Per dešimt pirmojo Tarptautinio Kauno kino festivalio dienų „Romuvos“ kino salėje vykusiuose seansuose apsilankė puspenkto tūkstančio žiūrovų.

Didelio dėmesio susilaukė ne tik 32 festivalyje rodyti įvairių šalių filmai, bet ir festivalio renginiai, ypač aktuali pasirodė diskusija dėl viešųjų erdvių Kauno mieste, sakoma pranešime spaudai.

Festivalį vainikavo apdovanojimai. Žiūrovai daugiausiai simpatijų atidavė vengrų režisieriaus Szabolcs Hajdu juosta „Balti delnai“. Nuo jo nedaug atsiliko filmai „Klasė“ (rež. Ilmar Raag) ir Artūro Pozdniakovo filmas „Kažkas atsitiko“. Už meninius pasiekimus buvo apdovanotas filmo „Sudie, Falkenbergai“ (rež. Jepser Ganslandt, Švedija) garso takelio kūrėjas kompozitorius Erik Enocksson. Žiūrovai turėjo galimybę pabendrauti su pačiu apdovanojimo atsiimti atvykusiu kompozitoriumi.

Kauno kino festivalio direktorė Ilona Jurkonytė sakė, kad Kauno žiūrovai festivalį priėmė labai šiltai: „Pamatėme, kad Kauno žiūrovai išsiilgę ne tik aukšto meninio lygio filmų, bet ir ypatingos atmosferos, kuri gaubė festivalį. Be to, šis renginys atvėrė kai kurias opias problemas ir paskatino miestiečius diskutuoti, ieškoti sprendimų. Vadinasi, festivalis – tai daugiau nei filmai.“

Daugiausiai žiūrovų aplankė filmus „Vidaus imperija“ (rež. David Lynch), „Dvi dienos Paryžiuje“ (rež. Julie Delphy), „Balti delnai“ (rež. Szabolcs Hajdu) ir „Sudie, Falkenbergai“ (rež. Jepser Ganslandt).

Nekomercinio kino mėgėjai Kaune jau greitai sulauks kitų VšĮ „Visos mūzos“ projektų. Bendradarbiaujant su Prancūzų kultūros centru, spalio 27-28 dienomis kino teatre „Romuva“ kauniečiams bus pristatyta prancūzų animacijos programa, gruodžio 8-9 dienomis VDU klubą „Sesiją“ aplankys išskirtinė dokumentinių filmų programa. Visa informacija apie „Visos mūzos“ kino seansus Kaune – www.kinoklubas.lt.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų