• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ištisus metus Lietuvos valdovų rūmų istorijai, archeologiniams tyrimams ir šios istorinės rezidencijos atkūrimui skirta paroda „Praeitis atverta ateičiai. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai Vilniuje“ buvo eksponuojama penkiuose svarbiausiuose Lenkijos archeologijos muziejuose. 2007 m. lapkričio 6 d. parodos eksponatai ir įranga iš Krokuvos sugrįžta į Vilnių.

REKLAMA
REKLAMA

Paroda „Praeitis atverta ateičiai. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai Vilniuje“ buvo parengta kaip kultūros programos „Lietuvos dienos Lenkijoje 2006“ projektas ir eksponuota Varšuvos valstybiniame archeologijos muziejuje, Vroclavo miesto muziejaus Archeologijos muziejuje, Ščecino nacionaliniame muziejuje, Biskupino archeologijos muziejuje bei Krokuvos archeologijos muziejuje. Valdovų rūmams skirta paroda tapo vienu svarbiausių Lietuvos kultūros paveldo pristatymo Lenkijoje projektų. Ji susilaukė didelio kultūrinės visuomenės ir specialistų susidomėjimo, palankių parodos turinio ir formos vertinimų. Per metus šią parodą Lenkijoje apžiūrėjo apie 130 tūkst. lankytojų. Apie parodą rašė Lenkijos spauda, reportažus rengė televizija ir radijas, informacija buvo skleidžiama interneto puslapiuose.

REKLAMA

Valdovų rūmų parodą eksponuoti dar buvo pareiškę norą Balstogės, Lodzės, Poznanės, Liublino, Jelenia Gura muziejai. Tačiau dėl Valdovų rūmų atkūrimo darbų intensyvumo, darbuotojų užimtumo, su parodos pervežimais susijusių finansinių išlaidų bei eksponatų išvežimo iš Lietuvos terminų apribojimų apsispręsta parodą Lenkijoje rodyti tik vienerius metus. Simboliška, jog Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmams skirta paroda pradėta ir baigta eksponuoti karališkuosiuose Varšuvos ir Krokuvos miestuose. Krokuvos archeologijos muziejuje per nepilnus du mėnesius (2007 m. rugsėjo–spalio mėn.) parodą aplankė beveik 7 tūkst. lankytojų.

REKLAMA
REKLAMA

Paroda „Praeitis atverta ateičiai. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai Vilniuje“ buvo siekiama Lenkijos kultūrinę visuomenę bei specialistus supažindinti su vienu reikšmingiausių Lietuvos tūkstantmečio programos projektų – Lietuvos valdovų rūmų tyrinėjimais ir atkūrimu. Tuo pačiu buvo kviečiama į Valdovų rūmų atidarymą 2009 m., kai Lietuva švęs savo tūkstantmečio jubiliejų. Parodą sudarė dvi dalys. Didaktinė dalis pristatė rūmų istoriją, tyrimų rezultatus. Taip pat buvo eksponuojami 125 autentiški radiniai. Ypatingo lankytojų susidomėjimo sulaukė naujas Vilniaus pilių maketas. Parodai buvo išleistas iliustruotas vadovas bei informacinis bukletas lenkų kalba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų