Vyrai bus priversti rinktis prižiūrėti vaiką bent 2 mėnesius arba praras pinigų

Šiuo metu gimus vaikui tėtis ir mama gali laisvai pasirinkti, kiek kuris iš jų ims vaiko priežiūros atostogų. Net jei tėtis jų ir nepaima, išmokos šeimai nemažėja. Tačiau ateityje jie privalės vaiką prižiūrėti bent du mėnesius, kitaip už šį laiką šeima išmokų negaus.

Šeima (nuotr. stop kadras)

Tai numato Europos Sąjungos direktyva, kuriai galutinai pritarė bendrijos užimtumo ir socialinių reikalų ministrai.

Direktyvos nuostatas Lietuvai ir kitoms šalims bus privalu perkelti į nacionalinius teisės aktus per trejus metus.

„Lietuva daugeliu atvejų užtikrina geresnes sąlygas nei nustatyti minimalūs reikalavimai, dėl kurių susitarė Europos Sąjungos valstybės. Pavyzdžiui, apmokamos vaiko priežiūros atostogos pas mus gali trukti 12 arba 24 mėnesius pagal pasirinkimą, o minimalus reikalavimas direktyvoje – 8 mėnesiai.

Tačiau mes turėsime įteisinti neperleidžiamus 2 mėnesius vaiko priežiūros atostogų, kurie dings, jei vienas iš tėvų nepasinaudos šia dalimi“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Kaip žinoma, šiuo metu vienerių arba dvejų metų trukmės vaiko priežiūros atostogas visas iš karto gali rinkti vienas iš tėvų arba jas norimais laikotarpiais pasidalinti tarpusavyje.

Jeigu mama arba tėtis nepasiima nė dienos vaiko priežiūros atostogų, dėl to „Sodros“ išmokos už jas nemažėja.

Perkėlus direktyvą į Lietuvos įstatymus, tik vienas iš tėvų negalės prižiūrėti vaiką visą atostogų laikotarpį. Jei taip nutiks, „Sodra“ nemokės išmokos už du atostogų mėnesius.

REKLAMA

Kaip tv3.lt paaiškino Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, jeigu lietuviai, pvz., rinktųsi 12 mėnesių vaiko priežiūros atostogas, vienas iš tėvų jas turėtų imti mažiausiai 2 mėnesiams, o kitas – 10 mėnesių. Pasitrinkus 2 metų atostogas, vienas iš tėvų vaiką prižiūrėtų bent 2, o kitas – 22 mėnesius.

Kaip tiksliai bus įgyvendinama direktyva, esą priklausys nuo būsimų diskusijų su darbdaviais, šeimų organizacijomis, taip pat nuo Seimo narių valios.

Lietuvoje mamos taip pat turi teisę į nėštumo ir gimdymo atostogas – 70 kalendorinių dienų iki gimdymo ir 56 kalendorines dienas po gimdymo. Tėčiai turi teisę ir į 30 kalendorinių dienų trukmės tėvystės atotogas po vaiko gimimo.

„Sodros“ duomenimis, šiuo metu vaiko priežiūros išmokas gauna 31,5 tūkst. moterų ir 9,9 tūkst. vyrų. Vidutinis išmokos dydis – 457 eurai.


Rašyti komentarą...
l
lk
2019-06-14 14:35:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
svarbiausia, kad Europos Sąjunga nenuspręstų, jog vyras privalo permiegoti su vyru tam tikrą skaičių kartų.
Atsakyti
-8

M
Martyna
2019-06-15 12:49:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
BAgzde tu pati daune!? Jei nznai tai vaikui iki 1 metu pienas pagrindinis maistas, 10 men kaip zmogus sako nutraukti isvis nesamone, jei tavo atsisake taj gal neskaniai valgej
Atsakyti
-6

L
Lola
2019-06-14 13:39:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
o jei vaiką augini viena, ir nėra to atsakingo tėčio - ragas, 2 mėnesiai bado?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (68)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų