Kartu su milijonais planetos gyventojų, pakliuvusių į magnetinį Wyntono Marsalio jėgų lauką, norisi šūktelti: „Jis atvyksta“. Šių dienų Amerikos džiazo simbolis, Naujojo Orleano kultūros energija, entuziastinga ir inspiruojanti asmenybė Wyntonas Marsalis blykstelės Vilniaus festivalyje liepos 3 d. Siemens arenoje.

 

Wyntonas Marsalis – geriausias savo kartos trimitininkas, kontroversiškas džiazo muzikantas, puikus kompozitorius ir autoritetingas džiazo orkestro vadovas, tęsiantis Duke’o Ellingtono papročius. Atsigręždamas į džiazo pradus ir gaivindamas tradicinius stilius, jis tampa senojo džiazo renovatoriumi, dėl to sukeldamas skirtingiausias reakcijas ir ginčus, kurių tematika primena kritiškus Steve’o Reicho ir Philipo Glasso muzikos vertinimus. „Daugumai Wyntonas Marsalis yra didvyris, išplėšęs džiazą iš avangardinio triukšmo nagų, tačiau yra manančių, kad trimitininkas įšaldė džiazo evoliuciją. Šis muzikanto pasirinkimas bei kilę debatai ir pavertė jį vienu žymiausių bei kontroversiškiausių džiazo menininkų“, – rašė žurnalas „Down Beat“.

 

Wyntono Marsalio išskirtinumą pakanka konstatuoti konkrečiais faktais, užuot kūrus poetinius apibūdinimus. Jis 9 kartus laimėjo „Grammy“ apdovanojimą ne tik džiazo, bet ir klasikos srityse, interpretuodamas J.Haydno, W.A.Mozarto ir G.F.Händelio kūrinius. Jis tapo pirmuoju džiazo muzikantu, laimėjusiu Pulitzerio premiją už oratoriją „Blood on the Fields“. Jau septyniolika metų Wyntonas Marsalis surengia daugiau nei 120 kasmetinių koncertų. Jo diskografiją sudaro 34 džiazo ir 12 klasikinės muzikos įrašų, o vadybininkai jau suskaičiavo daugiau kaip 8 milijonus parduotų kompaktinių diskų.

REKLAMA

 

Wyntonas Marsalis niekada nekolekcionavo kritikų giriamųjų citatų. Vietoj jų muzikantas pateikia originalesnius sąrašus: 29 geriausius pasaulio universitetus, suteikusius jam garbės profesoriaus vardą, arba žinomiausius pasaulio žurnalus, kurių viršeliuose puikavosi jo atvaizdas. Ir taip, regis, be galo.

 

Šiuo metu Wyntonas Marsalis yra 10 000 kv. m. ploto 115 milijonų dolerių kainavusio naujojo Linkolno menų centro Niujorke džiazo meno vadovas. Kaip tik su šio centro džiazo orkestru Wyntonas Marsalis pirmąkart atvyksta į Lietuvą.

 

Bilietus į šį koncertą jau galite įsigyti per bilietų rezervavimo sistemą www.tiketa.lt bei visose UAB „Tiketa“ kasose.

 

LNF inf.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų