Gyvenimo sąlygomis Alytuje nepatenkintas Vertelka teisme liko tuščiomis

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) paskelbė nuosprendį dėl iki gyvos galvos nuteisto žiauriu elgesiu su priešais ir net savais pagarsėjusio Panevėžio „tulpinių“ gaujos lyderio Algimanto Vertelkos skundo.

Algimantas Vertelka

Šis uždarius Lukiškių kalėjimą-tardymo izoliatorių buvo perkeltas į Alytaus pataisos namus. Dėl tokių permainų nepatenkintas A. Vertelka kreipėsi į teismą. Savo skunde garsusis nusikaltėlis teigė, kad jis buvo perkeltas į neparuoštą nuteistiesiems iki gyvos galvos aplinką.

„Tulpinių“ vadeiva teigė, kad jį patalpino į kamerą, kur yra pažeidžiamos higienos normos. A. Vertelka pabrėžė prastas laikymo sąlygas. Jo teigimu, tokia aplinka žemina asmens orumą.

A. Vertelka detalizavo, kad Alytaus pataisos namai esą buvo visavertiškai nepasiruošę vykdyti nuteistiesiems iki gyvos galvos skirtas resocializacijos programas. Pavyzdžiui, negali per dieną nuteistajam užtikrinti 8 valandų užimtumo.

Dėl šios priežasties „tulpinių“ vadeiva prašė priteisti jam iš Lietuvos valstybės 2 tūkst. eurų siekiančią neturtinę žalą. Vis dėlto, teismas nusprendė, kad tokie skundai yra nepagrįsti. Todėl A. Vertelkos prašymas buvo atmestas.

REKLAMA

Žudė net savus

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad trys „tulpiniai“ – Virginijus Baltušis, A. Vertelka ir Audrius Andrušaitis iki gyvos galvos kalėti buvo nuteisti už buvusio „Mažeikių naftos“ vadovo Gedemino Kiesaus, jo sūnaus Valdo ir vairuotojo Alfonso Galmino, Panevėžio apygardos prokurorės Vidos Kazlauskaitės ir Pasvalio policijos pareigūno Sergejaus Piskunovo nužudymus 2000-ųjų lapkritį.

1993-2000 metais įvykdyti nusikaltimai aprašyti 62 baudžiamosios bylos tomuose. Sudėtingos bylos tyrimas užtruko ne vienerius metus, nes pareigūnams reikėjo atlikti daug ir sudėtingų ekspertizių, žemėje ir vandenyje ieškoti aukų palaikų ir nusikaltimų įrankių.

2007 metų kovą Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paliko galioti nuosprendį, kuriuo „tulpiniai“ taip pat nuteisti kalėti iki gyvos galvos už Panevėžio verslininkų Džiuvių nužudymą ir pasikėsinimą nužudyti panevėžietį Virginijų Marščionką bei vėliau įvykdytą šį nužudymą.

Pasala iš Vilniaus vykusiems sūnui ir tėvui Kiesams buvo surengta 2000-ųjų liepos 6-osios vakarą Ukmergės rajone, šalia automagistralės Vilnius-Panevėžys. Tądien G. Kiesus su savo vairuotoju A. Galminu vyko iš Vilniaus oro uosto, kur pasiėmė iš studijų užsienyje sugrįžusį sūnų.

Bylos duomenimis, mažeikiškių automobilį „Mercedes-Benz ML 320“ „tulpiniai“ sustabdė apsimetę policijos pareigūnais – policijos uniformas vilkėjo V.Baltušis, A. Vertelka, A. Andrušaitis ir Dainius Skačkauskas. Grasindami automatu ir pistoletais, užpuolikai išlaipino Kiesus ir A. Galminą iš automobilio, jų rankas surakino antrankiais.

Netrukus vyrai buvo nugabenti į iš anksto paruoštą sodybą Panevėžio rajone, Čiūrų kaime. Iš G. Kiesaus buvo paimti jo turėti grynieji pinigai bei banko kortelės. Jų mokėjimų kodai išgauti grasinimais.

Visi trys vyrai buvo nužudyti, jų lavonai užkasti žemėje. Jie aptikti tik 2001-ųjų lapkritį. Nužudę Kiesus ir jų vairuotoją, „tulpiniai“ nuvyko į Latviją, kur naudodamiesi bankomatais, išgrynino G. ir V. Kiesų pinigus įvairia valiuta – daugiau nei 128 tūkst. litų sumą (apie 37 tūkst. eurų). Kiesų ir Galmino nužudyme dalyvavusius „tulpinius“ Egidijų Bučį, Giedrių Liubartą, Ramūną Narbutą ir Aleksandrą Lebedevą ištiko toks pat likimas, kaip ir mažeikiškius.

Siekiant, kad apie buvusio „Mažeikių naftos“ vadovo nužudymą nepasklistų kalbos, 2000-ųjų rugpjūtį jie buvo sušaudyti bendrų miške Panevėžio rajone. Tad „tulpiniai“ iš savo kelio naikindavo ne tik priešus, bet ir savus.


Rašyti komentarą...
R
Regina
2019-11-10 20:19:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai ką parazitai ne į sanatoriją patalpinti, kas grąžins jų nužudytus žmones į šeimas. Tokių vieta tik kuo šaltesniame ir gilesniame rūsyje, kad iš vis nematytų saulės šviesos, mat dar jiems reikia užimtumo.
Atsakyti
-2

z
zinovas
2019-11-10 20:19:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
apie ka cia isigimeliai kalba??sugrieztint sadistams salygas,ir likusi gyvenima pavers kosmaru,kaip jie dare kitiems zmonems??
Atsakyti
-4

L
Liuda
2019-11-10 20:34:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiek zmoniu išzude dar turi drasos prasyti geresniu sąlygu. Uzdaryti rusy tegul tunoja. Dar netenkins veltui maitinamas Miega ir valgo. Norejo gerai gyventi reikejo dirbti. Ne zmones žudyti.Nera žodziu. Pamirsti juos tegul sedi. Ka norejo ta gavo.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų