Saulius Skvernelis. Dar visų ministrų tikrai nežinau

Dar vakar premjeras Saulius Skvernelis oficialiai pareiškė, jog iš posto nesitraukia ir toliau eis premjero pareigas. Tai reiškia, jog S. Skvernelis ir toliau vadovaus Vyriausybei, o naujų ministrų teikimas bus jo atsakomybė.

Žurnalistė Jolanta Svirnelytė apie būsimus darbus, galimus ministrus ir bendradarbiavimą su išrinktuoju prezidentu kalbėjo su pačiu premjeru Sauliu Skverneliu.

Liekate premjero pozicijoje. Kodėl tiek laiko tempėte ir ko laukėte?

Jokių tempimų nebuvo. Tai buvo sąlygos ir aplinkybės, kurios turėjo būti įvykdytos. Nesant daugumai – apie ką tu gali kalbėti? Apie likimą, nelikimą ar pokyčius kažkokius? Šiandien turime situaciją, kada reikia kalbėti apie valstybės stabilumą, atsakingumą už savo sprendimus, apie Vyriausybės pokyčių programos įgyvendinimą. Turime tokią situaciją, jog Seime turime daugumą. Kitos daugumos niekas nesuformavo. Po pokalbio su išrinktuoju prezidentu matome galimus darbus, bendrą filosofiją dėl tų įsipareigojimų, tiek prezidento Lietuvos žmonėms, tiek įgyvendinant Vyriausybės programą.

REKLAMA

Užsiminėte, kad prezidentui neteikėte jokių sąlygų, kad liktumėte savo poste. Gal jis jums kažkokias sąlygas pateikė? Ar formuojant Vyriausybę, ar renkant kandidatus?

Mes jokių sąlygų teikti negalime. Aš tokių net vilčių neturiu ir nereikia. Kalbame apie galimybę ir supratimą to bendro darbo, bendro požiūrio į valstybę.

Bet jis davė suprast, kad jis nori, jog jūs liktumėte šitame poste?

Mes apkalbėjome ir čia nereikia supratimo. Aš paklausiau ar mes turime galimybę kartu dirbti ir tokia galimybė, noras yra. Pakalbėjus apie problemas, kurias galime kartu spręsti, tiek Vyriausybė, tiek Prezidento institucija galimybę dirbti kartu mato. Tai yra labai svarbu apsisprendimui.

Sakote, jog dar nepateikėte prezidentui galimų ministrų kandidatų. Jūs juos tikriausiai vienaip ar kitaip žinote. Ar jus tenkina tie kandidatai ir kaip manote, ar jie tenkins prezidentą?

Pirma – dar visų tikrai nežinau. Antra – kalbėsiu su kiekvienu iš jų asmeniškai ir kada bus pirmas pokalbis, patikrinimas, tada kalbėsiu su Respublikos Prezidentu ir jei mes rasime kompromisą, suderinsime pozicijas, tada ir paskelbsime.

Sakote, kad koalicija labai trapi. Ar manote, kad bus įmanoma surinkti tuos ministrus?

Įmanoma tikrai. Nemanau, kad čia bus didžiulė problema dėl tų ministrų surinkimo arba paskyrimo. Svarbiausia, kad būtų priimami užtikrinti sprendimai Seime.


Rašyti komentarą...
F
Fiuleris
2019-07-10 20:30:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaidmainis sakei pasitrauksi pridzuvai prie siltos kedes ot valdininkai vien melas pazadukai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų