NSO pastebėjo Lietuvoje, panašūs pranešimai ir Nyderlanduose

Užsienio naujienų agentūros praneša, kad šeštadienio naktį gauta kur kas daugiau nei įprastai pranešimų apie galimai neatpažįstamus skraidančius objektus (NSO). Neaiškus objektas pastebėtas ir Lietuvoje.

Neaiškus objektas (įterpta nuotrauka kairėje), nufotografuotas Šiaulių rajone (nuotr. SCANPIX)

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi Jokūbu Kreivaičiu prisistatęs skaitytojas, kuris teigia, kad šeštadienio naktį Šakių rajone, Lekėčiuose pastebėjo NSO.

„Naktį šakių rajone, apie 02:00 val. nakties buvo pastebėtas skrendantis milžiniško dydžio matomai UFO laisvas, atrodantis kaip cigaretė dydžio, nors nuotraukoje pilnai nesimato kokio dydžio jis buvo, bet šone praskridęs lėktuvas prieš jį atrodė tik kaip taškelis“, – rašo skaitytojas (kalba netaisyta, – red. past.).

Įdomu tai, kad apie panašius objektus pranešta ir kitose šalyse.

NSO, nufotografuotas Šiaulių rajone

Naujienų agentūra BNS publikavo kolegų pranešimu iš AFP paremtą pranešimą, Nyderlanduose įkurtą tinklalapį, skirtą registruoti neatpažintų skraidančių objektų (NSO) stebėjimo atvejus, anksti šeštadienį užplūdo pranešimai apie „žvaigždžių grandinėlę“, regėtą praskrendančią Nyderlandų padangėje ir sukėlusią nuogąstavimų dėl galimo ateivių iš kosmoso įsiveržimo.

Tačiau paaiškėjo, kad įvyko ne koks nors „trečiojo laipsnio kontaktas“, o praskriejo 60 palydovų, keliomis valandomis anksčiau paleistų JAV bendrovės „SpaceX“, pradedančios kurti kosminio interneto ryšio tinklą „Starlink“

Šie palydovai yra dalis milijardieriaus Elono Musko (Ilono Masko) bendrovės sumanyto plano sukurti palydovų tinklą, užtikrinsiantį interneto ryšį net ir atokiausiuose mūsų planetos kampeliuose. Raketos „Falcon 9“ iškeltų palydovų virtinė virš Olandijos praskriejo apie 1 val. vietos (2 val. Lietuvos) laiku.

REKLAMA

Neilgai trukus olandų svetainėje www.ufomeldpunt.nl buvo paskelbta daugiau kaip 150 pranešimų apie neva pastebėtus NSO. Žmonės rašė apie „keistą žvaigždžių arba šviesų virtinę, judėjusią padange pastoviu greičiu“.

„Ilga šviesų linija. Greitesnė negu lėktuvas. Kas tai?“ – rašė vienas įvykio liudininkas. Kitas šį reginį pavadino žvaigždžių karavanu“, o dar vienas pranešėjas tvirtino: „Aš tai nufilmavau“.

Vienas iš stebėtojų lakoniškai klausė: „WTF?“ – „Kas per velniava?“

„Nežinau, kaip tai suprasti“, – vienas neįvardytas liudininkas vėliau sakė visuomeniniam transliuotojui NOS.

„Ar tai Rusija atakuoja JAV? Ar jie yra NSO? Rimtai – nežinau“, – tęsė jis.

Penktadienį apie 2 val. 30 min. Grinvičo (5 val. 30 min. Lietuvos) laiku raketa „Falcon 9“ sklandžiai startavo iš Kanaveralo kyšulio Floridoje.

Praėjus apie valandai po starto iš atsiskyrusios raketos antrosios pakopos, pakilusios į 450 km aukštį, pradėta leisti dešimtis nedidelių ryšio palydovų.

Vėliau palydovai turėtų įjungti manevrinius variklius ir užimti savo vietas gana žemoje orbitoje 550 km aukštyje.

Palydovai skries šiek tiek aukščiau negu Tarptautinė kosminė stotis (TKS), bet daug žemiau negu dauguma kitų palydovų. Geostacionariųjų orbitų palydovai, kurių padėtis konkretaus taško Žemės paviršiuje atžvilgiu beveik nekinta, skrieja 36 tūkst. km aukštyje.


Rašyti komentarą...
A
APAŠTALAS
2019-05-26 00:34:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Stebedamas zvaigzdeta dangu su teleskopu prieš tris menesius maciau tai ko gyvenime nebuvau mates, tai buvo tikrai nežemiškos kilmes objektas, tuo metu kai stebejau šiaurine žvaigžde o ji per teleskopa atrode tikrai visa ispudinga, tai tuo metu letai prasrido tas objektas, as net atšokau nuo objektyvo, ji maciau kokias 3-5 sekundes, bet man to užteko kad patikečiau kad mes visatoje ne vieni ir pasaulio vyriausybes tai žino bet apie tai nekalba
Atsakyti
-3

V
V
2019-05-25 15:46:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pažiūrėkit naktį kada giedras dangus dar ne tiek jų lakstančių pamatysit.
Atsakyti
0

E
Evaldas
2019-05-25 14:08:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai tiesa matėm ir mes su kolegomis ties Pakruoju. Grįždami iš Rygos panašiu laiku.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų