LNDT scenoje – J. Vaitkaus auklėtiniai

2012 metų vasario 2 ir 3 dienomis Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje susipažinsime su LMTA vaidybos studijų programos kino specializacijos II kurso studentais (kurso vadovas Jonas Vaitkus).

Kartu su aktoriais Adrija Čepaite, Viktorija Kuodyte ir Dainiumi Gavenoniu jie kviečia į pirmąją šių metų Nacionalinio dramos teatro premjerą – prancūzų dramaturgo Joëlio Pommerat dramą „Šitas vaikas“.

Joëlis Pommerat gimė 1963 m. Ruane. Nuo aštuoniolikos vaidinęs vietinėje teatro trupėje, 1986 m. jis pradėjo kurti tekstus teatrui. Bandydamas susieti rašymą su scena, 1990 m. įkūrė trupę „Compagnie Louis Brouillard“ ir pastatė savo pirmuosius spektaklius Paryžiaus  teatre „Auksinė ranka“ – „Dakaro kelias“ („Le Chemin de Dakar“), „Teatras“ („Le Théâtre“), „Dvidešimt penkeri metai“ („Vingt cinq année“), „Įvykiai“ („Les Evénements“).

Nuo 1997 m. Bretinji ir „Paris-Villette“ teatrai kasmet įtraukia į repertuarą vieną ar kelis trupės spektaklius. J. Pommerat domisi ir kinu, yra sukūręs keletą trumpo metražo filmų, pavyzdžiui, „Veidai“ („Visages“, kartu su Marguerite Bordat), kuriame nufilmuota 800 veidų.

REKLAMA

Nuo 2003 m. J. Pommerat kūrinius spausdina leidykla „Actes Sud-Papiers“. Per pastaruosius metus pastatė keletą savo pjesių – „Mano draugas“ („Mon ami“), „Į pasaulį“ („Au monde“), „Raudonkepuraitė“ („Le Petit Chaperon rouge“), „Prekeiviai“(„Les Marchands“) ir „Šitas vaikas“ („Cet enfant“).

J. Pommerat tapo vienu ryškiausių jubiliejinio 2006 m. Avinjono teatro festivalio atradimu. 2007 m. laimėjo trečią Didįjį dramaturgijos prizą už pjesę „Prekeiviai“.

Už pjesę „Mano šaltas kambarys“ („Ma chambre froide“) 2011 m. „Compagnie Louis Brouillard“ gavo Molière'o trupės, o Joëlis Pommerat – Molière'o režisieriaus apdovanojimus. Dramaturgo pjesės statomos įvairiose pasaulio šalyse. Iki 2013 m. Joëlis Pommerat dirbs Odeono teatre, taip pat Belgijos nacionaliniame teatre.

Aktorius ir spektaklio bedrautorius Dainius Gavenonis norėtų, kad J.Pommerat pjesė „Šitas vaikas“ būtų tik forma, drabužis, kuriame jauni žmonės galėtų papasakoti apie save. Tik instrumentas atvirumui, kuris atskleidžia pačią asmenybę. Būtent šitą vaiką.

„Taip pat norėtųsi, kad spektaklis šiems jauniems žmonėms būtų ne tik būsimų aktorių žingsnis profesionalios scenos link, bet ir mėginimas užfiksuoti tą laiką, pajausti tą ribą, kai tu jau nebe vaikas, bet dar ir ne tėvas, kai jau tėvų namus palikęs, bet savųjų dar nesukūręs. Kai jau esi laisvas, savarankiškas, bet dar ne atsakingas...“, – sako aktorius.


Rašyti komentarą...
N
Nerijus
2012-01-30 08:07:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar vienas spektalis? Bus matyt ar idomus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų