Vasara kviečia atostogauti: taip yra dabar, taip pat buvo ir sovietiniais laikais. Tiesa, anuomet atostogos buvo trumpesnės, o ir pasirinkimas kur keliauti buvo gana kuklus. Didelė dalis tautiečių vasaros atostogas sovietiniais laikais leido kaimuose arba kolektyviniuose soduose, o tie, kurie pasprukdavo prie jūros, grūmėsi ne tik dėl vietos paplūdimyje, bet ir dėl pietų lėkštės Palangos valgyklose.

Sovietinė Palanga (Wikimedia.org)

Sovietinė Palanga (Wikimedia.org)

Tiesa, ne visų atostogos buvo vienodos: darbo pirmūnai kartais ištrūkdavo į kurortus Bulgarijoje ar kruizus po Juodąją jūrą, o nomenklatūros grietinėlė šildėsi Krymo ar Abchazijos saulėje. Visgi viena visiems buvo bendra – apie keliones kapitalistiniame užsienyje tegalėjo svajoti.

Portalas tv3.lt siūlo pasidairyti po įdomius istorijos užkaborius ir kiekvieną sekmadienį sužinoti šį tą netikėto.

Visi keliai vedė į Palangą, bet norėjosi į užsienį

Vytauto Didžiojo universiteto istorikas Kęstutis Antanaitis sako, kad sovietinis partinis elitas atostogaudavo kitaip nei paprasti žmonės. Ministerijose ar centriniame komitete (CK) dirbantys žmonės atostogoms galėjo rinktis bet kurią Sovietų Sąjungos vietą. Jiems ir šeimoms tokias atostogas apmokėdavo, o kartais net duodavo dienpinigių.

REKLAMA

„Sovietų Sąjungoje buvo nemažų košmarų su vidaus transportu, į pagrindinius centrus buvo galima nuvažiuoti lengviau, bet toliau nukakti jau buvo sunku. Bilietų į Palangą kartais tekdavo laukti ir tris savaites, bet tokios problemos kankino tik paprastus sovietinius piliečius, nomenklatūrinis elitas keliavo lengviau. Kitas dalykas, kad beveik visos ministerijos, didesnės gamyklos, CK turėjo savo poilsio namus, kur galėdavo važiuoti ir atostogauti. Dar dabar Palangoje prie Meilės alėjos tvora aptverti buvę Lietuvos ministrų tarybos poilsio namai“, – pasakojo istorikas.

Anot istoriko, kelionės į užsienį (draugišką Sovietų Sąjungai) buvo dozuotas ir ribotas, tiesa, į kokią Bulgariją išleisdavo gana lengvai, o ir kelialapių ten nusipirkti nebuvo sunku.

„Auksinių kopų kurortas buvo itin populiarus tarp sovietinių turistų, bet tik tarp tų, kurie turėjo pinigų. Nomenklatūrininkai galėjo atostogauti bet kuriame „socialistinio lagerio“ kurorte, tiesa pasitaikydavo požiūris, o ko ten veržtis? Kiekviena išvyka į užsienį buvo fiksuojama nomenklatūrininkų ataskaitinėse kortelėse, todėl per daug važinėti nebuvo sveikintina“, – pasakojo K. Antanaitis.

Istorikas aiškino, kad dalis sovietinio elito atstovų gudraudavo, norėdami pamatyti, kad ir draugiškąjį užsienį. Jie vykdavo į darbines komandiruotes, o kartu likdavo ir atostogų.

Poilsio namai Aluštoje (Wikimedia.org)

Poilsio namai Aluštoje (Wikimedia.org)

„Tais laikais į komandiruotes vyko ne vienai ir ne dviem dienom, kelionės trukdavo porą savaičių, todėl užmaskuoti poilsį nebuvo sunku. Patys aukščiausiai Sovietų Sąjungos politikai atostogavo Kryme, tokia tradicija įsivyravo dar nuo Stalino vadovavimo laikų. Visi, kurie buvo politinio biuro nariais, siekė ilsėtis Kryme todėl, kad norėjo būti greta vadovybės.

REKLAMA

Žinoma, būdavo ir išimčių. Saugumiečių vadas Jurijus Andropovas, tarkime, atostogaudavo Estijoje. Mažiausiai reiklus buvo TSRS ministrų tarybos pirmininkas Andrejus Kosyginas, jis atostogaudavo Palangoje rudenį, kai nieko nebūdavo. Tai buvo išimtis, o ne taisyklė. Į Lietuvą mėgo atvažiuoti Mongolijos pirmasis sekretorius, kuriam žmona neleisdavo gerti, bet draugiški lietuviai partiečiai visada parūpindavo alkoholio jį sumaniai paslėpę po suoliukais pakeliui į paplūdimį. Mongolijos partijos sekretoriaus žmona kaskart stebėdavo, kur ir kada jos vyras spėja prisigerti“, – pasakojo istorikas.

Kambarėlis pas močiutę arba atostogos palapinėje

Sovietmečiu stigo ne tik galimybių atostogauti, bet ir pačių atostogų, tuomet žmonės turėjo tik 15 dienų atostogų. Tiesa, sunkiojoje pramonėje, šiaurėje dirbantiems žmonėms duodavo šiek tiek papildomų atostogų.

„Lietuviai, jei turėdavo kaimą, dalį atostogų praleisdavo jame. Tai, matyt, natūralu, nes pirmiausia turėjo būti nudirbti darbai, o jau vėliau pramogauti. Tie, kas turėjo kolektyvinius sodus, atostogas leisdavo būtent ten, tai taip pat yra sovietinė klasika. Tie, kurie troško pailsėti, o ne dirbti sode, rinkdavosi Palangą arba Šventąją“, – pasakojo Vilniaus universiteto istorikas Marius Emužis.

Kelialapius gaudavo tie, kurie dirbdavo įmonėse ir įstaigose, turėjo geresnes sąlygas. Gavus kelialapį jau buvo galima ramiai keliauti, nes nereikėjo galvoti apie maistą. Kelialapius formaliai gaudavo per įmonių profsąjungas. Kolūkiai taip pat gaudavo kelialapius, nors šie buvo nuperkami už kolūkio pinigus. Kelialapis galėjo būti visiškai apmokėtas, bet pasitaikydavo ir apmokamų iš dalies.

REKLAMA

Anot istoriko, tie, kurie negaudavo kelialapių, nuomodavosi kambarėlius pas Palangos močiutes. Tai nebuvo brangu, bet kildavo kita problema – kur pavalgyti? Eilės Palangos valgyklose buvo itin didelės, o maisto prekių parduotuvė buvo tik viena.

Poilsio namai 'Družba' Jaltoje (Wikimedia.org nuotr.)

Poilsio namai 'Družba' Jaltoje (Wikimedia.org nuotr.)

„Kai pradėjo atsirasti daugiau automobilių, o tai buvo apie 8 dešimtmetį, žmonės ėmė keliauti savarankiškai, gyventi kempinguose, gamtoje. Lietuvoje tokių keliautojų nebuvo daug, nes ir automobilių daug neturėjome, bet Sovietų Sąjungoje tai buvo populiaru, o tam postūmį davė filmas „Trys plius du“ apie romantiką gamtoje“, – sakė M. Emužis.

Išvykti į užsienį paprastam žmogui buvo labai sunku, nebent išsiųsdavo darbo pirmūną arba socialistinio darbo didvyrį. Tokiu atveju šios atostogos buvo naudojamos propagandos tikslais, sakyta, dirbkite ir galėsite atostogauti Bulgarijoje.

„Atostogų kelialapiai ne visada buvo skirti šeimai, dažnai tai buvo kelialapis vienam asmeniui ir pasiimti antrąją pusę nebuvo jokių galimybių. Kelialapiai būdavo ne tik į sanatorijas ar Palangą, bet ir į kruizus ar poilsį Kryme. Būtent tada prasidėdavo tai, kas vadinasi kurortiniai romanai. Sovietmečiu apie tai statyti net filmai, pieštos karikatūras“, – pasakojo istorikas.

Valdžios elitas atostogavo prabangiai

Nomenklatūra, kitaip nei paprasti sovietiniai piliečiai, gyveno prabangiai, gaudavo kelialapius ne tik Lietuvoje, galėjo išvažiuoti toliau. Aukščiausioji Lietuvos „valdžia“ Palangoje turėjo savo namelius, kiti gaudavo vietas vilose, sanatorijose ir viešbučiuose.

REKLAMA

„Antanas Sniečkus labai mėgo Druskininkus, ten ir mirė. Žinoma, važiuodavo ir į užsienį, mėgstamiausia vieta buvo Karlovy Vary kurortas tuometinėje Čekoslovakijoje, dar mėgo Jugoslavijos kurortus, tai yra dabartinę Juodkalniją, Kroatiją ir, žinoma, Bulgariją. Sovietų Sąjungoje važiuodavo į Krymą, Abchaziją, Sočį. Tiesa, kurortas kurortui nelygus, žvaigždučių sistemos nebuvo, bet visi žinojo, kur geriau arba prasčiau. Paprasti žmonės džiaugėsi galėdami bet kur išvažiuoti, o nomenklatūra galėjo rinktis“, – tuometes aktualijas pasakojo istorikas.

Sovietinės atostogos (Wikimedia. org nuotr.)

Sovietinės atostogos (Wikimedia. org nuotr.)

Pasitaikydavo, kad gamyklos ir įmonės ar elito atstovai keisdavo kelialapiais. Iš Bulgarijos nomenklatūrininkai norėdavo atvykti į Palangą, todėl keisdavosi kelialapiais su mūsų elito atstovais. Visi norėjo keliauti, bulgarams mūsų pajūris buvo egzotika.

Arba būdavo taip, kad Baltarusijos didelė gamykla turi daugiau kelialapių į Krymą ir jie ten dažnai važiuoja ir nebenori, tada kreipiasi į lietuvius ir apsimaino kelialapiais, baltarusiai vyksta į Palangą, o lietuvaičiai gamyklos darbininkai – Krymą. Planinė ekonomika buvo planinė ne tik prekėms, bet ir kurortams. Buvo tam tikras skaičius vietų, kelialapių ir buvo aišku, kad jų nepadaugės.

Sovietiniai vaikai taip pat atostogaudavo, bet gauti kelialapį į geresnę pionierių stovyklą buvo didelis iššūkis. O štai garsioji „Arteko“ pionierių stovykla, kurioje susirinkdavo pionieriai iš visos Sovietų Sąjungos ir net iš sovietams draugiškų Afrikos valstybių, ne vienam vaikui taip ir liko tik svajonė, iš Lietuvos ten patekdavo vienetai.

REKLAMA

„Tiesa, vaikus veždavo į mokyklines ekskursijas, neretai jas mokykla ir apmokėdavo. Vaikai vyko į didžiuosius Sovietų Sąjungos miestus, tokius, kaip Leningradas ar Maskva. Jaunimas mėgo keliauti ir vasaroti ir savarankiškai, klausydavo muzikos, važinėjo autostopu, klestėjo hipių kultūra, kurią pamažu perėmė iš užsienio. Keliauti savarankiškai po Sovietų Sąjunga buvo lengva, jaunuoliai važiuodavo į Kaukazą, tai nebuvo brangu, nereikėjo jokių leidimų. Buvo gerai išvystyta traukinių sistema, jaunuoliai jais keliaudavo iki Tbilisio, Baku, Jerevano ir kitų miestų“, – pasakojo istorikas.

Gyvenimas,  nepaisant geležinės uždangos ir KGB kontrolės, – virė.

Lina
2019-07-07 17:39:50
Nerašykite nesąmonių,atostogos dabar trumpesnės,retas kuris vasarą gauna daugiau ,kaip dvi savaites.kelialapiu prie jūros gaudavo visi,kurie norėdavo ir dar įmonių transportas nuveždavo.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Irena 2019-12-16 09:20:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Daug netiesos viskas buvo puikiai organiziota ir visi buvo laimingi.nuoširdus ir draugiški.   ATSAKYTI
Vytenis 2019-12-23 13:23:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Visiems nostalgininkams rekomenduoju ekskuriją į Pchenjaną. Jei labai patiks, tai manau ir pilietybę ten nesunkiai duoda.   
Lietuvis 2019-07-08 18:37:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Liuks , galima. Tai pasiilgote sovietmecio ir atostogu uz 5-kis rublius ? Koks keistas fenomenas kaip mes neatskiriame ilgesio jaunystei nuo okupacijos. Ar jus suprantate kad tokius ilgesingus komentarus rasydami jus tarsi iskastruoti mankurtai, vergai. As tose "Auksinese Kopose" tiek laiko praleides, kad mane po desimtmecio dar ten vardu atsimine.Ar nebrangus prisiminimai ? Aisku kad brangus bet reikia skirti jaunyste ir prisiminimus nuo situacijos.Lietuviskos raides jau buvo susitrauke iki minimumo. Visi buvom tape jonoviciais ir auksuchioviciais...Su grebliais maskoliai pleza grebe ir vakare i pleza neleisdavo, miske yra pagave su debilisku klausimu kur cia begiojate. I Baltijos jura kad isplaukti reikejo maskoliu pazeminimus praeti...Vergai jus vergai !   ATSAKYTI
Lietuvis 2019-07-08 18:31:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pabandau ar galima spausdinti ?   ATSAKYTI
senjore 2019-07-07 21:27:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
kol mes dar gyvi tos kartos ,galite nerasyti nesamoniu ir klaidinti jaunima.Budavome po 10 dienu sventojoje nameliai kad ir be patogumu o ko ar negerai buvo???.Bendroje virtuveje draugiskai valgyti gamindavome bendravome ,o kas dabar?Nebera zmogiskumo ,dideja atskirtis ,visko yra bet ne visi gali naudotis tuom.ir nera ko cia ant tu tarybiniu laiku varyti   ATSAKYTI
senjore 2019-07-07 21:19:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
tais laikais atostogaudavome po 10 dienu nameliuose be jokiu patogumu ir buvo gerai ,virtuve bendra visai tos istaigos nameliu poilsiautojams Gamindavome maista kai ka atsivezdavome nu ir uz 5 rublius parai prabudavome net10 dienutaip kad nereikia meluoti ,mes dar gyvi tos kartos ir viska zinom kaip buvo.darbo zmogumi rupinosi,profsajungos buvo stiprios.   ATSAKYTI
Sigita 2019-07-07 20:16:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
O koks skirtumas ,tada ar dabar? Kad eilės pavalgyti nėra? Tai sėdi prie staliukų ,lauki padavėjos, po to, kol atneša... Ir dabar daugelis soduose poilsiauja. Tiesa, kaimo kaip ir nebėra, nes jo ir nebėra. Na o " elitas" kaip tada važinėjo po užsieninius kurortus, taip ir važinėja. Atostogų aš asmeniškai gaudavau 32 d.d.Tai dabar nebėra kenksmingų darbo sąlygų. Juokinga! Mes dar ne visi išmirę,ne visi atmintį praradę.   ATSAKYTI
Lora 2019-07-07 20:55:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Sigita jus labai teisi   
Pam 2019-07-07 20:13:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Parašytas straipsnis matyt šiuolaikinio propagandisto,kuris negyveno tarybiniais laikais.Į Palangą,ar Šventąja už 10 d reikėdavo mokėti 5 rublius.Nuveždavo ir parveždavo įmonės autobusu. Jokiu pataliniu vežtis nereikėdavo.Valgyklose maistas budavo pigus,restoranuose ir kavinėse brangesnis.Beje maistas buvo naturalus,jokios chemijos kaip dabar.Dar visi geležinkelio darbuotojai įskaitant ir darbininkus be jokiu apribojimu turėjo teisę atostogu metu poilsiauti vykti keleiviniais traukiniais nemokamai,į pasirinktą miestą sąjunginėse respublikose ,daugiausia vykdavo į Krymą.Rašyti nesamones autoriui nereikėjo.   ATSAKYTI
Emigrantas 2019-07-07 20:13:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nnntaip, antisovietinės propagandos nemažai - matyt tuo metu gyveno pas močiutę, ir jos pasakų klausė. Su užsieniu sunkoka buvo - bet visa kita - pliurpalai jaunimui, kad ir toliau nesuprastų, kas buvo gero ir kas buvo negatyvo. Vienas papaistė - visi paplojo. Man patinka tokios komedijos, daug tojių atsirado, gerai nors kad žalakevičiaus filmo niekas nenorėjo mirtį natūroje apie banditus nušvietė. Pagarbiai.   ATSAKYTI
Senia 2019-07-07 19:52:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Jų ir meluoja atostogos būdavo nemažiau mėnesio važiuoti galėjai po visą tarybų sąjunga
   ATSAKYTI
Danute 2019-07-08 00:08:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Už kokius pinigus galėjai važiuoti po tarybų sąjungą ,jeigu atlyginimas buvo vos 60 rub. o bateliai kainavo 30 rub. ir tai pablatom. Taip kam ėjo pavogt iš darbo tie gyveno  
Puma 2019-07-07 19:30:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tai,ja paraset yra grynas melas. Tevas dirbo Nemuno gamykloje,ir buvo paprastas darbininkas. Kiekviena vasara gaudavo kelalapius ir vaziuodavom i Pervalkos poilsio namus. Pusryciai,pietus,vakariene- buvo puikus,nereikejo rupintis tokiais dalykais. Ir nuvezdavo,ir parvezdavo imones transportas. Vyro mama dirbo Siauciunaites fabrike siuveja, kasmet atostogavo prie Juodosios juros. Nesakau kad sovietmeciu huvo geriau,bet baikit viena karta meluoti ir rasyt nesamones.   ATSAKYTI
Petras 2019-07-08 18:25:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Atsakymas Danutei - 60 rub. Atlyginimas buvo minimumas. Valytojos toki gaudavo. Atostogu mokytojai gaudavo 48 d.d. Tarnautojai - 24 d.d. Kelialapiai I Palanga ar Nida, ar uzsieni - zalia svajone. Zmones keliaudavo ir valdzia skatino, ivesdama AUTOSTOPU zenkliukus, panasiai, kaip pasto zenklus ir t.t. Labai prastas ISTORIKO (?!) str. Pavirsutiniskas. Tik is gazietu surinktomis nuotrupomis. Ir jau atgavus Nepriklausomybe. Buvo daug pliurpimo.  
M 2019-07-07 19:23:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Bet tikrai.kas cia toks rasytojas rase?kaip iskreipta.ir netikslu.atostogos buvo 28d.jei ka?ir viskas kainavo labai pigiai.taip buvo eiles valgyklose.nes kainavo ten kapeikas.O beje viska apmokedavo profsajungos.Ir keliaudavo ne tik elitas.o ir darbininkai.Prie juodosios juros taipat keliaudavo.Rasytojas dar visai zalias,tai ir raso vejus.   ATSAKYTI
aa 2019-07-07 19:17:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Apie kambarėlius pas močiutes - tai, manau, nusišnekėjo. Jei tada kokia močiutė būtų užsiėmusi tokia veikla, tai būtų sėdėjusi kalėjime. Pas močiutes gyvendavome, bet irgi su kelialapiais. Be maisto, be patogumų. Džiaugdavomės gavę plikas lovas. Nes patalynę irgi reikėdavo vežtis savo.   ATSAKYTI
Sigita 2019-07-09 22:20:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nereikedavo veztis patalyniu, taip pas mociutes gyvendavom, nuvaziuojam, autob stotyje jos laukdavo ir lb greit gaudavom vietas. Gimusi 1963, lb gerai tuos laikus pamenu, ir i Kryma vaziuodavom be jokiu kelialapiu, vietoj buta gaudavom.ir po visokias gruzijas isvaxinejom be ju. Ziema padirbi, pasitaupai ir varyk vasara. Viskas pigu budavo.   
aa 2019-07-07 19:10:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
"Gavus kelialapį jau buvo galima ramiai keliauti, nes nereikėjo galvoti apie maistą." Nesąmonė. Važiuodavom su kelialapiu į Šventąją ir temdavomės su savimi viską ką galėjom, net bulves. Ten pirkdavom tik duoną ir pieno produktus. Kiekvieną dieną mama darydavo pietus bendroje tam įrengtoje virtuvėje, kur reikėdavo palaukti eilėje kol atsilaisvins orkaitė.   ATSAKYTI
Joo 2019-07-07 18:37:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Bet kiek susirinko sovietmecio pasiilgusiu. NES prie ruso buvo geriau ane?   ATSAKYTI
Oi 2019-07-07 19:15:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-24
kaip buvo "gerai" Atsimenu turėjau 1 rublį ir galvojau pavalgysiu Palangos kavinėje (kokie 1978 metai). Už jį gavau 3 griežinėlius agurko su 2 griežinėliais šlapdešrės. Toks vat išsivystęs socializmas buvo. Bjauru prisimint.  
Ha 2019-07-07 18:31:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Melagiai, prie jūros poilsiaudavom kiekvieną vasarą, mama buvo eilinė darbininkė, veždavo įmonės transportas.    ATSAKYTI
a 2019-07-07 19:23:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tėvai dirbo gamykloje, tai važiuodavom su kelialapiu, o močiutė gyveno kaime, tai jokių kelialapių nematė. O ir mums išskirti kelialapiai buvo griežtai pagal šeimos narius, į kurių skaičių močiutės neįėjo. Vieną kartą tik galėjom ją nusivežti prie jūros.   
Oho 2019-07-07 18:24:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Kodel meluojat? Viskas, ka paraset yra netiesa. Atostgu turejom 28 dienas. Prie Juodosios juros galejo nuvaziuoti bet kas. Profsajygos apmokedavo dali atostogu...   ATSAKYTI
a 2019-07-07 19:14:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Nereikia skiesti, ne bet kas. Matyt, tik gerai mokantys lįstį į šiltą vietą profsąjungų funkcionieriams. Nei tėvas, nei mama toliau Palangos ir Šventosios nebuvo.   
Danguolė 2019-07-17 09:06:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Mama dirbo siuvėja fabrike, tėtis - auto įmonės vairuotojas, geriausių atveju - tik Lietuvos pajūrys, abu buvo nepartiniai, tai jokių kelialapių negalėjo ir būti  
Romas 2019-07-07 18:08:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Liūdna kai istorikai iškraipo istoriją, šiame straipsnyje nėra nei vieno teisingo teiginio. Dar per anksti tokiems straipsniams, dar daug gyvų to laiko liūdininkų.   ATSAKYTI
Emigrantas 2019-07-07 20:18:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Teisybė, kurios naujai kepti nenori pripažinti. Pagarbiai.  
Algis 2019-07-07 18:04:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Gaudavau 27 d dienas kam makaronus kabinat   ATSAKYTI
irena 2019-07-07 18:02:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
visko būdavo ,visko užtekdavo ,nedūminkit akių,visiems buvo įkandamos atostogos ir nereikėjo veržtis diržų,taupyti joms,laisvai užtekdavo visai šeimai vieno asmens atostoginių.Atostogos irgi nebudavo trumpos, duodavo dar už stažą papildomų dienų,tai daugelis atostogaudavo visą mėnesį   ATSAKYTI
Kostas 2019-07-07 20:57:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Buvo visai neblogai.   
bix 2019-07-07 17:47:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Melas.   ATSAKYTI

Top Video

Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
REKLAMA
Agnė Širinskienė (nuotr. stopkadras)
Seimo valdyba kitą savaitę spręs, ar inicijuoti parlamentinį tyrimą pagal parlamentaro Vytauto Bako pateiktą medžiagą dėl galimai neteisėto informacijos rinkimo vienoje iš ...
Vestuvės (nuotr. stop kadras)
Šiandien Lietuvos santuokų rūmuose ir bažnyčiose – besituokiančiųjų antplūdis. Poros, įtikėjusios magiška skaičių galia, kurti šeimą nusprendė būtent šiandien – vadinamą ...
Vytautas Bakas Fotodiena/Arnas Strumila
Generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atsisako išsamiau komentuoti Seimo nariui Vytautui Bakui teiktus atsakymus dėl jo prašymo pradėti ikiteisminį tyrimą ...
Monika Kasnikovskytė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Vartant didžiuosius Lietuvos portalus susidaro įspūdis, kad visa Lietuva sugniaužusi kvapą seka Zuokų skyrybų dramą. Na, jei ne Lietuva, tai bent žiniasklaida. Na, jei ne ...
Aplinkosaugininką Navicką pričiupti nebuvo lengva: veikė sumaniai (nuotr. stop kadras)
Kyšininkavimu įtariamas Druskininkų aplinkosaugininkas Žydrūnas Navickas teismo trims mėnesiams nušalintas nuo pareigų. Kaip BNS informavo Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovė ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų