Prieš mokslo metus – džiugi žinia mokykloms už du milijonus eurų

Prieš rugsėjo 1-ąją mokykloms išdalinti naujieji autobusiukai, kuriuose pirmą kartą šiais metais sumontuotos stebėjimo kameros. Tiesa, autobusiukais džiaugiasi ne visi regionai, o dalis vairuotojų naujose transporto priemonėse pasigenda kokybės ir kondicionavimo sistemų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija jau gyvena Rugsėjo 1-osios nuotaikomis. Penktadienį mokykloms buvo perduoti 47 geltonieji autobusiukai, kurių vertė siekia 2 milijonus eurų.

„Gali jį naudoti ir po pamokinėje veikloje, užklasinėje veikloje, neformaliam ugdyme. Svarbu, kad tik būtų pilnai išnaudojami. Džiaugiuosi, kad tos tradicijos tęsiasi“, – sako Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Jau ne pirmi metai, kai geltonųjų autobusiukų vairuotojai automobiliuose randa alkoblokus (aut. past. – alkotesterius). Alkoblokas ekranėlyje nerodys, kiek įpūtėte. Jei iškvėptame ore bus rasta alkoholio, automobilis tiesiog neužsives.

Egzistuoja ir keltas naujovių – šiemet pirmą kartą autobusiukuose įrengtos kameros.

„Tai yra kameros, kurios skirtos saugumui. Jeigu vairuotojas važiuoja atbula eiga, jis gali matyti, ar ten yra vaikas išlipęs, stovi, ar jis pargriuvo. Jeigu vaikas lipa pro duris, yra kita kamera“, – pasakoja ministerijos kancleris Tomas Daukantas.

Anot ministerijos, dėl patogumo autobusiukuose taip pat sumontuotos pneumatinės važiuoklės, geresnės oro cirkuliavimo ir šildymo sistemos. Tiesa, nors automobiliai naujutėlaičiai, vairuotojai daug iš jų nesitiki.

REKLAMA

„Galėtų būti tie autobusėliai su kondicionieriumi. Dabar vasaros labai karštos ir reikalinga būtų. Vaikai dūsta, labai silpna ventiliacija. Yra baisu važiuoti didesnį atstumą“, – sako vienas iš vairuotojų.

Užsiminta ir apie pernai lapkritį nutikusią tragediją, kuomet Mažeikių rajone buvo mirtinai sužalotas aštuonmetis – iš autobusiuko išlipusį vaiką partrenkė šalia važiavęs automobilis.

Ministras aiškina, kad tokios situacijos verčia svarstyti, ar vairuotojams taikomi standartai nėra per žemi.

„Jau jiems yra labai daug tų mokymų, instruktažų. Yra labai gražiai išleistos priemonės – tiek vaikams, tiek vairuotojams, tiek mokykloms, kaip reikėtų saugiai vaikus vežioti, bet tokia nelaimė, mano galva, buvo dar viena pamoka, kada reikia labai dėmesingai įvertinti ir peržiūrėti viską, ką mes turėtumėm padaryti. Vairuotojui profesionalumas yra pati svarbiausia priemonė“, – teigia švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Nuo 2000 metų iš viso mokykloms nupirkta 1112 geltonųjų autobusų.

Praėjusiais mokslo metais geltonaisiais autobusais į mokyklas vykdavo apie 20 tūkstančių mokinių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų