Lietuvos paštas planuoja parduoti kultūros paminklu paskelbtus Kauno centrinio pašto rūmus.

Kauno centrinis paštas (Tomas Urbelionis/Fotobankas)

Kauno centrinis paštas (Tomas Urbelionis/Fotobankas)

„Taip, jis bus parduotas. Tikimės, kad jau ketvirtą šių metų ketvirtį, jeigu suvaldysime visus dokumentus, pateiksime jį pardavimui“, – BNS sakė Lietuvos pašto korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė.

Pasak jos, įmonė gavo oficialų raštą iš Vyriausybės, kad pastatas būtų rengiamas parduoti.

„Kadangi tiek Vyriausybė, tiek Kultūros ministerija nesurado kelių, kaip šį pastatą įveiklinti, mes gavome oficialius raštus, kad galime jį rengti pardavimui“, – tvirtino V. Budrienė.

Lietuvos pašto atstovė priminė, kad unikalus pastatas siūlytas ir Kauno miesto savivaldybei, tačiau ši atsisakė.

Paštas jo niekaip negali išlaikyti, neturi tam finansinių galimybių. Mūsų požiūriu, geriausia, ką gali padaryti paštas, tai atiduoti jį protingam, tikrai geram investuotojui, kuris atvers šio unikalaus pastato duris visuomenei“, – teigė V. Budrienė.

Jos teigimu, kadangi pastatui suteiktas kultūros paminklo statusas, tai turėtų užtikrinti jo apsaugą.

REKLAMA

„Manau, kad tai yra toks unikalus pastatas, kad abejoju, jog investuotojas jį pirks tam, kad pakabintų spynas“, – svarstė V. Budrienė.

Kai bus turtas įvertintas, parengti reikiami dokumentai, bus skelbiamas viešas aukcionas Kauno centriniam paštui parduoti.

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius tvirtino, kad dabar ieškoma investuotojų šiam pastatui.

„Dabartiniu metu ieškoma suinteresuotų investuotojų, kurie galėtų pagal kultūros paveldo reikalavimus pasiūlyti veiklą. Tačiau tai yra privatizavimo būdas“, – šią savaitę per Vyriausybės valandą Seime teigė ministras.

1932 metais atidarytas garsaus architekto Felikso Vizbaro projektuotas Kauno centrinis paštas yra vienas svarbiausių tarpukario valstybės reprezentacinių ir modernizmo statinių.

Jis reikšmingas architektūriniu, inžineriniu ir istoriniu pobūdžiu, tapęs vienu ryškiausių architektūrinių laikinosios sostinės akcentų.

2015 metais Europos Komisija Kauno modernizmo statiniams, tarp jų ir centriniam paštui, suteikė Europos paveldo ženklą.

Siekiama, kad Kauno modernizmo architektūra būtų įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. 

Kauno centrinio pašto pastato likimu susirūpinta, kai sausio viduryje čia įvyko vandentiekio avarija, dėl jos buvo užlieta dalis patalpų. Vėliau pašto sienos dar kartą sudrėko testuojant vandentiekio sistemą ir ieškant daugiau gedimų.

Kilus pasipiktinimui dėl netinkamai prižiūrimo išskirtinės architektūros pastato, Lietuvos paštas siūlė Kauno centrinio pašto rūmus parduoti, tačiau dalis kauniečių tam prieštaravo, ragindami valstybę susirūpinti nacionaliniu lygmeniu svarbiu objektu ir pasirūpinti jo atgaivinimu.

REKLAMA

Premjeras Saulius Skvernelis yra sakęs, kad pastatas turi likti valstybės nuosavybe.

„Vyriausybė jaučia pareigą jį išsaugoti, nes Kauno centrinis paštas yra ne tik „legendinė“ vieta daugeliui kauniečių, bet ir vienas svarbiausių tarpukario valstybės reprezentacinių statinių. (...) Esu tikras, jog šis kultūros paveldo objektas turi likti valstybės nuosavybe ir būti sėkmingai pritaikytas jos reikmėms“, – šių metų vasarį platintame pranešime spaudai sakė S. Skvernelis.

Jis yra teigęs, kad šiame pastate galėtų įsikurti valstybinės įstaigos ar jų padaliniai, kurių veiklai nėra svarbi vieta.

Grigorij
2019-09-29 06:29:20
Na, cia - viskas desningai. Tai deda riebiausia taska ant liberalizavimo mito, iskiepyto dar 90-siais. Tada visoj TSRS "demokratai" (liberalai) skelbe, kad rinka viska pastatys i savo vietas, visur reikia Tikro seimininko, ir tai gali buti tik privatus asmuo, savinikas. Tik privati nuosavybe, o ne "kolchozai", viska gali isspresti. Valstybe neturi nieko kontroliuoti, neturi tureti tiek valstybines nuosavybes. Todel "issilaisvine" lietuviai leido landsberginiams griauti visaliaudine valstybine nuosavybe, draskyti kolukius. Nepaisant to, kad paciu laiku nykstukine V.Andriukaicio LSD partija (ji dar nebuvo susijungusi su brazauskiniais) surenge referendumo tipo apklausa, kad neleisti privatizuoti strateginiu LR objektu. Ir... lietuviai, skirtingai nuo manes, koloradinio vatniko, "okupanto", TRAGISKAI neatejo balsuoti!!! IDIJOTAI!!! Taip jus leidot VISISKAI isporceliuoti LR. Valstybe prarado beveik visa savo nuosavybe, prarado galimybe is jos uzdirbti, atlikti savo socialine funkcija, ka nors kompensuoti, proteguoti, kur nors investuoti. Zmones prarado savo santaupas. Uztai, pvz., farmacininkai gavo teise uzdirbti, ir, anksciau kapeikas kainave vaistai, tapo desimteriopai brangesniais. Tik dabar gandragalviai, Veryga, bando kazkaip visa tai sureguliuoti. KAZKAIP. Nors valstybes bandymas ka nors rimciau reguliuoti farmacininku, biznio saskaita, sukelia didziausia priespriesa!!! Liberastai zaliuoja is pykcio! LTSR laikais abonementinis menesinis bilietas el.traukiniams Vilnius-Kaunas kainavo 6.90 rub, vienkartiniai i viena puse - 1.1 rub. Autobusu bilietai siam marsrutui kainavo apie 2 rub. Autobusu, troleibusu vienkartiniai bilietai kainavo 4 kap. Geltonu lauko statiniu skaniausia Gira kainavo 12 kap. uz litra. LABAI grubiai galima vietoj rubliu skaiciuoti litais. Palyginkit dabartines kainas. Aukstasis mokslas 100% gimtaja kalba (!!!) buvo nemokamas, jei nebuvo skolu (neislaikytu egzaminu) - dar mokejo stipendija 40 rub. Studentams suteikdavo bendrabucius su itin simboline komunaliniu mokesciu kaina. Valstybiniai nusikalteliai Landsbergis, Aud.Butkevicius, Vagnorius dar neapkaltinti, nepakarti. Papjovusi IAES, ipirsusi "independence" ŠunGrybė irgi. Landsberginiai ir liberastai dar ne Gulage. Jusu, LR zudiku, problema.

Ka dabar turim. LR valstybe biedniausia, nieko neturi. Visa gamyba sugriauta, RU, NVS rinkos pras*ktos, siekiant "postindustrines" visuomenes (net PL tai nesove i galva), kolukiai isdraskyti, ZU merdi. Kad pataupyti lesas, valstybe ryzta atsikratyti savo mazai pelningos, nors ir strategines nuosavybes. ES isprievartavo LR atsisakyti nuo LR Banko, paverciant ji tik kontroline institucija. Dabar, kaip nereikalingo balasto, atsikratyta strateginiu "Lietuvos Pastu". Privatininkai, be abejo, is pradziu zadejo, kad paslaugu tarifu, ikainiu nekeis, ukininkaus efektyviai. Ir... pirmas skambutis apie "Lietuvos Pasto" pajeguma: jis nesugeba islaikyti vieno Kauno Centrinio Pasto pastato! Sakes! Ka gi jis gali pasiulyti? Pigesni pastata ne miesto centre, mazesnio ploto, su mazesne sale, mazesnem patalpom siuntiniams? O gal pataupys Centrinio Pasto Skyriaus saskaita? Vienareiksmiskai aisku: uz tuos pacius tarifus "Lietuvos Pastas" ilgai nesugebes atlikti savo paslaugu, ju apimties. Kentes paprasti zmones. Valstybe plauna rankas. O jei "Lietuvos Pastas" bankrutuos - jo vieta uzims koks "Svedijos Pastas", kuris dirbs Svedijos BVP, kaip SwedBankas, o mes mokesim uz pasto paslaugas dvigubai.

O kam biedniausia LR valstybe svaisto per mokescius surinktus pinigus? NATO, aukso kiasynius dedancios "Independence" islaikymui, o svarbiausia, vienpusiskam 30 metu permanentiniam karui su RU, dusinant LR ZU ir Versla pelnytom RU kontrsankcijom. Ka tik uz 200 JAV sarvuociu visureigiu buvo sumoketa apie 142 mln. euru. Panasi suma sumoketa uz Norvegu prieslektuvines raketas. Tai cia - kas paviesinta, o kiek nepaviesinta... Sakot: "Nori taikos - ruoskis karui"? O kodel neprisimenat, kad svaru ne ten, kur nuolat tvarkosi, o kur nesiukslina? KIEK LESU galima buvo pataupyti, kaip buvo zadeta, nekurstant nesantaikos su RU, taip kiauliskai atsidekojant uz jos besalygiskai padovanota visiska nepriklausomybe su visa teritorija ir infrastruktura? Per milziniskos kompensacijos uz "okupacija" reikalavima, RU priesu kurstyma ir palaikyma Cecenijoje, Gruzijoje, Moldovoje, Ukrainoje, pagaliau, milziskos NATO kariaunos prikvietima (ŠunGrybė dar neapkaltinta, nepakarta - jusu problema). Naturalu, kad RU daro viska, kad palikti LR be RU, BY, NVS saliu tranzito, torpeduojat "Lietuvos Gelezinkelius" bei Klaipedos Uosta. Ir jokios galimos Kinijos investicijos i Uosta jam tuomet nepades...

As suprantu, kad landsberginius palaikantys uzkietieji seni piktlietuviai, megstosios beretes, juolab per 30 metu gerai praplautu smegenu hormonu valdomas jaunimelis, KOL KAS dar turint duonos, megaujasi renginiu, atrakcija, kai LR uz placios JAV bei NATO nugaros revansistiskai loja ant RU. Ir durneliams neateina i galva, kad per tokius renginius prarandama duona... O Suomija tuomet renka gretineles is itin naudingo abipusio bendradarbiavimo su RU, nors ES priversta taikyti RU kai kurias sankcijas. Ir, net nebudama NATO nare, VISISKAI "Ruso" nebijo, neisleidziant paskutiniu centu ginklavimuisi!!! Ir savo tautiniu mazumu nebijo, negniauzia, "QWX" nesyksti!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Grigorij 2019-09-29 06:29:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na, cia - viskas desningai. Tai deda riebiausia taska ant liberalizavimo mito, iskiepyto dar 90-siais. Tada visoj TSRS "demokratai" (liberalai) skelbe, kad rinka viska pastatys i savo vietas, visur reikia Tikro seimininko, ir tai gali buti tik privatus asmuo, savinikas. Tik privati nuosavybe, o ne "kolchozai", viska gali isspresti. Valstybe neturi nieko kontroliuoti, neturi tureti tiek valstybines nuosavybes. Todel "issilaisvine" lietuviai leido landsberginiams griauti visaliaudine valstybine nuosavybe, draskyti kolukius. Nepaisant to, kad paciu laiku nykstukine V.Andriukaicio LSD partija (ji dar nebuvo susijungusi su brazauskiniais) surenge referendumo tipo apklausa, kad neleisti privatizuoti strateginiu LR objektu. Ir... lietuviai, skirtingai nuo manes, koloradinio vatniko, "okupanto", TRAGISKAI neatejo balsuoti!!! IDIJOTAI!!! Taip jus leidot VISISKAI isporceliuoti LR. Valstybe prarado beveik visa savo nuosavybe, prarado galimybe is jos uzdirbti, atlikti savo socialine funkcija, ka nors kompensuoti, proteguoti, kur nors investuoti. Zmones prarado savo santaupas. Uztai, pvz., farmacininkai gavo teise uzdirbti, ir, anksciau kapeikas kainave vaistai, tapo desimteriopai brangesniais. Tik dabar gandragalviai, Veryga, bando kazkaip visa tai sureguliuoti. KAZKAIP. Nors valstybes bandymas ka nors rimciau reguliuoti farmacininku, biznio saskaita, sukelia didziausia priespriesa!!! Liberastai zaliuoja is pykcio! LTSR laikais abonementinis menesinis bilietas el.traukiniams Vilnius-Kaunas kainavo 6.90 rub, vienkartiniai i viena puse - 1.1 rub. Autobusu bilietai siam marsrutui kainavo apie 2 rub. Autobusu, troleibusu vienkartiniai bilietai kainavo 4 kap. Geltonu lauko statiniu skaniausia Gira kainavo 12 kap. uz litra. LABAI grubiai galima vietoj rubliu skaiciuoti litais. Palyginkit dabartines kainas. Aukstasis mokslas 100% gimtaja kalba (!!!) buvo nemokamas, jei nebuvo skolu (neislaikytu egzaminu) - dar mokejo stipendija 40 rub. Studentams suteikdavo bendrabucius su itin simboline komunaliniu mokesciu kaina. Valstybiniai nusikalteliai Landsbergis, Aud.Butkevicius, Vagnorius dar neapkaltinti, nepakarti. Papjovusi IAES, ipirsusi "independence" ŠunGrybė irgi. Landsberginiai ir liberastai dar ne Gulage. Jusu, LR zudiku, problema.

Ka dabar turim. LR valstybe biedniausia, nieko neturi. Visa gamyba sugriauta, RU, NVS rinkos pras*ktos, siekiant "postindustrines" visuomenes (net PL tai nesove i galva), kolukiai isdraskyti, ZU merdi. Kad pataupyti lesas, valstybe ryzta atsikratyti savo mazai pelningos, nors ir strategines nuosavybes. ES isprievartavo LR atsisakyti nuo LR Banko, paverciant ji tik kontroline institucija. Dabar, kaip nereikalingo balasto, atsikratyta strateginiu "Lietuvos Pastu". Privatininkai, be abejo, is pradziu zadejo, kad paslaugu tarifu, ikainiu nekeis, ukininkaus efektyviai. Ir... pirmas skambutis apie "Lietuvos Pasto" pajeguma: jis nesugeba islaikyti vieno Kauno Centrinio Pasto pastato! Sakes! Ka gi jis gali pasiulyti? Pigesni pastata ne miesto centre, mazesnio ploto, su mazesne sale, mazesnem patalpom siuntiniams? O gal pataupys Centrinio Pasto Skyriaus saskaita? Vienareiksmiskai aisku: uz tuos pacius tarifus "Lietuvos Pastas" ilgai nesugebes atlikti savo paslaugu, ju apimties. Kentes paprasti zmones. Valstybe plauna rankas. O jei "Lietuvos Pastas" bankrutuos - jo vieta uzims koks "Svedijos Pastas", kuris dirbs Svedijos BVP, kaip SwedBankas, o mes mokesim uz pasto paslaugas dvigubai.

O kam biedniausia LR valstybe svaisto per mokescius surinktus pinigus? NATO, aukso kiasynius dedancios "Independence" islaikymui, o svarbiausia, vienpusiskam 30 metu permanentiniam karui su RU, dusinant LR ZU ir Versla pelnytom RU kontrsankcijom. Ka tik uz 200 JAV sarvuociu visureigiu buvo sumoketa apie 142 mln. euru. Panasi suma sumoketa uz Norvegu prieslektuvines raketas. Tai cia - kas paviesinta, o kiek nepaviesinta... Sakot: "Nori taikos - ruoskis karui"? O kodel neprisimenat, kad svaru ne ten, kur nuolat tvarkosi, o kur nesiukslina? KIEK LESU galima buvo pataupyti, kaip buvo zadeta, nekurstant nesantaikos su RU, taip kiauliskai atsidekojant uz jos besalygiskai padovanota visiska nepriklausomybe su visa teritorija ir infrastruktura? Per milziniskos kompensacijos uz "okupacija" reikalavima, RU priesu kurstyma ir palaikyma Cecenijoje, Gruzijoje, Moldovoje, Ukrainoje, pagaliau, milziskos NATO kariaunos prikvietima (ŠunGrybė dar neapkaltinta, nepakarta - jusu problema). Naturalu, kad RU daro viska, kad palikti LR be RU, BY, NVS saliu tranzito, torpeduojat "Lietuvos Gelezinkelius" bei Klaipedos Uosta. Ir jokios galimos Kinijos investicijos i Uosta jam tuomet nepades...

As suprantu, kad landsberginius palaikantys uzkietieji seni piktlietuviai, megstosios beretes, juolab per 30 metu gerai praplautu smegenu hormonu valdomas jaunimelis, KOL KAS dar turint duonos, megaujasi renginiu, atrakcija, kai LR uz placios JAV bei NATO nugaros revansistiskai loja ant RU. Ir durneliams neateina i galva, kad per tokius renginius prarandama duona... O Suomija tuomet renka gretineles is itin naudingo abipusio bendradarbiavimo su RU, nors ES priversta taikyti RU kai kurias sankcijas. Ir, net nebudama NATO nare, VISISKAI "Ruso" nebijo, neisleidziant paskutiniu centu ginklavimuisi!!! Ir savo tautiniu mazumu nebijo, negniauzia, "QWX" nesyksti!   ATSAKYTI

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
REKLAMA
Ligoninė (nuotr. BFL / A. Ufartas)
Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė pirmadienį kreipėsi į Lietuvos teisingumo ministrą Elviną Jankevičių, ragindami nedelsiant imtis ...
Kovoja dėl stambiausio Lietuvoje plėšriojo paukščio gyvybės: įtariamas apsinuodijimas (nuotr. stop kadras)
Gyvūnų globėjai Kaune kovoja, bandydami išsaugoti stambiausio Lietuvoje perinčio plėšriojo paukščio gyvybę. Jūrinis erelis, kaip įtariama, apsinuodijo švinu. Jo būklė itin ...
Gintautas Paluckas (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus klausimas sukūrė naują įtampos foną tarp prezidento ir premjero. Nausėdos patarėjas premjero atžvilgiu leido sau net tokius ...
Viešasis transportas  (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
SĮ „Susisiekimo paslaugos“ informuoja, kad numatomi tam tikri viešojo transporto eismo organizavimo pakeitimai. Nuo sausio 22 d. dėl Žirnių – Minsko pl. – Liepkalnio g. ...
Gitanas Nausėda  (Fotobankas)
Lietuva turi ambiciją tapti žaliosios ekonomikos ir skaitmenizacijos lydere, Davose sakė prezidentas Gitanas Nausėda. Pasaulio ekonomikos forume dalyvaujantis Lietuvos vadovas ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
Detektyvas dėl politiko nušautos stumbro patelės tęsiasi: įtariama baisi versija
DABAR RODOMA
Detektyvas dėl politiko nušautos stumbro patelės tęsiasi: įtariama baisi versija
DABAR RODOMA
Gediminui Žiemeliui – nauji nemalonumai: su juo siejama įmonė tiriama dėl kontrabandos
DABAR RODOMA
Narkevičius sumanė viešai išvardyti, ką nuveikė per penkis mėnesius poste
DABAR RODOMA
Lietuviai galės lygiuotis į Vakarų Europos šalis tik po gerų dvidešimties metų
DABAR RODOMA
Girtas 15-metis sukėlė avariją: kartu važiavo 14-16 metų draugai
DABAR RODOMA
Suknežinto vilkiko nesužeistas likęs vairuotojas pasakė, kas įvyko
DABAR RODOMA
Aiškėja, kas sugalvojo Lietuvoje pagrobti lenką ir kur jį slėpė
DABAR RODOMA
Specialistai įspėja: šilta žiema neužmigdė visų erkių
DABAR RODOMA
Kovoja dėl stambiausio Lietuvoje plėšriojo paukščio gyvybės: įtariamas apsinuodijimas
DABAR RODOMA
Tomas pasibaisėjo tarnybų elgesiu: „prisipažink arba užtampysim tavo vaiką“
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų