Kova be taisyklių: Karbauskio nepopuliarumas kelia Pranckiečio reitingus

Kova tarp Ramūno Karbauskio ir Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio įgauna vis naujų formų. V. Pranckietį iš posto stumia ir valstiečių frakcija Seime, ir partijos Taryba, bet Seimo pirmininkas tvirtai laikosi savo pozicijų. Šias jo pozicijas pastiprina iš valstiečių partijos etikos sargų išvada, kad nepaklūsdamas Tarybos reikalavimams jis nieko nepažeidžia. Pasak politologų, V. Pranckiečio populiarumas auga, kaip ant mielių – kova su R. Karabauskiu daro įspūdį politikams ir visuomenei.

Viktoras Pranckietis, Ramūnas Karbauskis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

V. Pranckiečio pozicija ir valstiečių vadų negalėjimas suvaldyti situacijos kelia įtampą ne tik R. Karbauskiui ar jo ištikimai ginklanešiai Agnei Širinskienei, bet ir parodo tam tikras tendencijas partijoje. Pasak politologų, partijoje kyla šurmulys, gresia skilimas, o artėjantis ruduo netrukus parodys, kokia yra reali valstiečių situacija. Vienvaldystė ir noras dalykus daryti savaip kenkia R. Karbauskiui, o jo nepopuliarumas kelia jam prieštaraujančių politikų reitingus.

Kova kaitina kraują

Politikos tyrimų ir analizės instituto politologas Marius Ulozas sako, kad politikai emocingai ir asmeniškai reaguoja į tai, kas vyksta. Ir kai R. Karbauskis yra nepatenkintas visi tą mato.

„Jis yra daug prikalbėjęs, prižadėjęs laimėti visus rinkimus ir niekas nevyksta taip, kaip jis norėtų. Atsiranda jausmas, kad jis mėgina kažkur nukreipti savo energiją ir kadangi Viktoras Pranckietis nenori pasitraukti.. Jokios politinės naudos iš V. Pranckiečio pasitraukimo nėra, tai yra principo reikalas jį patraukti“, – sakė politikos mokslų specialistas, tikindamas, kad R. Karbauskis bando įrodyti, kad jis kažką gali.

REKLAMA

Partijos etikos sargai nutarė, kad V. Pranckietis nieko nepažeidė, tai buvo morališkai smagus sprendimas Seimo pirmininkui.

„Aš visgi manau, kad jis (V. Pranckietis) iš partijos išeis. O jei partija skils, didelė tikimybė, kad dalis valstiečių kartu su V. Pranckiečiu ir Sauliumi Skverneliu imsis naujo politinio darinio. Arba jis pereis į kitą partiją. Manau, kad yra partijų, kurias domina šis politikas“, – sakė M. Ulozas, tikindamas, kad kova su R. Karbauskiu V. Pranckietį padarė politine figūra Lietuvoje.

Tiesa, pasak politologo, didelio vidinio potencialo ir ambicijos tapti nauja politine žvaigžde V. Pranckietis neturi, bet Lietuvoje mėgsta skriaudžiamus žmonės, todėl ilgalaikėje perspektyvoje jis gali tapti įdomus.

„Žmonėms pradeda patikti jo principingumas, kad jis nesileidžia stumdomas. Jis kietai gina savo poziciją, jaučiasi teisus. Dabar viskas tikrai susivedė į asmeniškumą, nes nei Gediminui Kirkilui nei kitiems tos pozicijos pernelyg nereikia, tai lieka asmeninis R. Karbauskio ir V. Pranckiečio klausimas“, – sakė M. Ulozas.

Anot politologų, V. Pranckietis neturi ką prarasti, politikas yra aukščiausioje galimoje pozicijoje ir jaučia partijos nuotaikas.

„Daug kas partijoje nepatenkintas asmeniškumu.<<..>> Jei jį „patrauks“, klausimas, kaip tai bus, ar jis išeis aukštai pakelta galva, ar atsitrauks ir pasiduos rodydamas, kad buvo neteisus ir silpnas. Manau jis eis iki galo“, – sakė politologas.

M. Ulozas svarsto, kad vis daugiau žmonių valstiečių partijoje praranda kantrybę, partijoje kyla įtampa. Nebėra erdvės rimtiems sprendimams, partiečiams patiems gėda dėl to, kas ten vyksta.

REKLAMA

Etikos sargai žino daugiau

Politologė Rima Urbonaitė sako, kad V. Pranckiečio ir R. Karbauskio asmeninės kovos užgožia kitus, daug svarbesnius dalykus vykstančius valstybėje, kalbėdami apie šių politikų kovą nekalbame apie tai, kad ministerijose stoja darbai arba apie tai, kad neaišku, kaip naujoji vyriausybės susitvarkys su jai keliamomis užduotimis.

„Visgi R. Karbauskis nori kalbėti apie tai, taip nukreipiamas dėmesys nuo kitų, svarbesnių klausimų. Tai graudi situacija“, – svarstė politologė.


Rašyti komentarą...
L
Lietuve
2019-07-26 11:20:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Karbauskis lietuvius tvarko kai šiltą vilną o čia išdrįso Pranskietis pasipriešint-tvirtybes ponui gal jo stiprybė padės ubagas atsiust pagaliau?
Atsakyti
-5

V
VAIDAS
2019-07-26 11:38:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
AS PROGNAZUOJU KAD VALSTIECIAI SUSKILS IR GREIT I SKVERNELIO PRANSKIECIN O KITA GRUPE BUS TOKIA TARYBINE KARBAUSKIO KIRKILO NA IR VISKAS I RINKIMUS 20 MT EIS PASIDALIJUSIOS PO 5 AR 7 PROC NA TAI MATYTI
Atsakyti
-2

A
Aurelijus
2019-07-26 15:12:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mažai žinai apie tą ramų kuklų milijonierių. Jis velnias tiesiogine prasme
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų