Algirdas Monkevičius. Daugelis mokyklų yra nepritaikytos karščiams

Jau praėjusiais mokslo metais mokinių vasaros atostogos prasidėjo vėliau, nei iki tol. Tai leido plėtotis aršioms diskusijoms. Vieni tokį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sprendimą kritikavo, o kiti gynė, sakydami, jog tai tik į naudą. Nepaisant to, kalbama, kad mokymosi kokybė šį birželį buvo prasta, nes Lietuvoje mokyklos nėra pritaikytos karščiams.

Apie sprendimą ilginti mokslo metus, mokymosi kokybę ir ministerijos prioritetus TV3 studijoje kalbėjo žurnalistė Jolanta Svirnelytė ir ministras Algirdas Monkevičius.

Ministre, du trečdaliai rajonų savivaldybių, merų tikina, kad tas sprendimas prailginti mokslo metus yra nepasiteisinęs, nes klasės nėra pritaikytos karščiams. Jūs sakote, kad tie rugsėjai gali pasitaikyti ir rugsėjį. Ką daryti?

Aš esu dėkingas merams, savivaldybių asociacijai, kad jie nėra abejingi ir rūpinasi. Reikia pripažinti, kad birželio mėnuo daugelyje mokyklų buvo nesėkmingas ir sudėtingas. Trukdė karščiai ir tai gali pasitaikyti ir kitu laiku. Kita vertus, man labiausiai rūpi tie sisteminiai dalykai, kad mes matytume visą ugdymo programą, ugdymo planą mokykloje, kad turėtume kiek galima sklandesnius mokslo metus, kurie gali prasidėti ir anksčiau. Pats svarbiausias dalykas yra rezultatas, ugdymo kokybė. Tai yra svarbiausia, į ką turime orientuotis, kalbėdami apie ugdymo planą.

REKLAMA

Rezultatas yra svarbus, bet vienaip ar kitaip, dabar tie mokslo metai yra prailginti. Ne vieni tėvai skundėsi, kad vaikai eina į mokyklą vasarą, kad mokytojai neturi ko mokyti ir tie vaikai šmirinėja.

Aš manau, kad ugdymo programa ir ugdymo planas, kuriuos sudaro pati mokykla – jis gali būti suplanuotas ir birželį. Tai ne vien tik pamokos. Tai yra ir kiti dalykai. Tai nėra lengva, o daugelis mokyklų yra nepritaikytos. Aš sutinku, jog nebuvo tinkamai pasiruošta. Žiūrėdami į kitų metų perspektyvą turėtume rasti tokį sprendimą, kuris būtų orientuotas į kiekvieną mokyklą.

Tai atšauksit ar sutrumpinsit tuos mokslo metus?

Mes galėsime pagalvoti, koks būtų protingiausias sprendimas.

Bet neatmetate, kad galite sutrumpinti?

Tas sprendimas, man atrodo, yra toks mechaninis ir mokslo metų trukmė gali nieko nelemti. Aš manau, kad turėtume kalbėti apie tai, kaip organizuosime tą procesą, kad neužkirstume kelio toms mokykloms, kurios puikiai susitvarko. Na, o toms, kurioms atrodė nerealu ir sudėtinga tai padaryti, padėti ir galbūt tada galima ir kitaip tuos mokslo metus išdėstyti.


Rašyti komentarą...
M
Mokytojas
2019-07-31 06:33:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ministras nesugeba net atšaukti blogų J.Petrauskienės sprendimų, ar ne laikas pakeisti, kol dar keičiami net gerai dirbę kitų ministerijų ministrai. Nuveikto darbo nesimato. Ir dėl prailgintų metų, ir dėl darbo užmokesčio mokytojams, ir dėl ypatingai prastų mokymo programų, ir dėl egzaminų abiturientams, ypač lietuvių k.
Atsakyti
0

A
Aldona
2019-07-31 02:18:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Moksleiviška vasara ypatinga tuo, kad teorines žinias mokiniai sieja su praktika, atlieka praktikos darbus. Vadovėliai būna išmokti atmindinai, vaikai renka žoleles, rašo dienoraščius, skaito vaikišką literatūrą. Įspūdinga rugsėjo I-oji ir gegužės 30-oji. Mokinius lydi daina.
Atsakyti
0

A
Aldona
2019-08-28 19:56:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Negalima traumuoti vaikų ir suaugusių.. Ką gali duoti mokiniams žmogus, galvojantis apie pinigus. Labai bloga socialinė metodika, nes viskas daroma atvirkščiai. Per 12 mokslo metų mokiniai gali susideformuoti. Žinios padrikos, neapdorotos, neaprobuotos. Nėra normalių profesinių mokyklų. Nusibodo socialinis lygmuo, kai žmogui reikia profesinių gebėjimų ir įgūdžių.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų