Vandentiekio avarija atsirūgo – vilnietei teko pakovoti gavus sąskaitas

Vandentiekyje Vilniuje įvykus dviem avarijoms, jo vartotojai teigia ne vieną mėnesį turėję mokėti ne už savo, o vandentiekį prižiūrinčios įmonės žioplumą. Maža to, moteris stebėjosi, kodėl vandentiekį prižiūrinti įmonė iš pradžių nusprendė kompensuoti tik dalį jai priskaičiuotų išlaidų. Portalo tv3.lt skaitytoja Zofija dalinasi savo istorija, o specialistai pataria vartotojams, kaip elgtis, kai gaunate nekokybiškas prekes ar paslaugas.

Vanduo (nuotr. 123rf.com)

Vienoje Vilniaus gatvių esančiame vandentiekyje, kurio vandens skaitiklis įrengtas šulinyje, 2017 metais pakeistas skaitiklis. Kad būtų paprasčiau sekti vandens suvartojimą, moteris skaitiklį pasistatė ir savo namuose.

Priskaičiavo skolą

Šio rugpjūčio pradžioje Zofija sulaukė sąskaitos už vandenį, kurioje nurodytas įsiskolinimas – 148,33 eurai.

„Patikrinau šulinio skaitiklį. Atsirado papildomos sąnaudos 130 kub. m. Pastebėtas pratekėjimas skaitliuko sandūroje“, – laiške tv3.lt rašė moteris.

Vandentiekis (nuotr. Fotodiena.lt)

Netrukus „Vilniaus vandenys“ darbuotojai šulinyje likvidavo pratekėjimą prie skaitiklio. Galiausiai pasirodė, kad kilusios avarijos priežastis – skaitiklio pastatymo jungtis.

Po kelių dienų su Zofija susisiekė tuo pačiu šuliniu besinaudojantis kaimynas, kuris jai pranešė, kad įvyko dar viena vandentiekio avarija – trūko šalto vandens skaitiklio jungtis. „Jokio protokolo negavau, niekas skaitiklio rodmenų nefiksavo. Ištekėjo 39 kub. m“, – teigė skaitytoja.

Iškovojo kompensaciją

Savo ruožtu Zofija susisiekė su „Vilniaus vandenimis“ ir buvo informuota, kad mokesčiai bus perskaičiuoti, o įmonė jai kompensuos 20 kub. m nuostolius. Įmonė taip pat pranešė, kad moters adresu mokesčių daugiau neperskaičiuos.

REKLAMA

Moteris pyksta, kad „Vilniaus vandenys“ jai nekompensavo visų patirtų nuostolių, nors avarija įvyko dėl jų darbuotojų žioplumo.

„Žioplumo skola negražinama. Pirmos avarijos vandens sąnaudas turiu apmokėti. Antros avarijos [nuostolius] kompensuos dalinai. Abiejų avarijų priežastis – skaitliuko pastatymas (trūkusi jungtis), kurį atliko „Vilniaus vandenų“ darbuotojai“, – rašė Zofija.

Šalto ir karšto vandens skaitliukai (nuotr. skaitytojo)

Po Zofijos laiško portalas tv3.lt susisiekė su įmone „Vilniaus vandenys“, šie savo ruožu pažadėjo pasidomėti situacija. Po poros dienų „Vilniaus vandenys“ patikino, kad problemą pavyko išspręsti kartu su skaitytoja.

„Vilniaus vandenys“ susisiekė su kliente, atsiprašė jos dėl nesusipratimo ir susitarė dėl nuostolių kompensavimo. Ponia Zofija mums daugiau pretenzijų neturi“, – atsakyme tv3.lt rašė įmonės Komunikacijos skyriaus vadovas Mindaugas Linkaitis.

Ką daryti nukentėjusiam vartotojui?

Vartotojų teisių apsaugos įstatymas numato, kad vartotojas, manantis, kad paslaugų tiekėjas pažeidė jo teises ar teisėtus interesus, privalo raštu kreiptis į pardavėją ar paslaugų teikėją ir nurodyti savo reikalavimus.

„Pardavėjas ar paslaugų teikėjas privalo neatlygintinai išnagrinėti vartotojo kreipimąsi ir, kai nesutinka su vartotojo reikalavimais, privalo ne vėliau kaip per 14 dienų nuo vartotojo kreipimosi gavimo dienos, jeigu kiti įstatymai nenustato kitaip, pateikti vartotojui išsamų motyvuotą rašytinį atsakymą“, – atsakyme tv3.lt rašė Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) atstovė Giedrė Nenartavičiūtė.

REKLAMA

Jei vartotojo vis tik netenkina paslaugų tiekėjo atsakymas, jis turėtų dėl to paties ginčo kreiptis į VVTAT, pateikdamas prašymą raštu ar elektroniniu būdu.

Vartotojas, kreipdamasis į vartojimo ginčus nagrinėjančią instituciją, privalo pateikti paslaugų teikėjo atsakymo į vartotojo kreipimąsi kopiją. O jeigu pardavėjo ar paslaugų teikėjo atsakymo per nustatytą terminą negavo, vartotojo kreipimosi į pardavėją ar paslaugų teikėją kopiją.

„Prašyme nagrinėti vartojimo ginčą turi būti nurodytas vartotojo vardas, pavardė, adresas, pardavėjo, paslaugų teikėjo, dėl kurio veiksmų (neveikimo) pateikiami vartotojo reikalavimai, pavadinimas, buveinės adresas, vartojimo sutartis, dėl kurios kyla ginčas, vartotojo reikalavimas ir ginčo aplinkybės“, – informavo G. Nenartavičiūtė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų