Santaros klinikų pacientai prabilo apie maistą: kliūva ne tik skonis

Prastas ligoninių maistas iš kantrybės jau išvedė ne tik jį valgančius pacientus, bet ir didžiausias Lietuvoje – Santaros – klinikas. Ligoninė, kasdien gydanti kone tūkstantį pacientų, grasina vienašališkai nutraukti sutartį su tiekėju „Pontem“. Klinikos paviešino vaizdus, kur užfiksuoti ne tik higienos pažeidimai, bet ir patalpose bėgiojantys tarakonai. „Pontem“ atkerta, kad negali užtikrinti kokybės už dabar pacientui dienai skiriamus du su puse euro ir, jei Santaros nutrauks sutartį, grąsina skųstis teismams ir prisiteisti nuostolius.

Sunkia liga sergantis Viktoras Santaros klinikose gydomas jau ištisas savaites, taigi kasdien ragauja įmonės „Pontem“ čia tiekiamą maistą. Tik, sako, skonio nelabai justi:

„Jaučiasi padažo skonis, bet jokiu būdu – ne mėsos.“

Maža to, pacientas pasakoja, kad maistas dar ir vėluoja:

„Vakar vietoj to, kad patiektų priešpiečius, priešpiečius pridėjo prie vakarienės. Priešpiečiams buvo omletas. Kartu su vakariene jis pasidarė šaltas ir guminis. Bandžiau didvyriškai jį įveikt – nesigavo.“

Panašius priekaištus patiekalams žeria ir kiti pacientai:

„Pervirtos košės – čia jau klasika. Kur „klijai“ eina, nelabai suprantu, kokia iš jų nauda.“

„Kotletas viename padaže, kotletas kitame padaže, kotletas trečiame padaže. Bet kotleto skonio – ar ten batonas, ar kruopos – valgai, dantyse veliasi, o net nesupranti, ką ten valgai.“

Santaros klinikų vadovybė tikina, kad tai – ne tik žodžiai, pacientai ir raštu kas mėnesį dėl maisto kokybės ir higienos surašo dešimtis skundų. Vien nuo šių metų gegužės gauti 65. Klinikų administracija paviešino ir nuotraukas, kurias užfiksavo ligoniai. Visiems kliūva ne tik abejotinos švaros indai. Štai, ant grindų, šmirinėja tarakonas, o visai greta – neuždengtas padėklas su pacientams skirta varške.

REKLAMA

„Pacientai skundžiasi, kad maistas nevalgomas, maistas atšalęs. Dėl nešvarių indų. Jie vadinami švarūs, mums atrodo nešvarūs, kaip atrodo ir Veterinarijos tarnybai. Gal nuomonės skiriasi dėl švaros. Ir papildomų gyventojų – kaip tarakonų – surandam“, – pasakoja direktorė valdymui Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Medikai aiškina, kad tai kelia didžiulę grėsmę, nes klinikose gydoma daug pacientų su itin silpna imunine sistema, taigi bet kokia infekcija jiems gali būti pražūtinga. Išvadas su raginimu dar atidžiau tikrinti maistą ir higienos sąlygas, už kurias irgi atsakinga „Pontem“, klinikoms pateikė ir Maisto ir veterinarijos tarnyba.

„Pakeičiamos receptūros ir naudojamos tikrai prastesnės kokybės žaliavos. Grietinė keičiama riebalų mišiniu, sviestas – tepiuoju mišiniu“, – sako tarnybos atstovė Daiva Ruželienė.

Santaros klinikų vadovybė iki šio ryto iš „Pontem“ tikina nesulaukusi jokių pastangų gerinti maistą ir švarą, esą tik šiandien, sulaukus žinių, kad ligoninė kreipsis į žiniasklaidą, pakeisti padėklai, o ir maistas jau atrodo geriau nei įprastai. Ligoninės vadovybė pranešė jau susiradusi kitą maisto tiekėją ir yra pasiryžusi nutraukti sutartį su daugybę šalies įstaigų apraizgiusia „Pontem“.

„Viena iš minčių yra apie vienašališką sutarties nutraukimą“, – teigia A. Bilotienė Motiejūnienė.

Pati įmonė atkerta, kad negali užtikrinti kokybės už dabartinius įkainius. Pagal 2015-iais septyneriems metams sudarytą sutartį, „Pontem“ maistą suaugusiems tiekia už 2,59 Eur, vaikams – už 3,8 Eur. 

REKLAMA

„Už du eurus 59 centus visų naujų reikalavimų neįgyvendinsim“, – kalbėjo „Pontem“ direktorius Donatas Barkauskas.

„Jie, kaip paslaugos tiekėjas, įsipareigojo sutartimi vykdyti įsipareigojimus, prisiimdami riziką šituo klausimu“, – sako klinikų teisininkas Darius Taminskas.

Įmonė į klinikų valgyklos įrangą, remontą sako jau investavusi apie milijoną eurų. O pati maitinimo paslauga tiekėjams pelninga, klinikoms per metus ji kainuoja apie du milijonus eurų. Kodėl vis atsiranda pažeidimų, „Pontem“ vadovas atsakyti negali:

„Tikrai negalėčiau pakomentuoti, kas yra organizuojama dabar.“

Barkauskas tikina su Santaros klinikomis bandęs susitarti gražiuoju, tačiau įkainių ligoninė didinti nesutiko. Esą jei sutartį klinikos nutrauks, konfliktas persikels į teismus:


Rašyti komentarą...
A
Algis
2019-09-07 13:07:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei jau Sntariskese taip maitina tai Klaipedoje reikes valgyti su..a
Atsakyti
0

L
Lilia
2019-09-07 13:54:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gulejau gimdymo skyriui maistas tai ziaurus buvo sriuba viena diena perline kita diena perlinesu zirniais
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų