Paskutinės dienos nuspręsti: žmonės teikia prašymus dėl kaupimo pensijai

Jei dar nepriėmėte sprendimo dėl pensijos kaupimo, „Sodra“ perspėja, kad turite laiko tik iki savaitės pabaigos. Per paskutines dienas galima dar nuspręsti, ar pasilikti antrojoje pensijų pakopoje ir kaupti ateičiai papildomai, ar atsisakyti šios paslaugos ir tikėtis kiek didesnės „Sodros“ pensijos.

Vilnietis autoelektrikas Rolandas į „Sodros“ skyrių atėjo su visa šeima. Nors anksčiau vyras kaupė pinigus antrojoje pensijų pakopoje, dabar jis nusprendė šios paslaugos atsisakyti.

„Atsisakyti ir viskas, nes ir taip daug mokesčių mokam. Geriau aš pats kaupsiu savo lėšomis", – sako jis.

Rolandas pasakoja, kad autoelektrikas Lietuvoje gali uždirbti nuo 500 iki 2000 eurų į rankas. Vyras aiškina praradęs pasitikėjimą lietuviška pensijų sistema ir tiki, kad pats gali pasirūpinti savo oria senatve.

„Aš geriau kažkur pats pasidėsiu atskiram, banko sąskaitoje ar kažkur taip, nes ne faktas, kad gyvensiu iki tų metų, kol man išmokės tuos pinigus", – kalbėjo jis.

Rolandas „Sodros“ skyriuje pasirodė ne be reikalo. Ši savaitė paskutinė, kai lietuviai gali apsispręsti, pasilikti antrojoje pensijų pakopoje ir papildomai kaupti ateičiai, ar išeiti iš sistemos. 

Žmonės yra skirtingos nuomonės apie tai, ar likti kaupti pensijoje pagal naują siūlomą modelį, ar senatve rūpintis savarankiškai.

„Daug kas susipainioję yra. Ir labai neaiški sistema visa, nes kiek girdėjau, klausinėja visi, kas, ką, kaip, daug neaiškumo", – pasakojo žmogus.

REKLAMA

„Aš netikiu visokiais fondais, čia mano toks požiūris. Ir aš tiesiog, kaip bus, taip bus, taip gyvenu", – kalbėjo kitas.

„Bankininkė paskambino, papasakojo, pasakė, ką paspausti ir paspaudžiau, ir kaupiu", – sakė moteris.

„Aš iš seniau privačiam fonde kaupiau, tai ir likau prie to", – dėstė pašnekovas.

Šiuo metu Lietuvoje yra 1 300 000 pensijų kaupimo dalyvių. Sausio–gegužės mėnesiais antrosios pakopos atsisakė 125 000 gyventojų. Iš jų 100 000 paliko savo pinigus fonduose, o 25 000 perkėlė į „Sodrą". Likę gyventojai arba jau kaupia antrojoje pakopoje ir neketina nieko keisti, arba bus pridėti prie kaupiančiųjų, nes neatsisakė tapti jos dalyviais.

„10–15 proc. žmonių bus nusprendę stabdyti kaupimą ir keli procentai žmonių bus nusprendę grąžinti lėšas į „Sodrą“ ir nutraukti kaupimą. Tai yra dvi opcijos: stabdyti, paliekant pinigus fonde, toliau kaupti naujų pinigų neįdedant. Kitas variantas yra grįžti į „Sodrą“, o trečias variantas nieko nedaryti ir kaupti pagal sistemą, kurią valstybė yra pasiūliusi", – sakė pensijų fondų atstovas Šarūnas Ruzgys. 

Specialistai priduria, kad pasirinkus 2-ąją pensijų pakopą, kas mėnesį bus atskaitomas mažas procentas pajamų, tačiau galiausiai tai gali gerokai nulemti jūsų pensijos dydį.

„Pats prisidedu 3 proc. ir gaunu už tai paskatą, premiją. Nuo mano vidutinės algos žmogaus, 4,5 proc., kas mėnesį yra kaupiama ir tai leis užsitikrinti apie 100-ą, 150-imt priedą prie „Sodros" pensijos, vidutiniam žmogui, per darbingą jo karjerą", – kalbėjo Š. Ruzgys.

REKLAMA

Lėšos antrojoje pensijų pakopoje taip pat gali būti paveldimos. Jeigu žmogus numirė, nesulaukęs pensinio amžiaus, visi pinigai paveldimi. Jeigu žmogus numirė būdamas pensinio amžiau, pasirinkus atidėtą anuitetą, giminaičiams atiteks 90 procentų likusios sumos.


Rašyti komentarą...
a
as
2019-06-26 11:20:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
eilinis apipisinejimas,,as pradirbau visus metus beveik,,25metai maziausia turi buti,bet ju net20 nera,,.nx man ta jusu pensija pasprinkit ja
Atsakyti
-1

R
Rena
2019-06-26 20:54:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet kaip reikia atsisakyti iš invl pensijos kaupimo jie į skambučius neatsako,internetu prašymo paduoti irgi niekaip nepavyksta, Šiauliuose atstovybės nėra. Taip ir liksiu tikiuosi ne viena už borto.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų