Trys Menų spaustuvės jaunųjų scenos menininkų programai „Atvira erdvė“ sukurti spektakliai šiemet pakviesti atstovauti Lietuvai svarbiuose scenos menų festivaliuose užsienyje. Toks tarptautinis jaunųjų Lietuvos scenos kūrėjų pripažinimas yra didelis postūmis ne tik patiems menininkams, bet ir tolimesniam kaimyninių šalių scenos menų organizacijų bendradarbiavimui.

Režisierės Dalios Jokubauskaitės dramos spektaklis „Bestuburiada“ viešės tarptautiniame Torūnės (Lenkija) teatro festivalyje „Kontakt“, o šokio spektakliai „Salamandros sapnas. Paveikslas“ (rež.Valentinas Masalskis, chor. Loreta Juodkaitė) ir „Sankryža“ (chor. Petras Lisauskas, Tautvilas Gurevičius) dalyvaus Maskvos neverbalinio teatro festivalyje „Personal Profile“.

Spektaklį „Bestuburiada“ pagal vokiečių dramaturgės Ingrid Lausund pjesę galima laikyti vienu įdomiausių praeito sezono darbų Lietuvos teatro scenoje. Praeitais metais teatro festivalyje „Sirenos“ „Bestuburiadą“ teigiamai įvertino ir užsienio kritikai. Lenkijos, Suomijos bei kitų šalių kritikai netgi pripažino, kad tai pats įdomiausias „Sirenų“ metu rodytas lietuvių spektaklis. Tad spektakliu susidomėjo ir keletas užsienio teatro festivalių, vienas kurių – Torūnės festivalis „Kontakt“ – jau įtraukė šį kūrinį į oficialią konkursinę programą. Šiame Lietuvos teatro kūrėjų gerai žinomame ir pamėgtame festivalyje šiemet mūsų šaliai atstovaus ir Eimuntas Nekrošius su spektakliu „Faustas“.

REKLAMA

Dar du Menų spaustuvės šiuolaikinio šokio spektakliai šiais metais keliaus į Maskvos šokio agentūros „TSEH“ rengiamą neverbalinio teatro festivalį „Personal Profile“, kuriame kasmet dalyvauja jauni choreografai ir šokėjai iš įvairių šalių. Šių metų festivalyje dalyvaus 9 šiuolaikinio šokio kūrėjai iš Rusijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos. „Personal Profile“ festivalis vyksta 10 dienų ir susideda iš dviejų dalių: dalyvių meninių projektų pristatymo ir seminaro, kuriam šiemet vadovaus choreografas iš Prancūzijos Rachide Ouramdane.

Kol vyksta Menų spaustuvės patalpų rekonstrukcija, šie ir kiti Menų spaustuvės spektakliai keliauja po Lietuvą. Kovo mėnesį „Salamandros sapną. Paveikslą“ bei „Sankryžą“ išvys panevėžiečiai ir ukmergiškiai, balandį – kauniečiai, o gegužį – visus tris spektaklius Vilniaus žiūrovai.

"Menų spaustuvės" informacija

"Bestuburiada" (aktoriai Lukas Petrauskas, Rasa Marazaite, Donatas Pauliukonis).

Fotografas Dmitrijus Matvejevas


 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų