Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį, gegužės 7 d., sostinės klube „Tamsta“ įvyko trečiojo „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso atranka į finalinį turą.

REKLAMA

Šį renginį prieš dvejus metus sumanė festivalis „Vilnius Jazz“, kad paskatintų džiazo jaunimo kūrybingumą. Šio konkurso dalyviai pristato ne tik kompozicijas privalomomis temomis iš rengėjų pasiūlyto sąrašo, bet ir savo pačių kūrinius.

Gegužės 7 d. dėl teisės siekti Didžiojo konkurso prizo jau festivalio „Vilnius Jazz“ scenoje varžėsi vienuolika sostinės kolektyvų.

REKLAMA
REKLAMA

„Vilnius Jazz Young Power“ tradicija – rengti finalinį konkurso turą festivalio scenoje, o nugalėtoją rinkti pasitelkus ir festivalio publiką.

Šįkart „Tamstos“ klube „kovėsi“ net devynios ką tik susikūrusios grupės. Net penkis kolektyvus konkurso proga subūrė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentai. Du jų – „In Search“ (gitaristas Juozas Martinkėnas, saksofonininkas Nojus Jurkus, bosininkas Paulius Adomėnas ir būgnininkas Mantas Augustaitis) bei Valentinos Jaronskajos kvartetas – tapo renginio favoritais.

„Vilnius Jazz Young Power“ pratęsė jau Birštono džiazo festivalyje išryškėjusią moterų suaktyvėjimo džiaze tendenciją. Publika dar kartą įsitikino, kad merginos sugeba suburti savo projektams itin stiprius muzikantus.

V. Jaronskaja pasitelkė visą „Leonardas's Standart Trio“ – trimitininką Leonardą Bėkšą, kontrabosininką Maksimą Perepelicą ir būgnininkę Dovilę Vaštakaitę. Šis trio į finalą nepateko.

REKLAMA
REKLAMA

Trečią kelialapį į baigiamąjį konkurso turą laimėjo vokalistės Rūtos Švipaitės kvartetas, kuriame muzikuoja rinktinė kompanija – klavišininkas Vytis Smolskas, bosininkas Julius Valančiauskas ir būgnininkas Mantas Augustaitis. V. Smolskas buvo pripažintas geriausiu konkurso instrumentininku.

V. Švipaitė ir V. Jaronskaja prieš metus nustebino konkurso publiką dabar jau plačiai žinomu bendru projektu „QU5“.

Ieško savito kelio

Dar du merginų projektai šiemet pelnė specialias nominacijas. Pianistės bei vokalistės Beatričės Baltrušaitytės galingo užmojo kompoziciją žiuri įvardijo kaip „konkurso blykstelėjimą“. O gitaristės Kristina Sokolnikovaitė ir Aušra Murauskaitė vertintojus sužavėjo „nepriklausoma kūrybine mąstysena“.

Kelialapius į „Vilnius Jazz“ sceną originalumu pelnė Vilniaus kolegijos duetas „Jazz2o“ – gitaristas Valdas Narkevičius ir būgnininkas Joshua McClung bei LMTA studentės Boženos Buinickos grupė „Vertical“. Šie kolektyvai pasirodys „Vilnius Jazz Young Power“ skirtame koncerte svečių teisėmis.

REKLAMA
REKLAMA

„Jaunimas ieško savitų kūrybos kelių – tai atspindi „Vilnius Jazz“ festivalio dvasią“, – džiaugėsi „Vilnius Jazz“ prodiuseris, konkurso „Vilnius Jazz Young Power“ žiuri pirmininkas A. Gustys.

Tačiau į „Vilnius Jazz Young Power“ koncertą festivalyje „Vilnius Jazz“ svečio teisėmis bus pakviestas ir tradicinio džiazo virtuozas Leonardas Bėkša su savo trio.

„Leonardas's Standart Trio“ atliekamas džiazo standartas tapo viena konkurso viršūnių.  Anot A. Gusčio, šiems atlikėjams koją kelyje į finalą pakišo originali kompozicija.

Periferija snaudžia

„Konkurso lygis nuolat auga, – tvirtino A.Gustys. – Šių metų finalininkams žiuri neturėjo jokių priekaištų. Juos išrinkti nebuvo sunku“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų