Trečiadienį, balandžio 2 dieną, prasidės ir net penkias savaites uostamiestyje tęsis XXXIII-iasis festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris“. Jo atidarymo koncerte „Operos galia“ pirmą kartą Klaipėdoje išgirsime Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninį orkestrą.

Dirigento Martyno Staškaus parengtoje programoje skambės populiarių ir visame pasaulyje dažnai atliekamų Giuseppe‘s Verdi, Giacomo Puccini‘o, Georges Bizet, Leo Delibo, Richardo Wagnerio operų bei baletų ištraukos. Su orkestru muzikuos keturi puikūs solistai, visi jie, beje, yra susiję su Klaipėda. Tai sopranai Joana Gedmintaitė, Inesa Linaburgytė, Sigutė Stonytė ir tenoras Audrius Rubežius.

Joana kilusi iš Rietavo rajono, o jos kolegos Inesa, Sigutė ir Audrius - buvę klaipėdiečiai. Joana, Sigutė ir Audrius studijavo Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje. Visi jie baigė dainavimo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir šiuo metu yra LNOBT solistai, scenos partneriai operų spektakliuose. Jų profesinę meistrystę ir pasiekimus liudija sekantys faktai.A. Rubežius (M. Raskovskij nuotr.)

J. Gedmintaitė tapo apdovanojimų „Operos švyturiai“ laureate nominacijoje „Metų operos viltis“ ir „Metų operos solistė“. Sukūrusi įsimintinus vaidmenis LNOBT scenoje (Rachelė J. F. Halevy „Žydė“, Dona Ana W.A. Mozarto „Don Žuanas“, Džilda G. Verdi „Rigoletas“), solistė dainuoja ir naujausiuose Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro pastatymuose - G. Puccini  „Bohemoje” ir W. A. Mozarto „Užburtojoje fleitoje“.

REKLAMA

I. Linaburgytė laimėjo specialųjį prizą ir koncertinį turą Japonijoje “Voci Verdiane” konkurse (Italija), buvo apdovanota Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžiumi. O A. Rubežius pelnė Lietuvos teatro sąjungos „Kristoforo" apdovanojimą.J. Gediminaitė ir I. Linaburgytė (M. Raskovskij nuotr.)

S. Stonytė - pirmojo Marian Anderson tarptautinio konkurso nugalėtoja - šiuo metu laikoma viena žymiausių Lietuvos dainininkių. Ji laimėjo „Kristoforo“ apdovanojimą bei „Operos švyturį“ kaip „Metų operos solistė“ (už Leonoros vaidmenį G. Verdi operoje „Likimo galia“), buvo pagerbta Kipro statulėle, pelnė Lietuvos kultūros ministerijos bei Lietuvos Nacionalinę premijas (2004 m.).S. Stonytė (M. Raskovskij nuotr.)

„LNOBT didžiuojasi savo solistais, jų sukurtais ryškiais vaidmenimis, kurių pastaruoju metu buvo ypač daug. Itin džiugu, kad daugelis solistų kilę iš Klaipėdos krašto. Šiuo metu dar nemažai jų studijuoja, todėl užkulisiuose juokaujama, kad šis kraštas nuolat užaugina Lietuvai gražių, stiprių balsų,“- sako Laima Vilimienė, LNOBT generalinio direktoriaus pavaduotoja, beje, taip pat buvusi klaipėdietė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų