Rado būdą, kaip apeiti alkoholio įstatymą: sostinėje – specialūs aparatai

Sukti Vilniaus verslininkai sugalvojo būdą kaip pasipelnyti iš alkoholio pardavimo draudimų. Sostinėje jie pastatė specialius aparatus – stipriųjų alkoholinių gėrimų saugyklas, kuriose kiaurą parą žmonės gali pasiimti arba pasiskolinti neva kitų žmonių jame paliktus alkoholinius gėrimus. Tiesa, valdininkai verslininkams jau žada liūdną tokio verslo saulėlydį ir tokią neva įstatymus pažeidžianžią prekybą grąsina uždrausti.

Prie pirmos Lietuvoje stipriajam alkoholiui skirtos saugyklos vienas jos įkūrėjų Vytautas demonstruoja kaip ji veikia. Pasinaudojus specialia programėle mobiliajame telefone, kiekvienas norintis internetu gali iš verslininkų, valandomis kada prekyba leidžiama, nusipirkti pasirinkto stipriojo alkoholio. Pirkėjui jis paliekamas specialioje saugykloje. Kadangi gėrimas jau nupirktas ir tėra saugomas, jį pasiimti žmogus gali, bet kuriuo paros metu, net ir tada, kai parduotuvėse įsigalioja alkoholio pardavimo draudimas. Tereikia priėjus prie vienos iš penkių jau veikiančių saugyklų savo telefone įvesti gautą specialų kodą ir netrukus butelis išrieda saugyklos apačioje. Idėjos autoriai sakosi, nieko originalaus nesugalvoję, tiesiog pasinaudoję liaudies išmintini.

„Vieni pradėjo alkoholį laikyti paštomatuose, saugyklose, tame tarpe ir prekybos centrų saugyklose, kur gali ateiti pasiimti aštuntą ryto atėjęs pasiimti savo pasiliktą butelį iš vakaro. Gi niekas nedraudė ir šiai dienai nedraudžia. Viskas ką mes padarėm – tai padarėm legaliai ir patogiai“, – sako UAB artimiausias atstovas Vytautas Šulcas.

REKLAMA

Tiesa, paslauga nėra tokia ir pigi. Norint naudotis saugykla pirmiausia reikia pakloti 15 eurų vienkartinį mokestį. Dar 3 eurus kainuos kiekvienas butelio pasiėmimas. Tiesa, iš saugyklos pasiimti galite ne tik savo įsigytą alokholio butelį. Pasirodo, jo ir apskritai pirkti nebūtina. Galima paprasčiausiai neva pasiskolinti iš kitų juos čia laikančių asmenų. Tereikia per 72 valandas vėliau jį atpirkti.

Jeigu tu turi į saugyklą pasidėjęs savo vieną kitą butelį ir tarkim tu esi viskio mėgėjas, o kažkas nori brendžio tu, bet kada gali iš savo kolegos pasiskolinti brendžio butelį. Tavo viskio butelis lieka gulėti saugykloje“, – pasakoja V. Šulcas.

Verslininkai mušasi į krutinę, neva jų alkoholio dalijimosi tvarka jokių taisyklių nepažeidžia:

„Reikės nusifotografuoti save, nufotografuoti savo dokumentą, šities duomenys bus sutikrinti, dokumento duomenys nuskaityti, įvertintas jūsų amžius ir jeigu jūs atitinkate LR keliamus reikalavimus alkoholio vartojimui jūs gausite priėjimą, jeigu neatitinkate negausite.“

Tuo tarpu Narkotikų tabako ir alkoholio kontrolės tarnyba verslininkus giria už originalumą, tačiau jų veikloje įžvelgia visą puokštę galimų pažeidimų.

„Visų pirma tai yra tam tikra aliuzija į prekybą iš automatų, antras dalykas – Lietuvoje kiekviena prekybos vieta, kiekviena sugijimo, laikymo vieta turi licenziją – šitoj vietoj, be abejo tai dėžei licenzijos nėra išduota“, – teigia NTAKD direktoriaus pavaduotoja Gražina Belian.


Rašyti komentarą...
P
Povilas
2019-09-11 10:54:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesąmones daro ta valdžia, baudom nori pakelti lietuvos ekonomiką. Graudu stebėti Lietuvą lyginant su kitom ES šalim, tegu legalizuoja prostituciją ar dar ką nors, susirinkt gali ir kitais būdais tuos eurus negu vien tik draudimais ir baudomis
Atsakyti
0

v
vilkas
2019-09-11 18:06:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
gal verslininkai i namus atvz kaip Barbara atveza nereiketu saugyklos
Atsakyti
0

E
Eryga
2019-09-16 19:58:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reaguosim pilieciai,nesijaudinkite,nutrauksim ta snapso gysla,tuos s..o verslininkus nubausime,kad daugiau an to versliuko nestovetu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų