Garsiausi šalies atlikėjai suvienijo balsus roko operoje „Jėzus Kristus superžvaigždė“. Maestro Vytautui Juozapaičiui atiteko Poncijaus Piloto vaidmuo.

Geriausias klasikos pavyzdys

– Esate minėjęs, kad ne tik muzikoje, bet ir gyvenime vertinate klasiką. Roko opera „Jėzus Kristus superžvaigždė“ jums – klasika ar populiariosios muzikos kūrinys? – „Balsas.lt savaitė“ paklausė V. Juozapaičio.

–    Kalbėdamas apie klasiką turėjau galvoje gyvenimo būdą, o ne konkretų žanrą – tai tam tikras standartas, kokybės garantija. Mano nuomone, viskas, kas genialu, perspektyvu ir turi potencialą išlikti, yra pasmerkta būti arba tapti klasika.

Šiuo požiūriu, „Jėzus Kristus superžvaigždė“ yra geriausias klasikinio kūrinio pavyzdys. Ši roko opera yra klasikinė ne žanru, bet kokybe, dvasia, kuri kūrinio neleidžia pamiršti jau tris dešimtis metų.

– Kodėl opera „Jėzus Kristus superžvaigždė“ išliko populiari iki šių dienų?

– Manau, šio kūrinio sėkmės paslaptis slypi pačiame pavadinime. „Jėzus Kristus superžvaigždė“ – tai ypač sudėtingas ir pavojingas kūrybos kelias, nes evangelijos temos yra labai gilios ir niekuomet nepalieka abejingų. Šias problemas gvildenančių meno kūrinių likimas dvejopas: visiškas fiasko arba dangaus palaiminimas.

REKLAMA

Tikiu, kad šios operos kūrėjai seras Andrew Lloydas Webberis ir seras Timas Riceʼas turėjo būti ypač drąsūs, nes ne kiekvienas išdrįstų imtis Mesijo darbo ir savo nuožiūra interpretuoti Jėzaus istoriją. Vis dėlto „Jėzus Kristus superžvaigždė“ yra puikus nemirštančių vertybių ir modernaus mąstymo idėjų derinys, atitikęs žmonių lūkesčius ir nepraradęs populiarumo iki šiol. Praėjus trims dešimtmečiams „Jėzus Kristus superžvaigždė“ vis dar intriguoja, o intriga yra neatsiejama geriausių meno kūrinių dalis.

Vaidinimas – intymus kaip seksas

– Kokiu vaidmeniu pasirodysite žiūrovams – kaip klasikinis atlikėjas ar popžvaigždė?

– Scenoje pasirodysiu kaip Poncijus Pilotas, nes „Jėzus Kristus superžvaigždė“ – spektaklis, kuriame kiekvienas personažas turi būti kuriamas savitai, kiekvienas vaidmuo turi būti išgyventas – muzika čia nėra viskas.

Žinoma, neketinu pamiršti akademinės patirties ir atsisakyti klasikinio dainavimo, nes tai visų muzikos žanrų pagrindas. Žiūrovams pasirodysiu kaip roko operos atlikėjas. Galbūt būsiu kiek kitoks nei paprastai, tačiau dainuosiu savo balsu.

– Pirmosios operos repeticijos prasidėjo prieš keletą savaičių. Ar jau turite būsimo personažo viziją?

– Personažo sėkmė didele dalimi priklauso ne tik nuo mano interpretacijos, bet ir nuo orkestro, dirigento ir kitų (kartais šalutinių) veiksnių. Spėjau susikurti savo herojaus viziją, tačiau nemanau, kad apie ją būtų prasminga kalbėti dabar – darbo rezultatas paaiškės premjeros metu, užlipus ant scenos. Vaidmens kūrimas labai intymus procesas, tai kaip seksas – jį reikia patirti, kalbėti apie tai neverta.

J. Milius dainuoja visa savo esybe

– Įvairiuose televizijos projektuose garsėjate kaip griežtas kritikas. Kaip sekasi dirbti su buvusiu mokiniu − Jėzų vaidinančiu Jeronimu Miliumi?

– Pusę metų J. Milius buvo mano studentas Vilniaus kolegijoje, tačiau dėl jo užimtumo susitikdavome retai, todėl galiausiai pasiūliau mano paskaitų nebelankyti. Vis dėlto gerbiu jį kaip žmogų ir atlikėją už charizmą, ypatingą valią ir gabumus. J. Miliaus sugebėjimus pamačiau dar „Triumfo arkoje“, kai jis varžėsi su akademinį išsilavinimą turinčiais muzikantais ir beveik iki pat finalo buvo lygus su visais.

REKLAMA

Manau, J. Milius turi reikiamų gabumų ir intelekto, kad galėtų tinkamai panaudoti savo talentą. Jei neužsnūs ant laurų, tikiu, kad jam lemta daug pasiekti. J. Milius dainuoja visa savo esybe, todėl kai atlieka Jėzaus ariją, yra visiška nesąmonė vertinti tik dainavimo techniką. Šio atlikėjo charizma pavergia visus.

– Ko tikėtis turėtų operoje apsilankę žiūrovai?

– Jau dabar galiu garantuoti šio vaidinimo išskirtinumą. Kiekvienas sero A. L. Webberio ir sero T. Riceʼo operos pastatymas yra reikšmingas įvykis kultūros pasaulyje, o šiemet opera „Jėzus Kristus superžvaigždė“ bus pirmą kartą atlikta lietuviškai. Tai džiugina, nes pirmą kartą kūrinys priartės prie Lietuvos žiūrovo, operą galės suprasti ir nemokantieji anglų kalbos.

„Jėzus Kristus superžvaigždė“ ypač tinka Kalėdų laikotarpiui. Nors dėl siužeto ir tematikos, tai nėra renginys, skirtas linksmai praleisti laiką, ši roko opera nepalieka abejingų.

--------------------------------------

Bilietus į roko operos „Jėzus Kristus superžvaigždė“ pastatymus Kaune, Vilniuje ir Šiauliuose galima įsigyti visose BILIETAI LT kasose ir internetu.


Rašyti komentarą...
v
valė
2009-12-15 22:26:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Simonai Kupry, esi durnius, jei nežinai, kad tas Juozapaitys yra OŽYS!
Atsakyti
0

J
Jons
2009-12-15 22:29:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
No name. No future.
Atsakyti
0

V
Vladas
2009-12-16 00:23:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip toki komunista daleidzia i sitokia opera!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų