Rokiškio rajoną garsinantis Ilzenbergo dvaras: sužinokite, kodėl verta apsilankyti

TV3 laida „Ūkio šefas“ tęsia kelionę po Lietuvos ūkius ir pristato čia auginamus produktus. Visai netoli Rokiškio įsikūręs Ilzenbergo dvaras atvykėlius pritrenkia ne tik išpuoselėta aplinka, bet ir teikiamų paslaugų įvairove. Šioje dvarvietėje galima ne tik pailsėti angliško tipo parke, bet ir paskanauti dvaro virtuvės patiekalų.

Dvaro reikalais besirūpinantis jo vietininkas Gintaras Bingelis didžiuojasi, kad čia ūkininkauja nepaprastu būdu, o faktiškai natūralios žemdirbystės principais, vysto ekologinį ūkį.

„Norime būti biodinaminiu ūkiu, gavome sertifikatą, kai kuriems auginamiems produktams", – džiaugėsi jis.

Visgi netrukus jis pridūrė, kad tokį ūkį išlaikyti yra labai brangu, todėl kai kurių idėjų teko atsisakyti.

„Reikia labai turėti daug šita dvasia sergančių žmonių, nes biodinaminis kaimas reikalauja labai didelės meilės gamtai, nes tampi gamtos dalimi, su ja susilieji. Tas šiandien diena regionuose tampa labai dideliu iššūkiu“, – kalbėjo jis.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rokiškį garsinantis Ilzenbergo dvaras

Dvaro įkūrimo pradžia siekia 1515 ir buvo įkurtas vokiečių barono Berndto Kersenbrocko. Šiuo metu jame nuolat dirba virš 30 žmonių.

„Dvaras nuo seno turi ūkį, o tame ūkyje kažkas turi šeimininkauti. Šitas ūkis yra didelis, jis turi 450 hektarų dirbamos žemės, užsiiminėjame įvairiomis kultūromis, nes turime grūdų ir iš tų grūdų kažką gaminame. Taip pat turime karves ir pieno, iš jo gaminame visokius produktus iki pat brandinto Ilzenbergo sūrio. Taip pat turime mėsos, nes auginame paukščius, turime avių, jaučių ir iš to taip pat kažką gaminame. Turime ir dar to, kas natūraliai auga – tai obuoliai, slyvos yra morkų, kopūstų“, – dvare gaminamą produkciją pristatė jo prižiūrėtojas.

Anot jo, tai pirmasis tokio tipo dvaras Baltijos regione, kuriame buvo ne tik pilnai atstatyti istoriniai statiniai, bet ir jis pradėjo ūkininkauti tuo būdu, kuris buvo anksčiau iki dvarų nykimo pradžios. 

Daugiau žiūrėkite:


Rašyti komentarą...
r
rokiškietė
2019-07-27 15:38:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, buvom, bet daugiau ten nevažiuosim.
Atsakyti
0

N
Nu tas pats
2019-07-28 20:18:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gražu kai per tv rodo ir apgaudineja. Visi zino is kur visus produktus ima. O vilnieciai ir peria.liudna
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų