Šiauliuose įsidarbinusi nėščioji atleista po dienos: davė 10 eurų ir liepė išeiti Papildyta 16.52 val.

Nėščia iš emigracijos grįžusi lietuvė nudžiugo, kad tėvynėje jai greitai pavyko rasti darbą, tačiau liko priblokšta, kai viso labo po dienos sužinojo, kad jos darbo sutartis anuliuojama iškart po to, kai darbdaviai sužinojo, kiek laiko moteris nėščia. Moterį įdarbinusi įmonė ėmėsi tyrimo, kurio metu išsiaiškino, kad moteris nei pasirašė darbo sutarties, nei darbe pasirodė. Darbuotojų teisių sargai taip pat teigia pažeidimo neužfiksavę.

Picerija (nuotr. BFL / K. Vanago)

Iš ilgų metų emigracijos į Lietuvą grįžusi Agnė su portalu tv3.lt pasidalino trumpo įsidarbinimo Šiauliuose istorija. 

Atleido dėl nėštumo?

Į Lietuvą moteris grįžo besilaukdama, tačiau vis tiek bandė sėkmę ieškodama darbo ir jau antrame darbo pokalbyje išgirdo, kad gali pradėti dirbti. Agnę įdarbino įmonė „Amber Food“, kuriai priklauso picerijų tinklas „Charlie Pizza“.

„Pokalbio metu visuomet pasisakau, kad laukiuosi. Įmonė man pasakė, kad nuo rugpjūčio 6 d. galiu pradėti dirbti. Žinoma, jiems reikalinga medicininė pažyma ir higienos pažymėjimas. Kadangi visa tai nesusitvarko per vieną dieną, man buvo pasakyta – pradėk dirbti, o viską susitvarkysi po to“, – laiške tv3.lt rašė Agnė.

Moteris pasirašė darbo sutartį ir pradėjo dirbti picerijoje nuo rugpjūčio 6 dienos. Pirmąją darbo dieną ją trumpai apmokė, ką turėtų daryti administratorė ir kokios jos pareigos.

„Išdirbau iki 19.20 val., filialo vadovė maloniai padėkojo ir priminė, kad lauks manęs sekančią dieną 14 val. Atvykus kitą dieną, buvau pakviesta į vadovės biurą. Jai paklausus, kiek laiko mano nėštumui, pasakiau, kad 21 savaitė. Tuomet pasakė, kad palaukčiau rūbinėje, nes turi pašnekėti su vadovybe. Netrukus buvau pakviesta į biurą ir man buvo pareikšta, kad anuliuos mano darbo sutartį, nes mano nėštumas per didelis“, – pasakojo skaitytoja. 

REKLAMA

Už praėjusios dienos darbą Agnė gavo 10 eurų ir buvo paprašyta atiduoti aprangą ir apleisti įstaigos patalpas. Dar tą pačią dieną Agnė kreipėsi į Valstybinę darbo inspekciją (VDI).

„Darbuotoja, įvedusi mano duomenis į kompiuterį, parodė, kad esu įdarbinta UAB „Amber Food“, ir kad ateičiau kitą dieną, nes nori pamatyti, kokią [atleidimo] priežastį parašys minėta įmonė. Atėjus kitą dieną ir vėl suvedus mano duomenis, VDI darbuotoja liko šokiruota, ji man pasakė, kad esu ištrinta iš sistemos“, – stebėjosi Agnė.

Pradės tyrimą

„Amber Food“ grupės Rinkodaros vadovė Lina Nikonovaitė patvirtino, kad žino apie minimą situaciją ir įmonė savo ruožtu ketina pradėti vidinį tyrimą. Agnės įdarbinimo detalių bei to, ar įmonė žinojo apie moters nėštumą, L. Nikonovaitė nekomentavo.

„Nors VDI šiuo atveju pažeidimų nenustatė, tačiau „Amber Food“ teikiame didelį dėmesį savo personalui – kad būtų priimami darbui tinkamiausi asmenys, jie būtų tinkamai apmokomi ir motyvuoti gerų darbo sąlygų mūsų kavinėse bei restoranuose. Todėl atliksime ir papildomą savo vidinį tyrimą, kuris turėtų parodyti, ar picerijoje Šiauliuose buvo laikomasi aukštų visame daugiau nei pusšimčio mūsų valdomų maitinimo įstaigų tinkle taikomų standartų bei numatytų procedūrų“, – atsakyme tv3.lt rašė L. Nikonovaitė.

Netrukus L. Nikonovaitė portalą tv3.lt informavo, kad patikrinimas jau atliktas. Jo metu aiškintasi, kaip laikomasi įdarbinimo procedūrų picerijoje Šiauliuose ir kas įvyko šiuo konkrečiu atveju.

„Sunku įsivaizduoti, kad žmogus gali prasimanyti tokią istoriją, tačiau tiek darbuotojų liudijimai, tiek patikrinti dokumentai, tiek nustatytos faktinės aplinkybės rodo, kad nors minimas asmuo rugpjūčio 2 d. iš tiesų buvo atvykęs į piceriją ir ten užpildė prašymą priimti į darbą, tačiau pačios darbo sutarties nepasirašė ir į darbą rugpjūčio 6 d., kaip buvo sutarta, neatvyko. Šiai moteriai nebuvo mokėta jokio atlygio, ji nebuvo ir atleista – kadangi taip ir nepasirodė darbe“, – teigė įmonės atstovė. 

REKLAMA

Anot L. Nikonovaitės, prieš pradėdami dirbti visi darbuotojai privalomai pasirašo darbo sutartį ir darbuotojų instruktavimo žurnaluose, o Agnės parašų nei viename dokumente nėra. Tą pati konstatavo ir tyrimą atlikę Valstybinės darbo inspekcijos specialistai.

„Kadangi „Sodra“ perspėjama likus dienai iki faktinio įsidarbinimo pradžios, tai ir padarėme, o moteriai neatvykus, informavome šią instituciją, kad žmogus dirbti nepradėjo. <...> Nuoširdžiai apgailestaujame, jog kažkas pasirinko tokį socialiai jautrų klausimą ir pasinaudojęs žiniasklaida, nusprendė pakenkti mūsų įmonės įvaizdžiui“, – laiške rašė L. Nikonovaitė.

Pažeidimo nenustatė

VDI išnagrinėjo Agnės skundą, tačiau inspektorių išvados, kaip sako moteris, jai kelia juoką.

„Norisi pasigimdžius vaikelį vėl krautis lagaminus ir emigruoti. Maniau, grįžom į savo šalį, kurioje vyrauja teisingumas. Deja, klydau“, – laišką baigė Agnė.

Skaitytoja su portalu tv3.lt pasidalino ir VDI atlikto tyrimo išvadomis.

„Tyrimo metu apklausus dirbančius asmenis, parodžius pareiškėjos nuotrauką, niekas negalėjo patvirtinti pareiškėjos darbo. Tyrimo metu buvo bendrauta su įmonės apsaugos skyriaus vadovu, kurie nurodė, kad apsaugos kamerų vaizdo įrašai saugomi tik 10 dienų, todėl rugpjūčio 6 d. įrašų jie nebeturi“, – rašoma tyrimo išvadose.

Tyrėjai bendravo ir su minimo restorano padalinio vadove, tačiau ji apie Agnės įdarbinimą teigė nieko neprisimenanti, parodyta nuotrauka jai nieko nesakė.

VDI nenustatė nelegalaus darbo požymių, todėl, anot institucijos, nėra pagrindo atsakingų asmenų patraukti administracinėn atsakomybėn.

REKLAMA

Negali atleisti nėščiųjų

Darbo kodeksas numato, kad darbo sutartis su nėščia darbuotoja jos nėštumo laiku ir iki jos kūdikiui sukaks keturi mėnesiai gali būti nutraukta šalių susitarimu, jos iniciatyva, jos iniciatyva išbandymo metu, nesant darbo sutarties šalių valios, taip pat kai baigiasi terminuota darbo sutartis suėjus jos terminui. Darbuotojos nėštumo faktas patvirtinamas darbdaviui pateikus gydytojo pažymą apie nėštumą.

Nuo darbdavio sužinojimo apie darbuotojos nėštumą dienos, iki jos kūdikiui sukaks keturi mėnesiai, darbdavys negali įspėti nėščios darbuotojos apie būsimą darbo sutarties nutraukimą ar priimti sprendimą nutraukti darbo sutartį. Jeigu šiuo laikotarpiu atsirado pagrindas nutraukti darbo sutartį, nėščia darbuotoja gali būti įspėta apie darbo sutarties nutraukimą ar sprendimas nutraukti darbo sutartį gali būti priimtas tik šiam laikotarpiui pasibaigus. 

Portalas tv3.lt neseniai rašė apie tai, kada darbuotojams išeitinės išmokos priklauso ne tik po atleidimo.


Rašyti komentarą...
V
Vlada
2019-09-19 16:42:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasielge neteisingai daug tokiu atveju
Atsakyti
-2

T
Tiesa yra tokia
2019-09-19 18:48:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žiurkikė norėjo pasidaryti draustumą Lietuvoje, kad galėtų naudotis visomis medicinos paslaugomis nemokamai, kas neaišku. Kodėl nesigimdė emigracijoje, jei vėl planuoja išvažiuoti - akivaizdu, kad arba ten dirbo nelegaliai ir nemokėjo mokesčių, arba užsienyje dirbusi, sumanė nemokamai pasigimdyti Lietuvoje.
Atsakyti
-3

D
Duh
2019-09-19 17:00:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aiškiai parašyta - kai pasirašyta sutartis, o darbuotoja yra nėščia, jos atleisti negalima, nebent ji pati išeitų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų