Mergina jaučiasi išduota – svarsto apie emigraciją

Į portalą tv3.lt besikreipusi skaitytoja guodžiasi, kad prieš dvejus metus duoti pažadai dėl stojimo į aukštąsias mokyklas yra pamiršti, o tai ją privertė galvoti apie išvykimą iš Lietuvos. Ministerijos atstovai teisinasi, kad prieš dvejus metus duoti pažadai virto realybe, o merginos svajonė dar gali išsipildyti.

Emigrantai (nuotr. Fotodiena.lt)

Į portalą tv3.lt kreipėsi skaitytoja Laura (tikrasis vardas redakcijai žinomas – aut. past.). Mergina pasakoja, kad 2017 m. ji baigė vidurinę mokyklą, tačiau į aukštąją mokyklą stoti nusprendė šiais metais. Mergina tvirtino, kad prieš dvejus metus abiturientai buvo apiberti pažadais, kurie dabar yra pamiršti.

Negali išpildyti svajonės

2017 m. Laura laikė baigiamuosius egzaminus ir įgijo vidurinį išsilavinimą. Tais metais matematikos egzaminas nebuvo privalomas moksleiviams, kurie yra nusprendę stoti į valstybės nefinansuojamas studijų vietas. Tada, pasak Lauros, ir stojamieji balai buvo gerokai mažesni.

„Tuo metu abiturientams buvo žadėta, jog stojant, bet kada vėliau, reikalavimai liks tokie patys kaip 2017 metais“, – sakė Laura.

Tačiau realybė, Lauros teigimu, yra kitokia. Mergina šiemet norėjo stoti į veterinariją, tačiau valstybės nefinansuojamai vietai jos balai – per maži.

„Jeigu tais metais egzaminų neišlaikei puikiai... Norėjau tapti veterinare, o belieka tik profesinio rengimo centras“, – apgailestavo mergina.

REKLAMA

Laura tvirtina, kad dėl šios situacijos kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją.

„Atsakymas buvo tik vienas: „Jus turėjo perspėti 2017 metais, privalėjote žinot, nieko negalime padėt". Niekada nebuvo minčių emigruoti, bet mokslas užsienyje yra kur kas prieinamesnis, nei tėvynėje“, – tvirtino mergina.

Nepatenkinti gali perlaikyti vėliau

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai portalui tv3.lt teigė, kad bendrai visiems stojantiesiems galioja ta pati priėmimo tvarka, kuri buvo, kai jie baigė mokyklą. Ministerijos atsakyme tvirtinama, kad visiems pretenduojantiems į valstybės finansuojamas studijų vietas taikomi jų mokyklos baigimo metais galioję minimalūs reikalavimai.

2017 m., kai mokyklą baigė Laura, norint pretenduoti į valstybės finansuojamą studijų vietą reikėjo būti išlaikius lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą, stojant į universitetus, arba mokyklinį brandos egzaminą, stojant į kolegijas. Taip pat buvo būtinas užsienio kalbos valstybinį brandos egzaminą, ne žemesniu nei B1 lygiu, ir matematikos valstybinį brandos egzaminą. Matematikos egzaminas nebuvo būtinas stojantį menų specialybes.


Rašyti komentarą...
M
Monė
2019-07-26 08:38:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar jau madinga šantažuoti emigracija susidūrus su sunkumais? Ar kaip?
Atsakyti
-6

M
Maja
2019-07-26 08:45:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
O užsienyje tai jau laukiami su duona ir druska.Visur duona su pluta,kuri gali búti ir labai kieta.Gi tai užsienis,oho oho!!!
Atsakyti
-4

Šantaranas
2019-07-26 10:13:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia mokytis siekiant aukštojo išsilavinimo nes kai žmonės baigę studijas yra beraščiai tai yra nenormalu. Pinigai dar ne viskas gyvenime!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų