Lietuvos kultūros baruose – skandalas. Lietuvos meno pasaulis pakilo į kovą prieš Adolfą Večerskį. Menininkai kreipėsi į Prezidentę, kad neleistų jam vadovauti Nacionaliniam dramos teatrui. Nes teatro direktorius teatre tvarkosi kaip nuosavame UAB.

Menininkai aiškina, kad Večerskis honorarus dalija neskaidriai: kas savesnis – tam daugiau. Tačiau pats Večerskis sako, kad honoraro dydis priklauso nuo to, kaip kam pavyksta susitarti.

LNK laida „KK2“ praneša, kad bene daugiausiai teatre Adolfui Večerskiui kainuoja... pats Adolfas Večerskis. Jis susitvarkė taip, kad pats teatrui vadovauja ir pats jame spektaklius stato. Taigi, dėl savo honoraro pasitarė su savimi ir nusprendė: mokėsiu dvidešimt procentų nuo pastatyto spektaklio.

„Aš galiu save įvertinti tiek, kiek noriu. Ar ne taip?“ – sako Adolfas Večerskis.

Tačiau kiti režisieriai piktinasi, kad Večerskis sau pasiskiria tokį didelį honorarą. To iki šiol Lietuvoje nebuvo.

Pasak Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, režisieriaus Gintaro Varno,  Večerskio honoraras yra „žiaurūs pinigai, vagystė vidury dienos. Režisierius gauna 2 procentus nuo spektaklio, bet ne 20 procentų“.

„Honoraro riba – dviejų pusių susitarimo klausimas“, – tvirtina Večerskis.

O kadangi, kaip pastebi „KK2“, abiejose pusėse tas pats Večerskis – tai jam susitarti labai paprasta. Atsistojai prieš veidrodį – ir susitarei! Štai tokiu būdu jis pats sau skirstė honorarus prie kuklios direktoriaus algos!

REKLAMA

Večerskio žmona Valerija teatre dirba Kultūrinių renginių koordinatore. Dukra Juta – juriste. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija jau pateikė išvadą, kad įdarbindamas visą šeimą teatre, Večerskis supainiojo viešuosius ir privačius interesus. Tačiau pats Večerskis tame nieko blogo nemato.

LNK laida „KK2“ – 19.10 per LNK.


Rašyti komentarą...
a
as
2010-10-14 23:44:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau praeitai metais Janutienė Večerskį išvilko į dienos šviesą, čia tik atkartojimas.
Atsakyti
0

v
vita
2010-11-08 12:34:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
nejaugi nera tokios jegos,kuri sugebetu i veikti tokius kombinatorius!?Visi mato,girdi,o jis sau vaiksto pasiputes,negi tokiam sutvarkyti,musu per silpnos blauzdos???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų