Šiluma apleidžia Lietuvą: žadamas lietus, vietomis gresia kruša

Karštą orą iš Lietuvos ciklonas veja energingai – artimiausiu laiku kai kuriuose rajonuose gali susiformuoti aukšti kamuoliniai debesys, kurie nepagailės trumpalaikio, bet smarkaus lietaus, vietomis su žaibais ir perkūnija.

Kai kur ūkininkų runkelių lapus gali prakiurdyti net kruša. Automobilius geriau patraukti nuo senų medžių. Perkūnijos metu vakarų vėjas vietomis bus gūsingas. Naktį orai išliks šilti. Žemiausia temperatūra svyruos tarp 14-18 laipsnių.

Pirmadienį dienos metu trumpi lietūs užsiliks daugelyje šalies kampelių. Kai kur liūtys su perkūnijomis bus smarkios. Ir šiluma jau numatoma kiek kuklesnė. Termometrai rodys nuo plius 21 Klaipėdoje iki plius 25 Vilniuje.

REKLAMA

Nuo antradienio lietus pasirodys rečiau. Naktį laikysis maždaug 16 laipsnių šiluma, o diena vėl bus šiltesnė – Vilniuje 23, Kaune 24 ir tik pajūryje 20 laipsnių šilumos. Trečiadienį Lietuva vėl pateks į aukšto slėgio įtakos zoną, tad bus giedriau, sausiau ir smagiai šilta.

Artimiausią parą laukia gana rinti pokyčiai šiaurinėje Europos pusėje. Iš vakarų į rytus skinasi kelią ciklonai. Vienas toks ciklonas jau pradėjo karštą orą stumti iš Lietuvos ir kaimyninių Baltijos valstybių – kurį laiką bus vėsiau.

Karščiai stabiliai laikosi ne tik plačiame žemyno pietų ruože – nuo Portugalijos iki Sakartvelo. Kaitra jau apėmusi ir Prancūziją – Paryžiuje termometro stulpelis rytoj perkops 30 laipsnių. Londone, Varšuvoje ir Kijeve šils iki 26-ių,  Berlyne 24-rių, Rygoje ir Maskvoje – iki 23 laipsnių šilumos.

Nors kruša prognozuojama tik rytoj, tačiau ji Skuode apsilankė jau šiandien. Dalijamės su tv3.lt skaitytojais Skuode gyvenančio Juozo atsiųstomis nuotraukomis:

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sekmadienį Skuode siautė škvalas su kruša

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų