės apsaugą, kaip šiai gražuolei, kur net nereikėjo skirti.
Atsakyti
-13

J
Julius
2019-11-08 15:50:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geda korumpuotai teisesaugai. Geda uz laisveje vaikstancius kysininkus teisejus, geda uz laisveje vaikstanti su kysiu pagauta Masiuli, geda uz laisveje vaikstanti Jurbarko bandita, kuris vos nenuzude mergaites, geda uz prokurorus kurie eidami aukstas pareigas denge ir " stogavo " MG Baltik mafija, kuri paskui atsidekodama, ta pati Apygardos vyr.prokurora " priglaude po savo sparneliu " kol iseis i pensija. Geda uz tokia teisesauga nes zmones visiskai nebegali jaustis saugus tokioje Lietuvoje. Kada viskas pasikeis? Belieka spelioti.
Atsakyti
-11

e
eva
2019-11-08 15:15:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
zmogzudzius, zagintojus palieka laisveje, zmogzudzius i laisve paleidzia, o cia -zmogus- ikalinamas del to, kad issako aukstiems pareigunams nepriimtina teisybe, demaskuoja pedofilu klana. Geda tokiai valstybei-vemti nuo jos vercia!
Atsakyti
-12

SKAITYTI KOMENTARUS (58)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų