Biurokratijos triumfas Alytuje: tikrins geradarius, tiekiančius maistą ugniagesiams?

Alytuje gaisras dar neužgesintas, nors Vidaus reikalų ministerija skelbia kitaip, todėl rusenančioje gaisravietėje pluša ugniagesiai, kuriems maistą tiekia ne pagal viešųjų pirkimų įstatymą surasti maisto tiekėjai, o maistą gaminančios įmonės ir gyventojai. Visgi tokia geradarystė nepatinka įvairioms tarnyboms, kurios, pasak Alytaus mero, ėmėsi tikrinti kas, kodėl ir kada maitina ugniagesius. 

Alytuje gaisrą gesinančių gaisrininkų kasdienybė (nuotr. Raimundo Maslausko)
18

Alytaus meras Nerijus Cesiulis, nepasirodęs šiandien surengtame neeiliniame Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje, nes pluša tariamai jau užgesintame gaisre, skundžiasi, kad biurokratai kaišioja pagalius į ratus net ten, kur žmonės geranoriškai padeda gaisrą gesinantiems specialistams. 

„Kelias dienas džiaugiausi, kokie žmonės vieningi, kaip palaiko vyrus. Socialiai atsakingos parduotuvės, kepyklėlės, kavinės ir pavieniai žmogeliai veža maistą, vandenį. Ir tai absoliučiai visi iki vieno vertina. Ir tik dėl jūsų palaikymo chebra nepasiduoda. Ačiū jums, čia yra fantastika, taip tarp žmonių ir turi būti. Dabar klausykite.

Ekstremali padėtis. Dabar visokios tarnybos tarnybėlės puola klausinėti, kas veža maistą, ar yra maisto gamybos licencijos, ar turi leidimus vežioti maistą ir pan. Prašo kontaktų, pavadinimų, klausia, kada konkrečiai maistas vežamas. Ar čia veikti neturi ką, ar čia tiesiog taip už gerumą padėkojama šiais laikais?

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Alytuje gaisrą gesinančių gaisrininkų kasdienybė

Dabar galvoju apie tą ponią, kuri lašinukus iš namų vyrams pjaustė. Juk nei gamybos licencijų, nei transportavimo leidimų. Ką kalbėti apie tai, kad vyrai valgo juodom rankom ir panagėm. Nes tiesiog jos jau neatsiplauna. Gal kokia sanitarinė gali atvažiuoti. Mums jūsų tikrai trūksta“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo meras. 

REKLAMA

Anot N. Cesiulio, darbai gaisravietėje smarkiai pasistūmėjo, bet dar nėra baigti. 

„Norėčiau pasakyti, kad jau viskas – šiukšles renkam. Bet dar ne. Padangos vis dar dūmina ir toliau daro savo juodą darbą. Šiandien įvarysim dar vieną didelę mašiną bus jau 4, todėl turėtume stipriai pasistūmėte likviduojant gaisrą.

Ir nepaisant visų nesąmonių ir pokštų, kokius mums krečia, kas tik netingi, žmonės savo didvyrius myli – į savivaldybės sąskaitą jau sukrito virš 40 000 eurų. Gavau žinutę, kad vienas mokinukas pervedė iš savo sąskaitos 1 eurą. Sakau, oi, ačiū. Man sako, bet žinokite, jis tik tiek ir turėjo. Atidavė viską“, – informuoja meras. 

Žurnalistas Andrius Tapinas savo „Facebook“ paskyroje taip pat kritikavo lėtą politikų reakciją į situaciją Alytuje.

Anot jo: „Kol neeiliniame (tai yra po septynių dienų po gaisro pradžios) Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje aiškinamasi, kas gi čia kaltas dėl to gaisro Alytuje, kol prezidentas įdėmiai seka gaisro situaciją iš Japonijos, premjeras nežinia kur, o VRM ministrė jau pati asmeniškai užgesino gaisrą, vėl problemas sprendžia patys žmonės ir Lietuvos verslas – padėdami ir paremdami vienas kitą, garsiai kalbėdami ir dalindamiesi žinia. Tad pasidalinkime ir šita žinia – Alytaus miesto savivaldybė atidarė atskirą sąskaitą, į kurią galite pervesti pinigų jei norite premijuoti ugniagesius ir/ar padėti likviduoti gaisro padarinius“, – rašo žurnalistas. 

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gaisras Alytuje

Portalo tv3.lt vakar kalbintas Šiaulių apskrities ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos vadovas Juozas Pocius sakė, biurokratinis apartas lemia, jog kartais gaisrus gesinti tampa itin sudėtinga., pamaitinti ugniagesius, pasirodo, taip pat nėra paprasta. 

REKLAMA

„Reikėjo (Alytuje) blokų karpymo mechanizmas, tai kodėl savivalda turi tuo rūpintis? Čia valstybė turi sudaryti sutartis, pasirūpinti. <..> Dabar kiekviena savivaldybė turi sudarinėti sutartis. Tas pats su ugniagesių maitinimu, jei ugniagesys dirba daugiau nei keturias valandas norint jį pamaitinti reikia skelbti viešuosius pirkimus, bet ko pasamdyti negali. Karas, matyt, kai prasidėtų, pirmiausia turėtų skelbti viešuosius pirkimus, kas eis kariauti“, – piktinosi J. Pocius. 

Portalas tv3.lt primena, kad Alytuje spalio 16 d. naktį kilo gaisras padangų perdirbimo gamykloje, kurios plotas siekia apie 2 tūkst. kvadratinių metrų. Penktadienį gaisras buvo lokalizuotas, ugniagesiai įvykio vietoje dirba iki dabar. 

Norintys prisidėti, gali tą padaryti pervesdami pinigus į Šiaulių banke esančią sąskaitą LT467181200002130487.  Pervedimo paskirtis: ugniagesiams premijuoti arba ekstremaliai situacijai likviduoti. 


Rašyti komentarą...
e
ei, jūs....
2019-10-23 12:53:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neturiu jokio leidimo savo virtuvėje ruošti maistą . Noriu paklausti,ar galiu jo nunešti savo vyrui ugniagesiui pavalgyti , nes nežinau, ar laimėčiau bent po pusmečio vyksiantį profesionalios maitintojos konkursą. Kol kas , kad vyras išgyventų,,pažeidinėju įstatymą'',ir maitinu be jokios licenzijos.
Atsakyti
-2

B
Buvęs
2019-10-23 12:21:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai įmanoma tiktai Lietuvoje...
Atsakyti
-1

s
sirgale
2019-10-23 13:00:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Psichiškai sveiki žmonės tokių klausimų apskritai nekeltu nei kas maitina nei ar licendziją turi , pamatėm kokio lygio per 30metų biurokratus užsiauginom juk mastymo tai jokio mato ant popieriaus kad parašyta kad turi būt taip ir reikalauja nesvarbu kad situacijos rimtumo nesupranta , Šitiek metu šiariamiš biudžeto o kaip įvykis pamatom kad visai nesiorentuoja realybėje
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (34)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų