Vilniuje lenta užtalžė naminį katiną

Vilniuje du vyriškiai žiauriai susidorojo su visų mylimu katinu. Daugiau kaip dešimt metų Fabijoniškėse gyvenęs ir daugiabučių kiemo gyventojams žinomas katinas buvo be jokio gailesčio užmuštas trečiadienį vakare. Egzekuciją bandė sustabdyti moteris, tačiau vyriškiai jai paliepė nesikišti ir tylėti.

Moteris TV3 žurnalistui įvykio vietoje pasakojo, kad pamatė, kaip vienas jos kaimynas kitam padavė lentą ir paragino užmušti kieme ant ant žolės gulintį katiną. Esą šis po penkių smūgių dar vis bandė atsikelti, tačiau konvulsijų purtomą katiną budelis talžė toliau.

(16 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Siaubinga egzekucija Vilniuje

Tildoma liudininkė ėmė spiegti, todėl dėmesį į siaubingą egzekuciją atkreipė dėmesį kiti žmonės.

Gyventojai sakė, kad vyrai nusprendė užmušti katiną dėl to, kad šis esą gali papjauti kieme besisukinėjančias voveres.

REKLAMA

„Čia daug metų gyvena šitas katinas, mes jį glostom, pažįstam – naminis“, – TV3 žurnalistui pasakojo žiauraus reginio priblokšta liudininkė.

„Jo vardas Pickus. Aš jį prieš 11 metų atsinešiau namo, per kopėčias išleisdavau – jis čia vaikščiodavo ir niekam netrukdė“, – pasakojo katino šeimininkas. Pačios egzekucijos jis nematė.

„Išgirdau triukšmus – kaimynai sako, tavo katiną daužo. Pribėgau – katinui ausis kraujuoja. Bandau judint… Tada pamačiau, kuris tai kaimynas padarė“, – sunkiai tramdydamas ašaras pasakojo katino šeimininkas. Jis ir iškvietė policiją.

Atvažiavę pareigūnai išsivežė katiną talžiusį vyrą. O štai lentą jam padavęs ir galimai pakurstęs katiną užmušti vyras kažkur pasišalino. Pareigūnų jis iš pradžių nesudomino, o patruliai žmonėms pareiškė, kad jei katino jis nedaužė, tai nekaltas. Kaip paaiškėjo, pasišalinęs vyras pats iškvietė pareigūnus, nes greičiausiai išsigando atpildo už užmuštą katiną.

Vyriškis TV3 žurnalistui neigė raginęs mušti katiną, sako, kad ir lentos niekam nepadavė – esą ši gulėjo ant suoliuko. Tačiau antrojo vyriškio pasiteisinimus atkakliai neigė liudininkai. Žmonės prisiminė, kad šis jų kaimynas pasižymėjo išpuoliais prieš naminius gyvūnus – drausdavo kaimynams net šunį vestis prie namo.

Užtarimo policijoje paieška vyriškiui baigėsi pačiam netikėtai: žmonės surašė pareiškimą policijai ir jo paties iškviesti pareigūnai jį išsivežė.  


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2019-05-23 08:31:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokius viešai pakarti reikia ir be jokio teismo. Ne žmonės ir net ne gyvuliai ir tokiems neturime jokių įstatymų.
Atsakyti
-7

K
Kyras Jonas
2019-05-23 22:13:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepalaikau nei vienos iš pusių, nei nusikaltimą padariusių, ir už jį atsaskysiančių, nei besivaizduojančių esą gyvūnėlių mylėtojai, o kaip iš daugelio komentarų matome, tai statistiniai mūsų tautos nepraustaburniai, neapsišvietę, žmogaus gyvybės nevertinantys „degradai“.

Neverta tikėti ir kiekvienam žurnalisto žodžiui, nes dalis jo pateiktos informacijos neatitinka tikrovės ir tėra jo paties, kalbintų žmonių ir jį iškvietusio draugelio, kuris prašė suorganizuoti straipsnelį ir reportažiuką, kurs atrodytų kaip galima tragiškiau.

Kaip supratau, šiam incidentui buvo pagrindas, manau, kad gerbiami pareigūnai tai ištirs. Kas liečia patį katiną, vargu, ar jis buvo visų mylimas, o tiksliau šlaistėsi kiemuose, landžiojo ant automobilių kapotų, gainiojo paukštelius ir pan. Sakyčiau, tai naminio gyvūno nepriežiūra. Taip pat jis neturėjo savivaldybės įstatyme numatyto gyvūno ženklinimo.

Jeigu pasitvirtintų informaciją apie voveraites (jų buvo kelios), kurias gana dažnai tekdavo matyti šokuojančias toje vietoje, kur buvo nudobtas katinas, ir kurių dabar nesimato, tai gyvūno šeimininkui pagal įstatymą teks atlyginti žalą gamtai.

Papildomai galite apsišviesti apie kačių žalą:
https://www.delfi.lt/grynas/gamta/prakalbo-apie-butinybe-atlyginti-kaciu-padaryta-zala.d?id=68524482
https://www.lrt.lt/naujienos/veidai/14/210348/ornitologas-laukines-kates-pauksciams-daro-didesne-zala-nei-zmones
http://www.technologijos.lt/n/mokslas/gamta_ir_biologija/S-18147/straipsnis/Patvirtinta:-kates--didziausi-pauksciu-priesai

P.S. eikit į lrt.lt ten nėra bulvaro ir mažiau pudros :)

Atsakyti
-9

P
Paulius
2019-05-23 13:57:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Blet teisti už žudystę. Po galais atsiras bent vienas sveikas ąs....as tame seime kuris inicijuos ir kovos už tokius dalykus. Kuo blet tie gyvūnai kalti. Mūsų visuomenė degradavus jau...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (218)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų