Lietuvos muzikų rėmimo fondas kviečia

2009 m. rugsėjo 1 d. 19 val. S. Daukanto aikštėje

Koncertas „BEAUŠTANTI AUŠRELĖ“,

Laisvės dienai ir  Mokslo metų pradžiai  

Lietuvos muzikų rėmimo fondas, Lietuvos radijas ir televizija, Švietimo ir mokslo ministerija, Krašto apsaugos ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė Rugsėjo pirmą dieną devynioliktą valandą Simono Daukanto aikštėje rengia Mokslo metų pradžios ir Laisvės dienos šventę, kurioje Lietuvos moksleivius, studentus, pedagogus, Laisvės kovotojus,  sostinės ir visos šalies visuomenę sveikins LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Šventiniame koncerte dalyvaus, populiarius klasikos ir šiandienos autorių kūrinius atliks Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestras, Šiaulių valstybinis kamerinis choras "Polifonija", dainininkai Raminta Vaicekauskaitė, Edmundas Seilius, Laimonas Pautienius, Valstybinis dainų ir šokių ansamblis "Lietuva", Šiaulių Didždvario gimnazijos vaikų ir jaunimo šokių kolektyvas "Šėltinis", Senosios muzikos ir šokių ansamblių šokėjai, Vokalinė jaunimo grupė "Kivi", Lietuvos vaikų ir moksleivių - liaudies kūrybos atlikėjų konkurso "Tramtatulis 2009" laureatai iš Vilniaus, Kauno, Varėnos, Mažeikių, Eičiūnų.

REKLAMA

Programoje B. Dvariono, V. Klovos, A. Raudonikio, V. Telksnio, L. Vilkončiaus, G. Abariaus, G. Svilainio, J. Cechanovičiaus, K. Vasiliausko ir kitų kompozitorių bei lietuvių liaudies kūriniai20.45 val. Šv. Jonų bažnyčioje groja:

Lietuvos–Austrijos jaunimo simfoninis orkestras

Meno vadovas prof. Saulius Sondeckis

Vadovas Carlheinz Pöschl

Programoje L. Bernsteino, D. Cimarosa, J. Haydno, A. Glazunovo ir šiuolaikinių austrų kompozitorių  kūriniai

----------------------------------

Lietuvos muzikų rėmimo fondo Stasio Vainiūno namai

(A.Goštauto g. 2-41, telef. 8 699 90035)

Paroda

Rugsėjo 2 d. 18 val. atidaroma dailininko Kosto Dockaus darbų paroda (veiks iki spalio 7 d.).

      Dailininkas Kostas Dockus (1920.III.11, Veliuonoje – 1990.XI.27, Vilniuje) apipavidalino ne vieną šimtą knygų ir, Edvardo Pranckūno žodžiais, dauguma jų viršelių „gražiai prisideda prie lietuvių knyginės grafikos balanso”. Pakanka pavartyti jo iliustruotas K.Binkio „Atsiskyrėlis Antanėlis” (1976), A.Baranausko „Šilas nubunda” (1978) ir kitas knygas, kurios charakterizuoja dailininko talentą, piešinių tikslumą, subtilius spalvų derinius, paryškina knygos turinį.

      O kiek jo sukurta ekslibrisų, kuriems būdingas žanrinis įvairumas ir aiški mintis, charakterizuojanti knygos savininką. Taip pat kūrė plakatus, pašto ženklus, kūrybiškai atsiliepė į kiekvieną užsakymą.

      K.Dockus mėgo ir akvarelę, sukūrė ir tapybos darbų, kuriuose užfiksuoti Vilniaus vaizdai. Bet daugiausia kūrybinės energijos atidavė estampams, kuriuos dažniausiai raižė linoleume. Tai ne tik portretai, bet ir Vilnius su savo įspūdingais bažnyčių bokštais, dangumi, debesimis, vadinasi, gyvenimu, kuris supo dailininką, o ir mus visus.

      1958 m. kartu su A.Čižu išleido knygą „Šriftai ir jų naudojimas brėžiniuose, plakatuose, sienlaikraščiuose”.

      Pasitinkant dailininko 90-ąsias gimimo metines, Vilniuje, Stasio Vainiūno namuose 2009.IX.2 bus atidaryta Kosto Dockaus darbų paroda, kuri veiks iki spalio 7 d.

REKLAMAKoncertai

Rugsėjo 2 d. 18 val. Dvyliktojo sezono pradžios koncertas. Dalyvaus Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė Birutė Vainiūnaitė ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijas pradedantys

Laura Zigmantaitė (profesorės Reginos Maciūtės dainavimo klasė) ir Fabian Petraitis (docentės Undinės Jagėlaitės smuiko klasė). Koncertmeisterė Elina Maslakova.

Rugsėjo 9 d. 18 val. Šiauliečių klubas kviečia į šiaulietės pianistės Birutės Rutkauskaitės-Bizevičienės muzikinį atminimo vakarą.

---------------------------------------------


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų