• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulinės finansų krizės aukomis vis dažniau tampa kultūros institucijos, pastebima dienraštyje „The New York Times“.

REKLAMA
REKLAMA

Šiomis dienomis Amerikos spaudoje pasirodė pranešimai apie svarbiausius šalies muziejus ištikusias finansines problemas, kurios sprendžiamos skirtingai.

REKLAMA

Stebuklinga parama

Šį antradienį Los Andželo Šiuolaikinio meno muziejus (MOCA), kuriame kaupiama viena iš garsiausių pasaulio XX a. antros pusės meno kolekcijų, gavo 30 mln. dolerių paramą.

Vadinamąjį muziejaus išgelbėjimo planą, kuriame numatoma restruktūrizuoti institucijos valdymą, finansavo JAV filantropas ir meno kolekcionierius Elis Broadas. Jo finansinės parama užtikrins ir tai, kad muziejui nereiks pardavinėti savo kolekcijos eksponatų.

REKLAMA
REKLAMA

Muziejaus atstovai ilgą laiką bandė pritraukti vietos verslininkų ir pramogų pasaulio įžymybes atitinkamai remti vieną garsiausių pasaulio muziejų.  

Filantropas Los Andželo muziejui jau pervedė 15 mln. dolerių, o per kitus penkerius metus jis muziejui kasmet skirs po 3 mln. parodų rengimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiek muziejaus atstovai, tiek Los Andželo savivaldybės tarnautojai, tiek pats filantropas teigė, kad muziejui parama buvo būtina ir suteikta pačiu laiku.

30 mln. finansinė injekcija jau dabar vadinama „muziejaus renesanso pradžia“.

Niujorke gresia bankrotas

Niujorko (JAV) centre įsikūręs Nacionalinės akademijos muziejus, minintis 183 metų sukaktį, dienraščio „The New York Times“ teigimu, yra „tikrai keblioje padėtyje“.

REKLAMA

Muziejui, susidūrusiam su finansiniais sunkumais, tapo sunku mokėti atlyginimus apsaugos darbuotojams ir padengti šildymo išlaidas.

Muziejus, kuris Amerikos meno istorijoje suvaidino kertinį vaidmenį, šį mėnesį buvo priverstas parduoti kelis chrestomatinius XIX amžiaus JAV dailės šedevrus.

REKLAMA

Nacionalinės akademijos muziejaus taryba neseniai pritarė siūlymui parduoti kelis institucijai priklausančius pastatus Niujorko centre.

Pateikti muziejų pavyzdžiai yra tik kelios pasaulinės finansų krizės aukos. Dar rugsėjį lrt.lt rašė, kad per šią pasaulinę finansų krizę atsisakoma ne tik remti, bet ir investuoti į meno rinką.

Svarbiausių pasaulio muziejų atstovai pripažįsta, kad daugelis parodų ar koncertų būtų tiesiog neįmanomi be žymios privataus kapitalo paramos, kurią pritraukti dabar yra labai sunku.     

Pagal „The New York Times“ paruošė Juozapas Paškauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų